Zawartość dodana przez Lawnowerman
-
Kupno tego samego auta raz jeszcze....
Jak nie możesz znaleźć czegoś innego to sam sobie odpowiedziałeś.
-
Zakup akumulatora - pytanie
> Panie i Panowie > Chciałbym nowy akumulator do auta. Jednoczesnie stery jest jeszcze calkiem znośny więc jest pomysl > aby go wykorzystać na działce Zawsze mi się kojarzyło, że kupując nowy aku muszę w > rozliczeniu odać stary. Czy jest ot wymóg prany? A co w przypadku gdy ktoś takowego nie > posiada (z różnych względów). Nie sprzedadzą mu? Sprzedadzą drożej? > Pozdrawiam > Pawł U mnie z racji długich wylotów auto stoi długo i na dworze. Mam drugi akku taki lekko poadniety do awaryjnego odpalania auta. Może zostaw po to.
-
Szybkie pytanie o ładowanie aku
> Wyciągnąłem aku w celu podładowania na zewnątrz temperatura mocno minusowa. > Czy bez obaw mogę go doładować w temperaturze pokojowej czy muszę odczekać określoną ilość czasu. > Pzd Spokojnie ładuj.
-
Czy chiptuning może kosztowac 400 zł
Może ale tak jak koledzy napisali masz ryzyko, że gotowiec nie przypasuje. ALbo przypasuje, a o tym, że coś jest przekroczone dowiesz się jak się turbo wykicha. IMO nie warto.
-
Malowac czy kupic pod kolor?
> Tyle że 95% elementów kupowanych od handlarza i tak będzie do malowania. No chyba że bedziesz to > kupować z ręki do ręki na żywo i to najlepiej bezpośrednio zdejmowane przy tobie z auta dawcy. > Jesli było przechowywane na stercie to zawsze jest zniszczone i porysowane. Oni nie owijają > tego w żadne folie, chyba że do wysyłki i to tylko dlatego że kurierzy tego wymagają. > Inna sprawa to kolor, nawet jeśli jest ten sam kod lakieru to dla aut powyżej 5 lat parkowanych na > słońcu kolor nie bedzie taki sam, w wielu przypadkach nawet nie jest za bardzo podobny. > Podsumowując, prawie na pewno czeka cię malowanie. Na ale zakładamy, że albo maluje, albo element jest w stanie jak nowy.
-
assistance - jakie?
> ale nie można go wykupić bez OC/AC Albo innego ubezpieczenia np.: domu
-
Czy policja może nam "naskoczyć" ?
> A to już przegięcie To się mówi na głebokim żóltym
-
Malowac czy kupic pod kolor?
Kup gotowe. Mniej zabaway.
-
Szkoda z OC sprawcy, czyli problem z odszkodowaniem
> art. 415 kodeksu cywilnego, Art. 436. Nie chodzi o zrobienie komuś czegoś ale o uzyskanie > należnego odszkodowania. Jak ubezpieczyciel nie chce płacić za sprawcę to co ma poszkodowany > zrobić? Można oczywiście do sądu ubezpieczyciela ale należy się przygotować że ubezpieczyciel > jest kuty na cztery łapy, bez prawnika nie ma szans. > Warto po prostu pamiętać że taka możliwość istnieje przy wybieraniu firmy dla OC. Gdzieś już ktoś to pisał w jakimś wątku. Sądzę, iż jeżeli by istniała taka możliwość to OC nie miało by racji bytu. Szperając po sieci na stronie rzecznika praw znalazłem info, że rzeczywiście możesz pozwać kogoś, ale jednocześnie musisz pozwać ubezpieczalnię. Wtedy przypuszczam, [nie jestem prawnikiem], że sąd oddala powództwo w zakresie osoby "cywilnej". W przypadku gdy ubezpieczalnia jest niewypłacalna działa chyba UFG [?]
-
Szkoda z OC sprawcy, czyli problem z odszkodowaniem
> Pozywając sprawcę do sądu. Była taka rada kiedyś, w innym wątku, gdzie TU sprawcy zbankrutowało. > Ale czy to jest zmartwienie sprawcy? Przecież zadośćuczynił przepisom i miał OC... jak mial oc nic mu nie zrobisz
-
Szkoda z OC sprawcy, czyli problem z odszkodowaniem
> Na przykład w sądzie. i o co go pozwiesz z jakiego powodztwa?
-
Szkoda z OC sprawcy, czyli problem z odszkodowaniem
zawsze możesz dochodzić swojego bezpośrednio od osoby > która w ciebie wjechała. To sprawcy problem którą firmę ubezpieczeniową wybrał. jak?
-
silikon do pasow bezp.
Uzywałem kiedyś