Skocz do zawartości

Nowy na kąciku Pandy... kilka pytań przed zakupem?


Shumi_as

Rekomendowane odpowiedzi

> zdecydowanie na tak!! ma klimatyzacje no i multijet, a jakby sie

> udalo troche z ceny zerwac to juz wogole mistrzostwo swiata

> poniewaz jest na gwarancji mozna ja przedluzyc jakby byla

> potrzeba...

Ale z tego co koledzy pisali na forum to przy małych dziennych przebiegach i krótkich traskach MJ jeździ stale niedogrzany a zimą to jest pewnie nieprzyjemne. confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MJ plyniecie z kasa w stosunku do benzyny, a wszystko zaczyna

> sie po gwarancji.

Mimo to zaryzykowałbym zakup Pandy z MJ, gdybym miał kupować ją jeszcze raz. Dlaczego? Dlatego, że stanowczo większe jest prawdopodobieństwo tego, że trzaśnie przełącznik zespolony, który w benzynie i w MJ jest taki sam niż turbina w MJ. Te silniki 1.3 są rewelka - dobrze traktowane i tankowane na stacjach z jasnym rodowodem mają przed sobą 300 kkm przebiegu i więcej. Montowane są przecież nie tylko w Fiatach, więc jakość ich jest przednia.

Zgodzę się tylko z jednym - jeśli coś już się popsuje - to naprawa musi trochę kosztować. Ale czy naprawdę się popsuje? Byłbym daleki od takiego tragizowania, w końcu ten silnik 1.3 nie jest w Pandzie aż tak wysilony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I przez 8 lat nic nie robiles - jasne papier ( czyt. forum)

> wszystko przyjmie, kazda bzdure, bajer, mit.

normalna ekspoatacja ... zadnych niespowianek wiekszych ...

widze ze i tak jestes uprzedzony do diesli grinser006.gif wiec cie nie bede przekonywal

a ze stwierdzeniem ze "papier ( czyt. forum)

> wszystko przyjmie, kazda bzdure, bajer, mit. " nie chce mi sie nawet dyskutowac

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam ci dobra radę:

Przedstawiłeś swoje potrzeby to moim zdaniemszukaj nastepującej Pnady

1-3 letnia 1.1 Activ ze wspomaganiem i ABS- reszta nie ma znaczenia przebieg do 40 tkm

powinienies sie zmieścic w max 21 tys pln za roczna

jak ktoś ci radzi kupic pandę za 15 tys to życze szczęścia

kupisz szrot po vannie przerobiony na osobówke - prawie pewne ( jakiś kretyn dał możliwosc zmiany przeznaczenia pojazdu- no i mamy to co mamy że ceny leca na mordę i pozniej niektórzy pisza że pandę mozna kupic za 15 tyś- mozna i za mniej ale co kupisz jedna wielka niewiadoma)

to dla kolegi Shumi była wypowiedź grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta podroz to tak samo jak za PRL-u z biciem rekordu ciaglej jazdy

> przez 125p. Wjezdzal do namiotu a tam czekal na niego nowy

> silnik wymieniany w 15min, jakby ktos nie wiedzial.

> Dzisiaj tez sa rozne sposoby na zrobienie propagandy sukcesu i

> niezawodnosci.

ziew.gif

widze ze kollega i tak wie lepiej... z mojej storny EOT. pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dam ci dobra radę:

> Przedstawiłeś swoje potrzeby to moim zdaniemszukaj nastepującej

> Pnady

> 1-3 letnia 1.1 Activ ze wspomaganiem i ABS- reszta nie ma znaczenia

> przebieg do 40 tkm

> powinienies sie zmieścic w max 21 tys pln za roczna

> jak ktoś ci radzi kupic pandę za 15 tys to życze szczęścia

> kupisz szrot po vannie przerobiony na osobówke - prawie pewne ( jakiś

> kretyn dał możliwosc zmiany przeznaczenia pojazdu- no i mamy to

> co mamy że ceny leca na mordę i pozniej niektórzy pisza że pandę

> mozna kupic za 15 tyś- mozna i za mniej ale co kupisz jedna

> wielka niewiadoma)

> to dla kolegi Shumi była wypowiedź

w zasadzie Panda o jakiej napisałeś została już na początku poszukiwań uznana za ideał, jednak tych aut wciąż mało jest, stąd sprawa została przeciągnięta na praktycznie wszystkie wersje, na które bde mógł sobie pozwolić...

całkiem prawdopodobne, że kupie przejściowo jakiegoś koreańca, a Pandy będe poszukiwał aż do skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To i ja się podepnę z pytaniem:

Moja potencjalna pandka

na co przy niej zwrócić uwage, czy na pierwszy rzut oka nie wzbudza w jakimś zakresie podejrzeń? Jakieś uwagi, porady czy zalecenia macie? (w sobotę lub niedzielę jadę obejrzeć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zapytaj dlaczego sprzedaje po tak krotkiej eksploatacji, te auto dluzej stalo w garazu niz jezdzilo.

Dobre wyposazenie i gosc naprawde chce niewiele jak na takie wyposazenie. Z tym wszystkim dal ponad 30k zl.

Zawsze ryzyko jest - sprawdzaj podwozie, laczenia blach i przerwy pomiedzy elementami karoserii, zacieki.

Mechanike masz na gwarancji wiec moze po jakiejs kolizyjce.

Na tym sie skup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim zapytaj dlaczego sprzedaje po tak krotkiej

> eksploatacji, te auto dluzej stalo w garazu niz jezdzilo.

> Dobre wyposazenie i gosc naprawde chce niewiele jak na takie

> wyposazenie. Z tym wszystkim dal ponad 30k zl.

> Zawsze ryzyko jest - sprawdzaj podwozie, laczenia blach i przerwy

> pomiedzy elementami karoserii, zacieki.

> Mechanike masz na gwarancji wiec moze po jakiejs kolizyjce.

> Na tym sie skup.

no właśnie tu jest ból: dzwoniłem do ASO w Łomży (w Łomży stoi autko w komisie) i tam powiedzieli ze moga sprawdzić mechanicznie ale blacharki nie ruszą bo nie robią... a ja się mechaniki nie boje bo to mam możliwość sprawdzić dokładnie... a jeżeli chodzi o silnik i osprzęt to trochę się znam biglaugh.gif bo swapowałem SC899 na 1242 z Punto II który to potem zrobiłem na Punto I (silnik rozebrałem niemal na czynniki pierwsze - więc pod tym kątem dam radę)

dlatego szukam kogoś z carserwisu z w-wy (patrząc na ramki pod rejestracją jest duże prawdopodobieństwo że tam był kupiony i serwisowany) - zresztą w niedzielę obejrzę go i sprawdzę papiery i zobaczę gdzie był serwisowany - jest na gwarancji więc jest szansa że jak był bity to mógł ewentualnie być robiony w ASO.

ale plan jest taki: w niedzielę jadę go obejrzeć, potem w tygodniu po niedzieli powinienem mieć uniaka przygotowanego do sprzedazy (kilka rzeczy mechanik musi zrobić) i jeżeli do next weekendu panda się nie sprzeda a będzie OK to na nex weekend powinienem mieć kogoś nagranego do rzetelnych oględzin i wtedy się rozgra,.... a jak już będzie sprzedany to kij w oko i kotwica w plecy i będę szukał nastepnego autkaa.... (szukam coś a'la Punto II, corsa, fiesta ale w podlaskim jest bryndza po kątem takich autek.......)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam Pandę z grudnia 2003 roku, przebieg do dzisiaj 26000 km(auto eksploatowane codziennie) - wymieniane tylko wahacze i amorki na gwarancji. Ogólnie jestem zadowolony - jednak po powiększeniu rodziny małe wnętrze i bagażnik zaczynają mnie osłabiać (mogłem o tym pomyśleć przed zakupem).

W znajomej agencji państwowej używają kilkanaście Pand 1.1 głównie do przemieszczania się po drogach wiejskich -> wg osoby zajmującej się flotą jest to bezproblemowy samochód, który dzielnie znosi codzienne katowanie przez innego kierowcę...

Pozdrawiam

Kruk1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.