Zawartość dodana przez Lawnowerman
-
Akumulator - mam mętlik .....
> No dobrze, ale po co AGM? > Auto musi być wyposażone w układ ładowania AGMa, inaczej go dorżnie. > A ten Trooper to raczej jakiś starszy samochód. > A nie wystarczyłby zwykły i dobry akumulator o odpowiedniej poijemności? Pewnie ze tak. tylko co to znaczy dobry?
-
Akumulator - mam mętlik .....
> ZAP SZNAJDER jest baaardzo trwały, ale trochę drogi i trudno dostępny. > W drugiej kolejności proponuje Centra Plus A co powiecie na MOLL-a. Podobno wsadzają do Porsche
-
Akumulator - mam mętlik .....
> Tak. Jak go kupisz w hurtowni, to nie zarobi detalista. Kolegi nie interesuej cena. Intersuje czas pracy, bezawaryjność. Gdzie znaleźć jaki oryginalnie powinien miec samochód?
-
Akumulator - mam mętlik .....
> A nie przypadkiem KAGER ? Bo na kagerze pisze "coś tam Robert BOSCH" > Do autora tematu: > A może Autocraft ? On mnie jest obojetńie Chciałem porady ekspertów bo ja nie mam o tym pojęcia.
-
Akumulator - mam mętlik .....
> najmniej reklamacji mają akumulatory w konfiguracji jaką podałem. podstawową zasadą kupienia > akumulatora jest miejsce zakupu Ma znaczenie czy kupię ten sam aktu w sklepie, internecie czy hurtowni?
-
Akumulator - mam mętlik .....
> Ale, On pisze prawdę. > Miałem molla, miałem hoppecke i oba tak samo niewarte przepłaconych za nich pieniędzy. Podziałały > ze trzy lata i poszły na śmietnik a jeden kosztował tyle co dwa bannery z dwuletnią gwarancją. Tylko ze banner jest najdroższy Kosztuje 650 zl
-
Akumulator - mam mętlik .....
> Banner > hoppecke > topla > Varta > Centra plus Banner ma technologie AGM. dlatego warto? Kolega mowil ze elektryk polecal tylko Varte. mowil ze Bosch to syf. czy jest sens kupic cos co ma 3 lata gwarancji cokolwiek?
-
Akumulator - mam mętlik .....
Jako, że w pracy uchodzę za eksperta od motoryzacji. Chyba dlatego, że mam Subaru Zapytano mnie o akumulator. Kolega ma starą terenówkę Isuzu Trooper czy jakoś tak. To ma jakiegoś wielkiego diesla chyba 3.3 litra Ma jakiś stary akumulator który wynika, że padł. Był u elektryka co robi test obciążeniowy czy jakoś tak. I teraz pytanie co kupić? Elektryk zasugerował kupienie 850A Taki akumulator można mieć i jakiś niemiecki Granita za 400 zł i Bannera Sitting Bula za 700 zł w technologi AGM. Jakby kupić 750A to i Varta za 450 jest i Bosch za 350. Czy jest jakiś prosty wzór w stylu. Kupujemy Varte za 1000 zł i starcza na 10 lat czy przepłacamy? Czy lepiej kupić nawet takiego Granita [ma 3 lata gwarancji] i za 3 lata kupic nastpenego. I teraz pytanie czy jeżeli firmowo [strzelam] powinien być 750a to kupienie 850a ma sens?
-
noPb vs ON vs N/A vs turbo ale zupełnie inaczej......
Najbardziej efektywny i sprawny jest silnik parowy
-
911 i Cayman S w Policji Poznanskiej...
To jest demo na targi
-
Felgi i opony z allegro - problem z biciem
Kolega w pracy ma podobnie. Kupił felgi z oponami. Felgi miały być proste. 2 z nich to jaja. Koleś przestał obierać telefon. Generalnie nie możesz oddać w ciągu 10 dni. Towar musiałby być nowy i musiałbyś kupować od firmy. W tej chwili pozostaje tylko niezgodność towaru z umową i pozew cywilny.
-
Ile wam spalaja 2L benz. motory w miescie ??
od 15 do konca baku
-
Ankieta - czy w zimie należy unikać zaciągania ręcznego.
Głownie 1 ale jak trzeba było to i 2
-
Zamienił stryjek siekierkę na kijek
TAK
-
Auto w lekki teren
> IMO problemem nie jest wjechać ... i wyjechać > problemem może być trwałość zawieszenia/napędu/konstrukcji na stałe używanie w terenie > czy np nisko umieszczony osprzęt silnika który zabije się błotem Dlatego pytam jaki teren. U znajomego jeździliśmy karmić dziki to używany był krótki Samuraj. Idealnie nadawał się do lasu.
-
Start & stop - używa ktoś?
> i myślisz, że to rozwiązuje sprawę ? Myslę, że tak > Ciekaw jestem czym tak na prawdę się różnią w kwestii konstrukcji. > Ja od siebie dodam, że jeździłem kilka dni 120d i nei podobał mi się ten system, zaraz po zjeździe > z autostrady na pierwszych światłach silnik zgasł, potem już co chwila - ciekaw jestem jak to > się odbije na turbinie > Niby przy włączonej klimie i różnicy temp (aktualna a zadana) też nie powinien się wyłączać a gasł > aż w środku zaczęło się robić gorąco > Całe szczęście da się ten system wyłączać Osobiście podzielam Twoje zdanie, bo mam wrażenie, że auto się zepsuło. Co takiego było chyba w Lupo 3L [?]którym jeździłem wiele lat temu. Jest to kolejny chory pomysł na szybsze zepsucie się aut jak np.: Downsizing. Popatrz na to z p-tu widzenia mieszkańca europy zachodniej. On i tak za 3 lata zmieni auto więc nie interesuje go czy system dobije turbinę czy nie. On już będzie miał następne auto
-
Mitsubishi Galant, opinie
> W niektórych egzemplarzach trafia się silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny, który jest > niegazowalny. Wszystko jest gazowalne. Nawet diesel. Zakłądasz ciekły wtrysk. > Wg niektórych opini odpowiednio serwisowany nie sprawia wiekszych >kłopotów. Ale > lepiej brać zwykły silnik. W GDI osadza się nagar z niespalonych resztek paliwa i oleju IMO lepiej dać sobie spokój.
-
Auto w lekki teren
Cokolwiek z dołączanym tyłem IMO. Vitara [tu przód], Santa Fe ? Zleży jaki teren? Ja Imprezą wjeżdżam wszędzie, przedtem jakieś Hondy i tylko FWD i też dawało radę. Sprecyzuj lekki teren.
-
Start & stop - używa ktoś?
> Teraz w niektórych nowych pojazdach montują to przymusowo, a wszystko wskazuje na to, że > oszczędność jest nikła, za to akumulator nieźle dostaje - Są specjalne akku do takich aut
-
KzaK Auto kombi - porady
Jeżeli musi być kombi to szukałbym czegoś z płaską podłogą bagażnika, żeby wyciągać było łatwiej. A'la Astra II
-
Rozmiar opony
> [2-9% ? No tak strzelam. W każdym aucie w którym założyłem szersze opony o jeden rozmiar a miałem ze 3 takie przypadki praktycznie różnice były niemierzalne. Nawet teraz w subaru przesiadając się z zimówek na letnie nie ma aż takiej różnicy [a jest to właśnie 1 rozmiar] Sądzę, że odczujesz różnicę między czymś na profili 65 a czymś na 45 ale taki jak zaproponowałeś to chyba nie. Ile masz KM?
-
sens nizszej opony
> w sluzbowym nie wypada:)generalnie wybor padł na http://www.ceneo.pl/115556 Ok. Miałem kiedyś. Super opony
-
Rozmiar opony
IMO różnicy nie odczujesz. Może na suchm będzie min [2-9% lepiej kleić i osiągi spadną
-
sens nizszej opony
Zawieszenie zmień
-
Sprzedaż samochodu, płatność przelewem.
Założ konto w tym samym banku co mam kupujący.