Zawartość dodana przez bas
-
Skomentujcie to auto
> alle croma > jak dla mnie bomba, dziwi mnie pełnowymiarowe koło w zapasie. > Pozatym te fotele chyba nawet nie leżały koło alcantary bo to chyba welur prawda? Brak B&M. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Wyskakuje mi taki błąd P0530 - Czujnik ciśnienia klimatyzatora, wysoki sygnał, zapisany. Albo za dużo czynnika, albo problem z wentylatorem skraplacza(chłodnicy) albo coś złego dzieje się z zaworami. > Klima > manualna, nabita w kwietniu Ile podano czynnika? Powinno być 500g max 550g. > gdzie umiejscowiony jest czujnik ciśnienia? Na przewodzie z prawej strony w okolicach lampy, ale to raczej nie jego wina. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> A gdzie znajduje się 'ding' i czy można odpiąć z niego wtyczkę? A co ile masz to bźdęknięcie? U mnie jest bźdęk po spadku ilości paliwa a później dopiero po rozruchu, więc nie widzę tu żadnej uciążliwości. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czy można jakoś FESem wyłączyć ten ding na kończące sie paliwo? > Nie ściszyć, tylko wyłączyć tak jak alarm pasów. Nie. Pozdrawiam BAS
-
SWAP 1.2 16v -> 1.4 16v dziad nie pali..
> A co do uszczelniania kolektora.. O > ktorym mowa? Dolotowym, serwo pracuje na podciśnieniu, w kolektorze wydechowym masz nadciśnienie. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Jako, że ja robię maksymalnie 15k km rocznie i 95% to miasto to się właśnie zastanawiam nad > automatem w benzynie. Tak miedzy nami to generalnie wolę jeździć noPB niż ON, jeździłem wieloma automatami, Krowa to jest chyba mój drugi diesel z automatem. > A jakie to by było spalanie?? Krowa waży sporo, więc musi się to odbijać na spalaniu. Producent twierdzi, że 12,5L w mieście łyka, wiec przypuszczam, że 15L nie powinno dziwić. Spalanie, które jest podane dla mojego MJTD prawie się zgadza, pod warunkiem, że jeżdżę spokojnie. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> A co powiecie o cromie z silnikiem benzynowym . > Jaki on jest w porównaniu do diesla? Nie mam przekonania do silników Opla. Przypuszczam, że przy masie Krowy i mojej nodze spalanie miałbym kosmiczne. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Osobiscie uwazam,zeauto 2,3 letnie to madry wybor. > Jesli bede mial nowy dom, na koncie ze 300 tys luznych to moze wtedy... > Ale znowu pojawia sie pytanie po co? Dlaczego ktoś(statystycznie) sprzedaje 2-3 letni samochód? Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Widzisz, a mnie przed kupnem nowego auta blokuje moja racjonalna rozrzutnosc > dlatego chyba nigdy nie kupie > auta z salonu, bo mimo,ze moglbym bez kredytu to pytanie po co???? > I dlatego mam 3 letnia, porysowana ale cieszy jak cholera:) a to tylko 120KM. > Jak pomysle, jak musi ciagnac 200KM to brakuje mi wyobrazni:) Do niedawna jeździłem autkami nowymi z salonu i gdybym mógł to wolę kupić nowe w salonie. Dlaczego? Dla świętego spokoju. Kupisz autko w salonie to zrozumiesz. > A co do zakupow to drogi chleb tam u Was:) > Ja za 240zltomam chyba dobre 4 pelne siaty w leclercu. > Zzakupem Cromy to jak zakupy w leclercu, najwiecej za najtaniej, Macie dziwnego Leclerca, u nas jest to jeden z droższych sklepów, zaraz po Piotr i Paweł oraz Almie. U nas najtaniej w Lidlu, Biedronce i Tesco. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Z tych 30-tu tylko góra jakieś 5-6 to Emotion. Żaden Emotion nie ma opcji na > których mi zależy. Nie patrz na słowo Emotion, wg. ASO we Francji mam wersję Elegance GPS, wg Epera mam Dynamic, wyposażenie mojego autka znasz. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Chyab przesadzacie, opare zlotych i tyle zabiegu???? > ja jechalem z kolega, w kieszeni 6100EURO (tak w polsce placilem w EURO, niemiecki rachunek) > pojechalem, zobaczylem, sprawdzilem, zaplacilem, na lawete i do domu, koniec kropka. > To nie miliony o ktorych kazdy wie, ze bedzie kasa jechala. > Panowie to jakies smieszne sumy 25-30tys W moim przypadku to było 37100zł za autko plus za przeglądy itd. Wiem, że na AK 40kzł to na waciki, ale jak zamkniesz przeglądarkę i wyjrzysz przez okno to okaże się, że 40kzł to sporo pieniędzy w tym kraju, często mniejszy łup mają napadający na kantory czy małe oddziały banków a jaki to problem zatrzymać samochód z dwoma kolesiami, który jedzie przez pół Polski? Wprawdzie jechałem ze znajomym mechanikiem, który jest większy ode mnie(a mały nie jestem) i wygląda na zbira, ale... Uważam, że różne rzeczy w życiu mogą się zdarzyć, zwłaszcza w razie wypadku. Mnie nie stać na machnięcie ręką na 40kzł, gdyby było mnie stać to jeździłbym Krową z salonu a nie używaną. Wiem, że z perspektywy monitora świat wygląda kolorowo, jest Euro2012, budują autostrady, średnia pensja przekroczyła 3700brutto, ale jak wstaję od komputera to zauważam ludzi pracujących np. w Gillette na taśmie czy Hatchinsonie, gdzie są zatrudnieni przez agencję pracy tymczasowej za najniższą krajową a ceny w sklepach są takie, że jak idę po chleb i drobne sprawunki to ubywa mi w portfelu 200zł. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> to potwierdzenie przelewu - u > mnie wystarczyło dokonanie przelewu w banku i potwierdzenie przy kupującym.... Z tym radzę uważać(będąc sprzedającym), pracowałem kiedyś dla firmy, która miała własne agencje celne. Przyjechał jakiś towar(agencja ma prawo zastawu na towarze), zgłosił się klient, firma mu towar ocliła, klient z agentem celnym poszli do banku obok, klient zrobił przelew, agent skserował sobie potwierdzenie przelewu i wypuścił klienta z towarem z magazynu. Klient wyjechał, zatrzymał się przy banku, anulował przelew. Później nasz radca prawny długo się z nim szarpał o te pieniądze. > Mniejsze > oddziały trzeba uprzedzać o wypłacie z dwa dni wczesniej... aby rezerwowały sobie gotówkę Jak nie odbierzesz to też potrafią niektóre banki pobierać prowizję za niepodjęte środki. Ja byłem mocno zaskoczony tym, że człowiek nie ma konta w tym samym banku co ja, ale nie było wyjścia, więc podjechałem do oddziału i grzecznie się zapytałem czy mogę wypłacić taką kwotę bez awizacji, czy muszę to rozbić na kilka wypłat? Kobieta powiedziała, że nie ma problemu. Gdyby odmówiła(duży oddział) to celowo miałem rozrzucone te pieniądze po różnych kontach w tym samym banku, żeby w razie czego nie mogli się przyczepić. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> A dlaczego Kolega pyta o takie rzeczy? Loozik, przypominam, że jesteś tu stosunkowo anonimowy(anonimowy nie jesteś, ale...) i wątpię, żeby kolega z drugiego końca Polski chciał Cie odszukać. Chyba jedyna osoba tutaj, która Cie zna osobiście to ja a mi chyba o tym mówiłeś(sorry, nie pamiętam), zresztą oglądając ogłoszenia, które podrzucałeś potrafię oszacować przybliżony budżet. Bo to ułatwia dobór autka. Jak powiesz 25kzł to raczej trudno o ładną Krowę po FL, jak powiesz 45kzł to ok. Jak kupowałem swoją Krowę to przy sobie miałem 100zł na jedzenie i picie, jak podjąłem decyzję o zakupie to z żoną handlarza podjechaliśmy do oddziału mojego banku(PKO BP), przy niej wypłaciłem pieniądze, ona je na miejscu przeliczyła itd. Dzięki czemu odpadło ryzyko, że ktoś wie, że przewożę znaczną kwotę pieniędzy i na mnie napadnie oraz odpadło ryzyko, że trafią mi się fałszywe banknoty. W ogóle to miało być tak, że sprzedający miał mieć konto w tym samym banku co ja, miałem przy nim zrobić przelew a on miał mi wydać samochód, na miejscu okazało się, że pomyliło mu się i ma konto w innym banku. Generalnie odradzam wożenie przy sobie takich pieniędzy, zwłaszcza w trasie, zawsze może się zdarzyć wypadek i pieniądze mogą zniknąć. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> lol > takiego skrótu jeszcze nie znałem Dość popularny na MK. > Jak dla mnie to raczej zaleta, jezdziłem automatem, chwaliłem ale swojego nie chciałbym Akurat autor wątku chciałby automat. Jeździłem wieloma automatami i kupując Krowę, szukałem autka z ASB, na co dzień wolę jeździć autkiem z ASB, jak mam ochotę pobawić się to wsiadam w Stilo 3d noPB/LPG z manualem. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> przeoczenie, a co to ASB? Automatyczna Skrzynia Biegów. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Po czym poznajesz brak ABS? Nie napisałem ABS, ale ASB. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> fajna croma > do autora tematu, ta jest Croma jest w super tłustej wersji Xenonów brak, ASB brak, nie widać czy jest B&M. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> A ja mam navi.... wsiadam do auta przekręcam kluczyk i automatycznie mi się zestaw głośnomówiący > aktywuje i łaczy z telefonem... sam odbiera w głośnikach auta Czy możecie Panowie zdecydować się czy przy dużej navi telefon będzie się zapinał po BT z samochodem i navi będzie działać jako zestaw głośnomówiący czy nie? Pozdrawiam BAS
-
No i posypała sie skrzynia ..
> jak bez dzwięku jak jest ( All Player ) na bank jest dzwięk jest kluczowy w tym materiale Ok, przyjrzałem się temu bliżej, u mnie jest coś skopane. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Tylko mam > pytanie gdzie ustawić głośność, bo za każdym razem muszę ściszać, już próbowałem różnych opcji > ale jakoś nie zapamiętuje ustawionej głośności połączenia. Wciskasz lub przytrzymujesz(nie pamiętam, znalazłem tą opcję przypadkiem) przycisk AUDIO, wybierasz EXTERNAL Audio i ustawiasz. Pozdrawiam BAS
-
No i posypała sie skrzynia ..
> Regulacja C605 C605 Regulacja napięcia łożysk cz 4 FAP Bielso Biała 2011 Szkoda, że bez dźwięku. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Oczywiście popieram, B&M to lepszy wybór , > ale duża navi to większy szpan Mariusz i tak zamierza używać zewnętrznej navi, skoro duża navi nie ma BT to lepszym rozwiązaniem dla niego będzie B&M, ewentualnie tak jak u mnie B&M z małą navi, do której posiadam gdzieś na dysku mapę, ale w życiu nie chciało mi się jej odpalać bo używam Navidronki z Automapą. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Zgadzam się z Tobą, ale jak się nie ma B&M to trzeba sobie radzić jakoś inaczej. Ja po prostu > wyłączam telefon, szczególnie jadąc w trasę, w navi mam drugą kartę i tyle. > Najlepiej oczywiście mieć InstantNav i B&M, ale to już zupełnie inna opowieść... Próbuję dać do zrozumienia autorowi wątku, żeby skreślił z listy wymagań dużą navi na rzecz B&M. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Jak masz B&M to pewnie tak, ja nie mam tego ustrojstwa. > Miałem kiedyś taki mały zestaw głośnomówiący z BT i strasznie wkurzało mnie włączanie i wyłączanie > BT w telefonie, a musiałem to robić bo z włączonym BT szybko mi żarło baterię , ale to może > kwestia modelu komórki. Wiadomo, że żre prąd w komórce, ale wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk w stacyjce i telefon jest automatycznie zapięty, gdybym miał to za każdym razem rozbić ręcznie to chyba bym się wściekł. Najfajniejsze jest to, że komórkę mam w kieszeni w marynarce i nie muszę się do niej dokopywać. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Już jedną sprzedałem > Tak wkładasz kartę sim, działa bdb. > nie > Prawie tak > Trzeba dokupić, tak jak antenę GSM i mikrofon, ale to groszowa sprawa. Czyli jeśli komuś nie zależy na dużej nawigacji to lepiej mieć B&M gdzie jest USB i można normalnie używać swojego telefonu z BT. Pozdrawiam BAS
