Skocz do zawartości

Smary, kleje, szuwaksy i inne preparaty.


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

> najlepszą płukanką silnika IMO są oleje syntetyczne :-)

No chyba nie bardzo.Autko mam 7 lat i było zalewane przez 6 lat Castrolem Magnatec 5W40.

Rok temu meches powiedział że mam bardzo brudny silnik ( to było przy wymianie wałka)

Tydzień temu(przy wymianie kompensatorów) inny meches również zwrócił mi na to uwagę.

Rok temu wlałem Mobila 5x50.

Właśnie szykuję się do wymiany oleum i chcę za radą mechesa zrobić płukanie silnika.

Może ktoś już to przerabiał ?

Autko ma przejechane 117 kkm.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej Lotosa 10W40 ładnie Ci wypłuka, Elf też daje radę - znam to z autopsji.

Jeździj normalnie bez płukania tylko wymień olej polecany.

Przy trzeciej wymianie będziesz miał czyściutki silniczek, a rezultaty czyściejszego silnika odczujesz po pierwszym zalaniu.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> półsyntetyka mam wlać ?

Jeżeli jeździłeś do tej pory na syntetycznym to wlej syntetyk - ale ze stajni Lotosa bądź Elfa.

Napisałem 10W40 bo sam na takim jeżdżę, wcześniej jeździłem na 15W40 Mobil silnik był zasyfiony, zalałem później 15W40 GM i nadal był brudny.

Postanowiłem przejść na półsyntetyk 10W40 Lotosa i silnik zaczął ciszej pracować i jakoś tak swobodniej.

Przy trzeciej wymianie oleju wymieniałem również uszczelkę pod kapą zaworów w środku wałek i obudowa wałka lśniła pokryta jedynie lekkim filmem olejowym.

Mam nawet fotkę, jak znajdę to wrzucę.

2nhx.jpg

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować płukankę, tylko skoro silnik masz mocno brudny to może być to ryzykowne wyjście. Zalałbym olej syntetyczny o wysokim TBN, jest tego sporo na rynku.

Miałem ELF Comptetition STI 10W40 i olej ma wysokie TBN, wyższe niż Lotos 10w40 na którym jeździłem wcześniej. Wszystko było dobrze, ale ten Efl coś dobrze smakował mojemu X16XEL grinser006.gif wróciłem do Lotosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ze stajni Lotosa bądź Elfa.

Właśnie o ELFie myślałem smile.gif

> Mam nawet fotkę, jak znajdę to wrzucę.

Poproszę, porównam moją miską w środku. Niedawno uszczelniałem misę i tak na wszelki wielki uwieczniłem jej wygląd wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz zastosować płukankę, tylko skoro silnik masz mocno brudny to może być to ryzykowne wyjście.

Czytałem że płukanka szkodzi silnikom mocno wyeksploatowanym .

> Zalałbym olej syntetyczny o wysokim TBN,

To oznacznie jest gdzieś na opakowaniu ?

Jak wysokie to ma być ?

> wcześniej. Wszystko było dobrze, ale ten Efl coś dobrze smakował mojemu

mojemu wszystkie smakują zlosnik.gif

Panowie, przypominam, że wątek o olejach jest gdzie indziej skromny.gif.

[Orochimaru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na fotkach jest kiera przed i po zabiegu jak widać różnica jest niemała.

Faktycznie bardzo dobry efekt.

A powiedz:

- ręce się nie brudzą podczas jazdy?

- długo schnie?

- trzeba zdejmować kierownicę?

- ile kosztuje to cudo?

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Deska Ci gazuje smile.gif Spróbuj Kupić klej do tapet/skóry nalać do strzykawki założyc cienką igłę i zrobić iniekcję. Dociśnij czymś na pół godziny. Tylko nie wbij się w poduszkę powietrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Deska Ci gazuje Spróbuj Kupić klej do tapet/skóry nalać do strzykawki założyc cienką igłę i zrobić

> iniekcję. Dociśnij czymś na pół godziny. Tylko nie wbij się w poduszkę powietrzną.

tutaj raczej nie ma poduszki bo to nad samym wyświetlaczem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czym najlepiej skleić tylną lampę?

Odkleił sie wkład lampy od odblasku (chodzi mi o tą plastikową szybkę) , poza tym cała lampa ok bez pęknięć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.