Skocz do zawartości

jazda bez prawka


MrG_m1111

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> znajomy miał zabrane kilka miesięcy temu pj za wczoraj zatrzymała

> go do kontroli, jeszcze z komisariatu nie wrócił jakie mogą

> być konsekwencje takiej jazdy?

> pzdr

Kolejna sprawa w Sądzie Grodzkim.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, bo najczęsciej konsekwencja jazdy po jest sądowny zakaz

> prowadzenia pojazdów

a jak się nie ma i się jeździ? hmm.gif

tzn. sytuacja np. mam niedługo egzamin, umiem jeździc i czasem sobie jeźdze.. i jak złapią przypadkiem to co wtedy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak się nie ma i się jeździ?

> tzn. sytuacja np. mam niedługo egzamin, umiem jeździc i czasem sobie

> jeźdze.. i jak złapią przypadkiem to co wtedy?

wtedy "pińcet złotych, piękny kawalerze" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak się nie ma i się jeździ?

> tzn. sytuacja np. mam niedługo egzamin, umiem jeździc i czasem sobie

> jeźdze.. i jak złapią przypadkiem to co wtedy?

Najczesciej mandat 500zl. Jesli bedziesz mial pecha to moga odroczyc ci teramin egzaminu o jakis czas. Moze rok moze wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> być konsekwencje takiej jazdy?

> pzdr

Art. 244.Kodeks Karny

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dodatkowo jako środek karny następne 2-3 lata zakazu.

Mądry nie jest, ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> znajomy miał zabrane kilka miesięcy temu pj za wczoraj zatrzymała

> go do kontroli, jeszcze z komisariatu nie wrócił jakie mogą

> być konsekwencje takiej jazdy?

> pzdr

OT: wydaje mi się, że instruktor nauki jazdy powinien wiedzieć takie rzeczy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem o to samo spytać ale w innym kontekście: wczoraj w Piracie na TVN Turbo zatrzymali gościa który nie miał przy sobie prawa jazdy. Najpierw twierdził, że zapomniał, potem że zgubił i jeszcze nie odebrał nowego. Policjanci wlepili mu mandat za szybką jazdę plus mandat za brak pj i puścili. Można tak jeździć bez prawa jazdy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez mnie sie wydaje ze wtedy odraczaja examin na jakis czas no i

> oczywiscie mandacik wiec nie polecam przed examinem....lepiej

> sobie wykup dodatkowe godziny na "elce"

jakaś podstawa prawna na odroczenie egzaminu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie miałem o to samo spytać ale w innym kontekście: wczoraj w

> Piracie na TVN Turbo zatrzymali gościa który nie miał przy sobie

> prawa jazdy. Najpierw twierdził, że zapomniał, potem że zgubił i

> jeszcze nie odebrał nowego. Policjanci wlepili mu mandat za

> szybką jazdę plus mandat za brak pj i puścili. Można tak jeździć

> bez prawa jazdy?

dostał mandat za nie manie papierka (50PLN) a nie za nie manie uprawnień (500PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z innego forum: Właściwy tu jest art. 179 k.k. w któym czytamy, iż kto wbrew szczególnemu obowiązkowi dopuszcza do ruchu pojazd mechaniczny albo inny pojazd w stanie bezpośrednio zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym lub dopuszcza do prowadzenia pojazdu mechanicznego albo innego pojazdu na drodze publicznej przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, będącą pod wpływem środka odurzającego lub osobę nie posiadającą wymaganych uprawnień, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> how much? i czy tylko to? pewnie tez od policjanta zalezy to

art. 96 § 1 pkt 2 Kodeks Wykroczeń Dopuszczenie przez właściciela, posiadacza, użytkownika lub prowadzącego pojazd do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej przez osobę niemającą wymaganych uprawnień 300pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlem cos takiego smile.gif

Poruszanie się samochodem bez wymaganego dokumentu, który uprawnia do kierowania pojazdem, bez DE FACTO posiadanych uprawnień do kierowania samochodem, jest rażącym wykroczeniem i wykroczenie takie jest surowo karane.Kierujący DE FACTO nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, występuje duże zagrożenie Bezpieczeństwa ruchu drogowego, oraz kierujący naraża życie i zdrowie innych użytkowników drogi.

W tej sytuacji Policjant :

1.Wystawia mandat kredytowany dla kierującego w wysokości 500 zł.

2.Wystawia mandat kredytowany dla właściciela pojazdu, (jeżeli jest nim inna osoba) za dopuszczenie do kierowania pojazdem na drodze publicznej osobie bez uprawnień w wysokości 300 zł.

3) Wzywa "Holowanie" (w przypadku nieobecności właściciela pojazdu), po czym pojazd zostaje Odholowywany na najbliższy parking policyjny.

Gdzie właściciel pojazdu ( o ile nim nie jest sam kierujący ), może go odebrać po zapłaceniu pewnych należności : mandatu w wysokości 300 zł, opłaty za holowanie(...), oraz opłaty za postój pojazdu na parkingu policyjnym, który również jest płatny.

Oficer sekcji ruchu drogowego, który zatrzymał kierowcę bez stosownych uprawnień, kieruje sprawe do sądu grodzkiego.

1.Sprawa zostaje skierowana do sądu grodzkiego, gdzie prokuratura wszczyna postępowanie przygotowawcze, po czym przygotowuje wniosek oskarżenia.Kierujący bez Uprawnienia do kierowania, zostaje postawiony przed sądem, który orzeka o karze grzywny do 5000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza częśc zgoda,

to co pod spodem to idiotyzmy pisane przez jakiegoś marnego dziennikarzynę.

Oficer z SRD grinser006.gif ukarze właściciela i kierowcę mandatami jak w/w- są to kwoty mandatów z rozporządzenia/taryfikatora.

Prokurator i postępowanie przygotowawcze w sprawach o wykroczenia- nie rozbawiej hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Ewentualny wniosek do Sądu Grodzkiego kieruje Policja i to policjant występuje jako oskarżyciel publiczny. Prokuratura ma trochę inne zadania niż paranie się łykami wożącymi swoje niezbyt mądre głowy autami. Chyba, że "uda " im się kogoś przejechać, ale to inna sprawa....

poniżej BZDURY, z wyjatkiem górnej granicy grzywny

> Oficer sekcji ruchu drogowego, który zatrzymał kierowcę bez

> stosownych uprawnień, kieruje sprawe do sądu grodzkiego.

> 1.Sprawa zostaje skierowana do sądu grodzkiego, gdzie prokuratura

> wszczyna postępowanie przygotowawcze, po czym przygotowuje

> wniosek oskarżenia.Kierujący bez Uprawnienia do kierowania,

> zostaje postawiony przed sądem, który orzeka o karze grzywny do

> 5000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki

> to mi się narazie odechciało

> a gdzie znaleźć takie miejsce żeby spokojnie pojezdzic.. musi być to

> droga niepubliczna tylko nie moge takiej znaleźć

parking marketu, jeśli bezkolizyjna jazda brak podstaw do kontroli pojazdu. proponuje po jego zamknięciu zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jeździłem kiedyś bez PJ dlatego, że zwinełi mi dokumenty w Krakowie angryfire.gif, miesiąc czekania na nowy dokument, jeżdzenie samochodem to jest spora część wykonywania mojego zawodu to jeździłem bez grinser006.gif, w czasie tego okresu 1 kontrola, kolesie policial.gifwlepili mandat za prędkość, sprawdzili, że prawko jest tyle że skradzione, dostałem mandat za prędkość do braku PJ się nie przyczepili, zależy jaki policial.gif akurat stoi w krzakach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też jeździłem kiedyś bez PJ dlatego, że zwinełi mi dokumenty w

> Krakowie , miesiąc czekania na nowy dokument, jeżdzenie

> samochodem to jest spora część wykonywania mojego zawodu to

> jeździłem bez , w czasie tego okresu 1 kontrola, kolesie

> wlepili mandat za prędkość, sprawdzili, że prawko jest tyle że

> skradzione, dostałem mandat za prędkość do braku PJ się nie

> przyczepili, zależy jaki akurat stoi w krzakach

no w Twoim przypadku ciężko się przyczepić, że bez prawka jechałeś, po za tym jak sprawdzali i okazało się, że jest skradzione to mieli dostęp nie tylko do numeru prawka ale wiedzieli też jakiej ono jest kategorii. W tym przypadku nie było podstaw do walenia mandatu, co innego jak ktos jest gapowaty i zostawi je w domu, czy w ogóle nie posiada go bo nie ma uprawnień do kierowania pojazdem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pamietaj ze nawet jak cie walnie auto z nie twojej winy a ty nie

> bedziesz mial prawka to zawsze bedzie twoja wina.Raz tak mialem

> z kumplem byla jego wina ale agent nie mial prawka i spraw sie

> odwrocila.

wiem wink.gif

ja już mam prawko, o co innego chodziło biglaugh.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najczesciej mandat 500zl. Jesli bedziesz mial pecha to moga odroczyc ci teramin egzaminu o jakis czas. Moze rok moze wiecej....

Ja Ci powiem jak to wygląda praktycznie, nie teoretycznie zlosnik.gif: mandat 500 zł i propozycja, żeby ktoś sprawnie i szybko z uprawnieniami przyjechał i auto odebrał, w przeciwnym razie hol i parking. Innych konsekwencji w większości wypadków nikt nie wszczyna bo dużo z tym zabawy - jeśli oczywiście kontrola jest rutynowa i nie doszło do zdarzenia drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Ci powiem jak to wygląda praktycznie, nie teoretycznie : mandat

> 500 zł i propozycja, żeby ktoś sprawnie i szybko z uprawnieniami

> przyjechał i auto odebrał, w przeciwnym razie hol i parking.

> Innych konsekwencji w większości wypadków nikt nie wszczyna bo

> dużo z tym zabawy - jeśli oczywiście kontrola jest rutynowa i

> nie doszło do zdarzenia drogowego.

podziękował ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pamietaj ze nawet jak cie walnie auto z nie twojej winy a ty nie

> bedziesz mial prawka to zawsze bedzie twoja wina.Raz tak mialem

> z kumplem byla jego wina ale agent nie mial prawka i spraw sie

> odwrocila.

Chcesz mi powiedziec ze Twoj kumpel spowodowal kolizje, i nie zostal uznany winnym dlatego, ze ten drugi niemial prawa jazdy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też jeździłem kiedyś bez PJ dlatego, że zwinełi mi dokumenty w

> Krakowie , miesiąc czekania na nowy dokument,

Ty, ale jazda bez DOKUMENTU, to "trochę" inny kaliber sprawy niż jazda pod sądowym zakazem...

Podobnie jak też jazda bez uprawnień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.