Zawartość dodana przez bas
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> bardziej mnie Chek interesuje, a 150 w ASO trochę > szkoda zostwić Chyba ktoś w ASO upadł na głowę, w Łodzi ceny w ASO są od 50 do 80zł, oczywiście na wejściu trzeba się targować bo jest jedno ASO, w którym zarząd zachłysnął się wynikami i jedzie wszystko po cenach katalogowych. Zapytaj na kąciku lokalnym kto ma pełną wersję FES, podjedź do niego i załatwicie sprawę. Jeśli masz złącze EOBD to możesz spokojnie zapytać się na kąciku Stilo. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Poszukaj starszej wersji FES jeszcze full freeware np. 1.6 , która powinna zagadać z twoim > silnikiem . Jeśli 1.6 obsługuje(szczerze wątpię) to jest u mnie na stronie. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Pacjent > Brava 1.2 rok 2001 > przed kupnem kabelka pan z Viagena kazał sprawdzić czy soft obsługuje i niestety jest na czerwono > (płatna wersja) > Prawda li to? Tak. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> co to znaczy parametry portu?Jeżeli chodzi o TAKTOWANIE KWP200 to jest na default Tu masz wszystko ładnie opisane. Pozdrawiam BAS
-
JTD pierwszy problem czy zimowy foch?
> a overboscik też może taki numer wyciąć? Nie wiem, jeszcze się do niego nie dobierałem, więc nie znam dokładnie jego konstrukcji. Pozdrawiam BAS
-
JTD pierwszy problem czy zimowy foch?
> a może to EGR? -nie mam > zaślepy. Pewnie mu się przycięło. Pozdrawiam BAS
-
Climatronik - Nie dmucha na nogi itd ..
> Po co trzymać do końca jak po lewej stronie biegnie odliczanie - jak odliczy do zera to się > puszcza > Można najpierw włączyć zapłon a potem wcisnąć Auto+Mono. Taj w ciągu 30sekund, nie chciałem wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Pozdrawiam BAS
-
Climatronik - Nie dmucha na nogi itd ..
> Ok , wskocze jeszcze raz do samochodu , ale widzę że nowy aktywator to koszt ok 90zł , ile ich jest > w całym układzie ? Każda klapa ma jeden, klap jest... Użyj szukajki, to nie jest pierwszy taki problem. Pozdrawiam BAS
-
Climatronik - Nie dmucha na nogi itd ..
> zrobiłem jak mówiłeś , przytrzymałem Auto + Mono , włączylem zapłon pojawiło sie 05 i 02 czy jakoś > tak .. przez chwile mrugało 01 i po jakimś czasie wksoczyła ustawione przezemnie temperatura , > ale na nogi nadal nie dmucha A nie pojawiło się pod koniec 00 00? Trzymałeś wciśnięte do końca? Spróbuj przeprowadzić kalibrację kilka razy, czasami załapuje, za którymś razem. Pozdrawiam BAS
-
Climatronik - Nie dmucha na nogi itd ..
> Co masz na myśli pisząc kalibracja ? Mi na nogi wcale nie dmucha Wyłączasz zapłon, wciskasz jednocześnie i trzymasz AUTO+MONO, włączasz zapłon, na wyświetlaczu pojawią się cyfry XX oraz XX, będzie słychać jak klapy się przesuwają, czekasz(cały czas trzymając wciśnięte) aż na wyświetlaczu pojawią się normalne napisy. Pozdrawiam BAS
-
Climatronik - Nie dmucha na nogi itd ..
Autoadaptację(kalibrację) klimatronika robiłeś? U mnie kiedyś na nogi pasażera leciało zimne powietrze(z pozostałych kratek gorące) i w trasie marudziła, pomogła kalibracja. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Przejrzyj złącza BC. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Gdzie szukać błędu?? Akumulator w jakim stanie? Pozdrawiam BAS
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> no to Kazu jak do mnie wpadnie we wtorek za tydzien będzie osiował : Miej pod ręką niebieską kartę kodową bo osiowanie może(u mnie nic się nie stało) Ci coś np. mruganie kierunkowskazami przy otwieraniu/zamykaniu wyłączyć i wtedy może się przydać electronical code. Pozdrawiam BAS
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> Przeprowadzałes osiowanie i poszło ok? Tak. > Też nas korciło żeby to zrobić na spocie, ale nikt sie nie > zdecydował na osiowanie Ja zacząłem od włączenia sobie wszystkiego na co tylko miałem ochotę i nie poszło, później kolejno wyłączałem i osiowałem, tą drogą doszedłem do tego, że rozrabia wyświetlanie odległości do przeszkody, wyłączyłem to, włączyłem wszystko inne i poszło, po dwukrotnym wyłączeniu i włączeniu zapłonu przebieg przestał mrugać. Sprawa jest prosta, jak nie pójdzie to trzeba wyłączyć i puścić kolejne osiowanie proxy, to tylko samochód a nie operacja na otwartym sercu. Pozdrawiam BAS
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
Włączyłem dodatkową grzałkę w FES, czy działa to się dopiero okaże, ale osiowanie przeszło bez błędów. Niestety nie przechodzi osiowania po włączeniu wyświetlania odległości od przeszkody. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> No to super . > Jedyne ryzyko że wersja multipleksowa będzie dużo bardziej preferowana i wzbogacana ,aż doprowadzi > do tego że trzeba będzie ją kupić i co rok odnawiać licencję. Nie sądzę, obyś się mylił. IMO wersja MP jest zwykłą rozbudową oferty. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
OK, Yani odpowiedział, że zapis dotyczy tylko nowych użytkowników. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Sprawdzałem na stronie głównej nie ma już tego wpisu (chyba że jestem ślepy) ,przy instalacji w > licencji też nic nie pisze . Tu jest. > Na twoje pytanie też nie ma odpowiedzi . Wiem. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> 3.3 10,5MB, a 3,4 aż 27MB Zauważyłem. Należy zwrócić uwagę, iż niektóre funkcję zostały przeniesione, więc jeśli nie możecie czegoś znaleźć to szukajcie tego w "Osiowanie Proxy" w ostatniej zakładce(F7). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Jest nowa wersja. EDIT: Jeśli dobrze zrozumiałem licencję to zakup licencji daje nam prawo do aktualizacji przez 1 rok, zobaczymy jak będzie to egzekwowane. Nie mam pojęcia czy dotyczy to osób, które wcześniej zakupiły FES czy nowo kupujących. Jest logiczne, że facet chce zarabiać, ale czuję jakiś taki niesmak, w sumie umowa była zawierana na innych zasadach i Yani zapewniał, że wszystkie przyszłe aktualizacje będą darmowe. Zapytałem, zobaczymy co powie. Tak na wszelki wypadek proponuję, żeby więcej osób zadało mu to pytanie na jego forum. Koleś ma świadomość, że w zasadzie ma monopol, ale... Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Mam klimę manualną. Raczej się z nią nie połączysz. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Klima działa prawidłowo chciałem potestować FES-a. > Nie podłączałem jeszcze FES-a po poprawce kabla adaptera, ale to w nim była niezgodność, brak było > połączenia pinu 7 fejsu z 12 gniazda diagnostycznego, taki wadliwy adapter kupiłem na allegro. > I teraz pytanko czy mogło to powodować brak komunikacji z modułem klimy? Raczej nie, klimatyzacja AFAIK w Twoim autku siedzi na HS-CAN, więc jeśli możesz się połączyć np. z ECU AIRBAG to interfejs działa poprawnie i powinien połączyć się też z klimatyzacją. Rozumiem, że masz klimatyzację automatyczną? Bo zdaje się, że tylko taka jest obsługiwana przez FES, ale mogę się mylić. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> I używając adaptera i bez niego nie łączy się z modułem klimatyzacji. > Pozostałe moduły obsługiwane przez kabel elm i kabel elm z adapterem A3 łączą się bez problemu z > FES-em. > Kupiłem nawet kolejny kabelek elm i nadal to samo. Jeszcze raz zapytam: Dlaczego chcesz się podłączyć do klimatyzacji? Czy masz z nią jakiś problem? Chodzi mi o ustalenie czy coś się z nią dzieje bo jeśli coś się dzieje to mógł paść bezpiecznik albo samo ECU klimatyzacji. Czy w ECU silnika masz błąd p0530? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witam > Mam pytanko. > Używając FES-3.3 wersja zarejestrowana oraz ELM-327 + przejściówka mogę połączyć się ze wszystkimi > modułami tylko nie z klimą mojego punto evo 1.4 8V. > Co może być nie tak, że klima jest poza zasięgiem mojego sprzętu? Rozumiem, że mówimy o adapterze A3. Czy z klimatyzacją jest jakiś inny problem? Pozdrawiam BAS
