Zawartość dodana przez zenek111
-
Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.
Raczej Tobie trudno przyznać ze od dawna robią 5G i są w tym absolutnym liderem. Nasze embargo błędnie uznałeś za niezdolność. Pechowo wybrana dziedzina, bo komunikacja to coś w czym Chiny są niekwestionowanym lidrerem i na to łatwo znaleźć dużo informacji. https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/chinczycy-stanowia-ponad-80-proc-wszystkich-uzytkownikow-5g-na-calym-swiecie/wynfsee
-
Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.
No to moze wynika z jakieś embarga, ze my w Europie sobie nie życzymy ich czipów 5G. No ale od dawna takie produkują
-
Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.
Nie interesują mnie ich smartfony ale zakłądam ze wszystkie jakie sprzedaja maja 5G https://consumer.huawei.com/pl/phones/ Pogrzebałem trochę i przykładowo: "Balong 5000 to pierwszy wielozakresowy mobilny modem HUAWEI 5G w technologii 7nm." https://consumer.huawei.com/pl/campaign/5g/ ten Mate 20 X 5G to model z 2019 roku. Powiedz więc skad wymysliłes ze oni nie maja smartfonów 5G??? "Z danych przedstawionych w raporcie ABI Research" napisał o tym pierwszy Huawei, ale raport nie jest ich. No ale dobra, niech nie będzie wątpliwosci: "Australijski Instytut Polityki Strategicznej (ASPI) z siedzibą w Canberze uważa, że Chiny mają „ogromną przewagę” nad Stanami Zjednoczonymi jeśli chodzi o badania w zakresie większość krytycznych i nowych dziedzin technologii." https://ithardware.pl/aktualnosci/chiny_buduja_potege_wyprzedzaja_usa_w_37_z_44_badaniach_nad_kluczowymi_technologami-26153.html
-
Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.
Sam Xi mi płaci! Nie ja pracuję dla chińczyków tylko Ty bronisz tego w czym nas tresują politycy poprzez media
-
Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.
Bronisz tego czego Cie nauczyły nasze media Chiny sa liderem w technologiach komunikacyjnych: https://www.computerworld.pl/news/Huawei-nadal-numerem-jeden-w-rozwoju-sieci-5G,444920.html - myślę ze teraz źródłą nie będziesz podważał Ze Huawei nie robi smartfonów 5G? Cytujac Ciebie "Tobie płacą za pisanie tych pierdół?"?
-
Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.
Czyli nie wierzysz ze Huawei licencjonuje patenty? Huawei jest firmą zgłaszajaca najwiecej patentów na świecie. Właśnie dlatego zostali obłożeni sankcjami przez USA bo wyprzedzili ich największe firmy. To jest prawdziwy powód a nie szpiegostwo. No ale sami chińczycy to rozumieją i mówią o tym jako o "strategicznym powstrzymywaniu" ze strony USA i nawet sie temu nie dziwią. https://futurebeat.pl/newsroom/chiny-zglosily-o-25-wiecej-patentow-niz-usa-w-zeszlym-roku-surowe/z0289e8 USA zdecydowało kilka lat temu ze chiny są wrogami więc popularne media oczywście wciąż dbaja o ty by nam obrzydzac i ośmieszać chiny. Jednak ja pamietam ze kiedyś było inaczej. Tak długo jak chiny nie wyrosły w oczach USA na technologicznego i gospodarczego konkurenta to wtedy media inaczej pisały o chinach. Przykładem Ujgurzy. Dziś media piszą ze chińczycy uciskaja Ujgurów.10 lat temu nasze media potrafiły napisać o tych samych Ujgurach ze to niebezpieczni terrorysci i ze to chińczycy sa ok robiac z nimi porzadek https://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/terroryzm;w;chinach;boja;sie;ujgurskich;separatystow,92,0,1592924.html Tak więc powtarzanie tego co napisza nasze poplarne media yo ustawianie się w roli owcy. Kiedyś chiny było ok, teraz są "be" bo tak nakazali mysleć politycy.
-
Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.
Nie ma kraju który jest najlepszy we wszystkim. W procesorach "raczkują" ale w komunikacji rządzą. https://space24.pl/satelity/komunikacja/chiny-pierwszy-satelita-sieci-6g-trafil-na-orbite Komu to ukradli? Są liderem od dawna, ale w takim PKB realnym, liczonym jako siła nabywcza. Świat jednak woli się posługiwać PKB liczonym w dolarach i w efecie jak chińscy fryzjerzy obetną 100 klientów po dolarze za sztukę a jeden fryzjer w USA weźmie za to samo 120 dolarów to ten jeden fryzjer "robi" większe PKB w USA niż tych 100 chińskich. W taki sposób licząc (a tak chce liczyć świat) to mamy taki wykres PKB: https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.CD?locations=CN-US ale mamy też taki: https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.PP.CD?locations=CN-US A jak policzyć ilośc tych wykonanych usług i ilośc wyprodukowanych towarów nawet uwzględniajac ich jakość (wykres produkcji stali sporo mówi) to przewaga chin będzie znacznie większa niz na tym drugim wykresie.
-
Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.
Chińczycy nie kradną technologi tylko je wymyslają. Już w 2015 byli liderem w patentach https://patentportal.pl/chiny-rekordzista-ilosci-patentow/ W 2020 roku: https://www.pb.pl/chiny-pierwszy-raz-maja-wiecej-patentow-w-usa-niz-niemcy-979776 To jest dobre: "Huawei znalazł się w specyficznej sytuacji – z jednej strony został odcięty od technologii pozwalających mu produkcję smartfonów z 5G, z drugiej zaś – ma największe na świecie portfolio patentów 5G, na czym zarabia, udzielając licencji. .... Jak podaje Huawei, do tej pory producent zawarł prawie 200 dwustronnych umów patentowych. Ponadto ponad 350 firm uzyskało licencje na patenty Huawei w ramach puli patentów. Firma zawarła licencje patentowe zarówno z dużymi graczami z branży technologicznej, takimi jak Samsung i Oppo, jak i największymi producentami samochodów, w tym Mercedes-Benz, Audi, BMW, Porsche, Subaru, Renault, Lamborghini i Bentley. Przychody firmy z licencji w 2022 r. wyniosły 560 mln USD." https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/huawei-nowe-stawki-za-patenty-telefony-iot-wi-fi
-
Czajniki atakuja - czyli auta Made in China osiagnely 15% rynku w 2023.
Są tanie bo chińczycy wszystko potrafią zrobić taniej. Niech Niemcy wyprodukują widelce i niech chińczycy to zrobią. Chińśkie będą znacznie tańsze. Tak jest ze wszystkim, więc nie trzeba żadnych dopłat żeby chińskie samochody były znacznie tańsze od europejskich samochodów tak jak nie trzeba dopłat by chińskie widelce były tańsze od europejskich. Chiny produkują większosc podstawowych materiałów, samochody wciąż robi się ze stali a kto produkuje najwiecej stali i ma ja najtaniej:
-
Ile czekaliście na wyprodukowanie Skody?
Jakies "dni otwarte" w Skodzie teraz są, obiecują że można dostac wysokie rabaty na samochody zamawiane i kupowane. Pewnie można spróbowac dodatkowo negocjowac rabat na juz zamówiony samochód bo jak nie to rezygnuję :P