Zawartość dodana przez Lawnowerman
- Czyja wina?
-
Opony uzywane z Niemiec - dziwne malunki na biezniku
> Ja czytalem, ze wielu niemcow zmieniajac opony z zimowych na letnie i odwrotnie poprostu oddaje > stare w rozliczeniu. > Powodem moze byc fakt, ze ktos nie ma miejsca zeby przechowywac komplet opon, a koszty > przechowywaniu u gumiarzy sa na tyle wysokie, ze bardziej sie oplaca shandlowac opony. > A jaka jest prawdziwa prawda to nie wiem. > Faktem jest wkazdym razie, ze cala masa uzywanych opon z niemiec trafia na rynek Irlandki oraz > Angielski, wiec cos w tym musi byc, i naprawde musi byc tego sporo, skoro polowa warsztatow w > mojej okolicy oferuje super uzywane opony z niemiec za 1/4 ceny nowej. Może coś w tym być, bo chyba opony nie są 4 x droższe niż w PL. To jak Szawb zarabia 3-6 tys EUR a komplet opon to powiedzmy 300-1000 EUR ? Z tym, że po roku czasu one mogą mieć 30-40 tys najechane. Więc może rzeczywiście bardziej oołaca mu sie je sprzedać - albo oddać gratis za wymianę a za sezon kupić nowe. Sam nie wierzyłem w przebiegi ale zrobiebie 500km w 3h to nie problem. A 1000 w cały dzień to luz.
-
Drżenie kierownicy.
Jeżeli zakładasz inne felgi to zobacz czy średnica wew otworu jest taka jak wargi na piaście, jak masz alu to zobacz czy śróby do felg mają dobry stożek do danego typu felgi.
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> A turbo chociaż? Bo jak nie to Nie. Zwykły 117. Najśmieszniejsze, że piszą, że to spala 8.5 w mieście.... Aż się wierzyć nie chce. W każdym razie wbiłem w to... Niech kupuje co chce...
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
Matka wymyśliła Juke 1.6 - pomóżcie mi ją przekonać, że nie jest ok.
-
Kaucja za akumulator
> swoją drogą to sklep chyba powinien poinformować nabywcę o tym fakcie przed sfinalizowaniem > transakcji Żeby było śmieszniej to dzwonili nawet bo kod pocztowy im nie pisał. No ale luz, że finalnie jest ok.
-
Kaucja za akumulator
> Masz dwa wyjścia , oddajesz stary lub płacisz 30 zł tzw.kaucji , i tyle w temacie ok. dogagadałem się z firmą. Nie muszę nic płacić, ale jak miałbym wywalić, to mam zadzwonić - przyślą kuriera.
-
Kaucja za akumulator
Kupowałem kumplowi akumulator, kupiłem na siebie, bo on jest internetowa niemota. Odebrałem od kuriera i luz. Teraz kurier mnie ściga, że jego sciga firma, że nie oddał starego. Stary został u kumpla w piwnicy jako rezerwa - jak jest ciepło i się go naładuje to nawet działa. Szkoda go wywalać. zresztą jak miałby wywalac, to by zawiózł na wyspisko, albo oddał do firmy od akku. Muszę [si] im oddać stary?
-
Wyjazd za granicę nie swoim autem ...
> Poczytaj tutaj http://poradnik.poland.gov.pl/ > W niektórych krajach należy mieć dokumenty potwierdzające użyczenie pojazdu. Dzięki. Już czytam.
-
Wyjazd za granicę nie swoim autem ...
> Nie ma co szydzyć. Nie wiesz co jest napisane w umowie kredytowej. > mar00ha Jutro będę miał OWU i umowę to zobaczymy.
-
Wyjazd za granicę nie swoim autem ...
> Nie zapomnij różańca na lusterko i św Krzysztofa na deskę nad kratką wentylacji - a przed pasażerem > koniecznie naklejka z fragent\em jakiegos psalmu. Raczej kilka psalmów zależnie od prędkości: 80 km/godz. - Pobłogosław Jezu, drogi... 90 km/godz. - To szczęśliwy dzień... 100 km/godz. - Cóż Ci Jezu damy... 110 km/godz. - Ojcze Ty kochasz mnie... 120 km/godz. - Liczę na Ciebie Ojcze... 130 km/godz. - Panie, przebacz nam... 140 km/godz. - Zbliżam się w pokorze... 150 km/godz. - Być bliżej Ciebie chcę... 160 km/godz. - Pan Jezus już się zbliża... 170 km/godz, - U drzwi Twoich stoję Panie... 180 km/godz. - Jezus jest tu... 200 km/godz. - Witam Cię, Ojcze... 220 km/godz. - Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie...
-
Wyjazd za granicę nie swoim autem ...
> Tak. I proboszcz. Ale mojej parafii czy pożyczającego? Czy jak nie ma proboszcza może zaświadczenie wystawić wikary? Samochód nie był święcony - czy muszę go poświęcić przed wyjazdem?
-
Wyjazd za granicę nie swoim autem ...
> Najlepszy (i być może niezbędny) jednak będzie cały plik dokumentów z Jerzym Waszyngtonem. Jest to EU. Auto jest w kredycie. Czy bank musi się zgodzić?
-
Wyjazd za granicę nie swoim autem ...
> To zależy za którą granicę. W UE wystarczy Ci dowód rejestracyjny. > Jak się wybierasz w dzikie kraje (Ukraina, Białoruś itp.) to może być różnie, a i lista dokumentów > może być zależna od humoru funkcjonariusza. Wyjazd będzie do DE i NL
-
Wyjazd za granicę nie swoim autem ...
Jadąc za granicę nie swoim autem co muszę mieć? Pozwolenie/użyczenie od właściciela? W jakiej formie? Jak mi napisze na kartce to ok? Czy ubezpieczyciel może mieć coś przeciwko? Zakładamy, że osoba pożyczająca auto ma prawo jazdy > 15 lat i jest starsza niż 30.
-
Pilot od bramy osiedlowej gasi mi auto
Załącza Ci chyba alaram
-
[RzAK] Reklamacja akumulatora
> To jaki teraz kupić akumulator do silnika 1.6 Fiata Stilo? Czytając wątki na forum, to najtańszy. Nie masz żadnej gwarancji, że najdroższy wytrzyma więcej niż najtańszy. A jak się schrzani po 2 latach to kupisz następny. Do benzyny to będzie jakiś tani - bo mały. Kupowałem kumplowi Autocrafta.
-
W124 300E
> W spisie wyposażenia nie ma, w aucie zamontowany jest. > Oglądałem to auto wczoraj. > 20 lat czasu daje o sobie znać. > Progi całe, ro do opłat. > Jak ktoś zainteresowany - mogę podać namiary. > Zdjęcia - wkrótce... Daj spokój, to złom.
-
W124 300E
> W spisie wyposażenia nie ma. Ale nie ma w sensie, że ktoś wymontował, czy nie ma w sensie w ogóle?
-
W124 300E
> To była opcja, w tym ponoć brak. Każde kombi miało. [na pewno po 89] Jak nie ma to ktoś zamienił nivomaty na amorki. Układ jest banalny - masz pompę przy silniku - albo osobno albo zintegrowaną ze wspomaganiem. Pod siedzeniem z tyłu są dwie gruchy coś jak w citroenach a sam amorek jest rurą/siłownikiem [?]. Za amortyzację odpowiada ta grucha.
-
W124 300E
> Popieram Nawet czasem lepiej przepłacić ale spełnić marzenie ojca - zwłaszcza jeśli mówimy > świadomie że to ostatnie > Tylko żeby był to naprawdę piękny model ja bym wybrać sedana i to po lifcie czyli chyba po 1993r, > ale to już indywidualne preferencje po 93 już gniją
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Ford Kuga Same turba, nie chce
-
W124 300E
> Automat 4-ro biegowy i to może być problem, Ojciec nigdy nie śmigał automatem... Żaden problem. Jak ładnie zmienia biegi i olej czysty to nic się nie dzieje.
-
[ZZAK] Auto dla kobiety, żeby się wysoko siedziało ... ?
> Naprawdę uważasz, że to jest jakiś wyznacznik ? Tak. No skądś się te tematy biorą. Nie na darmo pokazują jak w Subaru Dieslach pada sprzegło, Kia miała problemy z lakierem, ostatnio jakaś Jetta była krzywa. Wyobrażasz sobie taką sytuację 20 lat temu? > 1,4 TSi bym sobie - w sumie prewencyjnie - odpuścił. > Choć moja koleżanka - absolutnie atechniczna osoba, używająca jednak auta jak książka każe - ma > Golfa 1,4 TSi z DSG (czyli wg AK kombinacja, która po 20 km się rozpada) i zero problemów, w > pełni zadowolona. Kolega ma Octe 1.4 122km z DSG. Mówi, że lubi sie przełaczyć w tryb awaryjny > T61 to przy 486 rakieta kosmiczna. Samsung Solid przy 6310 to też nowoczesność. Ale na tle Smartfonów i Tabletobooków to sam dół technicznej drabiny > Jestem pewien, że użytkowniczka by nie miała pojęcia o tym jaka tam jest technologia, a była by > bardzo zadowolona z charakterystyki turbobenzyny i DSG. Nie przeczę, że jeździ się tym fajnie, tylko potem serwis nas bardzo lubi
-
W124 300E
> Ojciec szuka samochodu, który najprawdopodobniej będzie jego ostatnim. Jego odwieczne marzenie to > W124, czy to dobry wybór? Trafia się okazja zakupu takiego wozidła z benzynowym silnikiem 3.0, > 320kkm przebiegu 92 rok. Mechanikę zawsze się da naprawić, a jak wygląda w tych modelach > blacharka? Ocynk, nie ocynk. Podatne na rudą? Buda kombi jeżeli to ma znaczenie. > Dzięki za wszelkie uwagi... Kolega miał taki. 13-15 l w mieście licz gniją po 93 Fajne auto. Manual czy automat?