Zawartość dodana przez Lawnowerman
-
Stłuczka - sprawca na niemieckich żółtych tablicach
> Sprawa sprzed kilku lat, pamiętam tylko, że robili wszelkie możliwe uniki, żeby uniknąć > odpowiedzialności i skończyło się na pozwaniu sprawcy i przypozwaniu TU. Ok. to standard. Ale dalej nie rozumiem, jakie jest zagrożenie w kupieniu tańszego OC ?
-
Stłuczka - sprawca na niemieckich żółtych tablicach
> Z punktu widzenia kupującego OC: > Zasada jest taka, że pozywa się sprawcę i przy pozywa się jego TU, jeśli z jakiś powodów TU nie > wypłaci(a znam taki przypadek z Interrisk) to kasa idzie od sprawcy. Opisz dlaczego TU nie zapłaciło > Z kupowaniem tanich OC(no bo ustawa, no bo to nie dla mnie itd.) jest tak, że wszystko jest dobrze > dopóki jest dobrze. No i ? Bo dalej nie rozumiem? > Jeśli TU z jakiś powodów nie wypłaci kasy a szkoda jest znikoma to jakoś się to przełknie, ale jak > szkoda będzie duża a TU się wypnie to może być niefajnie. Ale dlaczego ma się wypiąć? > To, że ludzie w PL dają się i nie procesują się o odszkodowania to... > Jeśli jako sprawca wyrządzisz szkodę jakiejś firmie, która ma pełną księgowość i nie ma ochoty > księgować tego jaki straty, to jest spora szansa, że wykorzystają całą, możliwą ścieżkę, żeby > ściągnąć z Ciebie kasę. Ale tylko > 1 mln EUR > Z punktu widzenia poszkodowanego: > W tej konkretnej sytuacji zależy mi na tym, żeby mieć samochód naprawiony szybko, sprawnie, bez > problemów i żeby ASO nie szarpało mnie o kasę w razie czego. > Pozdrawiam BAS No ale dalej nie rozumiem. Jaka jest różnica czy wykupie w PZU czy TU Krzak. Obie obowiązuje ustawa i dlatego nie możesz założyć sam z kolegą TU.
-
Płyta ochronna pod silnik - plusy i minusy
Jeżeli plastik to koledzy napisali. W Skodach można było kupic stalową wraz jako element pakietu "Bezdroża" bo miski były aluminiowe i lubiły pękać
-
Mitsubishi Outlander - jakie bolączki?
> vvszrot.pl Nie wiem, Outek był kupowany chyba 2007 albo 8 - nie pamiętam. Podbno potem poprawiono ten silnik. Zresztą może dla Mitsu dawali od razu lepsze?
-
Mitsubishi Outlander - jakie bolączki?
> To masz szczęście. To były te wadliwe diesle - pękające głowice, wycierające się wałki i inne > atrakcje. Spora szansa wtopić. ej. chyba trochę za późno. Te to był sam poczatek - potem poprawiono.
-
Mitsubishi Outlander - jakie bolączki?
> przed DID MIVEC były dwa diesle - oba kible. 2.0 od VW i 2.2 od PSA. > 2.2 konstrukcji Mitsubishi to bardzo fajna jednostka chociaż niestety już ma DPFa Znam przypadki zmielenia napędów w 2.2
-
Mitsubishi Outlander - jakie bolączki?
> W starszych Outlanderach są silniki VW (diesle, oczywiście). >Tych należy unikać. Bo? Pytam, bo mam taki w rodzinie od nowości do teraz chyba ~160 tys km. od nowości ma program na 170 KM i nic się nie dzieje
-
[ZzAK] Opony całoroczne 185/60/14 - jakie?
> Ja bym kupił zimowe. Ale nie Dębice co na byle mokrym jak na lodzie, tylko jakies lepsze. Bo dobra > opona zimowa to taka, ktora i na deszczu i w roznych warunkach daje rade, nie sztuka zrobic > opone super tylko na snieg. > Bo latem w miescie to na czym bys nie jezdzil dasz rade, a zima..... Masz rację, ale tu chodzi o aspekt wygody [nie mam gdzie trzymać zimówek/letnich] , nie chce ich już przekładać, i jeżdżę tym autem na prawdę mało. Pomojam, że go nie lubię, więc jeżdżę tylko jak muszę. 2/3 m-ca stoi - jak go odpale raz na tydzień i pojadę po bułki to max.
-
[ZzAK] Opony całoroczne 185/60/14 - jakie?
> przeczytałem dokładnie i wiem co pisze. jako ze moje zimówki są już stare, to nie zakładałem w tym > roku letnich, tylko chciałem ''dojechać'' frigo. od maja do teraz zjadło 3mm bieżnika, a > zrobiłem moze 3 tys? w poprzednim aucie jeżdżone tylko zimą, przez 5 lat zniknęło 5mm na > dystansie ok 20tys Zimówka latem to porażka - próbowałem
-
[ZzAK] Opony całoroczne 185/60/14 - jakie?
> Olej zimówki i zostań na letnich. Jak będzie śnieg do pasa to pojedziesz autobusem lub taryfą > pewniej niż na najlepszych zimówkach. Jak nie będzie śniegu to spokojnie dasz radę na letnich. Tak nie mogę. Letnie są na wykończeniu
-
[ZzAK] Opony całoroczne 185/60/14 - jakie?
> @teg ma rację > jeżeli auto to typowy mieszczuch, nie robi się nim długich odcinków, nie jeździ szybko to prosta > zimówka spisze się tak samo dobrze latem jak całoroczna, a zimą w śniegu powinna poradzić > sobie lepiej. > Za dobrą całoroczną w tym rozmiarze zapłacisz ~300, za zimówkę połowę tego. Latem zimówka to bezsens.
-
[ZzAK] Opony całoroczne 185/60/14 - jakie?
Mam Skode Fabie ktora wiecej stoi jak jeździ. Nie chce mi sie juz trzymać 2 kompletow a autko jezdzi jak cos tylko po miescie. Z tym ze zakladamy ze u mnie jak jest snieg to do pasa. Parking odsniezany slabo. Jakie kupic?
-
Kontrola drogowa + pies
> Ale to mieli ubrać psa w skarpetki osobne do każdego samochodu, czy myć mu łapy w misce z wodą, czy > może zapytać Ciebie czy mogą go wpuścić? Pewnie nie ale jak już pisano zniszczył ci mienie. Raz bedą to drzwi wyważone skopa a raz pobrudzona tapicerka. Oczekiwalbys kwotowo aby to określić? Nie wiem 250 zł ? Jak ci wejdą przez okno balkonowe za 3 tys i potem powiedzą ze można ci oddać 250 zł bo miało 10 lat i amortyzacja i szyba była porysowana a rama pozołkła od s...cech gołębi to tez powiesz spoko.??
-
silnik 1,2 TSI 105 KM
> 2.5 tys i nadal sie uklada? > ja rozumiem, praktycznie kazde nowe auto ktore znam, przez pierwszy bak/dwa paliło nieco wiecej. > komp uczy sie paliwa. ale nie brały oleju (bo nowoczesne silniki są ciasno spasowane > (zwlaszcza TSI)) i nie trwało to > takze, jest tylko jedno wyjasnienie. > wszystkie wymienione tu spalania 1.2 TSI wynikają z ich fabrycznego popsucia. całe AK wie, że TSI > pali 4l przy 160 km/h. czyli w mieście góra 5. Co to znaczy ze komp uczy się paliwa?
-
Amortyzatory tylne. Czy amortyzatory muszą się "ułożyć" ?
> A czemu po prostu nie przejeździłeś tych 500km jak producent nakazał? Bo amorek nie ma licznika przebiegu? Skąd amorek ma wiedzieć ze jest 500? I po co? Imo są walniete.
-
Drgania na kierownicy - przyczyna?
Opony
-
Assistance w Europie
Zobacz tu: http://www.gothaer.pl/ sprawdź bo może masz asistance w karcie kredytowej - ja mam ale tylko do aut do 10 lat [mam starsze ]
-
Co polecicie do 8 kPLN
> fabia 1.4 mpi > auto pancerne i proste Mam dokładnie inne zdanie. Wolłabym Civica 5/6 gen
-
W140
> nivo w W124 za 6 tyś? > chyba w ASO... > gruszka kosztuje 150 zł... W Asi pewnie tak. Tam się realnie gruszki psuje czasem dolne mocowania amorka i w starej wersji pompą (jest razem ze wspomaganiem)
-
Gdzie się teraz szuka ogłoszeń od normalnych sprzedawców?
> ... są niezłe miny, opisywane latami na forum jako lalunie coby zazdrość wzbudzić. Albo > modyfikacje, cuda wianki, oleje za 300zł, bo taka moda na forum, a to czego nie widać > dogorywa. Nie zgodzę się. Praktycznie wszystkie uzywane auta kupiłem na forach pasjonatów.
-
Gdzie się teraz szuka ogłoszeń od normalnych sprzedawców?
Po forach fanów danej marki
-
spalanie mercedesa
> 2.0d 75km w e190 i w124 sedan Napisze o miescie bo tam głównie jeździłem 7 [190] 8 [124] dynamika poniżej krytyki > 2,5d 90km e190 sedan w 124 8 , 190 nie jeździłem ps. 190 seryjnie jest zawsze sedan > 2,5d w20v w 113km w 124 kombi -niestety automat 7.5 > oraz 2.3 benzyna w e190 sedan od 10 w górę > akurat 2.3 to tylko benzyna bez lpg, wiec trzebaby załozyc -koszt jakies 1800zł za 2 gen i 2500 > -2700za załozenie i zmiany w 4 gen. Oszalałeś. To wtrysk mechaniczny 2 gen to śmierć dla silnika 4 gen nie założysz Możesz założyć tzw. wtrysk ciągły to chyba Landi Renzo robiło nazywało się IGS chyba. > czy jest duza roznica w jezdzie 2,5d a 2.0 d? jak sie jezdzi takim 2.0d w trasie? da sie Generalnie różnica jest kosmiczna > pociagnac przyczepkę bagażową? Jak pusta to pewnie tak. > czy warto doplacac do silnika 2.5d? kosztem innej taryfy OC? Oczywiście. Nawet się nie zastanawiaj.
-
Ubezpieczenie do gory nogami... - juz wyplacone...jak dziala
> U nas jest problem z realną wartością pojazdu. Bo nikt sie nie chce przyznać, że przepłacił, a > potem wszyscy mają auto w idealnym stanie technicznym. Nie. To jest problem zanizonych cenników Infoexperta i innych gó.... Srednia jest policzona tak, że jakbyś chciałś kupic taki egzemplarz jak miałeś [w takim stanie] to musiałby dopłacić jeszcze z 4-10 tys. W infoexpercie wart jest 18 na rynku 25 a wniemczech 30 tys. Ciekawe dlaczego?
-
Dla niedowiarków - banka w szkopskiej Fabii pękła
> Mało wiesz kolego. > Do naszej firmy części przywożą dostawcy z hurtowni, którzy to mają przeważnie zewnętrzne firmy > transportowe. > I teraz uwaga, średni dzienny przebieg to grubo ponad 400 km, 5 dni w tygodniu. > Nie pisz więc bzdur powielanych przez bez mózgów . > Idąc dalej, mam do czynienia z autami sprowadzanymi z zagranicy. > Auta segmentu premium potrafią mieć po 2 latach 250 - 300 kkm przelotu. To norma, nie mit, ale > nasze zacofane społeczeństwo nadal wierzy w 10-cio letniego Passata w TDiku z przebiegiem 180 > kkm. > Pozdrawiam. Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem boli. Mamy już kilka przykładów w tym wątku. Cały czas podkreślam - nie neguje przebiegu. Neguję tylko pierdoły o bezawaryjnej pracy przez tyle km.
-
Dla niedowiarków - banka w szkopskiej Fabii pękła
> Widzisz...i tym się właśnie w tych dywagacjach różnimy, ja z innymi znam życie, a Ty siedzisz na > forach i rozmawiasz z innymi... znasz > A na forach...no cóż, na większości niby branżowych typu mkp siedzi młodzież, co kupiła szrota, > liczy że 13 latek w dieslu ma 160 tyś bo na tyle wygląda i marudzi że w ciągu roku poszła > dwumasa, egr, rozrusznik,altek wtryski itp, potem wystarczy sprawdzić pierwszy jego post gdzie > chwali się zakupem, okazuje się że zapłacił za sprowadzonego tyle, że zdrowy rozsądek i logika > nakazywałyby "szkoda darmówek i czasu na dzwonienie", że tyle nawet nie kosztuje najtańszy z > kraju pochodzenia jego bokidu, a jego już po opłatach i z komisu/od handlarza, okazuje się, że > zakupiony na umowę in blanco, ale z gwarancją (szkoda, że nie usłyszał że do wyjazdu z bramy) > etc. Ci co kupują za 30 tysia, myślą że to "wiele" kasy i żądają mondka w tajtaniumie min 2009 > z niskim przebiegiem, i dostają....w pakiecie bez VAT i skręconą szafą, potem beczą że > handlarze to tacy i tacy. > Takie właśnie są fora i takie Twoje rozumowanie...Mnie możesz sobie chłopaku nazywać jak chcesz, Nazwałem Twoją wiedzę już wyżej. Podejdź do jakiegokolwiek taksówkarza i zobacz jak wygląda Pasek co ma ~ 600 tys. > nawet od dzieci, w końcu każdy jest dzieckiem...swoich rodziców. Ja Ciebie nie oceniam, bo Cię > nie znam, oceniam natomiast Twoje wpisy, gdzie po raz kolejny jesteś zupełnie oderwany od > rzeczywistości. Ja z kolei czytam Twoje wpisy i za każdym razem gęsia skórka mi się robi jak muszę czytać Twoje dyrdymały i ataki na innych ludzi. Jesteś niesamowicie męczący i nużący. Pozujesz na który umie zrobić i uszyć garniak A wygląda pewnie tak: chłopie to jest forum i dyskusja na argumenty poparta tym co wiemy. I dużo jest rzeczy na świecie, których nie widziałem, albo nie wiem jak działają, ale nie neguję ich. Natomiast Fabia z 1 mln jest dla mnie tak samo prawdopodobna jak lądowanie na księżycu i 3$ banknot. Jak dla mnie EOD.