Zawartość dodana przez Lawnowerman
-
Całoroczne oponki-opinie
> no i co z tego, że ma te 6mm jak już guma zaczyna twardnieć i sporo właściwości się traci. > Jak dodasz do tego płytszy bieżnik, mniejsza powierzchnię lamelek to wychodzi, że one i tak są > bardziej zdradliwe. > Jak ktoś nie wykręca ca 20kkm rocznie to takie 2kpl dobrych opon wystarczą na 6-7lat i wywalisz je > przez starą gumę, a nie przez zużycie No ale licząc tak to masz: Zakładamy 9 mm na start + 1 mm na sezon zjechania Zimówka/Całoroczna po 1 roku 8mm / 7 mm po 2 roku 7mm / 5 mm po 3 roku 6mm / 3mm [lato jeszcze dojade - zima śmietnik] po 4 roku 5mm / 8 mm [nowa opona] czyli generalnie w zimie mam cały czas oponę dedykowaną na zimę + więcej bieżnika
-
Całoroczne oponki-opinie
> Amerykanie (którzy wbrew stereotypom, wcale nie są tacy głupi ) jakoś nie dali sobie tego wmówić - > w cywilnych samochodach prawie wszyscy używają opon całorocznych. W USA nie brakuje rejonów, > gdzie zimy są ostrzejsze niż u nas, a zimowe utrzymanie lokalnych dróg na prowincji - takie > sobie.... A dali sobie wmówić, że pizza to warzywo ..... Dziwny naród
-
Całoroczne oponki-opinie
> no i co z tego, że ma te 6mm jak już guma zaczyna twardnieć i sporo właściwości się traci. Nie przesadzajmy po 3-4 latach? > Jak dodasz do tego płytszy bieżnik, mniejsza powierzchnię lamelek to wychodzi, że one i tak są > bardziej zdradliwe. No ale licząc tak to masz: Zakładamy 9 mm na start + 1 mm na sezon zjechania Zimówka/Całoroczna po 1 roku 8mm / 7 mm po 2 roku 7mm / 5 mm po 3 roku 6mm / 3mm [lato jeszcze dojade - zima śmietnik] po 4 roku 5mm / 8 mm [nowa opona] czyli generalnie w zimie mam cały czas oponę dedykowaną na zimę + więcej bieznika > Jak ktoś nie wykręca ca 20kkm rocznie to takie 2kpl dobrych opon wystarczą na 6-7lat i wywalisz je > przez starą gumę, a nie przez zużycie Prędzej po 5-6 wywalisz z nudów
-
Całoroczne oponki-opinie
> właśnie nie, bo za 210zł nie kupisz zimowej GY, kupisz jakiegoś uniroyala czy firestone Kupowałem UG7+ [jeżeli dobrze kojarze] za ~ 800 zł w zeszłym roku koledze z pracy na gruperze > jeśli ktoś rozważa zakup całorocznych, to raczej jest to rozwiązanie budżetowe - nie kupuje opon z > górnej półki > i tutaj idealnie wpasowuje się navigator2, ma niezłe możliwości za niską cenę Nie neguję. Którąś zime pozyczłem od kumpla Hondę Civic na dębicy frigo - szła przez snieg jak ratrak. > ogólnie całoroczne są droższe od sezonowych, między innymi dlatego zrezygnowałem z zakupu > mam drugi kpl felg, mam gdzie trzymać, zmianę robię sam pod domem, a robiąc 20kkm/rok zdążę zjechać > 2kpl w 4-5lat No mniej więcej. Ja staram się po 4 latach wymienić na pewno zimowe [ale to raczej psychologia] a letnie po 5. Zimówka wyraźnie gorzej pracuje w śniegu po takim okresie. Trochę mi to pewnie niweluje 4x4 ale i tak czuć.
-
Całoroczne oponki-opinie
> no nie przesadzaj, 2-3lata temu w grudniu temp były na poziomie +10* w dzień. > Pamiętam jak sam przekładki robiłem przed świętami i tylko po to żeby się nie babrać potem. > I tak samo nie raz początkiem marca wrzucałem lato bo już było za ciepło na zimówce się pływało No ale generalnie jest to wyjątek. Ja zmieniam 1 listopada i 1 marca przeważnie. Zimówce nic nie będzie jak będzie +10 Oczywiście jak przelecisz się authobanem 270 km/h na niej to pewnie tak. Ale do 100 km/h nic jej nie bedzie
-
Całoroczne oponki-opinie
> hmm, ale czemu porównujesz najdroższą oponę z jakimś średniakiem ? Porównałem całoroczną GY z zimówką GY > zobacz na cenę navigatora2 i już Twoje obliczenia wyglądają inaczej > nawigator2 w tym rozmiarze kosztuje 190zł, czyli podobnie jak tania (nie najtańsza) zimówka ok. ale tylko w PL oponach. W jakiejkolwiek zachodniej różnica sięga średnio 30%.
-
Całoroczne oponki-opinie
> Zgadza sie, tak od 4mm nadaja sie juz tylko na letnie. > Choc to raczej ich zaleta ,bo opony zimowe po zjechaniu do tych samych 4mm nadaja sie jedynie na > smietnik > Nie ma musu ,ale rozsadek nakazuje > Niewiele droższe > Trzy sezony bez przekladek ,to w przypadku moich alusow, jakies 600zł oszczednosci > Jakby nie patrzeć prawie dwie nowe opony za darmo > Cena goodyear Vector 5+ to około 330zł/szt > Podsumowując: komplet (dla mnie komplet to 4szt) kosztuje 1320zl. Po odjeciu 600 stów wytarganych z > kieszeni wulkanizatorow pozostaje do zapłaty 730zł. > Moim zdaniem good deal Najtańszy całoroczny goodyear 195/65/15 kosztuje 300 zł - odpowiadający mu rozmiarem zimownik 210 90 zł x4 = 360 zł Możesz sobie za to kupić komplet felg stalowych. Przez 5 lat spokojnie zimówkę eksploatujesz od 8 [?] - nie wiem czy nowa ma 8 czy 9 mm do powiedzmy 4 mm W tym czasie kupiłeś już 2 komplety całorocznych ~ 700 w plecy Ja na prawdę nie negują opon całorocznych - bo do auta jeżdżącego TYLKO po mieście sam bym kupił. Ale jeżdżąc w trasy + w góry autem z napędęm na jedną oś IMO bzdura. Ktos napisał: _____________________________________________________________________________ Opona całoroczna aby być taka jak zimówka musiała by być mieka do -30 st. twarda w +40 st, mieć cichy bieznik, dobrze odprowadzać wodę i mieć agresywny beiżnik na zimę. Czyli rzeczy wzajemnie się wykluczające.... Wg. mnie aby opona była na cały rok musi mieć: - agresywny bieżnik - być miękka zimą czyli generalnie oponie całorocznej bliżej do zimówki? _______________________________________________________________________________ nawet zakładając że mam teraz 4x4 to mam gdzie przechowywać koła, stać mnie na 2 komplety i uważam to za bezpieczniejsze.
-
Całoroczne oponki-opinie
> Moze ma ,a moze nie ma. Wystarczy ,ze zrobi sie w srodku "zimy" przez tydzien czy dwa 10+ a > wypadnie akurat kilka dłuzszych tras i po oponach > Zjechałem tak całkiem dobra zimowki na odcinku 1200km przy temperaturze 10-15 stopni Nie znam takiej temperatury z m-cy listopad -luty. Może mieszkasz w innym kraju? > O ile dwa komplety felg były za darmo Jeden dostałeś z autem jakbyś nie zauważył > Zdefiniuj znaczenie słowa "lepsze" Przedstawiasz oponę całoroczną jako coś a'la perpetum mobile. Opona jak pisali poprzednicy o biezniku idącym w kieunku zimowym, raczej miękką - żeby zimą jakos to jeździło. Jednoczenie ma być cicha i odporna na wysokie temperatury. Kwadratura koła? > Snieg, woda, suchy asfalt, -15, +10 ........ > W ktorych warunkach bedą lepsze ??? Zimówki czy letnie?
-
Całoroczne oponki-opinie
> Zgadza sie, tak od 4mm nadaja sie juz tylko na letnie. > Choc to raczej ich zaleta ,bo opony zimowe po zjechaniu do tych samych 4mm nadaja sie jedynie na > smietnik ok. ale pamietaj, ze po 3 sezonach zimówka ma powiedzmy ~6 mm czyli realnie masz jeszcze 1-2 lata jazdy A całoroczna jest do wywalenia. > Nie ma musu ,ale rozsadek nakazuje > Niewiele droższe > Trzy sezony bez przekladek ,to w przypadku moich alusow, jakies 600zł oszczednosci > Jakby nie patrzeć prawie dwie nowe opony za darmo > Cena goodyear Vector 5+ to około 330zł/szt > Podsumowując: komplet (dla mnie komplet to 4szt) kosztuje 1320zl. Po odjeciu 600 stów wytarganych z > kieszeni wulkanizatorow pozostaje do zapłaty 730zł. > Moim zdaniem good deal Jak masz drugi komplet felg deal bez sensu. Mam zimówke które są lepsze w zimie niż Twoje całoroczne i mam je dłużej przynajmniej 2-3 lata.
-
Pytanie o OC
> Tak samo można dowiedzieć się telefonicznie, wręcz wskazane jest by po zakupie zadzwonić i zapytać > o polisę. Niekoniecznie muszą Ci powiedzieć. Mi nie chcieli powiedzieć czy polisa jest zapłacona w całości czy na raty. Finalnie dostałem tylko kwotę rekalkuacji
-
Całoroczne oponki-opinie
Jeżeli masz 4WD jak najbarziej ok Jak masz FWD/RWD jeździsz w mieście i nie jeździsz w zimie w góry ok. Jeżeli żadne z powyższych daj sobie spokój. Były już wyliczenia robione. W okolicy 3 sezonu nadają się już na letnie tylko. Więc musisz kupić drugie. Są droższe od zimówek więc argumentem jest tylko nieprzekładanie felg/opon i brak miejsca do przechowywania.
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
Nie chce mi się odpisywać na każde Twoje słówko, bo jak widzę lubisz łapać za każde. Byle byś postawił na swoim. Napisze krótko, bo może w zacietrzewieniu nie doczytałeś. Kupując Octe z przebiegiem 300kkm bo w te 3 jedyne na mobilede nie wierzę jakoś masz w takim aucie 3 rzeczy które się wyesploatowują. Turbo, wytryski, dwumas. tych 3 rzeczy nie ma [oprócz wtrysków ale tu działają jako ekspert motoryzacyjny przede wszystkim mniejsze ciśnienia jak i mniejszy przebieg] focus 1.6. I ma 200 tys mniej przebiegu. Jak dla mnie EOD z Tobą.
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
Jeżdżąc każdym z tych autek powiedziałbym, że Focus ma najfajniejsze fotele + ogrzewana szyba przednia + prowadzenie. Octa ma wujowe fotele, gorsze materiały. Volvo jest ładne, najwięcej chyba miejsca z tyłu. Najładniejsza deska rozdzielcza. Jeżeli masz mieć to auto do pracy to wybrałbym Octe. Masz najwięcej tanich części i najmniejsze spalanie. Dużo zamienników, używek. W kombi chyba tez największy bagażnik
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
> I co Ci tam wychodziło? Bo ja zawsze robię odwrotnie...dzielę litry przez kilometry mnożąc x 100 > wychodzi mi spalanie na setkę, a u Ciebie? Mi wychodzi, że jesteś agresywny broniąc auta marki, którą "kochasz" > Więc teraz odnieś się do foki i zobaczysz, że różnice są takie jak pisałem powyżej. Odnosiłem się, że mieście Octa spali 7 a Focus 1.6 spali 8. Czyli 1 litr różnicy. Zakładając 30.000 km to 300 setek po 1 litrze czyli 300x6 daje 1800 zł ? Oczywiście cały czas zakładając, że w Ocie nic sie nie zepsuje. > Myślę, że nie śnię. Skąd wziąłeś ilość właścicieli? Z karty pojazdu? >To raz, dwa-że przecież auto sprawdzasz przed > zakupem, wydając 200zł masz takiego tedeika przeoranego wzdłuż i wszerz, łącznie z ciśnieniami > wtrysków, ciśnieniem turbiny, zawiechy,komputerem itd. ok. a jak się zepsuje po ? To co? Dlaje pytam nie naprawiasz? Cały swój wywód opierasz na bezproblemowej Ocie w momencie zakupu. A ja na eksploatacji. > Co znaczy byle jaki olej w odniesieniu do 90 lub 110KM TDI?Trzeba być niepełnosprytnym by > spierniczyć ten silnik przy pomocy oleju... To był przykład. Każdy silnik można zajechać. Może jechał kiedyś bez płynu chłodzącego, może remont na sztukę zrobił Wiesz to? > Teraz podaj mi co ile tyś zmienia się dwumas w tych silnikach, bo ja nie znam nikogo co zmieniał, a > miał auto z pewnym przebiegiem. Gdzie tak jak napisałem w autach nowożytnych powiedzmy gdzie > silniki weszły po 2004-5r to standardem jest do 180 tyś. To teraz ja zapytam. A ty wiesz kiedy się zmienia? I co będzie jak się wykicha? Nie zmienisz? Zmienisz. Więc musisz brać pod uwagę, ze będziesz może musiał wydać kasę. To nie rozrząd, żeby wiedzieć kiedy był i będzie. > Jedne pieniądze a po co zmieniać fabrykę jak to starcza na te 180 tyś czy więcej...dla przeciętnego > zjadacza chleba to tyle km że nie zrobi tym autem tyle. Ale ty jesteś już 2/3/4 właścicielem - nie wiesz co było w aucie. > ALH Miał zmienną > No skoro może go to czekać w dieslu to w benie też, niby bena mniejszy przebieg o połowę, za to > diesel przystosowany jest do wyższych przebiegów Nie jesteś w stanie stwierdzić ile km wytrzyma dany silnik. Nie neguję, że zrobisz pewnie 500 tys bez niczego po autostradach w DE gdzie auto jedzie stałą prekościa. IMO nie zrobisz tego samego w polskim mieście. I nie mów, że po 500 tys wytryski turbo i tp. bedą jak nowe. -poddałem tu tylko pod wątpliwość racjonalność > Twojej wypowiedzi. Sprawdzając auto przed zakupem można wiele wyeliminować i nie martwić się, > że jutro wstanę i będzie zepsuty wtrysk Nie możesz być pewien. Możesz być pewien, że w momencie zakupu mechanik [ktoś wynajęty przez Ciebie] sprawdził dany element na tyle ile umiał i miał narzędzia. Co będzie w 20 sek / 1 dzień / 1 km/ dobę itd. później wie tylko Pan Bóg. >(mowa o tdi cały czas, bo tdci może tak być lub inny > CR). Dlatego proponowałem benzynę > Druciarstwo można wyczuć z daleka, Jaki drut ma zapach? >jeszcze raz piszę-kupując auto się je ogląda a nie kupuje drogą > wysyłkową. patrz wyżej > Nie zdziwiłbym się, wystarczy wiedzieć jaka jest budowa 2masu i na czym polega jego uszkodzenie by > wiedzieć, że nie jest to popsucie w danej chwili tylko pewien proces zużywania, który > postępuje. Pomijamy tu usterkę spowodowaną poluzowaniem się czegoś lub wadliwej części. Ale wiedza jak działa ani samo działanie dwumasu w trakcie sprawdzania nie gwarantuje, że w przyszłości [bliżeszj lub dalszej] skefi się on. > > Znajdziesz 10 letnią Octe < 200kkm przebiegu za Z tych ogłoszeń realne są 3. Reszta jest po wypadkach, zepsuta itp.
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
> Ja się pytam gdzie są krajowe auta skoro 90% ogłoszeń to sprowadzaki. Rozchodzą się wśród znajomych, rodziny. Dopóki nie przejechałem przez niemcy i holandię nie zdawałem sobie sprawy jak duży przebieg można zrobić dziennie. Zrobienie 300-700 km nie jest żadnym problemem. dojazd do pracy 100km w jedną stronę to luzik. To licząc, że 200 zrobisz dziennie z palcem w wydechu to zrobienie w 3 lata 250 tys to jest standard. Więc w 10 latku to ja się nawet nie pytam. 700 tys ? Oglądałem raz takie audi co kumpel przywiózł i maił chyba 4 lata i 600 coś tys km. To zaczyna być realne
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
> Miałeś że tak mówisz?Miałem 4 TDI oct 90KM, A4-115KM,Passat B6-105KM, Passat 110KM, po znajomych > jeździ kilka-7 litrów to w Wawie w korkachna krótkich odcinkach z klimą, Jeżdziłem i tankowałem pod korek. Umiem podzielić km przez litry. Golf 4 ALH wychodził 6 [bez klimy - miasto długie odcinki] Octa 1 ASV + program 7-8 litrów z klimą po mieście w trasie okolice > 5litrów na klimie przy jeździe do 130. W trasie w/w Octa 3.7 litra w nocy 90 km/h W warunkach w których octavia będzie spalała 7 focusowi > trzeba liczyć ponad 10litrów i to tak realnie. Więc te moje spostrzeżenia nie są takie z > palucha wyssane. Nie negowałem. > Po 1 to nie jest żaden zysk, a oszczędność jedynie... Porównałeś koszty 2 aut. To co zaoszczędzisz na tym drugim to zysk Po drugie, w żadnym z tdików, które miałem nie > robiłem turbo, ani wtrysków-one wytrzymują po 500tyś bez większego zmęczenia, Myśle, że śnisz. Po 4 wł. z których każdy dbał i gasił jak wystygło ? chyba, że ktoś > im się przysłużył, Wystarczy, że nie dbał, lał byle jaki olej, przeciągał przeglady. itd. dwumas zmieniany był tylko w B6 przy przebiegu ok 180 tyś, więc standardowo > dla nowszego typu aut. Dwumasy w tych dieslach są , ale tak jak by ich nie było, nie znam > nikogo co zmieniał w takim aucie, a znam jak pisałem z przebiegami ponad 400 tyś... Ale jak zmieniasz to 2 tys idą papa Albo konwersja na jednomas. >Turbo jest > albo proste bez zmiennej geo Realnie tylko AGR >, albo ze zmienną geo, Wszystkie inne >ale nie ma bolączek żadnych, więc założenie > że trzeba będzie to wymienić w najbliższych 100 tysiach jest błędne, jeśli prawdziwe, to > trzeba też założyć, że w benzyniaku zmienimy cały układ paliwowy, z wszystkimi lambdami etc, Nigdy nie słyszałem, zeby ktoś wymieniał. Po za tym zapominasz, że w/w benzyniak bedzie maił ~1/2 przebiegu vs. w/w Octa To po co ma wymieniać? > bo przecież nikt prezentu nie zrobi i nie powymienia...Nie rozumiem o jakich prezentach > mówimy, na logikę-coś jest w aucie do wymiany-zamierzam jeździć-robię, sprzedaję-daję cenę > niższą i niech kolejny sobie zrobi, ty chyba w PL dawno nie byłeś? >przecież dwumas nie psuje się z dnia na dzień, Byś się zdziwił >40 tyś > zrobiłem od momentu gdy zaczęło być go słychać, wtryski czy turbo jak są trefne to widać przy > oględzinach, A jak po ? To co nie zrobisz? > Znajdę taką z przebiegiem poniżej 200 tyś (oryginalnym) wyłóż tylko normalne pieniądze za takie > auto, czyli cenowo będzie z tych wyższych z danego rocznika, sugerując się polskimi Znajdziesz 10 letnią Octe < 200kkm przebiegu za <15 tys ?
-
Policja odzyskała skradzone auto po 6 dniach ! Ale...
> Tylko chyba ciężko będzie się poruszać autem wyrejestrowanym i nieubezpieczonym! Na miejscu tego nie zrobi? IMO przede wszystkim prawnik, żeby zobaczyć, czy to przetrzymanie było legalne. Jeżeli nie sądzić się o kasę. Jak pisał, że na części i to po co mu przegląd ? laweta i do warsztatu.
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
> Focus prowadzi się najfajniej ale benzyna nie jest wg mnie dobrym rozwiązaniem, 30 tyś/rok spalanie > diesla w tdi 6l/100km (i to bez oszczędzania) przy tym samym obciążeniu i prędkościach taki > focus spali 8-9l/100km. > różnica 3300-4950zł rocznie na samym paliwie-wg mnie daje do myślenia. no z klima i dynamicznie to bardziej 7 takie tdi. jezeli bys nic nie robil przy takim tdi to masz racje. ale biorac pod uwage przebieg i tego ze popdzedni wlasciciel raczej nie zrobi ci prezentu to jak dodasz np. wtryski, sprezarke i dwumas to w tych 4 zysku ledwo sie zmiescisz. Po za tym znalzeienie focusa abh mial z 150-200 tys jest imo realne. kilka m-cy temu kipowalem z kumplem i mial 130 tys. A Octe znajdziesz < 300 tys km?
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
Szukaj konkretnego egzemplarza a nie modelu. IMO szukalbym Focusa bo prowadzi sie najfajniej z nich wszystkich. Moze poszukaj benzyny jakiejs malej. 1.6 w fordzie daje rade
-
prosba o wybór opon uzywanych pirelli/bridgestone
200 zł za 4 opony???? No to bież te co mają więcej mięsa. Natomiast jeżeli chcesz się bujać więcej jak 2 lata to kup nowe. http://www.ceneo.pl/Opony_letnie;0112-0;szukaj-165+70+14;n130.htm Za 400 zł masz komplet nowych
-
Przyczepa campingowa n126 Niewiadów - da się sprzedać?
Jeżeli nie cieknie do środka to IMO jak najbardziej. Kwestia ceny.
-
Policja odzyskała skradzone auto po 6 dniach ! Ale...
IMO wydaj trochę kasy na prawnika i niech on się tym zajmie. To w końcu oni nie dochowali staranności nie ty. Mieli adres mogli wysłać list.
-
Czy kupilibyście biały samochód?
Jeżeli kupujesz na 10 lat tak. Jeżeli na mniej to nie - bo to najgorzej sprzedawalny kolor, widac każdy syfek
-
Zmiana szerokosci i offset-u felgi - konsekwencje
Jeżeli Ci nie obciera to IMO konskewencje prawie żadne. Może Ci szybciej zużyć sie zawieszenie, może większy promień skrętu. Przeguby dostaną w pupę bardziej, sprzęgło może? Ale generalnie jest to niemierzalne - może 10% albo 7% a może 30%
-
Tarcze hamulcowe - wymieniać samemu, czy zlecić warsztatowi?
Jeżeli masz garaż, umiejętności [robiłeś już to], czas, narzędzie i w razie niemca drugie auto, żeby pojechać po częsci/pomoc/jutro do pracy . Wymieniałem ostatnio z kumplem w jego aucie i na jednej stronie z przodu utknęliśmy na tłoczku który się nie chciał cofnąć. Po 2h i dużej ilości specjalistycznej chemii, pukania, pompowania itp. bzdur tuszyło. Ale jakby rozgrzebał sam pod blokiem to pupa.