Skocz do zawartości

PZU podnosi ceny OC od 1 kwietnia


Gripen

Rekomendowane odpowiedzi

PZU, w którym ubezpiecza się połowa polskich kierowców, od 1 kwietnia podnosi o 10 proc. ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego - informuje "Dziennik".

Podwyżka związana jest z tzw. podatkiem Religi, czyli składką na leczenie ofiar wypadków. Po jego wprowadzeniu w październiku 2007 roku stawki podniosła większość towarzystw ubezpieczeniowych. Wyjątkiem był PZU.

Okazało się, że PZU po wprowadzeniu podatku Religi może stracić rocznie ponad 300 mln zł. I dlatego przerzuci koszty na klientów. a są to niemałe pieniądze, zwłaszcza dla kierowców z krótkim stażem, którzy płacą wyższe stawki. Np. ubezpieczenie BMW serii 3 z 2000 r. z silnikiem 2.8 kosztuje ich teraz około 2 tys. zł; od kwietnia będą musieli zapłacić 2223 zł. Polisa OC do Opla Corsy z silnikiem 1.2 z 1997 r. będzie kosztowała 1300 zł, czyli 110 zł więcej niż obecnie. To ponad 15 proc. wartości auta!

PZU - podobnie jak inni ubezpieczyciele - zapewnia jednak, że obniży taryfę, jeśli tylko zostanie zlikwidowany podatek Religi. Jego zniesienie zapowiada PO, a związek pracodawców Lewiatan złożył w tej sprawie skargę do trybunału Konstytucyjnego.

Onet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając inflację stawki wzrosły gdzieś o 5%. hmm.gif

Swoją drogą odświeżę stary temat - co ma pojemność silnika do OC? icon_rolleyes.gif Jeżeli już to moc....

System np. w UK jest skomplikowany, trudny i czasami pozornie mało logiczny, ale jednak:

- najważniejsze to "historia" kierowcy i jego wiek

- bardzo ważny jest rodzaj auta - statystycznie stare BMW 3 w rękach dwudziestolatka w małej miejscowości powoduje dużo więcej szkód niż Avensis w stolicy, którym jeździ 50-latek.

Różnego rodzaju coupe czy auta sportowe, a zwłaszcza pseudosportowe powodują więcej wypadków niz auta typowo miejskie - stąd ubezpieczenie np. Tigry jest dużo droższe niż Corsy, chociaż parametry mają właściwe jednakowe.

- bierze się pod uwagę głównie moc, a nie pojemność.

Ale z drugiej strony OC jest w PL wciąż duuuużo tańsze niż w UK... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PZU, w którym ubezpiecza się połowa polskich kierowców, od 1 kwietnia

> podnosi o 10 proc. ceny obowiązkowego ubezpieczenia

> komunikacyjnego

i bardzo dobrze smile.gif

kolejny panstwowy zaklad od utapiania kasy upadnie grinser006.gif

sa inne konkurencyjne firmy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Ale z drugiej strony OC jest w PL wciąż duuuużo tańsze niż w UK...

Jak uwzględnisz różnice w zarobkach to juz tak wesoło nie będzie...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiazujac do kolegi z 2go postu ma on racje, mam w aucie taki sam silnik jak moj kolega tyle ze ja mam cdx-a a on jakies gsi i 10 funtow wiecej miesiecznie

oc w uk drogo??? przy obecnym kursie zlotego ok 1600pln za silnik 2,5l w tym (ac i oc) - to jest niecala pensja z tygodnia pracy

jak juz zauwazylem wszystko drozeje w Polsce takze i oc ale bedac na biezaco z kacikiem widze, ze wzrasta rowniez swiadomosc ludzi co do swoich praw i obowiazkow ubezpieczyciela claps.gif

pzu podniesie stawki = mniej klijentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak uwzględnisz różnice w zarobkach to juz tak wesoło nie będzie...

Oczywiście. Porównuję wartości bezwzględne - i w PL jest wciąż taniej, bo z grubsza biorąc godzina pracy mechanika/lakiernika/blacharza jest sporo tańsza. Jest presja zarobkowa (wynagrodzenia blacharzy rosną, ale też wynagrodzenia rzeczoznawców itp.) to i OC musi iść do góry wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawiazujac do kolegi z 2go postu ma on racje, mam w aucie taki sam

> silnik jak moj kolega tyle ze ja mam cdx-a a on jakies gsi i 10

> funtow wiecej miesiecznie

> oc w uk drogo??? przy obecnym kursie zlotego ok 1600pln za silnik

> 2,5l w tym (ac i oc) - to jest niecala pensja z tygodnia

> pracy

> jak juz zauwazylem wszystko drozeje w Polsce takze i oc ale bedac na

> biezaco z kacikiem widze, ze wzrasta rowniez swiadomosc ludzi

> co do swoich praw i obowiazkow ubezpieczyciela

> pzu podniesie stawki = mniej klijentow

Ciekawe jak zareaguje reszta, znając życie zamiast 200 zł podniosą o 180 zł i będą się reklamować jako tańsi. Zresztą podatek Religi dotyczy wszytskich polis nie tylko PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w kwietniu kończy się OC ( mam je w PZU- generalnie samochody ubezp. tylko w PZU od 1993r.) Po namową kolegów zainteresowałem się kosztami OC u innych ubezpieczycieli. Przy 60% bonifikacie za bezszkodową jazde ubezpieczyciele podali mi takie to ceny OC + NNW

PZU------------- 709 zł

LINK 4 ---------386,88zł

Liberty D -------440,40zł

Allianz Polska---387,20zł

No i co wybrać ? napewno nie PZU prawie 100% DROŻEJ !!! ale AC zapłacę w Pzu, bo chociaż droższe to wydaje mi się że bezpieczniej niż u konkurencji yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w PZU to ostanio Fiata 125 ubezpieczałem.

Miałem polisy w Polonii - szkoda z AC (zero problemów), w MTU - szkoda z AC (bok rozwalony o bramkę) - zero problemów.

Teraz jestm w Hestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]To ponad 15 proc. wartości

> auta! [...]

hmm.gif tak sie zastanawiam co pokrywa PL OChmm.gif?

o.k. - chce sie dowiedziec bo green slip $330-400 w zaleznosci od miejsca to roczny koszt - niezaleznie od markihmm.gif. A wydaje mi sie ze green slip pokrywa to co PL OChmm.gifconfused.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]To ponad 15 proc. wartości

> tak sie zastanawiam co pokrywa PL OC?

> o.k. - chce sie dowiedziec bo green slip $330-400 w zaleznosci od

> miejsca to roczny koszt - niezaleznie od marki. A wydaje mi sie

> ze green slip pokrywa to co PL OC...

U nas to się nazywa po angielsku Third Party Liability insurance i pokrywa szkody na osobach i mieniu do wysokości 1,5 mln E i 300 kE lub 1 mln E lub coś koło tego hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas to się nazywa po angielsku Third Party Liability insurance i

> pokrywa szkody na osobach i mieniu do wysokości 1,5 mln E i 300

> kE lub 1 mln E lub coś koło tego

i niestety jest powiazane z autem a nie z kierowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas to się nazywa po angielsku Third Party Liability insurance[...]

ok.gif Third Party Property Damage - jest nie obowiazakowehmm.gif...

ale policzmy dla te nieszczsnej Corsa dla kogos kto jest ponizej 25 lat, bez znizek , i w centrum miasta (najdrozsze)idea.gif

2004> Holden Barina XC (Opel Corsa) > Manual >>> 3 door >>> 1.4l

Kierowcadrive.gif ur 1/Jan/1987, DL zrobina w 2005 (dwa lata za kolkiem), zero znizek, ale i zero wypadkow ...

wyszloideia.gif

280518289-aaaa.jpg

wiec zastanawiam sie za co wy placicie, skoro koszty sa u mnie znacznie wyzszehmm.gif

$512 to Live rates at 2008.03.16 09:12:30 UTC

512.00 AUD

=

1,091.94 PLN

post-1538-14352491797989_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Third Party Property Damage - jest nie obowiazakowe...

> ale policzmy dla te nieszczsnej Corsa dla kogos kto jest ponizej 25

> lat, bez znizek , i w centrum miasta (najdrozsze)

> 2004

> Kierowca ur 1/Jan/1987, DL zrobina w 2005 (dwa lata za kolkiem), zero

> znizek, ale i zero wypadkow ...

> wyszlo

> wiec zastanawiam sie za co wy placicie, skoro koszty sa u mnie

> znacznie wyzsze

> $512 to Live rates at 2008.03.16 09:12:30 UTC

> 512.00 AUD

>

> =

>

> 1,091.94 PLN

U nas obowiązek posiadania takiego ubezpieczenia nakłada prawo. A OC dla młodziaka czasami wychpdzi więcej niż w AUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciez to jest nielogiczne!

kompletnie nielogiczne...

gdyby na kwote ubezpieczenia mialy wplyw:

ilosc posiadanych punktow

historia mandatowa

ilosc zdarzen (ale kierowcy a nie auta)

wiek (kierowcy a nie posiadacza)

oraz typ posiadanego auta

to jezdziloby sie w tym kraju zdecydowanie bezpieczniej ok.gif

mam prawo jazdy od paru ladnych lat.. z zerowym stanem punktowym od poczatku jego posiadania.

Nie rozumiem czemu mam placic tyle samo co ktos kto zdawal ponowny egzamin za przekroczenie punktow niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> dla młodziaka czasami wychpdzi więcej niż w AUS

dobrze wiedziec ze nie tylko na autach was oszukujazlosnik.gif...

Fcuk to stary IMVHO nie ma w ogole sensu... ale jesli dobrze kapuje to walneli koszty leczenia do Oc , takhmm.gif?

To jest jedyna rzecz jaka ma sens. To jest u mnie obowiazkowe... + ewntualne odszkodowanieidea.gif....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest jedyna rzecz jaka ma sens. To jest u mnie obowiazkowe... +

> ewntualne odszkodowanie....

nie ma, placa po rowno wszycy... nawet Ci co nigdy stluczki nie mieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za cala mase ludzi wyludzajacych odszkodowania...

... wiem ze mnie latwo mowicidea.gif i ze punkt siedzenia zalezy od puntu siedzenia ale poslac banned.gif jednego drugiego, trzeciego, i dowalic $$$ - ba zabrac wszystko to sie wielu oduczyidea.gif....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... wiem ze mnie latwo mowic i ze punkt siedzenia zalezy od puntu

> siedzenia ale poslac jednego drugiego, trzeciego, i dowalic $$$

> - ba zabrac wszystko to sie wielu oduczy....

+ naglosnic w prasie i TV...

latwo sie mowi trudniej sie robi. Moze z czasem sie poprawi. Powoli bo powoli ale zaczeli sie zabierac za takich rant.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma, placa po rowno wszycy... nawet Ci co nigdy stluczki nie

> mieli...

no dobra nawet nie chce mi sie tego pojac bo to jest az tak nielogiczne pad.gif..

TPPD - czyli OC zalezy

-miejsce zamieszkania

-wieku kierowcy (bo badania dowodza ze jak masz ponizej 25lat to[puk] .. ech pad.gif ...

-ilosci lat za drive.gif

-ilosci wypadkow w ciagu 3 ostatnich lat

-ilosci ile razy zostalo ci odebrano DL w ciagu ostatnich 3 lat

-typ auta oczywiscie

- firmy czesto aby przyciagnac mlodych klientow daja bonus czyli np twoj stary ma ubezpieczenie ty masz 10% znizki etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiec zastanawiam sie za co wy placicie, skoro koszty sa u mnie

> znacznie wyzsze

koszty u Ciebie sa nizsze. Powiedzmy ze taka corsa wpakuje sie w zaparkowanego focusa. focus do kasacji, corsa do kasacji. Sam pewnie pamietasz ile taki focus kosztuje u Ciebie, a ile w PL. wieksze odszkodowanie - wieksze skladki.

U Was sa po prostu tansze auta smile.gif

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i bardzo dobrze

> kolejny panstwowy zaklad od utapiania kasy upadnie

> sa inne konkurencyjne firmy

hehe, niestety nie.

PZU na runku ubezpieczeń komunikacyjnych ROZDAJE KARTY frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale z AC pozostane chyba w pzu

Ale po co, skoro jest tyle przyjemniejszych ubezpieczalni do korzystania z ich AC???

Ja sam mam porównanie pomiędzy PZU i Allianzem w zakresie AC i wiem, że raczej nie skorzystam więcej z usług PZU.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, niestety nie.

> PZU na runku ubezpieczeń komunikacyjnych ROZDAJE KARTY

zauwaz tylko ze tych kart ma coraz mniej grinser006.gif

przyklad

kupilem autko z polisa w pzu do konca kwietnia,

poniewaz jestem swiadomy swoich praw i zasiegalem opinii innych agentow,

poszedlem sobie do pzu i jasno wytlumaczylem pani ze chce rekalkulowac skladke do konca oplaconego terminu,

pani stwierdzila ze sie nie da icon_eek.gif

ze moge jezdzic przez miesiac od zakupu na starej polisie a potem albo wykupie u nich albo zrezygnuje zlosnik.gif

po przekalkulowaniu

wyszlo mi ze taniej i bezpieczniej dla mnie bedzie wykupic calyrok w innej firmie niz dokladac do pzu 270751858-jezyk.gif

tym sposobem pzu stracilo kolejnego klienta yay.gif

(pomine fakt niedouczenia agentow/agentek w tej "firmie" ) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i co wybrać ? napewno nie PZU prawie 100% DROŻEJ !!! ale AC

> zapłacę w Pzu, bo chociaż droższe to wydaje mi się że

> bezpieczniej niż u konkurencji

sprawdz jeszcze MTU skromny.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podam przykład na korzyść PZU

Kupiłem zonie auto ubezpieczone w PZU z polisa do końca stycznia - zakup w listopadzie Jako ze zawsze wydawało mi sie PZU drogie to zaraz po przerejestrowaniu - wypowiedzenie 30 dniowe i aneks do polisy poprzedniego właściciela. I zaczynam sprawdzać rynek ubezpieczeń - Jedno TU zaraz wyleciało z racji tego ze mam tam swoje auto ubezpieczone. Wytyczne były proste OC+NW+ jakiś asistance najtaniej jak sie da - na pierwszy ogień poszły L_4 - AXA Libery i tu zdziwienie bo składka wyszła większa od100 do 150 zł niż w PZU - w pierwotnej wycenie hmm.gif a potem był telefon od Pani z PZU i auto mam ubezpieczone w PZU - policzyli przekalkulowali wykopali to ze kiedys u nich miałem auto ubezpieczone i po sprawie -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich argumentów żeby przekonać mnie do ubezpieczenia auta w pzu.Dla mnie ta firma umarła dawno temu niezależnie jakie

składki ogłosi.NIe rozumiem jednak dlaczego ta firma jest wyznacznikiem cen dla innych firm.Nie podnosząc składek za przykladem pzu najłatwiej można przejąć ich klientów.Chyba że ten

cały rynek to wielka lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i bardzo dobrze

> kolejny panstwowy zaklad od utapiania kasy upadnie

> sa inne konkurencyjne firmy

tydzień temu wypowiedziałem już ostatnie OC w PZU.

a pani "z okienka" w PZU pyta dlaczego. a przecież gdziekolwiek indziej OC jest znacznie tańsze niż w PZU, a oni jeszcze dowalają podwyższkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - firmy czesto aby przyciagnac mlodych klientow daja bonus czyli np

> twoj stary ma ubezpieczenie ty masz 10% znizki etc....

ciekawe kiedy w polsce będzie bonus za kolejne auto.

no może jakbym miał ze sto to jakaś firma by to zauważyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet jak jest totalnie inny??

bo to polska panie, zamiast OC być od kierowcy to jest od samochodu, jakby to samochody same z siebie waliły w innych.

no i im większy silnik tym większe szkody robi, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] od kierowcy to jest od samochodu, [...]

Ok to juz wiemideia.gif ale to i tak IMHO dalej nie ma sensu...

ciekawi mnie czym oni to uzasadniaja ze jesli powiedzmy masz auto A i B, rozwalisz A to dlaczego masz stracic znizke na Bhmm.gif skoro jak mowisz to jest od samochodu?hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś dwa auta w jednym TU - zona jako agent ubezpieczeniowy robiła - extra 50% - zniżka dla pracownika

No i było bym - żonka auto skasowała a w miedzy czasie zmieniła prace no i poszła zwyżka 20% w górę

Mimo tego ze na zaświadczeniu o bezszkodowośc było napisane ze szkoda na innym aucie była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...] od kierowcy to jest od samochodu, [...]

> Ok to juz wiem ale to i tak IMHO dalej nie ma sensu...

> ciekawi mnie czym oni to uzasadniaja ze jesli powiedzmy masz auto A i

> B, rozwalisz A to dlaczego masz stracic znizke na B skoro jak

> mowisz to jest od samochodu?

na próżno szukać logiki u naszych ubezpieczycieli smile.gif

ja to traktuję w pewnym sensie jak karę za posiadanie samochodu - masz dwa płać za dwa, a przecież mogę jako osoba jechać tylko jednym na raz, ale ubezpieczenia OC muszę mieć do obu jednocześnie smile.gif a skoro masz dwa to zapewne cię stać i łatwiej wyrwać od ciebie kasę.

jak dla mnie - po prostu nabijanie kasy różnym kolesiom/firmom dobrze lobbującym u polityków, tylko nikt się do tego nie przyzna.

w sumie z tym OC to jest trochę jak z abonamentem za TV - nie oglądam TVP ale za to że posiadam TV muszę bulić. Dla mnie paranoja pełna. jak już coś jest tak społecznie potrzebne jak to trąbią niektórzy ludzikowie z TVP i PR - to do takich celów są nie małe przecieć nasze podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś ma np. auto w leasingu, to ma z góry narzuconego

> ubezpieczyciela,

> zwykle PZU. Dostajesz polisę do domu i masz 7 dni na przelew

to akurat normalka - transakcja wiązana. kredyt hipoteczny też jest tani (procenty) ale przy okazji masz kilka innych ubezpieczeń - od życia, od pracy, od niespłacania, itp , itd.

dlatego ja nie wchodzę w takie układy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj coś usłyszałem, że tylko PZU nie przewidziało opcji wcześniejszego wykupienia OC, natomiast inne TU tak i w ten sposób mogą sporo klientów stracić.

a ja mam takie pytanko: czy można zrezygnować w połowie "roku" z polisy w danym TU i wykupić polisę u innego?

np mam oc w pzu do grudnia i czy zamiast płacić 2 ratę w czerwcu mogę zrezygnować i przejść do innego TU?

czy można w dowolnym momencie zrezygnować z polisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wcześniejszego wykupienia OC, natomiast inne TU tak i w ten

> zrezygnować i przejść do innego TU?

NIE

Mozna zrezygnowac w dowolnym momencie do przedostatniego dnia trwania polisy ale i tak polisa trwa rok nie ma znaczenia forma jej oplacenia rocznie miesiecznie polrocznie, nalezy to rozdzielic okres trwania a forma platnosci...wiec druga rate i tak musisz zaplacic a nowe ubezpieczenie zawrzec od dnia nastepnego po zakonczeniu biezacej polisy...

> czy można w dowolnym momencie zrezygnować z polisy?

tylko sprzedaz i wyrejestrowanie pojazdu przez zlomowanie...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.