Skocz do zawartości

stilo 140 kkm


darekpdkp

Rekomendowane odpowiedzi

........................powinno być spoko jeśli naprawdę znasz "historię serwisowania" ............z wydatków to trzeba się liczyć przy tym przebiegu z końcówką sprzęgła ..........ale to oczywiście nie reguła smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smile.gif ..............tak jak pisałem nie ma reguły znajomy wymieniał kompletne sprzęgło w JTD chwilę przed 150kkm............. ale ile wytrzymuje sprzęgło zależy w dużej mierze od stylu jazdy .......ja z autopsji nie powiem bo mam nakręcone 90kkm i mam zamiar jeździć bez potrzeby jego wymiany jak najdłużej......... zlosnik.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ........................powinno być spoko jeśli naprawdę znasz

> "historię serwisowania" ............z wydatków to trzeba się

> liczyć przy tym przebiegu z końcówką sprzęgła ..........ale to

> oczywiście nie reguła

auto bylo serwisowane w DE ma ksiazke serwisowa i mam okazje go kupic od wlasciciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oświeć mnie, o jaką końcówkę chodzi ? mam nieco ponad 150 kkm i może

> bym se kupił ........

..........chodzi o końcówkę od zwrotu: "kończyć się", "zużywać", "być na wykończeniu" i takiej lepiej nie kupuj hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..........chodzi o końcówkę od zwrotu: "kończyć się", "zużywać", "być

> na wykończeniu" i takiej lepiej nie kupuj

teraz rozumiem. fakt 150 kkm, to czas najwyższy aby mysleć o nowym sprzęgle, nawet jeśli ktoś dba o stare.

pierwsze objawy to że ciężej chodzi, ostatnio jeżdziłem MW 140 km z przebiegiem 50 kkm i tam chodziło wyraźnie lżej.

ale kosztu wymiany sprzęgła bym nie demonizował, to 600-800 pln, gorzej gdyby kółko dwu-masowe, ale to się czuje zawczasu, nie jest to element który nagle "wychodzi" podczas wymiany sprzegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale kosztu wymiany sprzęgła bym nie demonizował, to 600-800 pln,

> gorzej gdyby kółko dwu-masowe, ale to się czuje zawczasu,

Niby jak się to czuje? hmm.gifzlosnik.gif Takie charakterystyczne delikatne, lekko opóźnione szarpnięcie przy gwałtowniejszym puszczeniu gazu, które zwykle jest oznaką pewnego wyeksploatowania koła dwumasowego (nie tylko w Stilo), pojawia się zazwyczaj dosyć wcześnie hmm.gif - i z reguły z takim objawem dalej się jeździ niewiem.gif, większość pewnie nawet tego nie zauważa, jeżdżąc codzień tym samym autem. zlosnik.gif

> nie

> jest to element który nagle "wychodzi" podczas wymiany sprzegła.

Zdaniem serwisu, z którego usług zwykle korzystałem, to raczej zawsze wychodzi nagle podczas wymiany sprzęgła - w tym sensie, że po rozbiórce się okazuje, że sprężynki prawie nie istnieją i właściwie to nawet nie bardzo jest sens składać to spowrotem bez wymiany. Tarczę sprzęgła i koło dwumasowe należałoby chyba bez zbędnych złudzeń traktować po prostu jako komplet ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby jak się to czuje? Takie charakterystyczne delikatne, lekko

> opóźnione szarpnięcie przy gwałtowniejszym puszczeniu gazu,

> które zwykle jest oznaką pewnego wyeksploatowania koła

> dwumasowego (nie tylko w Stilo), pojawia się zazwyczaj dosyć

> wcześnie - i z reguły z takim objawem dalej się jeździ ,

> większość pewnie nawet tego nie zauważa, jeżdżąc codzień tym

> samym autem.

Ja miałem raz koło dwumasowe wymienione, na gwarancji ok 40 kkm, objaw który zauwazyłem był taki że jak wyłączałem silnik, to jakby mi wydech walił o podwozie.

> Zdaniem serwisu, z którego usług zwykle korzystałem, to raczej zawsze

> wychodzi nagle podczas wymiany sprzęgła - w tym sensie, że po

> rozbiórce się okazuje, że sprężynki prawie nie istnieją i

> właściwie to nawet nie bardzo jest sens składać to spowrotem bez

> wymiany. Tarczę sprzęgła i koło dwumasowe należałoby chyba bez

> zbędnych złudzeń traktować po prostu jako komplet

mam odczucie że Twój serwis "grubo kraje" biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.