Zawartość dodana przez Codename47
-
mb 100 stylizowany na VW T1 T2
> Fajny, jak cena adekwatna do stanu to wcale drogi nie jest > Ja bym jednak wolal T3 ten jest spoko
-
mb 100 stylizowany na VW T1 T2
> nawet fajnie zrobiony, tylko ta cena... > jakiś tekst > [image]http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/33/18/66/06/3318660624_1[/image] z ta stylizacja to chodzi chyba o to ze stylizowany na campera tak jak T1 fajny
-
Pakować się w coś takiego? BMW 520 E39
> toż to przecież któryś z kolegów z holandii, który ostatnio kupił 530i pisał, że takie samochody > kosztują kilka tys. euro a tu już sprowadzona i jeszcze z gazem > chociaż na zdjęciach, poza zmaltretowanym tyłkiem i wysiedzianym fotelem kierowcy, nie wygląda > jakoś mocno obskurnie > może po prostu miała nalatane pół miliona i dlatego taka tania... dokladnie tu sie ceny od 5tysiecy e zaczynaja, nawet do 10 tysiecy wiec nie ma opcji zeby te auto bylo dobre albo nie mialo jakiejs dziwnej przeszlosci skoro kosztuje 2,5tysiaca ( a gdzie prowizja handlarza )
-
Pakować się w coś takiego? BMW 520 E39
> Nie wiem co masz na mysli ale dla mnie auto jet fajne. Ma klime automatyczna, podlokietnik i to mi > wystarczy. Ogladalem dzisiaj to auto i ma korozje na drzwiach przednich pasazera, plus jakies > purchle na nadkolu i tylnej klapie. Auto od dwoch dni stoi w komisie, jeszcze brudne po > poprzedni wlascicielu. Po odpaleniu uslyszalem dzwiek jakby luznego wydechu n srodu auta, ale > po chwii ucichl. Siedzac w aucie czulem lekkie drzenie, bardzo lekkie. Po dodawaniu gazu cos > jakby swist z wydechu. Wyglada na normalny, ale to moze jakas tuningowa glosniejsza wersja. > Ogolnie do auta jest duzo papierow z roznych przegladow, etc. Oczywiscie nie zakladam ze > przebieg jest realny. Teraz zastanawiam sie czy duzym problemem moze byc ruda i ile to moze > splac lpg. tak jak koledzy ci juz napisali szukaj wiekszego silnika bo ten 2.0 bedzie ci wiecej palic niz kazdy inny najtaniej bedzie jezdzic 523i ( 2.5litra 170km) kolega mial taka 520 i zmienil wlasnie z powodu silnika na 528i ogolnie silniki 6 cylindrowe 520 523 525 528 530 o ile ktos dbal o olej sa nie do zajechania i dobrze znoszą gaz np cos takiego http://allegro.pl/bmw-523-full-skora-xenony-1-niemiec-72-lata-top-i3307248317.html
-
Superelastyczny superoszczędny 3-cylindrowy Yaris III
> Od wczoraj testuję nowego Yarisa z 3-cylindowym silnikiem, o takim: > Quote: > Ultralekki i kompaktowy silnik benzynowy VVT-i o pojemności jednego litra. > Elastyczna i wydajna praca trzech cylindrów powoduje, że zużycie benzyny i emisja CO2 są nadzwyczaj > niskie > Emisja CO2 w warunkach laboratoryjnych pewnie faktycznie może być niska. > Natomiast ta "elastyczna i wydajna" praca to wierutne kłamstwo, za które Toyota powinna zostać > ukarana przez UOKiK! > Ten silnik, wydaje dźwięki, owszem, ale przyspieszenie poniżej 5 tys. obr. praktycznie nie > istnieje. > A na obroty ten silnik wchodzić baaardzo nie lubi i już poniżej 3 tys. obr. > mruga światełko by zmienić bieg na wyższy > Z obciążeniem 2 osób + walizka to autko nie jest w stanie podjechać pod łagodną górkę na > autostradzie z dozwoloną prędkością 140 km/h. > Przy każdym mijaniu TIR-a powiewa Yarisem jak żaglem > Przy tym spalanie przy średniej prędkości 130 km/h wg kompa pokładowego to... 9,0 litra > Ok, więc może to auto jest w takim razie miejskim toczydełkiem? > Może i tak, bo w mieście prowadzi się dużo pewniej. > Jednak przyspieszenie wystarczające do dynamicznego włączenia się do ruchu > jest w tym aucie niemożliwe. Nawet zmianę pasa należy planować z wyprzedzeniem > i długo się rozpędzać.... > No więc co: coś za coś, nowoczesny niezbyt dynamiczny silnik musi być w takim razie oszczędny? > Nic z tego. Spalanie miejskie praktycznie bez korków to... 9,5 litra !!! > I kto to kupuje? tylko nie mow ze sie tego nie spodziewales? a kto to kupuje ? ci ktorzy maja korzysc z niskego co2 (np holendrzy maja zwolnienie z podatku drogowego jesli ich auto ma niskie co2) i firmy ktore tez maja z tego jakies korzysci. ewentualnie osoby co najdluzsza trase przemierzaja od domu do sklepu i z powrotem "prędkości 130 km/h wg kompa pokładowego to... 9,0 litra " a tyle albo ciut mniej pali mi 3.0 R6
-
Auto z Holandii - numery rejestracyjne
> A w Luksemburgu też mają taki system?? napewno szwecja dania i nl maja. inne kraje
-
[e39] awaryjne
> Podłącz inpa i zobacz co masz ustawione jeszcze sie nie dorobilem musze znalesc chwilke i zamowic na allegro a pozniej poszukac jakiejs instrukcji obslugi http://allegro.pl/interfejs-tester-diagnozer-diagnostyka-bmw-inpa-pl-i3265629410.html czy takie cos bedzie dobre ? pierwsze lepsze z allegro chcialbym tez wylaczcyc ten irytujacy gong ktory mi mowi ze kluczyk znajduje sie w stacyjce
-
Auto z Holandii - numery rejestracyjne
> Właściwie to jest po sprawie: w ogłoszeniu 157kkm (na liczniku 159kkm), a w Holandii miał > 256971km... a NIE MOWILEM !!! auta z holandi same perelki zapomnij o tym ze diesla tu kupisz z malym przebiegiem za diesla placisz tu ok 40% wiecej (w skali roku sa to kwoty nawet kilkuset nawet 1000e wiecej) podatku drogowego wiec diesla kupuja tylko ludzie ktorzy robia duze przebiegu
-
[e39] awaryjne
> zauwazylem ze jak zamkne auto z pilota to po jakis 30s-40s zaczynaja mrugac awaryjne i tak przez > jakas chwile az sie wylaczą . o co chodzi ? Problem nr 1 rozwiazany. okazalo sie ze krancowka ktora wyczuwa zamkniecie maski zwariowala i wlaczala alarm. rozwiazanie problemu nr 1 stworzylo problem nr 2 dlaczego alarm nie wyje ? tylko migaly awaryjne ?
-
[e39] awaryjne
zauwazylem ze jak zamkne auto z pilota to po jakis 30s-40s zaczynaja mrugac awaryjne i tak przez jakas chwile az sie wylaczą . o co chodzi ?
-
1 czerwca...
> Ale koza. ja dzis dogrywalem kola z nadkolami i jeszcze 1cm na dol poszlo auto
-
pochwale sie oficjalnie ;) e39 530i
> Piękna ale znowu automat stary sie zrobilem. nie chce mi sie juz zmieniac biegow
-
pochwale sie oficjalnie ;) e39 530i
> Kto wie czy teraz e36 nie bedzie mu latwiej sprzedac niz jakby chcial sprzedac 530i wiesz chetnych na te e36 bylo duzo ale jak ktos mial 5k euro zaplacic to juz inna gadka byla. on widze ze go tez za 5k euro wystawil. tylko ze ma juz nl tablice i nie ma gazu i zimowek michelina ktorych mu nie dalem ja szukalem tylko 530i i srebrna albo niebieska w nie mniejszym wyposarzeniu niz bylo w 7er i wlasciwie sie udalo. wolalbym tylko jasniejsze wnetrze ale ogolnie nie ma zle.
-
pochwale sie oficjalnie ;) e39 530i
> nie dziwię Ci się przy rozstaniu z tym autem. > jednak holendrzy są dziwni, nie dość że zasyfił takie auto to jeszcze oburzony że ma przewód do > wymiany. przypuszczam ze nie byl do wymiany i go tylko naciagneli w warsztacie. dziwny koles , pozniej doszlem do tego ze to jakis handlarz amator bo ma kilka aut powystawianych i kilka kont na tym holenderskim allegro ?
-
pochwale sie oficjalnie ;) e39 530i
> Łezka w oczku się zakręciła przy e36? no niestety ostatnie foto troche sie wkurzylem na goscia bo pare godzin mu opowiadalem co i jak z autem bylo robione dalem mu teczke papierow zdjeci itp gadal ze sobie zostawi go na weekendy itp ze bedzie garazowal i dbal a pare dni pozniej wyczailem ze wystawil ja na sprzedaz a po tym jak dbal o 530i slabo widze jak bedzie dbal o e36 dostal odemnie smsa ze zjebką bo mi cos tam marudzil ze przewod hamulcowy byl przyrdzewialy i trzeba bylo wymienic na przegladzie i musial 200 euro wydac to ja mu odpisalem liste rzeczy ktora w 530 byla do zrobienia i sie kontakt urwal no ale coz , takie zycie.
-
pochwale sie oficjalnie ;) e39 530i
> fajna aczkolwiek niewymienil bym 328 i 730 na nia 328 tylko wymienilem i doplacilem 2k e a 728 sprzedalem osobno
-
koniec grzechotania
> tej zdrowej logiki nie potwierdzaja ASO... > poza tym kto mowi ze druga jest nowa.... swieci sie jak by byla nowa ale twoje auto wiec ci wolno
-
koniec grzechotania
> no wlasnie, nie do konca. w PL jest tylko taka psychoza... zdrowa logika mowi ze skoro pracowaly na jednej osi i jedna pekla to znaczy ze byly wysiedziale i o ile moze i ta druga jeszcze nie pekla to charakterystyka miedzy jedna stara a drugą nowa sprezyną bedzie inna. oraz np roznica mozesz miec roznice w wysokosci
-
masz nieograniczone fundusze na samochód..
> aa to nie nie chce mi sie jechac tak daleko nie ma problemu , podrzuce ci go mam rzut beretem a tak na serio to super byla , orginalna m3dtm stala jakis czas na wystawie przy wejsciu do salonu jak ja zobaczylem z ulicy to musialem wejsc i troche sie poprzygladac
-
pochwale sie oficjalnie ;) e39 530i
> Ładna > Chociaż to drewno rzeczywiście takie sobie > Nie za szerokie opony? Ile Ci to gazu pali na takim zestawie? takie sa wedlug naklejki na drzwiach orginalnie wiec takie kupilem. co do spalania nie moge sie wypowiedziec bo dopiero co w weekend poskladalem te auto do kupy , swiece , termostat itp i teraz dopiero bede mogl zabrac sie za ustawienie gazu bo byl zamontowany ale ze wzgledu na te rzeczy ktore byly do zrobienia nie byl porzadnie ustawiony. komputer pokazuje srednio 10,7 wiec tyle bedzie palil (+- 1 liter ) jak juz bede mial wszystko ogarniete to ci dam znac
-
pochwale sie oficjalnie ;) e39 530i
> A co niby z kierownicą zrobisz ? Jak dla mnie to trza caly komplet do przekladki na alu oryginał, > wraz z kierownica, np z m5. no to znajdz mi taki zestaw w normalnych pieniadzach na 1 ogien pojdzie to co bedzie szlo polakierowac , czyli listwy a pozniej pomysle co zrobic z lewarkiem i recznym a kierownica na koncu. moge tez polakierowac bezbarwnym matowym wiec bedzie efekt jak by to tytanowe bylo bo taki kolor felg > Nie wiem jak u Cibeie, ale u mnie drewienko jest dwukolorowe - od polowy jest lakier czarny > fortepianowy - tez taki powineines miec tak samo u mnie jest co nie zmienia faktu ze nie podoba mi sie za ciemno w tym wnetrzu
-
pochwale sie oficjalnie ;) e39 530i
> w e46 mam polakierowane w kolor nadwozia bo oryginalna powloka "lakiero-guma" odlazila.... tez najpierw chcialem wykonczyc lakierem z samochodu ( bede malowac Mzderzaki ) wiec moglbym przy okazji prysnac i te listwy , ale tak pomyslalem ze zostal mi jeszcze lakier z felg wiec moze to sie ladnie komponowac
-
masz nieograniczone fundusze na samochód..
> serwis bmw dusseldorp w apeldoorn. ale cena byla cos 250 000e+ jak mnie pamiec nie myli aa to nie nie chce mi sie jechac tak daleko
-
masz nieograniczone fundusze na samochód..
> zamieniam sie w sluch serwis bmw dusseldorp w apeldoorn. ale cena byla cos 250 000e+ jak mnie pamiec nie myli
-
koniec grzechotania
> znany problem w n42 > podczas rozruchu dochodzacy dzwiek z okolic rozrzadu jak w maluchu z rozciagnietym lancuchem > teorii jest tyle ile stron w internecie... > od splywajacego oleju z podstawy filtra oleju, przez nieszczelny zawor zwrotny w pompie olejowej, > slizgi lancucha, jakies magiczne blaszki mocujace lancuch, kola valvetronic do napinacz > rozrzadu > i ten ostatni trop okazal sie stzralem w 10 > roboty jest na max 0,5h - wszystko pieknie dostepne > tak wyglada stary vs nowy (wyraznie twardszy i wiekszy skok) > przy okazji zmienilem tez tylna lewa sprezyne, tez banalna strawa... wymieniles tylko 1 sprezyne ? bez sensu troche. kazdy wie ze wymienia sie parami