Skocz do zawartości

reflektorki... soczewka w uno??


error86

Rekomendowane odpowiedzi

Polski rynek akcesoriow do modyfikacji Unolota jest tak malo albo jak sa to ceny kosmiczne... widzialem gdzies w necie zdjecie Uno ktore mialo soczewki i takie moje pytanko jest czy soczewki mozna zaadaptowac do Unofota z innego auta choc by punto II i pozostwaic samo szklo reflektora a reszte bebechów wymienic... busted.gif raczej by sie nie mogli doczepic poniewaz znaczek z homologacja jest na szkle:P widzialem na aledrogo jakies pasty polerskie do szyb...i jak by usunac politore ze szkiel i zrobic je glatkie??uno na soczewkach 893goodvibes.gif z czasem xenon:D:D:D ??

mam znajomka ktory takie cos zrobil w poldku i zamiast bebechow od auta z soczewkami zastosowal..halogeny soczewkowe 270751858-jezyk.gif i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polski rynek akcesoriow do modyfikacji Unolota jest tak malo albo jak

> sa to ceny kosmiczne... widzialem gdzies w necie zdjecie Uno

> ktore mialo soczewki i takie moje pytanko jest czy soczewki

> mozna zaadaptowac do Unofota z innego auta choc by punto II i

> pozostwaic samo szklo reflektora a reszte bebechów wymienic...

> raczej by sie nie mogli doczepic poniewaz znaczek z homologacja

> jest na szkle:P widzialem na aledrogo jakies pasty polerskie do

> szyb...i jak by usunac politore ze szkiel i zrobic je

> glatkie??uno na soczewkach z czasem xenon:D:D:D ??

> mam znajomka ktory takie cos zrobil w poldku i zamiast bebechow od

> auta z soczewkami zastosowal..halogeny soczewkowe i juz

jak soczewki to nie oryginalne szkło reflektora nono.gif

jak xenony to, układ poziomowania i spryskiwacze

tak w jednym jak i w drugim przypadku w czasie kontroli dowodzik zrobi 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polski rynek akcesoriow do modyfikacji Unolota jest tak malo albo jak

> sa to ceny kosmiczne... widzialem gdzies w necie zdjecie Uno

> ktore mialo soczewki i takie moje pytanko jest czy soczewki

> mozna zaadaptowac do Unofota z innego auta choc by punto II i

> pozostwaic samo szklo reflektora a reszte bebechów wymienic...

> raczej by sie nie mogli doczepic poniewaz znaczek z homologacja

> jest na szkle:P widzialem na aledrogo jakies pasty polerskie do

> szyb...i jak by usunac politore ze szkiel i zrobic je

> glatkie??uno na soczewkach z czasem xenon:D:D:D ??

> mam znajomka ktory takie cos zrobil w poldku i zamiast bebechow od

> auta z soczewkami zastosowal..halogeny soczewkowe i juz

załóż lampy od A3

post-54886-1435249017513_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie nie myle to są te

Tak bardzo dobrze Ci sie wydaje Dawca to Mazda 6 Szkla oba polerowane na gladko Dlugo to trwa a wytarczy ze jeden baran ci wymusi i polerka od nowa Dlatego po stluczce zapadla decyzja o wypolerowaniu tylko kolka na soczewke Dodam ze diagnosta na okregowej nie mial zastrzezen wrecz sie ucieszyl ze "wreszcie widzi swiecace lampy w uniaku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodam ze diagnosta na okregowej nie mial zastrzezen wrecz sie ucieszyl

> ze "wreszcie widzi swiecace lampy w uniaku"

Widac w malych miejscowosciach diagnosci maja inne podejscie do radosnej tworczosci entuzjastow. U mnie czepiaja sie nawet fabrycznie przyciemnionych reflektorow i lamp tylnych icon_rolleyes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widac w malych miejscowosciach diagnosci maja inne podejscie do

> radosnej tworczosci entuzjastow. U mnie czepiaja sie nawet

> fabrycznie przyciemnionych reflektorow i lamp tylnych .

No bo przyciemnianie pogarsza świecenie a soczewki odwrotnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej oświetla drogę.

> Skrót myślowy - soczewka, reflektor soczewkowy... aaaaa idź się czep

> czegoś innego

aaaaa, bo już myślałem że powiększają światło biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mozesz pokazac inne zdjecia z operacji "soczewka" zakrecony.gif czym polerowales szkla?? jak zainstalowales(zamocowales) bebyechy od dawcy??

------------------------------------------------------------------

Fele od Uno turbo ?? jakie oponki na nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaaaa, bo już myślałem że powiększają światło

A to dziwne, bo ja napisałem że przyciemnianie reflektorów POGARSZA świecenie (w domyśle - świecenie lamp) a soczewki odwrotnie (no odwrotnie do POGARSZA to jest POLEPSZA świecenie lamp) - gdzie tu nawiązanie do POWIĘKSZANIA? spineyes.gif

Chyba że chodzi Ci o powiększanie obrazu przez soczewki rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie wypolerowal polerka i zajeby pol dnia chyba.

Chciałbym żeby to tylko tyle zajęło. Cała rzecz rozchodzi sie o ten cały kształt, te załamania na szkle itp. spineyes.gif Gdzieniegdzie są płytkie,a znowu gdzie indziej głębokie. To dla chętnych mały manual "How it's made" IThankYou.gif

Pierwsze co potrzebne to woda, a właściwie duuużo wody. Nasadka na wiertarkę z kamieniem szlifierskim i rzepem. Do tego papier 40 na rzep najlepiej kilka krążków bo szybko przemakają i sie rozklejają. Na koniec pasta polerska (najlepszy cały zestaw z allegro razem z nasadka filcowa ~50zl)

A teraz jak ja to robiłem.

Do szkła wlewam wodę i kamieniem szlifuje aż do momentu wyrównania ze wszystkich nierówności. Zazwyczaj trwa to 2-3 dni Potrzebne są 30 min przerwy gdyż szkło sie rozgrzewa i pęka sciana.gif. Następnie papierkiem również w sąsiedztwie wody wyrównuje ryzy po kamieniu. Tu szkło rozgrzewa sie jeszcze szybciej i tu tez ze 2 dni trzeba poświęcić. Najwięcej zabawy jest w zakamarkach. Na koniec idzie pasta polerska tu tez bidne 1- 2 dni zejdzie. Po całej tej pracy cieszymy sie pięknym czystym szkłem. Cała radość trwa aż do momentu gdy na parkingu ktoś go nam nie stłucze. faint.gifuzbroj_zlo.gifsciana.gif Wtedy to stwierdzamy ze łatwiej będzie wypolerować jedynie kółko wokół soczewki hmm.gif Tu wystarczy 2 dni zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo przyciemnianie pogarsza świecenie a soczewki odwrotnie

Nie ja to przyciemnilem tylko fabryka. Przyciemnienie polega na pomalowaniu na czarny mat wewnetrznych czesci reflektora (tych znajdujacych sie przed odblyskiem, standardowo chromowanych) tak aby wpadalo do niego mniej swiatla dziennego przez co z daleka zdaja sie byc czarne icon_rolleyes.gif.

Zeby nie bylo niedomowien - takim podejsciem i niewiedza wykazali sie fachowcy z okregowej stacji kontroli pojazdow podlegajacej pod ASO Fiata... pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurde niedobrze;/ opisz co i jak w srodku pomontowales

Och dużo tego było. Pierwsze co to odklejasz szkło. Później wybebeszasz lampy z odbłyśników mechanizmowi itp. Zostaje Ci sama obudowa. Z lamp od mazdy wycinasz klosz wyciągasz soczewkę i odbłyśnik od długich świateł. To są 2 segmenty zawieszone w (odblysnik)3 punktach (soczewka) 4 punktach

rysunek1zn7.jpg

rysunek1zn7.954ddbe22d.jpg

Ładnie sie je wyjmuje bo sa na kulowych przegubach Nastepnie w obudowie od mazdy zostana mechanizmy regulacju Te wlasnie punkty mocowania treba wyciac i przenesc do obudowy lampy z uniaka Lutownica i kleisz Mozesz pomoc sobie pistolecikiem z sztyftem kleju topiacym sie pod wplywem temperatury takie cos z hipermarketu Aha no i jeszce jdna rzecz. Zanim zaczniesz przenosic mocowania przyluz sobie tak mnie wiecej te segmenty zamknij to szklem i zobacz czy ci sie miesci Napewno trzeba bedzie rozciagnac troche tyl obuowy uniakowej Tu przyda sie opalarka Nie wiem czy wszystko napisalem Pewnie nie ale nie do konca pamietam co i jak Jak cos nie wiesz to pytaj moze se przypomne 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak bardzo dobrze Ci sie wydaje Dawca to Mazda 6 Szkla oba polerowane

> na gladko Dlugo to trwa a wytarczy ze jeden baran ci wymusi i

> polerka od nowa Dlatego po stluczce zapadla decyzja o

> wypolerowaniu tylko kolka na soczewke Dodam ze diagnosta na

> okregowej nie mial zastrzezen wrecz sie ucieszyl ze "wreszcie

> widzi swiecace lampy w uniaku"

ok reflektory mozna wypolerowac a co zrobic z plastikowymi oslonami migaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co chcialbys z nimi zrobic. Jesli mialy by bycz "czyste" to u mnie

> trwaja prace nad dopasowaniem kawalka plexy Co prawda pierwsze

> proby sie nie bardzo udaly ale jeszcze nie powiedzialem

> ostatniego slowa

hum no wlasnie tez che sie zabarc za robienie soczewek natomiast nie wiem czy dam rade zmontarzem tych z mazdy zeby bylo odpowiednio usytuowane frown.gif( kurcze nie wiem do kogo sie zwrocic zeby mi to za kase zrobil:// w sumie reflektorki mam wypolerowane teraz poluje na soczewki .. a z podlaczeniem nie ma zadnych kombinacji ? bola mnie tylko te biale migacze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hum no wlasnie tez che sie zabarc za robienie soczewek natomiast nie

> wiem czy dam rade zmontarzem tych z mazdy zeby bylo odpowiednio

> usytuowane ( kurcze nie wiem do kogo sie zwrocic zeby mi to za

> kase zrobil:// w sumie reflektorki mam wypolerowane teraz poluje

> na soczewki .. a z podlaczeniem nie ma zadnych kombinacji ? bola

> mnie tylko te biale migacze:D

No z usytuowaniem jest zabawy troszke Wchodza na wcisk Mysle ze aby zmniejszyc stopien trudnosci to latwiejsze beda soczewki z punto 2. Zreszta wszystko jest wykonalne Ja mialem soczewki z mazdy wiec kombinowalem tak aby sie zmiescily Ktos inny moze miec z hondy opla albo innego autka Dla chcacego nic trudnego Z elektryka nie ma problemu Podpinasz w sumie 5 kabelkow Ja zrobilem tak ze wykorzystalem oprawke z zarowki H4( sam metal, szko stluklem) i podpiolem tam 3 kabelki soczewki Wpinam w wiazke swiatel w uniaku i to tyle To samo zrobilem z postojowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no wiesz cena to nieproblem ale wyobraź sobie polerujesz już

> kończysz zostało Ci może z 3cm kwadratowe i szkło pęka.....

> wtedy niewiadomo czy sie nim ciąć czy sie wieszać

Hahahahahahahahahahahaha rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

I tu trafiles w sedno sprawy Mi tak pekly 3 szkla 270635636-JUMP2.gif zanim doszedlem co dlaczeg itd. Dlatego takze rozwaz opcje wypolerowania jedynie kolka pod soczewke Takze kup sobie odrazu 4 sztuki zebys nie latal do sklepu co dziennie Jest tez opcja druga Zlec to jakiemus specowi Dodam od siebie ze mi za polerke 2 kloszy krzynkal 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o kurde to ładnie;/ co radzisz z tą polerką bo nigdy sie za to

> niebrałem;/

Po pierwsze jesli szlifujesz kamieniem to uwazaj przy krawedziach, nie szlifuj za dlugo w jednym miejscu, sprawdzaj co chwile czy ci sie szko nie przegrzewa, zmieniaj wode i nie zaluj jej Lepiej niech sie rozchlapie a nie zabraknie.

Papier scierny na krazku z rzepa tak jak mowilem minimum 40 tez w polaczeniu z woda i szlifujesz na srednich obrotach Tu rob co chwile odpoczynek bo szklo sie szybko nagrzewa Dla lepszego efektu poprawiasz to papierkiem 60 na koncu 80 na troszke szybszych obrotach (ale bez przesady spineyes.gif)

Polerowanie pasta tu sypiesz troche pasty na szklo mieszasz z woda w takich proporcjach aby wyszla taka maz Nie za rzadko nie za sucho Polerujesz krazkiem filcowym Im mniejszy tym latwiej i dalej dotrzesz do naroznikow. Tu szczegolna uwaga Szklo nagrzewa sie w bardzo szybkim tempie i doslownie co kilka chwilek sprawdzaj temp szkla Jak bedzie bardziej niz cieple poczekaj az ostygnie na dobre (10-15 minut)Dobra rada zanim zaczniesz podloz szmate pod szklo i zlej ja dobrze znimna woda Troche odprowadzi ciepla.

No coz to chyba tyle Jak cos jeszcze cie dreczy to pytaj Milej zabawy , i duuuuuzo cierpliwosci waytogo.gif Bo napewno ci sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heheh no widze ze ciekawie sie zaczyna weź zapodaj dokładniejsze foty

> jak to wygląda u Ciebie a no i soczewkowe masz długie i krótkie

> czy jak??

Foty sprobuje ci juro pyknac telefonem W soczewce sa tylko mijania (krotkie) Postojowe i drogowe(dlugie) sa w odblysniku obok (zwykla lampa) Zarowki potrzebne to H1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.