Zawartość dodana przez Codename47
-
Felgi do mojego e90.. pytanie czy wejdzie...
> Wydaje mi się,że słoneczek nie ma w podróbie tylko producentem jest BBS. Co felg z X5 to każde z > nich są megaciężkie(czy styling 132 czy nawet tzw.skorpiony)i biorąc to pod uwagę także z tego > powodu odpuściłem. podrobek jest od groma.... szczegolnie w nl ( ogladalem z 4 komplety) orginalne robi borbet dla bmw porazka takie ciezkie kola.auto ma jezdzic przedewszystkim a wyglad to 2 sprawa
-
Felgi do mojego e90.. pytanie czy wejdzie...
> milion razy czytalem o et itd.. i niby wiem a na prawde to nie wiem > szybkie pytanie czy felgi z linku wpasuja sie do mojego e90?? czy raczej nie ?? > pierwsza opcja: > http://www.gumtree.com/p/cars-vans-motor...ery-item-full-2 > 2 opcja: > 19" / 9.5J to the rear (ET20) which are shod with Michelin Pilot Sport Cup 265/30/19 tyres. The > fronts consist of 19" / 8.5J (ET 20) shod with Michelin Pilot Sport Cup+ 245/35/19 tyres > http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-BBS-CH...-/271199787936? BBSy spoko tylko uwazaj na podrobki bo pelno tego a co do sloneczek to nie kupilbym ich wiecej. wyglad kozak ale strasznie ciezkie... (chociaz do konca nie wiem bo niestety naciolem sie na podrobki...)
-
e39 530i 2002 na co zwrocic szczegolna uwage
od poniedzialku jest moja ogolnie spoko chodz jest kilka niedociagniec ktore planuje naprawic w najblizszym czasie. 2dni mi zajelo doczyszczenie auta po holendrze.... Jeb*ne fleje ,brudasy ale juz jest czysto i ladnie pachnie. teraz czas na poprawe kwesti technicznych i estetycznych
-
e39 530i 2002 na co zwrocic szczegolna uwage
> Zalezy jaka skrzynia, wiem ze w e46 do m54 szły GMy i sobie calkiem niezle radzily, a w e39 byly i > zf i gm. Starsze ZFy cierpialy na "wypadajacy" bieg wsteczny. Nowsze lubią poszarpywac przy > zuzycia cylinderków tłumiacych (6hp26), skolei 5hp cierpialy na problemy ze sterownikiem.. > Musialbys dokladnie dowiedziec sie co w tej 530i siedzi (po vinie) vin to WBADT610CJ54513 wlasnie zaobserwowalem na jezdzie probnej ze jak prawie sie zatrzymuje i skrzynia 1 bieg wrzuca to slychac takie gluche puk ale zdawalo mi sie ze to z tylu auta > bo wiem np ze w dieslach 3litrowych lubily padac ale to pewnie ze wzgledu na duzy > Tak, ale to GMy, ujezdzam czasami M57n2 218km z 6HP26 w X5. Łatwo niema bo silnik po chipie i > skrzynia daje rade. Mam tez mozliwosc obserwacji u kolegi w e60 tej skrzyni z m54b25i tez bez > uwag. > Przybliz temat, bo ja mam Prinsa holenderskiego montowanego w niemcowni w jednym wielkim skrocie chodzi o to zeby holendrzy montowali tylko instalacje krajowych producentow bo zeby auto jako g3 (taka norma tylko tu i nigdzie obowiazujaca) bylo zarejestrowane musi spelniac taka norme z prinsem nie powinno byc problemu bo to holenderska firma. ogolnie sie w sumie dogadalismy ze zdemontuje ta instalacje ale niestety bede musial wiecej doplacic
-
e39 530i 2002 na co zwrocic szczegolna uwage
> Tam jest taka sama konstrukcja jak we wszystkich, pompa LUK LF-30 jesli ma serwotronik to jest > raczej nie do zdarcia. Natomiast jestli ma LF-20 to one chodzą 50tys i wymiana. > A spocony przewod odzbiorniczka to normalka - cieknie górą na pokrywce (jest tam oring o czym malo > kto wie) > Ma skóre w wersji High (obicia chwytów drzwi) i przetłocznia. Mozna ją łatwo doprowadzic do ladnego > stanu, bo jest delikatna, a po wymyciu ładnie robi sie matowa. Pewnie ma lakier na kierownicy > spękany (normalka). > Matowe lampy z przodu owszem po złym polerowaniu lubią zmatowieć. > Co do odmy, to cuda z nią są raczej zwiazane z naszym klimatem i lpg. > Jakbys potrzebował cos jeszcze wiedziec, smiało pytaj. co do skory to wlasnie widzialem ze jakas fajniejsza jest niz zwykla i boczki tez w skorze... trzeba by ja tylko ladnie wyczyscic i bedzie ok interesowala by mnie jeszcze kwestia skrzyni biegow tiptronic, bywaly w tym modelu jakies problemy z nia ? bo wiem np ze w dieslach 3litrowych lubily padac ale to pewnie ze wzgledu na duzy moment. narazie negocjujemy bo mialo byc moje 328 i 2000e dla niego ale problem jest z instalacja gazowa bo oczywiscie holendrzy debile sobie wymyslili ze nie beda uzywac tych samych norm jak reszta europy i wedluch ich glupich norm moja sekwencja nie jest sekwencja.... gosciu by poszedlby na zamiane ale chce wiecej kasy a ja nie chce wiecej dac bo mi sie to juz nie bedzie oplacac... wiec nie wiem co dalej z tym tematem bedzie... ale tak czy siak dzieki za info bo jedyne auto ktore bym kupil to wlasnie e39 530i w sedanie.
-
e39 530i 2002 na co zwrocic szczegolna uwage
> Jako ze mam sprzecik z tym silnikiem czuje sie wywolany do tablicy. dokladnie > Te silniki ciekną dosc mocno, wspoma akurat nie cieknie, wiec to na 99% wyciek z podstawy filtra > oleju (uszczelka 20zl), ale roboty troche jest. > Przy okazji dokladnie popatrz na uszczelke pokrywy zaworów. Na 90% tez puszcza. tak uszczelka zaworow przypocona., wspoma napewno cieknie,bo caly przewod od zbiorniczka mokry. gosc mowil ze mu przewod z tego zbiorniczka raz spadl? > Duzy przebieg. 233 wedlug licznika. jakis konkretnych papierow na jego potwierdzenie nie ma ,kilka jakis faktur i rachunkow ( gosc sprawia wrazenie normalnego czlowieka , watpie zeby holender krecil licznik ) > Moze byc wszystko, za mało info podałeś. Ja mam manual. ciezko cos wiecej powiedziec bo duzo nia nie jechalem > Zdaje sie do 2003 roku. Napewno bedzie wciagał olej, jak wszystkie m54. Kwestia ilości. Ciagnie > uszczelniaczami zaworowymi i niesprawną odmą. Odme mozna sprawdzic odkrecajac korek albo > wyciagajac bagnet na pracujacym silniku. Nie powinien lapac chec engina ani wykazywac > wiekszych zmian w pracy. odkrecilem korek , obroty minimalnie na chwile drgnely i nic wiecej,zadnego bledu, chodzi bardzo ladnie na wolnych > Zwrociłbym uwage na to jak hamuje. Jesli ma nawet delikatne drgania na kierownicy to szykuja sie > wydatki... ten temat akurat z e38 znany bo jak sie nie myle sa tam blizniacze zawieszenia z przodu > Mam nadzieje ze troche rozjasniłem temat co do zderzaka to przednim przywalil kiedys w jakis slupek i byl spawany i naprawiony a co do lamp to mowil ze zmatowialy po tym jak jacys specjalisci czyscili auto jakąs chemia ( moze sie zgadzac bo widac ewidentie ze cos sciekalo po lampie ) kilka fotek lepszych fotek
-
e39 530i 2002 na co zwrocic szczegolna uwage
bede kupowac takie wlasnie e39 rok 2002 -04 ( vin cj54513 mam rozkodowany ale na kartce ) z tego co mi podpadlo: - cieknie gdzies od wspomagania w dol -zderzak przedni troche porysowany i przednie lampy cale matowe. -przy zatrzymywaniu sie gdy skrzynia przelacza na 1 slychac delikatny gluchy puk ( tylny wozek ? guma na wale ? czy cos ze skrzynia? ) -trzeba go porzadnie wysprzatac ale jest dobra baza pytanie o silnik , mianowicie o jego spalanie oleju. ponoc bylo to poprawione ( uszczelniacze zaworowe ) wie ktos kiedy to bylo ? http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/m...previousPage=lr jakies specyficzne bolaczki e39 o ktorych warto wiedziec ?
-
sens zakupu zaniedbanego auta
> Pacjent: BMW e46 318Ti 2003r 95kkm > Cena zakupu 8,5kPLN > Cena rynkowa 13-16kPLN > Cena "Ubezpieczeniowa" 15,5kPLN > Do dnia dzisiejszego włozylem w samochód: > 1000zł - Auto wymagalo naparwy blacharsko/lakierniczej > 1200zł - Zakup opon letnich 16" i felg stalowych > 300zł - wymiana oleju, filtrów, swiec zapłonowych > 200zł - uszczelnienie tylnego dyfra i naparwa recznego > 200zł - kompleksowe pranie wnetrza > 150zł - wymiana łozyska koła tył > 1000zł - wymiana sprzegla (jeszcze zyje ale czuje ale w najblizszym czasie bedzie taka koniecznosc) > 800zł - wymaiana tarcz i klocków przod/tył (jeszcze zyje ale czuje ale w najblizszym czasie bedzie > taka koniecznosc) > naparwa wycieraczek we wlasnym zakresie (oceniam na 300zł) > naparwa wylacznia awaryjnego we wlasnym zakresie (oceniam 100zł) > naparwa spryskiwacza tylnej szyby we własnym zakresie (oceniam na 100zł) > suma sumarum mamy wydane 5000zł i blisko tydzien lezenia popoludniami pod autem > z autem dostalem ladne 17" felgi aluminiowe (wartosc ~1200zł) - nie planuje na nich jedzic wiec ida > na sprzedaz > czy sie oplacało kupić zaniedbane auto czy nie lepiej drożej igielkie nie wiem - mam mieszane > uczucia > P.S co ciekawe po podlaczeniu do profi kompa i sparawdzneiu historii w ASO okazalo sie ze auto może > mieć tak niski przebieg jak na zegarach. Do 2010 bylo w jednych rekach i zrobilo 65kkm z > wszystkimi wizytami w ASO, potem historii brak. Pewnie kupiła jakas fleja i nic przy aucie nie > robila potem przydzwonila i pod młotek za grosze... sprowadzone ? tu w nl baaardzo czesto sie takie sytuacje zdarzaja ze ludzie kupuja auto ( jak najmlodsze ) i jezdza tak dlugo jak sie tylko da nie robiac przy aucie absolutnie nic. pozniej sprzedaja za drobne polskim handlarzyną ktorzy po drodze do pl cofaja licznik ,pucują , picują i sprzedaja jako od dziadka z zachodu
-
Ubezpieczenie w Polsce auta zarejestrowanego w Niemczech
a jak wyglada taka sprawa sprzedaje auto na pl tablicach holendrowi z umowa K-S wyrejestrowywuje auto w UM wedlug polskiego prawa ma 30 dni na przerejstrowanie i rekalkulacje skladki badz wypowiedzenie ubezpieczenia co jesli nie wyrobi sie w tych 30 dniach i bedzie dalej jezdzic moim bylym autem ? czy wystarczy ze wykupi takzwane miesieczne ubezpieczenie ( w pl ) ? czy takie ubezpieczenie moze dostac obywatel innego kraju ?
-
[e39] zdejmował ktoś przedni zderzak?
> silnik padł? Od gazu
-
Coś bym se zbudował.....
> czy swap z 700 na 1.2 8V, dołożenie turbiny później zbudowanie hybrydy 1.3 16V z turbo wystarczy? wlasnie chcialem pisac hehe cc do tego turbo i bedzie ogien a co do repliki lotusa 7 mialem kiedys okazje takim pojezdzic robi wrazenie
-
Głupi pomysł + profanacja
merc
-
M54B30 czy M52B28 a może jednak M30B35
> planuję zakupić jeden z ww silników celem wszczepienia w budę W108/W111. > Jakie są wady i zalety M52 vs M54. Czy to prawda że będę musiał wycinać EWSa z kompa żeby to > uruchomić? A może jednak tradycyjne M30. W nowszych konstrukcjach kusi mnie mniejsze spalanie > i to że ciszej pracują (auto ma być na co dzień i ma być ciche) > Czy to prawda że M54 lubi pić olej? > Osiagi są dla mnie trzeciorzędne w tym wypadku. Ale tu pewnie będzie M54>M30>M52. Skrzynia ręczna - > co znów przemawia ka korzyść nowszych silników bo można dać 6b. Za to M30 jest nie do zabicia, > a te nowsze szybko dość siadają (z tego co pamietam z upalania swapów w E30 to M30 można > upalać przez kilkukrotnie dłuzszy czas niż M52 zanim się sypnie)... hmm zwarzajac plusy i minusy na twoim miejscu bralbym m52b28 +stosunkowo niska cena zakupu kompletu +tania mozliwosc rozwoju +latwiejszy montaz w przypadku m54b30
-
CSI
> http://otomoto.pl/bmw-850-csi-C28542946.html > wygląda nieźle w sumie V12 manual miodzio
-
Do fizyków? Ciężka felga...
> Bardzo mi się podobaja takie jedne felgi... tyle, że są ciężkie... gdy inne potrafią ważyć w tym > rozmiarze 10 kg, te ważą 15 (sztuka)... > A pytanie jest takie- zakładając taką samą oponę- zawieszenie bardziej dostaje na dziurach na > ciężkiej czy lekkiej feldze? > Na trasie auto spali mniej na lekkiej czy ciężkiej feldze? > (Pamiętam ze gdy do roweru złożyłem ultralekkie koła, bardzo łatwo było go rozpędzić, ale szybko tą > prędkość wytracał ale może to moje mylne wrażenie) mialem podobnie. kupilem na lato 19 baaardzo ciezkie fele. jezdzilo sie tragicznie. spalanie wzroslo,przyspieszenie spadlo, a jak w dziure sie wjechalo bylo wrazenie jak by mialo kolo urwac.... przy hamowaniu z duzej predkosci tez trzeba bylo bardziej hamulec deptac osobiscie nie polecam. teraz wrocilem do lzejszych 18 i jest bajka
-
Blacharze, lakiernicy do tablicy
> Witajcie. Chcialbym naprawic uszkodzenie widoczne na zdjeciu. Czy ktos moglby mi wytlumaczyc jak > laikowi jak to zrobic krok po kroku? jest to takie miejsce, ktore za bardzo sie w oczy nie > bedzie rzucac dlatego wolalbym aby bylo to porzadnie zabezpieczone przed korozja nizeli > wygladac. > z gory dzieki za wskazowki slabe zdjecie. jest wgniotka czy tylko zarysowane ? jak zarysowane to papier scierny, trzesz zeby wyrownac powierzchnie , pozniej zabezpieczyc podkladem na goly metal , pozniej szpachlowka ( jesli bedzie koniecznie ) pozniej podklad i lakier wlasciwy. tyle
-
Nowe BMW 4 Coupe
> Fotki jeszcze ciepłe > Jak się wam podoba nowa "czwórka"? > http://www.motomagazyn.pl/2013/03/nowe-bmw-4-coupe.html mnie sie podoba w szczegolnosci wersja M
-
Panie i Panowie do tablicy
> http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=286774749&an=0&page=0#Post286774749 poszedl priv
-
poci sie bak, jak to naprawić?
> witam > Sprawa wygląda tak. Jest sc i zaczęło być czuć w nim i koło pb, po obmacaniu widać że bak sie poci > i w jednym miejscu jest purchilek jakby już gnił. > Naprawia sie to czymś czy wymiana baku?? podepne sie do tematu jesli nie ma mozliwosci wymiany na nowy ? myslalem tak -wypiaskowac -podklad -zalac do pelna woda -pospawac miejsca gdzie cieknie - i pozniej nie wiem... uszczelnic jakas warstwa masy ? i wybarankowac ? przetrwa jeszcze kilka lat ?
-
Głupi pomysł + profanacja
> szkoda, dlatego chcę z głową zbudować takiego co nie będzie aż tak szkoda (powstały z popiołów) - i > wracamy do punktu wyjścia no to wlasnie. klasyka szkoda merc z silnikiem bmki bedzie moim zdaniem skarbonką i wydaje mi sie ze koszty takiego przedsiewziecia beda niewspomierne do korzysci , nie mowiac o jakiejs odsprzedazy w przyszlosci.. jedyne co na jazde codzienna sie nadaje to jakis Youngtimer na podtlenku lpg
-
Głupi pomysł + profanacja
> jeżdżę nim bardzo dużo, ALE to nie jest klasyk to fajna fura, w zasadzie dla mnie ostatni rekin - > ale mam niedosyt chromu, zapachu i smaczków Poza tym mam E12, które klimat BMW serwuje w w > dużych ilościach Ale Ty masz problemy pozazdroscic hehe na codzien szkoda klasyka
-
Głupi pomysł + profanacja
> Po prostu chciałbym sobie pojeździć klasykiem na co dzień. Żeby się nacieszyć. "Prawdziwego" W108 > mi szkoda bo jest za ładne i mam stresa je zostawiając gdziekolwiek, bo wiadomo jacy są > ludzie. no niestety. a czemu e32 nie jezdzisz na codzien ? moim zdaniem dobre auto na codzien
-
Głupi pomysł + profanacja
> mylne wrażenie, nie mam niestety prawie w ogóle czasu. W poprzednie lato wnętrze w E12 robiłem > wstając o 4 rano i jadąc do garażu przed pracą. Kompresor do Łady wsadziłem jeżdżąc do garażu > po pracy Ale mam cierpliwą babę która sama chciała E12 a teraz chce E9 TAK trzymaj
-
Głupi pomysł + profanacja
> e30 i e34 zamiast e32? Rozważam jeszcze E3, ale rdzaaaaa.... i części to masakra, a do W108 są czytajac liste aut pod twoimi postami widze ze masz za duzo wolnego czasu
-
Głupi pomysł + profanacja
> zamiast e32 proponujesz mniejszych i... brzydszych braci? jaki to sens? ja bym w ogole nic nie robil. to konik chce zmieniac