Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lawnowerman

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lawnowerman

  1. > Piszesz o zupełnie innym profilu używania. Nie ma porównania. > mar00ha Pewnie, że innym ale dającym jakieś pojęcie. Nie powiesz mi, że autostrada zużywa auto 10 x mniej ? Pomijam, że nawet jak jeździł tą autostradą, to przecież nie miał jej pod domem tylko musiał dojechać, więc oprócz jazdy 180km/h na 6 biegu kręcił się też ileś po mieście.
  2. > Jakby w tej wiadomosci zamiast o Fabie chodzilo o E-Klasse, to ci sami sceptycy by mowili: "w > E-klase nie uwierze, jest za duzo elektroniki -w takiej Fabii czy Polo 1 mln km bylby mozliwy, > no bo co tam sie ma popsuc" Ale nie jest. Więc nie odwracaj kota ogonem. I jakoś na taxi nie jeżdżą w DE Fabie tylko E-klasy
  3. > Na fabiaclub jest chyba sdi co ma kole 600. > Nie pamiętam już newsa, ale uważam, że serwisowany samochód może mieć prewencyjnie wymieniane > wszystko co może sięzepsuć - to u nas jeździ się do awarii. > Pewnie silnik się nie zepsuł. A inne drobiazgi wymieniono, a jak auto nie stoi w trasie - nie ma > awarii. Ja tam jestem po zrobieniu Fabią w 3 lata 127kkm pozytywnie nastawiony do tego > miliona. > Zero awarii (przepraszam, złamał mi się zaczep rolety w bagażniku) U nas po 100kkm 1.4 16v 75KM wymieniono : - amorki [all] - sprzegło - wtrysk [jeden] - jakieś gumki itp. pierdoły w zawieszeniu Auto ma niecałe 6 lat. Jeździł jeden kierowca, praktycznie tylko po mieście. Nie ciągał przyczepy, nie palił, nic nie woził w bagażniku. Auto garażowane. Kiera ma ślady zużycia. Widać. Gałka od biegów jest wyślizgana. Plastiki inne niż czarne noszą ślady używania.
  4. > ... ciach > Mało znasz realia . > Miałem w firmie kolegów pracujących pod szwajcarską granicą (Villingen Schwenningen) a > mieszkajacych w Stuttgarcie - 120 km odległości, dojeżdżających dziennie do pracy. > Firma zwracała za paliwo. A dojazd - pewnie 40 min. czyli jak z jednego końca Wwy na drugi. > Więc czemu nie. Nie czepiaj się. Ale ja nie neguję przebiegu. Neguję Fabię i zero awarii. Jakby koleś napisał, że była w firmie i zrobiła 2 mln a przy tym wymienili 2 silniki, 3 razy wnętrze, 4 x skrzynie biegów i jakiś osprzęt to bym słowa nie powiedział. A tu wyszło, jak wyszło
  5. > trzeba odroznic naprawe od eksploatacji... > uwierzysz ze w fabi 1 z 160 tys przebiegu sa oryginalne klocki i tarcze, które defakto sa zuzyte > szacunkowo w ok 60-70% ?? Nie uwierzę. Chyba, że auto ciągałeś na holu przez 100 tys.
  6. > nadal nie potrafisz zrozumiec ze auto robiace duze przebiegi od "jednego strzała" nie sypie sie tak > jak auto robiace krótkie, i to wtedy wszystkie komponenty dostaja najbardziej po tyłku Nie. Bo albo facet kłamie, albo ma na drugie Jezus. Wiesz jakbym nie miał nowych aut [w tym VW] nie siedział na forach i nie rozmawiał z ludźmi to bym powiedział szacun. Ale niestety w 1 awarię na 1 mln km nie uwierzę. A w sprzęgło czy tłumik to juz tym bardziej.
  7. IMO fotele kiera i gałka nie wyglądają na standard z silnikiem ATD.
  8. > Bo słabej wiary jesteś chłopaku...Myślę, że dobrze poszukać to i w PL by znalazł fabiankę w dieslu > z podobnym przebiegiem, tylko, że na zegarach będzie miała inny wynik...Taka fabia przy 500 > tyś mogła mieć lepiej wnętrze utrzymane niż taka sama przy 100-120 tyś a tyrana tylko po > mieście. Samochody które ganiają w trasach mają zupełnie inny współczynnik starzenia się, i co > dziwne takie podzespoły jak alternatory, rozruszniki, wtryskiwacze, turbiny wytrzymują > kilkakrotnie dłużej niż w "miastowych" takie zaprzeczenie trochę "obliczania wytrzymałości > części" Dziecko drogie. Jak wierzysz w objawione prawdy by interia to ja Ci na prawdę współczuję Ale żyj dalej w swoim martixie
  9. > trzeba odroznic naprawe od eksploatacji... > uwierzysz ze w fabi 1 z 160 tys przebiegu sa oryginalne klocki i tarcze, które defakto sa zuzyte > szacunkowo w ok 60-70% ?? Szacunkowo ?
  10. > nie musisz- w latach 90-tych w Niemczech woziłem ludzi z hotelu na budowę- w jedną mańkę 89 > kilosów- byli też Niemcy którzy tam pracowali, niektórzy ponad 100 robili do roboty Szwaby > raczej też aut nie zmieniają co kilka lat i wtedy gdy na liczniku 200 tyś. km się pojawi Moj > transit był z wypozyczalni miał w okolicach 700 tyś km. I w aucie nic nie naprawiłeś, był ori tłumik i sprzęgło, a środek wyglądał jak nowy ?
  11. > Muahahahaha > Na to czekalem Na co czekasz?
  12. > Jakby w tej wiadomosci zamiast o Fabie chodzilo o E-Klasse, to ci sami sceptycy by mowili: "w > E-klase nie uwierze, jest za duzo elektroniki -w takiej Fabii czy Polo 1 mln km bylby mozliwy, > no bo co tam sie ma popsuc" Uwierzę w W123/4 ew. jakies W114/5 może w jakiegoś japońca. Ale nie w Fabię.
  13. > A dlaczego nie, skoro jezdzi? Myslisz, ze w DE kazdy wymienia co trzy lata samochod na nowy? > Niektorzy ludzie nie maja takiej potrzeby, a wiekszosc nie ma na to pieniedzy. > A dojezdzanie do pracy i pokonywanie takich odleglosci jest dosc powszechne - bo zreszta ludzie > sobie koszty tej jazdy odliczaja od podstawy opodatkowania... > Coz, blogoslawieni, ktorzy nie widzieli a uwierzyli Pokaż środek tej Fabii po 1 mln to uwierzę. Bo na razie mamy opis, który leci fakiem + ori sprzęgło i wydech.
  14. > Jak się dba tak się ma. I co zakładasz kondony na dźwignię zmiany biegów? Dotykasz kiere tylko w 1 punkcie przez rękawiczki?
  15. > raz widzialem w E-Klasach grubo powyzej 500000. I ciagle jakos sie trzymaly kupy - ale, > oczywiscie nie wiem, jak bylo z ich awaryjnoscia. Ale Fabia nie = E-klasa
  16. > Prawie w 100% PL > Ok. 3,5-4 lat jednym autem i od nowa... > Mondeo po 312 kkm wyglądał we wnętrzu jak po 50 kkm - w życiu nie odróżniłbyś... Odróżniłbyś. Ale tu nie mówimy o 300 tys tylko o 1 mln. > Zapewniam cię, że nie czuję dyskomfortu z powodu przebywania za kierownicą. Fabią? > Jak widzę prezentujesz postawę w stylu "czego JA nie zrobiłem jest niemożliwe" > Taka autokącikowa alfa i omega... > Spoko - da się z tym żyć, tyle że trochę to męczące Daję radę.
  17. > Ja Ci tylko dałem przykład na to, jak lecą kilometry. Tą Fabią można jeździć szybciej i na pewno po > lepszych drogach. Żeby zrobić przebieg jaki zrobiła już wiemy, że wystarczy jeździć dużo > mniej. To co, nie da się? Ale ja nie twierdzę, że nie. Tylko że nie 1 mln km. U mnie w domu [zaliczam wujostwo i teściów] były auta po 10-15 lat ale realne jest że po 300-400 tys auto klasy B jest zniszczone, bo 500 tys to z tej Fabii powinny być wióry po 700 nie miała by prawa jechać. A 1 mln na jednym sprzęgle i tłumiku to wiesz co świstak robi.... Ciekawe, że nie pokazują nigdzie wnętrza tej Fabi po tym 1 mln. Z kierownicy to tam chyba stelaż został....
  18. > Ale niektorzy tak do roboty dojezdzaja w DE... 1 autem 13 lat ? Wiesz jakby to była W123 to bym słowa nie powiedział a Fabią nie uwierzę
  19. > Jeździłem busem pasażerskim a więc pojazd, który realnie setki nie przekracza a droga była tylko w > 30% dwupasmówką. Dziennie robiłem 560km, miesięcznie pracowałem minimum 20dni, wychodziło mi > około 12tys km przez miesiąc robione tylko przeze mnie. Mieściłem się w ustawowym limicie > czasu pracy dla kierowców, napraw samochód nie wymagał zbyt wiele a jeśli nawet to był dyżurny > mechanik, który wieczorem prawie wszystko naprawił. Jaki wychodzi przebieg roczny? A > przypominam, że samochód autostrady nie widział i setki nie przekraczał. Ale to jakbyś się z kierowcą TIR-a porównał. I 13 lat jeździłeś 20 dni w m-cu po 560 km dziennie?
  20. > Ja robię rocznie ok. 60 kkm a się nie natężam. > Kumpel robi swoim autem ok. 100 kkm rocznie. Ale chyba nie po PL? I nie 13 lat tym samym autem? Wiem jak wygląda W124 po 700-800 tys to pomyśl jak wygląda Fabia > Każdy z nas ma mnóstwo czasu i nie siedzi non stop za kółkiem. Robiąc 100 tys rocznie masz mnóstwo czasu hmm...
  21. > ale dlaczego wyciągasz srednia z przebiegu sumarycznego i przekładasz to na ilość dni?? A jak mam to liczyć? 400 tys w piwerwszym roku i potem po 50 dziennie? chodziło mi tylko o zarys. Jeżdżenie Fabią to masochozm, jeszcze przez 1 mln km to już sadyzm do -1 potegi pomijam, już, że auto nie wytrzymałoby takiego przebiegu - szczególnie środek. Jak napisałem wiem jak wygląda po 100 tys bo mam w domu po 200 też.
  22. > Przykład: > Miałem okazję poznać jednego z dyrektorów dywizji elektrycznej Siemensa DE - facet do swojej > stacjonarnej pracy ma z domu 200km. Oczywiście ze względu na zajmowane stanowisko rzadko jest > w biurze. Niemniej mówił, że odległości 150-200 km i dojazdy do pracy na takim dystansie są u > nich w jakimś stopniu normą (przez pracowników niższego szczebla). > Może ten milion jest ściemą, może nie - takie dystanse ludzie robią. Różnica jest taka, że po 4-5 > latach takie auto pewnie idzie na handel z przebiegiem ponad 500kkm, skorygowanym odpowiednio > przez Mohhameda a później pana Mirka jako nówki sztuki w świetnym stanie dla rodziny, > znajomych. Jak powiedziałem nie twierdze, ze to nie jest do zrobienia. Tylko sam wiesz jak wygląda życie. Spójrz w swoje czy znajomych i powiedz, że dzienw dzień 13 lat jeździli do pracy. I nic im nie wypadało. Samochód ani razu się nie wy... ani razu nie wzięła go żona 13 lat nie zespuło Ci się sprzegło itd.
  23. > To chyba zostanę taksiarzem wraz z rodziną i będę nieźle zarabiał jeśli twierdzisz ze każdy > taksiarz robi 300 km dziennie. podałem to jako ironie choc patrzac na ceny to powiem ci, ze w Gdansku jest to jak najbardziej realne
  24. > kolego ale w cywilizowanych krajach auto słuzy do jazdy, a ze madry polak kupuje i wierzy w to ze > auto z silnikiem diesla po 5 latach eksploatacji przez Niemca ma 70 tys przebiegu to inna > sprawa. > powiedz mi co to za problem dziennie zrobić 300km na autostradzie?? zaden ale nie dzien w dzień przez 13 lat

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.