Zawartość dodana przez Lawnowerman
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Myślisz, że gdzie indziej się takie przypadki nie znajdą ? > Fascynuje mnie plucie na nowe VAG przy jednoczesnym uwielbieniu dla nastoletnich ? Czyżby syndrom > kwaśnych winogron, które im starsze tym tańsze i "słodsze" ? Nie. Po prostu firmom nie zależy na trwałości aut. Zależy na kasie z nowych modeli i napraw. Zobacz jak się na przestrzeni lat zmieniła polityka np.: w Mercedesie. Na początku lat 90-tych miałeś C-klase, E i S i G. A teraz A,B,C, E,S, G, jakieś wariacje M. Kazdy ma w palecie 30 modeli rózniących się o pierdołę. To musi na czymś zarabiać.
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> przecież to ma być auto na 10000km rocznie... > silnik bez problemu wystarczy kilkadziesiąt tysięcy, więc czym się stresować? Tym, że starczy na kilkadziesiąt tysięcy
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> no to sam widzisz, to będzie ledwo dotarte auto > poza tym z automatem, więc silnik też tak w d... nie będzie dostawał Z automatem to jest opcja, ale ekstras. Jak patrze po cenach dopłata jest rzędu 10 tys a to lekka przesada.
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> no to po kilku latach będzie pewnie max 50000km, to świeże auto > na ile ten leasing? 3 -5 lat
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Jak będziecie jechać manualem to zwróćcie uwagę na dźwignię zmiany biegów. W testowym GV miała taki > luz, że pytałem sprzedawcę o awarię. Stwierdził, że każda tak ma > Dla porównania nowa Captiva ma mechanizm ten sam co nowe Ople - krótkie i precyzyjne drogi > prowadzenia ok. dziekuję
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> przecież to ma być auto na 10000km rocznie... > silnik bez problemu wystarczy kilkadziesiąt tysięcy, więc czym się stresować? > ja bym brał albo 2.0 tdi albo 1.8 TSI No nie do końca, bo jak pisałem, ja bym chciał później.
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Kia sportage, hyundai ix35,nissan qashqai. ix35 to nie to samo co sportage?
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Eksploatacyjnie - bez większej różnicy. > Jakbyś nie czytał netu, katalogów itp. to miałbyś pojęcie takie - leję paliwo, na serwis jadę wtedy > jak komputer woła - a pod maską to i 30 małych chińczyków może siedzieć. > Tezę, że to są kłopoty głoszą ci, którzy te auta widzą w katalogach i przez szybę salonu. Na > codzień używają nastoletniego VW od dziadka z Niemiec z "przebiegiem" 120 kkm, gdzie > rzeczywiście turbina i wtryski wymagają reanimacji, bo przejechały 500 kkm. No ale te opinie skądś się biorą. I jak oglądam turbo kamerę, to nie ma tam popsutych wolnossącyh benzyn, tylko same turbo 1.4 w Golfie albo 47 wizyta jakiegoś francuskiego cuda w stylu C4 DS picasso hdi > Czy komputer też kupujesz 486, telefon 6310i - żeby "unikać kłopotu" Generalnie tak. Mam ThinkPada T61 i Samsunga Solid >? > Mała turbobenzyna bardzo fajnie sprawdza się w mieście i przy krótkich przebiegach, nie słuchaj > legend o żelaznym wilku. Chcąc nie chcąc się słucha.
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> jeśli nie musiałby być 4x4 to popatrz na Kia Venga, prosty automat, prosty silnik benzynowy > auto na tyle małe, że nie sprawie mamie kłopotu i na tyle duże że się spokojnie więcej gratów > zmieści ok. dzięki za sugestię - popatrzę > inna propozycja to Suzuki SX4 Za małe i za drogie > ewentualnie jeszcze Nissan Qashqai, Fuj > Kia Sportage, ok. to fajne >Outlander Ohydny. II była fajna - kuzynka ma. > generalnie szukać trzeba Oj niestety...
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Oj zastanów się. Bo porównując Captivę i GV to pierwszy jest w prowadzeniu wysoką osobówką, a drugi > .... taką starą i głośną osobówką > Wiem bo też chciałem kupić i odpuściłem GV Umówię mamę na jazdę próbną i zobaczymy co i jak....
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Nie zachowuj się jak Lucyfer - turbo to nie jakaś kosmiczna technologia, TeDeiki jeżdżą od > dziesięcioleci i milionów kilometrów. > Nie ma się czego bać, pora przyjąć turbo jako coś tak normalnego jak wtrysk czy 16 zaworów - też > jak te technologie wchodziły to zwolennicy teorii "co stare to dobre" straszyli. No ale sam przyznasz, że stare TDI na pompie to nie to samo co nowe na CR, stary VAG-wski 1.8T z Octavii czy paska też nie to samo co nowe TFSI itp. wynalazki. Jeżeli mogę uniknąć kłopotu [turbo, kompresor, dwumas] to chętnie uniknę
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Fajne Yeti za to poukładasz. Kobietom się podoba, a za tą cenę fajna wersja będzie. sliczne jest ale 1.4 , 1.8 i diesel wszytsko turbo
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Trudno nie przyznać Ci racji. Sam u siebie potrafię zapomnieć W końcu założyli mi turbotimer i mam spokój
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Oj tam, oj tam. Pogadasz i kupisz. LT z AT jest do załatwienia. Na LTZ nie ma szans oczywiście No trzeba będzie podjechać do dealera. Myślałem jeszcze nad Grand Vitarą. 97 jest cennikowo
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> może Subaru XV ? 1,6 z CVT za ok. 24 tys. Euro Jechałem kilka lat temu chyba Civicem z CVT [dobrze mówię, że miał ?] i jechało się tym tragicznie. Skrzyżowanie ślizgającego się sprzegła z automatem z lat 30-tych
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> To zawężasz sobie wybór. Bo niestety takie są trendy - mniejszy silnik z turbo, w miejsce większej > jednostki N/A. Nie ufam takim silnikom, nie chce - matka nie jest kierowcą świadomym - wiesz, pałowanie na zimno, gaszenie jak jej się zachce. Sądzę, że wolnossak lepiej to zniesie
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Artykuł sprzed prawie 2-óch lat. Do tego gazety ... aaa, nie będę komentował. > Wiele z tych rzeczy poprawiono, jeśli nie wszystkie. Generalnie wolałbym uniknąć jakiś turbo itp. Na dieslu nie zależy nam.
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
Do 100 nie kupię automatu Ale dzięki. Pomysł dobry.
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
Oj chyba ten 1.6 T to chyba nie za bardzo... Cytując http://www.auto-swiat.pl/1-dynamiczny-falstart-silnika-16-t-grupy-bmwpsa Niepokojące sygnały pojawiły się dość szybko. Początkowo główny problem stanowił wadliwy napinacz łańcucha rozrządu. Objaw usterki to głośna praca silnika (dieslowskie klekotanie) w ciągu pierwszych minut po rozruchu. Po rozgrzaniu nieprzyjemny hałas z reguły znika. Warto jednak podkreślić, że jest to nie tylko usterka kosmetyczna. Ma ona też wpływ na ogólny stan i żywotność jednostki napędowej. W skrajnym przypadku (a znamy takich całkiem dużo) łańcuch może po przebiegu 40-50 tys. km rozciągnąć się nawet o długość jednego ogniwa! Zdarzały się także uszkodzenia wałków rozrządu, które „przycierały się” na panewkach. Efekt? Kosztowna naprawa głowicy. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że zarówno BMW, jak i PSA w zasadzie bez zająknienia wymieniały wadliwe części w ramach gwarancji. Jednak oficjalnej akcji naprawczej nie ogłoszono. Niestety, naprawy często przynosiły tylko chwilową poprawę i złowieszcze klekotanie pojawiało się ponownie. Zmodyfikowane, bardziej trwałe napinacze wprowadzono dopiero na przełomie lat 2008/09. Kolejny kłopot to nagłe zaniki mocy. W takim wypadku przyczyn może być kilka: od problemu z oprogramowaniem sterującym pracą jednostki napędowej po źle ustawiony napęd rozrządu (luźny łańcuch może „przeskoczyć”). Niekiedy jednostka potrafi przejść w tryb awaryjny, ponieważ centralka sterująca stwierdza nieprawidłowy skład mieszanki. Gazy wydechowe nie spełniają więc norm czystości i są zagrożeniem dla środowiska. Wygląda jednak na to, że problem z zanikiem mocy częściej dotyczy pojazdów koncernu PSA. W takim wypadku na zestawie zegarów wyświetlany jest komunikat o usterce systemu oczyszczania spalin. Poza tym warto regularnie kontrolować poziom oleju – niektóre egzemplarze potrafią zużyć nawet litr na 2,5 tys. km. Lekkie dymienie z rury wydechowej to normalne zjawisko dla silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa. _________________________________________ Czy poprawiono te rzeczy?
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
Mama szuka auta dla siebie. Chce wysoko siedzieć i dobrze widzieć. Najprędzej chyba SUV albo jakaś terenówka. Nie interesuje jej Duster. Docelowo za kilka lat możliwe, że ja nim będę pomykał więc szukam też trochę dla mnie. Priorytetem jest bezawaryjność - czyli mniemam, że żadne 1.0 Triturbo ani diesel [może jakimś wyjątkiem]. Nie interesuje nas spalanie ani osiągi. Auto zrobi może z 10 tys rocznie. Bardzo chętnie automat i chętnie 4x4. Auto ma być nowe w leasingu, strzelam, że koło 80-100 tys. brutto
-
Opony zimowe - nowe
> OPONY MAXXIS MA1 M+S 205/70/15 205/70R15 ZABYTKOWE > A co to znaczy w opisie "ZABYTKOWE" ?
-
Opony zimowe - nowe
> nie wyglądają na nowe, brak tych charakterystycznych gumowych wypustek nie wszystkie teraz mają
-
Dlaczego silnik F9Q jest wyklęty??
> EGR zwraca niespalone paliwo z powrotem do cylindra w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. ??????? chyba spaliny zwraca??
-
Opony zimowe - nowe
> Czy te opony są wg was nowe? Czy tylko mało używane? a po czym sadzisz ze sa uzywane?
-
Akumulator - mam mętlik .....
> A nie przypadkiem KAGER ? Bo na kagerze pisze "coś tam Robert BOSCH" > Do autora tematu: > A może Autocraft ? No i taki chyba jedzie