Zawartość dodana przez tarna
-
Pytanie na szybko - co ile wymieniacie końcówki kierownicze?
Witam w zeszłym roku (sierpień) wymieniałem końcówki no i dziś znów przejechane 21kkm uznać, że to normalne czy jednak kłócić się i reklamować?
-
porysowane szyby boczne w lacetti
> Tak, dbać o czystość szyb. Tą metodą nie mam żadnych rysek. > Dzięki temu zimą nie skrobiesz po piachu, a przy otwieraniu piach w uszczelce też nie będzie > problemem. Dodatkowo kontrola i w zależności o d kontroli wymiana uszczelek.
-
Świeci kontrolka "awaria silnika".
> Diagnoza fachowca - uszkodzony czujnik prędkości obrotowej koła. Odczytał błąd. > Działanie - skasowanie wskazania usterki w komputerze. Podłączył pod kompa i skasował. > Efekt - kontrolka zgasła, a za jakieś 10 km znowu zaświeciła > Koszt - 123 zł. Błąd skasował, czujnik uszkodzony to i błąd powrócił. > Miał ktoś może podobną sytuację? Każda jest podobna jeśli tylko kasujemy błędy zamiast wymienić/naprawić źródło. PS: Ponad stówka za podpięcie do kompa to dużo chyba, ze w ASO byłeś.
-
sonda lambda lacetti
> witam, > może dziwne pytanie, ale będę sam wymieniał sondę i wg. elma szwankuje "sensor 1 bank 1", czyli > rozumiem że jest to sonda wkręcona przy kolektorze z przodu auta (4 przewodowa z żółtą > wtyczką) , dobrze myślę > błąd kasuje ale po jakimś czasie znowu pojawia się, dodatkowo check engine zapala się w zegarach Tak to jest ta pierwsza co widać ją zaraz po otwarciu maski. Osobiście bym najpierw jeszcze ją sprawdził albo zamieniając z drugą albo co najmniej obserwując jej charakterystykę (wykresy).
-
Dolot lacetti czym zamienić
Witam z uwagi iż mój dolot (owijka) posypała się w drobny mak chcę ją czymś zamienić czy by można wężem gumowym? czy jednak lepiej wydać te 100 PLN i kupić coś takiego: TAKIE_COŚ
-
[L]Wymiana filtra paliwa.
> 15kkm od przeglądu prawie stuknęło więc trzeba kilka rzeczy wymienić, w tym filtr paliwa. > I teraz pytanie, robić tak jak pisze w TIS'ie , czyli wyjąć bezpiecznik pompy, odpalić samochód, > odpiąć filtr, wymienić, włożyć bezpiecznik, odpalić. > Czy wyjąć filtr bez wyłączania pompy i odpalania silnika (auto będzie stało przez noc, więc > ciśnienia nie powinno być - ? ) ? > W innym aucie wymieniałem bez wyłączania pompy, i trochę paliwa pociekło (może z 100 ml, więc nie > dużo ), - w laćku też tak będzie ? > Jakieś inne wskazówki co do wymiany filtra ? > Silnik 1,4 > Pozdrawiam Tylko albo aż ciśnienie zejdzie.
-
Lacetti demontaż fabrycznego radia
> Kurcze wyjęcie radia nie jest takie proste. Jeszcze jedno pytanie. Czy wymując fabryczne radio jest > możliwiość włożenia w to miejsce innego radia? Wyjęcie jest proste. Zdjęcie obudowy maskującej może wydawać się trudne ale tylko za pierwszym razem Radyjka standardowe wchodzą bez problemu 1DIN, 2DIN.
-
Lacetti demontaż fabrycznego radia
> Przerabiał ktoś demontaż fabrycznego radia w lacetti. Czy potrzebne sa do tego jakieś specjane > klucze? Nic specjalnego nie potrzebujesz: wystarczy_szukać
-
Kontakt z ludzmi z UA najlepiej z forum chevroleta
> Takie coś? Zestaw TRW Tak to jest właśnie to. Co prawda u siebie już zrobiłem ale dobrze wiedzieć gdzie to można dostać. Seba jak będziesz wymieniał szczęki w bębnie to życzę powodzenia przed zdjęciem czeka cię walka z piastą
-
Lacetti do oceny
> Szukam auta i nieuchronnie zmierzam ponownie do zakupu lacetti Panowie co sądzicie o tym > egzemplarzu? Może ktoś z Was mieszka w okolicy i mógłby zerknąć na niego z bliska. Przebieg komisowy czyli norma w PL jednak zobaczyć można - osobiście mnie nie interesuje jakie cyferki nam na zegarze.
-
[L] trzeszczy silniczek wycieraczek przód
> - zdjac nakladki plastikowe ramion wycieraczek (ostroznie omoga popekac wiec nie robic przy niskich > temepraturach) > - odkrecic nakretki ramion wycieraczek > - zdjac ramiona > - podniesc maske > - zdjac uszczelke sciany grodziowej > - zdemontowac spinki podszybia > - zdjac podszybie > - odpiac silnik wycieraczek > - wymontowac mechanizm > ja robilem male otworki wiertlem 1mm od gory i lalem jakies smarowidlo i zaklejalem otwor klejem na > gorąco. Warto tez przesmarowac wnetrze wieloklinu gdzie mocowane sa ramiona. > Manuala nie zrobie bo nie mam juz Lacetti I tak dzięki juz wiem jakie kroki ale poczekam z tym na prawdziwą wiosnę - brak garażu
-
[L] trzeszczy silniczek wycieraczek przód
> Warto tam zajrzec, jako GM ma czeste problemy z przekładniami do wycieraczek (patrz Astra G, Corsa > C) Super chętnie zajrzę jednak jakiś malutki manual albo jakieś kroczki jak
-
[L] trzeszczy silniczek wycieraczek przód
Jak w temacie chyba trzeszczy silniczek wycieraczek przód (przy pracy dźwięk dochodzi z za lewej strony kierownicy) dźwięk jakby jakaś przekładnia pracowała w błocku -zgrzytanie itp. silniczek czy jest tam jakaś przekładnia da się tam jakoś dostać oczyścić, smarować? wycieraczki pracują normalnie wzg. prędkości, mocy.
-
Chiptuning Chevrolet Cruze 1.6 124KM - WTF ?
Chip to fajna rzecz ale jedynie jak masz turbinę tak to szkoda kasy dostaniesz 2-4 kuce więcej - nic nie odczujesz a druga rzecz jak chcesz coś chipować to trzeba uczciwie jechać do warsztatu gdzie sprawdzą stan silnika i zrobią chipa np na oryginalnym kompie z back up`em taka jest opinia wg mnie. Kumpel ma chipa w 1.8T A4 i jest wyraźna różnica ale jak zakładał to 1) gość od razu powiedział że pompa paliwa pada (za mało dawała) i że musi wymienić przed chipem bo inaczej źle poustawia 2) dał trochę więcej niż 250 PLN
-
Chiptuning Chevrolet Cruze 1.6 124KM - WTF ?
Wiadomość skasowana przez tarna
-
Żalę się po 160kkm padła sonda lambda nr 2.
> A ta sonde wyprodukowal chevrolet? w laćkach sondy to boshe a w cruz nie wiem u mnie wsyzstkie objawy ustały jak się tu wyzaliłem.
-
Lacetti Kierownica a pedał gazu
> Witam jestem nowym posiadaczem Lacetti-ego i zastanawiam mnie dziwne zjawisko w tym że autku, jak > poruszam kierownicą na postoju i przykładam nogę go pedału gazu to w pewnym momencie czuje pod > nogą jak pedał gazu się porusza tzn uderza w moją stopę czy to jest normalne w tym samochodzie > czy coś jest z tym autkiem jest nie tak? > Pozdrawiam Pierwsze słyszę o takim zachowaniu.
-
Żalę się po 160kkm padła sonda lambda nr 2.
> Ja bym podjechał jednak do jakiegoś kumatego gazownika i porządnie wyregulował tę instalację i > skalibrował wtryskiwacze gazowe. Wkurzę się to w poniedziałek podjadę do Nuki jak bedzie miał czas.
-
Żalę się po 160kkm padła sonda lambda nr 2.
> Na przykład. Ok więc od początku auko kupiono 120kkm zagazowano 122kkm marzec 2011 co pół roku średnio październik/marzec kwiecień występowały objawy jak wyżej( strzały, drak mocy - tak jakby się dławił najpierw na zimnym silniku a po tygodniu dwóch już cały czas obojętnie czy na Pb czy na LPG) pierwsza diagnoza październik 2011 - czyszczenie wtryskiwaczy Pb - pomogło na dokładnie 3 tygodnie, wymiana lambdy nr 1 - pomogło do kwiecień 2012 zaś sonda lambda wymiana na gwarancji październik 2012 to samo mechanik się załamał posłał mnie do elektryka - sonda lambda niby miała złą oporność wsadzono oryginał (wcześniej zamienniki) Kable i świeczki wymieniane 2 x do roku, filtry Pb/LPG raz na rok, przy każdej awarii najpierw sprwdzałem gaz za każdym razem ok. To tak po krótce:P Instalacja Lovato Smart wtryski jedyne co znalazłem to JP-LP Tak się zastanawiam czy jakby zamienić sondy to można by sprawdzić czy druga jest ok? z katalogu IC są to te same sondy?
-
Żalę się po 160kkm padła sonda lambda nr 2.
Błędów nie pokazało bo nie czekam na nie, ale jakbym jeszcze z tydzień pojeździł to by pokazało po prostu jak zimny zaczęło szarpać, a że świeczki i kable nowe to podpiąłem kompa i druga lambda pracowała w zakresie 0,8-0,9V skoku prawie nie było - wcześniej miałem takie same objawy i była to lambda pierwsza dlatego od razu to sprawdziłem bo myślałem, że zaś tamta ale ucieszyłem się, że coś innego I tak moim zdaniem 160kkm to dobry wynik jak dla sondy. LPG obecne.
-
Żalę się po 160kkm padła sonda lambda nr 2.
Jak w temacie zaś 400 PLN nie moje
-
LACETTI HB wlew LPG
U mnie w kombi też na wkrętkę jest z jednej strony minus bo trzeba wkręcać, z drugiej strony plus, ze jak jedziesz na zachód to nie kupujesz przejściówki tylko wkrętkę zachodnią
-
Kontakt z ludzmi z UA najlepiej z forum chevroleta
> Zabrałbym stare sprężynki, blaszki i porównał z Lanosem/Nubirą/Aveo itp. > Tutaj niby piszą że pasuje do Lacetti jakiś tekst > Zaopatruję się u nich i sprzedają konkretny towar(oryginalny) więc chyba się nie mylą > Poszedłbym tą drogą I chyba to mi zostanie jak przyjdzie ciepełko rozebrać bęben i iść z tajlami do sklepu.
-
Kontakt z ludzmi z UA najlepiej z forum chevroleta
> Nie próbowałeś dopasować z poprzedniej generacji Nubiry? Ewentualnie innego Daewoo/Chevrolet ? > Pytam ponieważ też miałem problem z tylnym bębnem (zgubiłem sprężynkę dociskową i taki > kapselek ) i kupiłem z poprzedniej nubiry, pasowało Hehe to jak pisałem wcześniej o tym temat to nikt tak nie doradzał a pisałem z jakiego autka by mogło pasować
-
Kontakt z ludzmi z UA najlepiej z forum chevroleta
jak w temacie ktoś ma lub może pomóc? Chodzi o ten nieszczęsny zestaw naprawczy tylnych bębnów (dokładnie sprężynki i blaszki) ponieważ na naszym rynku tylko sprzedają wraz z osłonami itd (w innym wątku się żaliłem) no i u nas cena to 500 PLN za stronę a może u nich sa zestawy naprawcze tak jak do większości pojazdów w normalnych cenach 25-40 PLN