Zawartość dodana przez bas
-
Fiat ECU Scanner
> Tak wiem co tam jest napisane , ale np w opisie jest moje bravo a z autopsji wiem że nie połączę > się z nim tym kabelkiem . Połączysz się, ale potrzebujesz adapter 3-pin. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
R14 o ile dobrze pamiętam. Pozdrawiam BAS
-
Tutaj witamy nowych na kąciku nowego Fiata Cromy :-)
Dzień dobry 2008rok po lifcie, MJTD, automat, Elegance+gps(ta mała bez dużego wyświetlacza), B&M, kolor jasnobrązowy(Mcośtam), podwójna podłoga, xenon. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
Masz EOBD czy 3-pin? Dla 3-pin: Podawałeś + na interfejs? Podłączałeś się do właściwych złącz(abs-jedno ze złącz przy kielichu po stronie kierowcy, złącze poduszek masz nad nogami pasażera)? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> rid kerfuliy: No to poprawiłbym obie złączki. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Podłączyłem emulator i pojawił się nowy błąd airbaga, kontrolka dalej świeci Co z tym zrobić? Czego emulator(jeśli maty to nie ma związku z Twoim błędem)? Bo błąd dotyczy poduszki w fotelu kierowcy => popraw złączkę pod fotelem kierowcy. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Wyjaśnijcie mi: mając ELM 327 który sterownik powinienem zainstalować - ELM327 USB, Fiat ECU Scan, > FIAT USB? Ten, który zadziała, całkiem możliwe, że te 3 sterowniki to w istocie to samo. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Gdybym chciał sprawdzić to skąd mogę ściągnąć starsze wersje programu? http://szlanta.pl/~bas/FES/ Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Z tym, że nie każde ECU pozwala na taką zmianę. Ja w swoim Stilo mam wyłączony alarm pasów, > chciałem FES'em z ciekawości go włączyć, ale ECU nie chciał o czymś takim słyszeć A przez menu? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Quote: > Brzęczyk można w każdej chwili włączyć ponownie z poziomu komputera MyCAR (tam gdzie ustawiamy > datę czy sprawdzamy czas do przeglądu) samemu, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. > W barbacie tego nie ma Działa we wszystkich stilo tak samo, żeby opcja pojawiła się w menu to trzeba najpierw przy pomocy FES lub Examiner'a aktywować tą opcję. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Są różne kilometry? Nie, ale zdaje się, że są w różny sposób zliczane. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Wezmę to i będzie wszystko co potrzeba? Jeśli ELM w zestawie jest ok to tak, ale to się dowiesz jak podłączysz się do BC w Cromie. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Może mi ktoś podać linki do przykładowych rzeczy które muszę kupić. > Auta do sprawdzania to Marea, SC, nowa Croma. Np. to oraz licencja na FES. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> sprawdze dzięki . koszty w sumie smieszne. dzięki. Pierwsza sprawa: czy możesz się połączyć z silnikiem? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> hej teraz dopiero doczytałem że ty z łodzi jesteś. jestem tam dosyc często tyle ze nie stilonem bo > on jeszcze tablic nie ma. pisałem do viakenów powiedzieli mi to samo co na forum zeby usunąć > rezystor i nic nie wstawiać. tak zrobiłem i lipa.. niby jak robie test kabla to jest ok .. Jeśli wszystko jest OK to masz coś źle skonfigurowane. Kiedy będziesz w Łodzi? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> witam tez mam pytanie mam tego > elmahttp://allegro.pl/interfejs-elm-327-euroscan-2010-usb-elm327-v1-4a-i1364041570.html > najtańszego od viakenów miał rezystor wywaliłem go.. nadal nie mam komunikacji po canie.. > czyli mam rozumieć ze już nic z niego nie wymodze . musze nabyć droższy???? Teraz piszesz? Wiesz ile razy ostatnio latałem do Sieradza? A w najbliższym czasie niestety nie planuję tamtego kierunku. Jak zrobi się cieplej to możesz podjechać do mnie do Łodzi to potestujemy. Pozdrawiam BAS Ps. Do Łodzi wjeżdżasz na własną odpowiedzialność.
-
Fiat ECU Scanner
> podłączałem dziś 1.8 16V, 2003 rocznik > po kliknięciu na przebieg pokazał 0,0 km > a max obroty silnika na 12750 obr > wszystkie inne wskazania były OK > czy to znaczy że ktoś się bawił przebiegiem ? > robione na FES 2.3.1 i na 2.6; wskazania takie same Nie spotkałem się z takim problemem, możliwe że coś jest nie tak. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a możesz podać link do takiego który zadziała bez przeróbek ? Temat wałkowany zarówno tu jak i na forum FES. To jest loteria bo po wyglądzie ani po sprzedawcy nie da się tego stwierdzić. Zależy to od konkretnej partii interfejsów, które akurat przypłynęły z Chin. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Szczerze mówiąc nie miałem możliwości przetestować tego po dołożeniu np. Navi, ale z tego co Yani pisał wynika, że powinieneś móc bez problemu dodać sobie np. Navi. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Nie będę kłamał czytałem od 50 stronki dopiero i powiem szczerze że ładny "MEKSYK" z tymi kablami > ... > Z tego co ogarniam za pomocą tego zestawu : > http://allegro.pl/hit-pakiet-k-can-diagnoza-fiat-alfa-romeo-lancia-i1317488961.html > Będę mógł dodać kiere wielofunkcyjną + np sprawdzić pracę silnika ??? Tak. > Czy ten zestaw to nie będzie za dużo dla kogoś "kto coś dotknie to spierdzieli > ???" Tak, adapter 3-pin jest Ci zbędny do Stilo. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witam, > Panowie mam pytanie chciałbym zakupić kabel do Stilonka i polecono mi ten: > http://allegro.pl/sam-napraw-samochod-elm-327-euroscan-2010-v-1-4-i1366206710.html > Oraz ten bajer - pełna wersje > http://fiatecuscan.pl/ Łał, ktoś się nudził i przetłumaczył stronkę, ale zabrakło mu entuzjazmu do aktualizowania. > Co myślicie na temat tego zestawu ??? OK, ale nie gwarantuję, że nie ma "problemu rezystora"*. * OCB znajdziesz w tym wątku, ma ledwie 672 posty, więc do rana będziesz obcykany. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> I jeszcze jedno pytanie - w moich zegarach mam tylko 4 opcje - ograniczenie prędkości, info o > silniku, czujnik zmierzchu, wyjście. Sprawdzałeś na postoju? > Wiem, że inne liczniki Abartha mają jeszcze notatnik i > parę innych opcji. > I teraz Pytanie - czy będzie sie to dało odblokować przez Fiat ECU Scanner za pomocą ELM? Nie wiem, ale chyba nie. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> okey czyli wylutować z płytki ? Tak, chociaż formalnie to jeszcze dołożyć stosowne kondensatory, ale podobno po samym wylutowaniu też działa. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> BTW rozebrałem kabel , to nie jest wina sławnego R14 ? Tak. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> W takim razie o jaki rezystor pytać sprzedającego? Ten post i odpowiedzi na niego Cie interesują. > Jego produkty są z plombą gwarancyjną 1 rok > więc nie chce kupować czegoś to przeróbki ... interesuje mnie gotowy produkt. Obstawiam, że tak się nie da. > Szperając po necie zauważyłem że wyższe wersje mają: > Silnik - łącze się w pozycji "7" > ABS- łączę się w pozycji "1/9" > Poduszki - łączę się w pozycji "3" i tu mam problem - komunikat typu sprawdź połączenie szeregowe - Z poduszkami NIE połączysz się ELM'em, tylko VAG-kkl po przeróbce. Jak nie łączy się to albo przełącznik w złej pozycji albo brak przejścia w interfejsie. > ale tu mogłem zły system wybrać I tak by się połączył, ale marudziłby o ISO. > jeśli sie nie połączę to może oznaczać walnięty kabel/połączenie? Jeśli VAG działa z resztą a nie działa z poduszkami to zwykle będzie to wina kabla. Pozdrawiam BAS
