Zawartość dodana przez Mavv
-
Przepływowy ogrzewacz wody
> Jak jest w tym modelu przepływomierz wirnikowy, to warto go wyczyścić. Po wyłączeniu i załączeniu > podgrzewacza gorąca woda leci tylko przez chwilę? Bo może wcale nie jest to związane z > chwilowym naprawieniem się podgrzewacza, tylko z oddaniem reszty ciepła z grzałek do stojącej > wody. No właśnie po wyłączeniu i załączeniu leci cały czas gorąca woda. > Warto też rozpiąć cały układ połączeń grzałek i sprawdzić po kolei, czy przypadkiem któraś nie ma > przerwy, czy stycznik poprawnie działa oraz jak jest kilka sekcji najprawdopodobniej > regulatora napięcia na triakach, to czy wszystkie działają. Ok
-
Przepływowy ogrzewacz wody
Mam pytanko: Jest sobie jednofazowy przepływowy ogrzewacz wody. Moc 8,5kW. Od jakiegoś czasu pojawia się problem, że woda nie jest gorąca. Jest ciepła. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie. Po takim zabiegu leci gorąca woda. O co chodzi? Co jest nie tak w środku? Ciśnienie wody na zasilaniu ok i jest stałe.
-
Mondeo, 406 i Laguna do oceny
> miałem dziada na stanie i z tego co zaobserwowałem, to wraz z przebiegiem apetyt na olej zaczął się > robić, z własnych obserwacji to nawet podczas jazdy po mieście oej chlipał może nie w takich > ilościach jak po trasie Podczas jazdy w mieście też przyśpieszasz kręcąc silnik czasem ciut wyżej. Od wymiany do wymiany i uzbiera się troszkę brakującego oleju.
-
Mondeo, 406 i Laguna do oceny
> A na koniec to szukalbym 2,0 pb, one nie pija. Piją piją. Na wysokich obrotach, ale piją. Mam 2.0 Durateka i przy normalnej miejskiej jeździe jest ok. Ale jak zaczynam go kręcić powyżej 3000 obr, to on zaczyna smakować olej. Nie jest to jakas zatrważająca ilość. Podczas roku w zasadzie nie dolewam wogóle oleju. Muszę za to dolać, jak przejadę się przez Europę - z max na bagnecie zejdzie do min. Trasa z prędkościami autostradowymi przy obrotach 3500+
-
Już niedługo sami zatankujemy gaz do samochodów
> Nadal będziesz czekał, tylko teraz dłużej. Taka to innowacja. > To jest tak jak ze zwykłym nalewaniem - możesz sam, a na niektórych > stacjach czekają "sępy" żeby Ci nalać. Facetom to uwłacza, ale > kobiety widzę często z tego korzystają. A dlaczego sępy? Jak tylko idzie do mnie ktoś z obsługi z zapytaniem, czy nalać, to zawsze mówię, że poproszę. I mówię, co nalać, bo oni najchętniej by wlali najdroższe paliwo A ja w tym czasie mogę sobie szyby i światła wymyć
-
Problem z wycieraczkami... Fjord Fjużyn
> Zawaliło mi deko wycieraki śniegiem(już jakis czas temu;))) i teraz nie dziła mi czasówka, znaczy > zatrzymują sie wycieraczki w połowie"drogi", także wajcha w dół szybkie wycieranie, nie > wracaja, tylko sie zatrzymują.... co padło?? Miałem podobnie w Primerze. Na biegu przerywanym zatrzymywały się, gdzie chciały. Żeby nimi wrócić, to musiałem włączyć pracę ciągłą. U mnie winne okazały się ściezki w mechaniźmie wycieraczek przy silniczku. Rozebrałem, wyczyściłem cały syf, poskładałem do kupy i było ok.
-
Wybór dostawczaka.
> Jeśli dobrze rozumiem chodzi o prowadnice po której porusza się wózek drzwi? W takim razie > wyczyścić i niczym nie smarować, jeśli są jakieś problemy to wymienić rolki w wózku. Ok, dzieki! Wyczyszczę w takim razie i zobaczę, czy się poprawi. Na chwilę obecną muszę mocno trzasnąć, żeby się domknęły.
-
Wybór dostawczaka.
> Renault Master 2.8dti. Mam takiego, nie do "zdarcia" Mam bliźniaka Nissana Interstara. Powiedz mi, czym najlepiej przesmarować prowadnice drzwi przesuwnych? Jest tam sporo syfu - chcę to wyczyścić i dać jakieś smarowidło.
-
Wybór dostawczaka.
> Poszukuję zakupić dostawczaka pod zabudowę z podwójna kabiną. > Budżet 18 000 max. 2000 rok w zwyż > Tak się zastanawiam co było by lepsze. > Taki Sprinter > Czy może Jumper lub jego bliźniak Ducato, Boxer. > WV LT jakoś do mnie nie przemawia tak samo Iveco, z nowy T4 za małe, a do Forda mam uraz. > Poradzi mi ktoś coś w tej kwestii? Sprintery rdzewieją na potęgę. Ducato/Jumper/Boxer chyba będą miały najtańsze części zamienne. Ja mam Interstara. To to samo co Master/Movano. Mam w długiej i wysokiej budzie. 130 km/godz to max, co to auto pojedzie - ja mam silnik 2.5dCi, 100koni. Buda daje spory opór powietrza. CO do części i awaryjności, to nie wiem, bo dopiero kupiłem. Na plus jest kabina - ja mam 2004r - dźwignia zmiany biegów jest podobnie zrobiona, jak w Ducato - mały zgrabny drążek, a nie długa wajcha wystająca z podłogo jak w Starze Jeśli liczysz każdy cm w aucie, to Ducato/Boxer/Jumper są najszersze - 1,85m. Paka długa na 3,3m przy długiej budzie (nie MAXI) i 2,8m przy średniaku. Interstar/Movano/Master to 3,6m długośc paki i 1,75m szerokość (długa buda) i 3,2m przy sredniaku.
-
Mondeo MkIII zegarek na konsoli żyje swoim czasem
> wróciłem do cywilizacji widzę, że już znasz odpowieź, pewnie nawet wymieniłeś więc idę do yamki bo > wygląda, żem nipotrzebny... No właśnie wymieniłem, ale nowy używany tez nie działa. Będę go zwracał i szukał drugiego "nowego".
- Jak usunąć naklejki z karoserii?
-
Mondeo MkIII zegarek na konsoli żyje swoim czasem
> Aż poszedłem sprawdzić > Blaszka do podważenia w miejscach zaczepów > i śrubokręt do wyciągnięcia. O, super! Dzięki! Edyta: Właśnie listonosz przyniósł panel. Teraz dokładnie widzę, gdzie są zaczepy
-
Mondeo MkIII zegarek na konsoli żyje swoim czasem
> Tutaj masz coś co powinno Ci pomóc: http://autokacik.pl/showflat.php?Number=281767612 > U siebie duuuuużo dłubałem w tej okolicy i chyba z 90% plastików zdejmowałem z całego samochodu > przy zakładaniu audio, ale tego akurat nie ruszałem . > Przed FL i po FL jest na pierwszy rzut okiem tak samo jeżeli chodzi o komplikacje . Aleś wygrzebał archeo! Zamówiony zegarek jest w drodze - mój dziś się zatrzymał. Ruszył, jak go przestawiłem.
-
Mondeo MkIII zegarek na konsoli żyje swoim czasem
> przerabiałem w MK2 - łatwo Ok, powiedziałeś "A", to powiedz "B" - jak to ugryźć? Gdzie podważyć, co odkręcić, żeby nic nie urwać?
-
Chwilowe spalanie Focus MK II - komp pokładowy.
> Dokładnie tak jak koledzy powyżej piszą. Ja od siebie powiem jeszcze (o czym kiedyś zresztą > pisałem), że wartości podawane przez kompa czasem bardzo mijają się z rzeczywistością. U mnie > cholernie zawyża (grubo ponad litr) w firmowych mondeach zaniżają (o około pół litra) > Mowa o spalaniu średnim. U mnie w mdo raz zawyzy, raz zanizy, raz poda dobrze. Na spalanie średnie patrzę jako na orientacyjne spalanie. Dopiero wyliczam prawdziwe po zatankowaniu. A spalanie chwilowe sobie dogralem przy okazji wizyty w serwisie i grubszej naprawie.
-
Kamper
> Dobry początek Kiedy planujesz pierwszy wyjazd? Uhuhu, pewnie dopiero za kilka miesięcy!
-
Dzien dobry - tutaj mozesz sie przywitac
Juz kiedyś się tu witałem, gdy kupiłem Nissana Primerę. Tym razem jestem właścicielem (a właściwie uściślając to żona jest) Nissana Interstara. Choć pewnie mógłbym się też przywitac na francuskim kąciku Auto to Nissan Interstar w długiej i wysokiej budzie. Silnik 2.5 dCi o oszałamiajacej mocy 100 koni mechanicznych. Fotki narazie nie swoje, ale z ogłoszenia. jak pozbędę się naklejek, to wtedy może wrzucę swoje.
-
Mondeo MkIII zegarek na konsoli żyje swoim czasem
> klik > proszę Kupiłem właśnie zegarek. Zobaczymy, czy będzie ok. Za kilka dni powinien do mnie przyjść. Czy łatwo jest wyciagnąć zegarek? Przerabiał ktos temat?
-
Kamper
> Na forum Iveco jest fajna relacja z budowy campera - a nawet dwóch. Jeden w wersji mocno > "ekonomicznej", drugi full - profi. Ten drugi oparty jest w większości na sprzęcie z > powypadkowej przyczepy campingowej Mam kilka zakładek z różnymi budowami - na Ducato chyba ze dwie. Na Iveco 35S12 kolega budował, też mam sporo fotek od niego.
-
Nissan Interstar 2.5 dCi
Od wczoraj jestem posiadaczem dostawczaka Nissana Interstar, wysoki i długi. Auto ma silnik 2.5 dCi, ze znikoma ilością mocy - raptem 100KM. Czy da się więcej z tego silnika coś wycisnąć? Bo lekka górka i auto się męczy. EDIT: Czy ten silnik jest na łańcuszku czy na pasku?
-
Kamper
Odkopę trochę. Po kilku miesiącach poszukiwań zarówno dostawczaków jak i kamperów znalazłem blaszaka. Nissan Interstar, 2004, 2.5 dCi, długi i wysoki. Zatem będzie mozna poszaleć
-
Foteliki dzieciece i pasy biodrowe
Mam pytanie: czy jest możliwość bezpiecznego przypiecia fotelika grupy 123 za pomocą pasa biodrowego czy takie foteliki mogą być tylko przypiete 3-punktowymi? Drugie pytanie dotyczy rozkladanego łóżka w kamperach westfalia (choć pewnie nie tylko). Czy da się wymienić/zamontować 3-punktowe pasy zamiast biodrowych?
-
Mondeo MkIII zegarek na konsoli żyje swoim czasem
> klik > proszę Dziękuję
-
Mondeo MkIII zegarek na konsoli żyje swoim czasem
> on chce już na złom i sie nie może doczekać... Raczej chce szybciej na urlop Pooglądałem schematy - jest on zasilany bezpośrednio z aq poprzez bezpiecznik F75 7,5A , a tempo nadaje mu moduł szerokości impulsów (?). Czy ten cały modulik jest integralną częścią zegarka? Wtedy pewnie pomoże wymiana na nowy.
-
Mondeo MkIII zegarek na konsoli żyje swoim czasem
Od jakiegoś czasu obserwuję, że zagarek sobie chodzi szybciej. Jakieś 5 minut na tydzień. Wkurza mnie, że muszę co kilka dni cofnąć go (a cofanie to de facto 23g i 55m do przodu ). Czy to oznaka padu zegarka czy może objaw czegoś złego z elektryką?