Skocz do zawartości

Antena elektryczna jaka wybrac


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Jestem na etapie wymiany anteny i mam dylemat

Stara zwykla jest juz zuzyta, pomyslalem o zakupie epektrycznej, ale jak czytam na forum, to ponoc nie wszystkie sa dobre.

Mam pytanie, jaka polecacie i jaka dlugosc bo sa od 70-100cm (jest roznica oprocz wizualnej? wink.gif

A od technicznej strony wymyslilem sobie uklad, ktory bedzie tym sterowal.

W starszych astrach antena chowa sie odrazu po zgaszeniu samochodu, w nowszych po wyjeciu kluczyka.

Znalazlem takie ustrojstwo, jak przekaznik bistabilny i chce zrobic tak, aby antena wysuwala sie po 1 wlaczeniu radia, ale zeby chowala sie przy zamknieciu samochodu.

Mysle ze jest to sensowniejsze, niz sluchanie jak za kazdym razem gdy zgasi sie silnik antena jezdzi wink.gif))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W starszych astrach antena chowa sie odrazu po zgaszeniu samochodu, w

> nowszych po wyjeciu kluczyka.

> Znalazlem takie ustrojstwo, jak przekaznik bistabilny i chce zrobic

> tak, aby antena wysuwala sie po 1 wlaczeniu radia, ale zeby

> chowala sie przy zamknieciu samochodu.

> Mysle ze jest to sensowniejsze, niz sluchanie jak za kazdym razem gdy

> zgasi sie silnik antena jezdzi ))

Przeciez to nie zalezy od anteny tylko od radia.Jak masz oryginalnego Blaupunkta bez problemu mozna zmienic tzw. sterowanie włączaniem radia.Przestawiasz na sterowanie manualne nie poprzez stacyjke i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio niefabryczne. Antena oryginalna wysuwa się po włączeniu radia, a chowa po jego wyłączeniu. Ponieważ jednak nie bardzo mi się podoba asterka z anteną oryginalną, zamontowałem sobie antenę wewnętrzną w słupku od strony pasażera i oryginalną odłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez to nie zalezy od anteny tylko od radia.Jak masz oryginalnego

> Blaupunkta bez problemu mozna zmienic tzw. sterowanie włączaniem

> radia.Przestawiasz na sterowanie manualne nie poprzez stacyjke i

> masz spokój.

Moze nie doprecyzowalem.

Chce dalej zachowac funkcje wlaczania radia i gaszenia od stacyjki, a odseparowac tylko sterowanie antena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polecam antene firmy SILICON używam jej już chyba 5 rok i poza tym

> ze połamałem bat i wymieniałem śmiga aż miło.. Zapłąciłem za nia

> 140 zł

> Co do długości bata to na 100cm bacie odbiera lepiej niż na 70

a skąd wziąć sam bat bo mój sie połamał a do tego popękane coś z

ząbkami dzięki któremu to sie wysuwa.???????

codzi mi dokladnie o calość bat razem z tymi zabkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a skąd wziąć sam bat bo mój sie połamał a do tego popękane coś z

> ząbkami dzięki któremu to sie wysuwa.???????

> codzi mi dokladnie o calość bat razem z tymi zabkami

Ja kupowałem na volumenie;) Gościu miał taką używaną ze spalonym silniczkiem i odkupiłem bacik za 40 PLN smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Mam astrę g z tym że nie posiada ona anteny tylko taki "cycek" ze dyszą spryskiwacza.. Czy można kupić antenę z podstawą która posiada tą dysze? W jaki sposób mocowana jest ta podstawa do karoserii? PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Nie bede zakladal nowego tematu, dlatego podlacze sie tutaj...

Panowie, co sądzicie o tej antenie: http://www.moto.allegro.pl/item213746755_hurt_antena_elektr_super_mocna_tytan_cat_338.html

Wyglada calkiem niezle, solidnie i dodatkowo ma wzmacniacz.

Posiadam ASTRE F 5D Hatchback. Martwi mnie tylko że ten dzyndzelek do podlaczenia kabla antenowego jest prawie przy tym wysuwanym łebku, czy to nie przeszkodzi w montażu w hatchbacku? co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.moto.allegro.pl/item213746755_hurt_antena_elektr_super_mocna_tytan_cat_338.html

> Wyglada calkiem niezle, solidnie i dodatkowo ma wzmacniacz.

Sądząc po wyglądzie i cenie, to mam taką u siebie. Po około roku wykrzywił się bat anteny i przestała się chować, a szybko nie jeżdżę. Tak po prostu zrobiła się lekko zaokrąglona...

Po ręcznym siłowym wyprostowaniu nadal się nie chowała, albo nie wysuwała do końca co skutkowało słabym odbiorem, więc odłączyłem elektrykę i mam wysuniętą na stałe. Po kilku miesiącach stwierdziłem że elektryczna antena to kompletnie niepotrzebny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Nie bede zakladal nowego tematu, dlatego podlacze sie tutaj...

> Panowie, co sądzicie o tej antenie:

> http://www.moto.allegro.pl/item213746755_hurt_antena_elektr_super_mocna_tytan_cat_338.html

> Wyglada calkiem niezle, solidnie i dodatkowo ma wzmacniacz.

> Posiadam ASTRE F 5D Hatchback. Martwi mnie tylko że ten dzyndzelek do

> podlaczenia kabla antenowego jest prawie przy tym wysuwanym

> łebku, czy to nie przeszkodzi w montażu w hatchbacku? co

> sądzicie?

nie powinien ten dzyndzelek przeszkodzić bo mechanizm jest montowany w poprzek. w oryginałąch faktycznie jest troche niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Namierzyłem jeszcze takie cos firmy SILICON: http://www.allegro.pl/item212891308_antena_pfm_430_n_automatyczna_uniwersalna_nowa_f_v.html

Co o tej sądzicie? Przyznam że cena już troche duża (planuje max 100-110 zł na taką zabawkę przeznaczyć, no ale te 149 zł + przesyłka jeszcze jakoś przeżyję).

Mam dylemat, bo nie wiem co wybrać żeby było dobre a na oryginał za kilka stów poprostu mnie nie stać. Może ktoś coś dobrego polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bier Silicon - u mnie w ex. Astrze wiernie służy nie zależnie od mrozów etc. - a antenę podłącz tak aby sterowana była z radia - włączasz radio wysuwa się - wyłączasz chowa i tyle waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.