Zawartość dodana przez RadekST
-
Dzień wolny a urlopówka
Stoisz w kraju czy za granica ?
-
Pytanie w sprawie czasu przejazdu
Ja zalozylem srednia V 65km/h, wg mnie tyle km po kraju zrobi swoje i na 75km/h srednie nie ma co liczyc.
-
Pytanie w sprawie czasu przejazdu
Mozesz zalozyc ze potrzeba jechac 27godzin. Czyli trzy cykle po 9godz jazdy + pauzy.
-
Słabe (słabsze) przyspieszanie P2 1,2 8V
Wyglada ze winny byl czujnik TPS po wymianie jest ok Przy okazji wymienilem pasek alternatora bo byl wysluzony.
-
Słabe (słabsze) przyspieszanie P2 1,2 8V
Faktycznie, w pamięci były zapisane błędy cewek (obstawiam że to stare błędy jak miałem problem z kablami/cewką - zamieniałem cewki itd). Po ich skasowaniu i zrobieniu jazdy testowej nowych błędów nie ma, a poblemy z przyspieszeniem są te same. Przepustnice czyściłem już wcześniej. Zapomniałem się przyjrzeć pracy TPS - muszę to sprawdzić.
-
Słabe (słabsze) przyspieszanie P2 1,2 8V
> A swiece sprawdzone?? Sprawdzane kilka mcy temu przy okazji sprawdzenia luzu zaworowego i kompresji
-
Słabe (słabsze) przyspieszanie P2 1,2 8V
Jest problem z plynnym przyspieszaniem, ale tylko jesli pedal wcisniety jest powyzej 50%. Oczywiscie motor rozgrzany, bez wzgledu jaki bieg. Problem sie nasila na mokrej/sliskiej nawierzchni (opony maja 6mm - uwazam ze moge je wykluczyc) A wiec, zaczynam rozpedzanie/przyspieszanie (pedal wcisniety caly czas w takim samym polozeniu) - obroty rosna do 3tys, przyspieszenie plynnie - auto przyspiesza jak zawsze. - obroty powyzej 3tys i wyczuwam ze motor cos lekko trzyma, ale predkosc i obroty rosna stosunkowo plynnie, - obroty dochodza do 4,5tys, predkosc do tego momentu caly czas rosla. Jak tylko obroty dotra do 4,5tys predkosc (przynajmniej wg licznika) nie rosnie. Dopiero po chwili obroty lekko opadaja (na ok 4tys - nie mniej) po czym predkosc pomalu zaczyna rosna, a nia obroty (ale juz wolniej niz jak wkrecanie sie do 4,5tys) Jest takze wieksze zuzycie paliwa (z kompa i z tankowania). Sprzeglo bylo wymieniane kompletne Luk rok temu, od tamtej naprawy minelo max 10tys km. Na desce nie wyswietla zadnego bledu. Przyczyny szukac moze w polosiach, czujniku przepustnicy?
- Neste / Shell - płatność
-
Ciągnik siodłowy pytanie
Pod kontenery
-
Wysuwajacy sie zawias drzwi z futryny
Wyglada ciekawie. Widze ze ma to znaczenie - oscieznica regulowana - musze sprawdzic jak z dojsciem. Skrzydlo drzwi jak jest otwarte jest wzdluz sciany.
-
Wysuwajacy sie zawias drzwi z futryny
> Prosimy o fotkę, to daje dużo więcej, niż nawet najbarwniejszy opis Probowalem obinac tasma klejace bolce, ale to nic nie daje
-
Wysuwajacy sie zawias drzwi z futryny
Witam, mam problem z zawiasem drzwi. Skrzydlo drzwi jest takie same jak do innego pokoju, a z jednej z futryn wysuwa sie gorny zawias. Przyjzalem sie i zawias jest wciskany do futryny. W futrynie jest sruba, ale ta sruba pracuje jeszcze z jakas zebatka(?) albo jakims mimosrodem. Bolce zawiasu wsuwane do futryny maja gwint, prostopadle do tych bolcow przychodzi ta sruba. Owa srubka chyba jest przegwalcona bo krecic nia moge w obie strony bez wyczuwalnego oporu. Moze sie ktos wypowiedziec jak to naprawic? Pierwsze co pomyslalem to podmiana sruby z dolnego zawiasu do gornego, ale wyglada ze wyrobiona/przegwalcona jest ta czesc miedzy srubka a bolcami zawiasu.
-
[Rośliny] Clivia - reanimacja
Mam je w mieszaninie kora+ziemia. Ja podlewam raz na tydzien - bylo ok. Mowisz ze mam sie uzbroic w cierpliwosc i moze cos z tego bedzie jeszcze?
-
[Rośliny] Clivia - reanimacja
Mam w domu kilka takich roślin do momentu wyjazdu na urlop było wszystko ok. Najstarsza roślina potrafiła zakwitnąć w ciągu roku dwa razy i dawała bardzo duży pęd i dużo kwiatów. Problemy pojawiły się po powrocie do domu. W czasie nieobecności "opiekę" mieli pełnić rodzice, ale ostatecznie kwiatami zajął się - na moje nieszczęście - ojciec (nie ma zielonego pojęcia co i jak z roślinami). W czasie sierpniowych upałów podlewał mi kwiatki (zamiast wieczorem :/)- po pracy (stwierdził że było wygodniej bo po drodze). Czyli kwiatki dostały wody (niektóre wręcz przelał - a miał karteczki jak, ile i jak często podlewać ) w godz 16-17 + okno mieszkania na południe - którego nieotwierał na wieczór. Bilans strat to "tylko" 10 kwiatów wywalonych byłoby więcej ale niektóre udało się odratować. Młodsze clivie niestety po krótszym lub dłuższym czasie poddały się. Ta roślina która kwitnie (jest najstarsza ma już wiele liści) wypuszczała ciągle nowe. Jednak ostanio ją też zatrzymało. Ostecznie ostały mi się dwie sztuki - najstarsza i młodsza. Poniżej zdjęcia korzeni, tej mniejszej - z dużą miałbym więcej problemów, ale korzenie ma identyko (jak dętka bez powietrza). Zdrowa roślina ma korzenie grube-jędrne i jasne. Clivia1 Clivia2 Prosiłbym o pomoc bo bardzo zależy mi na odratowaniu roślin.
-
Bardzo oszczedne do 5000 pln
> Poszukuje wozidła na dłuższe trasy (2x60/70 km dziennie) musi być jak najoszczędniejsze. Przemysl to jeszcze raz. To nie jest malo km, po pol roku bedziesz miec dosc jezdzenia kurduplami takich tras a jak bedzie koniecznosc czegos wyprzedzic to bedzies denerwowac czy zdazysz ;p
-
Gdzie kupię takie naklejki odblaskowe?
> Takie jak na masce mietka z foto: > Jak to się nazywa i gdzie tego szukać? Wymiary 50x14cm Tablice wyrozniajace odblaskowe? W motorozycayjnych maja.
-
siłowniki sprzęgła do PII
Ten na dole ma oslone na calym silowniku To powinien byc lepszy.
-
Galeria [ALLEGRO]
> Jeden stał na światłach, drugi mu wjechał w dupę. Postanowili nie rozdzielać, tylko zespawać, > zaszpachlować, pomalować... i w ten sposób powstał chyba ten samochód Jakby klamki zalozyli takie same na przodzie i tyle to nikt by nie poznal ... a tak
-
Oświetlenie blatu w kuchni LED ukrytymi w szafkach wiszących
U mnie nie ma żadnej szczeliny. Płytki mam podjechane do szafek.
-
Oświetlenie blatu w kuchni LED ukrytymi w szafkach wiszących
> kolega chce zabić nudę widocznie Hehe, kolega zgadł trzeba coś robić
-
Oświetlenie blatu w kuchni LED ukrytymi w szafkach wiszących
> Wyjaśnij proszę, po co chcesz pociągnąć oświetlenie w "korytku" ? Korzysta z kuchni osoba na tyle > niska, że może ją takie oświetlenie oślepiać ? Kuchnia jest "otwarta" i siedząc w salonie "pięknie" widać całą taśmę, co również czasem jest niechciane wiadomo LEDy świecą bardziej punktowo i to potrafi drażnić. Do tego dochodzi jeszcze sprawa że szafki są łączone i boki którymi się stykają, minimalnie (ale jednak) są niżej niż spody szafek, co skutkuje że przyklejona listwa robi dołek to z kolei jest mało estetyczne (na szczęście widać tylko z bliska). Dlatego też korytko kątowe będzie tutaj złe. Faktycznie zapomniałem że mogę stracić gwarancję to jednak chyba albo musi zostać jak jest albo dołożyć spody....
-
Oświetlenie blatu w kuchni LED ukrytymi w szafkach wiszących
Są w kuchni w ciągu dwie 80cm podwieszane szfaki (jeśli ma to znacznie z tego skandynawskiego sklepu w polsce) z płyty wiórowej 18mm. Przez całą ich szerokość (160cm) przez środek chcę wyfrezować kanał szeroki na 10mm i głeboki na 3-4mm - w tym kanale chcę ukryć taśmę led. Czy osłabi to spód szafek że mogą mi się zerwać/skrzywić itd? Ma to wyglądać jak na tym foto: zdjecie Widziałem inne rozwiązanie że nadkłada się dodatkowe płyty które tworzą taki kanał, ale żeby to wyglądało musiałbym zrobić tak na wszystkich szafkach.
-
Oporność przewodów zapłonowych
Przewody mogą być przyczyną wypadania zapłonów.
-
Oporność przewodów zapłonowych
Opor bedzie wiekszy dla dluzszych kabli. U siebie jak mierzylem nowe kable to bylo miedzy 3,5 (krotkie) - 6,5 (dluzsze).
-
Mikro-test Lexusa ES350 czyli lodówki też jeżdżą
> Zdjęcie numer 2 mówi wszystko > Deska rozdzielcza i drzwi to są elementy od dwóch różnych aut. Nie ma żadnego elementu łączącego te > elementy od środka Ciekawe jak wygladal przed "wypadkiem"