Zawartość dodana przez krzysiek82
-
[G] zaciski hamucowe tylne - zmiana bosch na lucas.
> kolega się nie myli? > biorąc pod uwagę rocznik auta, to chyba powinien być już lucas. mój jest z 99 roku, jak kupowałem klocki to na paragonie miałem napisane do system bosch więc na tej podstawie tak przyjąłem. Klocki mam z takimi blaszkami od góry i od dołu.
-
[G] zaciski hamucowe tylne - zmiana bosch na lucas.
> witam. problem podobno dosc znany z zapiekającymi sie zaciskami hamulcowymi boscha na tylnej osi w > astrze g. chce u siebie zmienich boscha na lucasa czy ktoś to już robił???? czy cos trzeba > przerabiac czy pasują zamiennie????? pozdrawiam. ja mam bosha i nic się nie dzieje, więc nie wiem czy warto się tym zajmować. Podczas wymiany klocków i tarcz wszystko oczyściłem i nasmarowałem jest ok. Moim zdaniem szkoda, czasu i pieniędzy na takie zabawy.
-
LPG-corsa B 99r 1.0 12v
> koszty dojazdu do pracy bo aktualnie 500 zl miesiecznie na same dojazdy dom-praca-dom wrrr. > Boli Kieszonka ja obecnie wydaje min 600-700zł też boli i to na gazie, jeśli te 500zł to dla Ciebie za wiele zamontuj gaz ale licz się z tym, że przy taki niewielkich przebiegach inwestycja może się nie zwrócić (bo np dojdziesz do wniosku za rok, że sprzedajesz auto)
-
ALPHARD, BOSCHMANN, CDI i inne takie
> No jak w temacie a ja sądzę, że to są dobre firmy miałem kiedyś radio boschmana i fajnie grało i miałbym je dalej gdyby się nie zepsuło. Podobnie głośniki także bym je dalej miał gdyby nie to, że zaczęły trzeszczeć. Wzmacniacz miałem voice crafta też był bardzo fajny i też bym go miał nadal gdyby się nie spalił. Reasumując to fajne sprzęty
-
[G] EGR X16SZR
> Przysłał mi schemat ( w załaczniku). Czy podłączyć tak jak na schemacie czy odwrotnie? a masz może schemat całości? Chciałbym samodzielnie wykonać.
-
[G] wymiana przedniej szyby
Kupuj oryginał, przypilnuj tylko jakości montażu, i jeśli po wyjęciu szyby będzie trochę rdzy to trzeba to oczyścić i pomalować przed założeniem szyby.
-
[G] EGR X16SZR
> Schemat producenta jest dobry, no dobrze, ale gdzie mogę ten schemat zobaczyć? Przeglądałem cały wątek i nic nie było (chyba, że u mnie się nie wyświetliło)
-
[G] EGR X16SZR
> Przecież cały wątek TEGO dotyczy, czytałeś go w ogóle? > Pozdr. tak, ale żadnego konkretnego schematu nikt nie zamieścił.
-
[G] EGR X16SZR
znalazłem na allegro coś takiego Czy ktoś już sprawdzał czy to działa jak powinno ewentualnie dysponuje wiarygodnym schematem. Chciałbym to zastosować w silniku x16xel.
-
Galeria [ALLEGRO]
> KLIK ale remiza
-
Jaki olej, amorki, świece i inne materiały eksploatacyjne...
Tak jak ktoś już pisał, oczyść reflektory i załóż dobre żarówki. Żadne wieśniarskie rozwiązania a do takich zalicza się zenon ksenon nie powinny mieć zastosowania w samochodzie.
-
straszny klekot na zimnym silniku
> termostat i świece żarowe czy mechanik mógł cos niedokręcic? zawsze można czegoś nie dokręcić, ale to by pukało/stukało cały czas. A tak poza tematem kiedy sprawdzany był luz na zaworach ewentualnie jego korekta (na płytkach jest nie ma hydrauliki więc co 60tyś należy kontrolować)
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Przejechałem 111,2km, odometer zwiększył wartość o 3827. > Więc u mnie dzielnik to około 34,4. > Co niestety potwierdza, że mam przekręcony licznik nie przejmuj się tym,ja czasami mam 650 tyś czasami 550tyś ostatnio 390tyś pokazał, raczej nie warto się hodometrem sugerować.
-
Fiat ECU Scanner
Niestety u mnie się nie łączy, port ustawiony prawidłowo jednak nie da się połączyć. Ma ktoś jakieś pomysły lub ktoś miał taki problem i go rozwiązał. Piszę z sąsiedniego kącika, pacjent to punto II JTD. z Góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> A nr portu w programie masz wybrany taki sam jak w menedżerze ? jasne, że tak
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Do gniazda diagnostycznego na pewno się dobrze wpiąłeś ? tak, nie mam kurcze innych pomysłów.
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
widzi ale nie chce się połączyć, z listy punto wybierałem dwie centralki do wyboru i na żadnej się nie łączy.
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Jaki to samochód,rocznik? Jeżeli jtd to spróbuj z bravo/a jtd 105 > może zadziała. Jak narazie to mało danych podałeś. > Pozdrawiam punto 2 jtd 2000r, ustawiony port com 5 (inne mam porezerwowane już dla innych sprzętów itp itd)
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
witajcie kupiłem interfejs zainstalowałem go uruchomiłem program ale niestety się nie łączy. Mój sterownik ma następujące oznaczenia, wybierałem jeden z dwóch jaki jest na liście do punto ale nic z tego. Macie jakieś sugestie?
-
Galeria [ALLEGRO]
To mi przypomina taką stronkę jaką kiedyś oglądałem. Wieśniak tuning czy cos takiego