Skocz do zawartości

Przestroga o amortyzatorach.


Czarnuch

Rekomendowane odpowiedzi

Przestrzegam was wszem i wobec przed amortyzatorami firmy Hart.

Po tym jak mi padł amortyzator połasiłem się na tańsze tej właśnie firmy (a można było kupić np kayaby), piszę tak ponieważ jeszcze 2 moich znajomych ma takie same spostrzeżenia.

Po prostu trzymają nie wiele lepiej od tych które miałem na granicy użytkowania.

Po zimie prawdopodobnie zabiorę się za cały układ hamulcowy i zawieszenie, ale tego błędu już nie popełnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestrzegam was wszem i wobec przed amortyzatorami firmy Hart.

> Po tym jak mi padł amortyzator połasiłem się na tańsze tej właśnie

> firmy (a można było kupić np kayaby), piszę tak ponieważ jeszcze

> 2 moich znajomych ma takie same spostrzeżenia.

> Po prostu trzymają nie wiele lepiej od tych które miałem na granicy

> użytkowania.

> Po zimie prawdopodobnie zabiorę się za cały układ hamulcowy i

> zawieszenie, ale tego błędu już nie popełnię.

Czyli odwieczna zasada się potwierdza - kupujesz najtańsze? Kupujesz 2x (tyle że za drugim już te dobre) oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestrzegam was wszem i wobec przed amortyzatorami firmy Hart.

> Po tym jak mi padł amortyzator połasiłem się na tańsze tej właśnie

> firmy (a można było kupić np kayaby), piszę tak ponieważ jeszcze

> 2 moich znajomych ma takie same spostrzeżenia.

> Po prostu trzymają nie wiele lepiej od tych które miałem na granicy

> użytkowania.

> Po zimie prawdopodobnie zabiorę się za cały układ hamulcowy i

> zawieszenie, ale tego błędu już nie popełnię.

Ale nie wszyskie produkty wypadają blado Harta. Ja zakupiłem niedawno szczęki hamulcowe harta za 46zł i jakościowo wyglądają o niebo lepiej niż innej produkcji(nie pamiętam jakiej), i droższe o 20 i wiecej zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pracował w sklepie z zamiennikami do daewoo itp, i czasami klient marudził że drogo że za często musi je wymieniać, to mu odpowiedział że jak chce to może mu sprzedać klocki za 30zł i będą to trwałe klocki, lecz przez rok będzie musiał wymienić 2x tarcze. obraził się i poszedł do konkurencji zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcu ludziki się naumieją bo inaczej napisać się nie da zlosnik.gif

Hart,Maxgear,AD,4max,Kager to brendy ( wyroby ) największych aftermarkeciarzy ( hurtowników częsci zamiennych ) w 90% sprowadzanych z chrl ( china republic ludowej zlosnik.gif )

Dobre wyroby oferują mi:

TRW-Lucas

Federal Mogul (moog)

Lemforder,

Contitech,

Valeo,Sachs,Luk

Textar,ATE

Bilstein,

Knecht,mann,hengst

Na 2 końcu stawki są brendy aftermarkeciarzy ,włoszczyzna i chińszczyzna

Manualnie wyrób dobrej jakości tj guma cechuje : pokryciem jej białym proszkiem "ładnym" zapachem a nie tak jak w zamienniku "smrodkiem" i połyskiem takim jak by ją syliconem spryskano.

Obecnie wymiana podzespołów samochodowych robi się coraz to droższa by opłacalnym było oszczędzanie na podzespołach

Jeśli amorki to: Bilstein,Kayaba,sachs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli odwieczna zasada się potwierdza - kupujesz najtańsze? Kupujesz

> 2x (tyle że za drugim już te dobre)

Święta prawda, ale gdybym nie spróbował to pewnie bym się zastanawiał czy nie można by było tańszych kupić, a tak mam za swoją głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Odczucia jak najbardziej subiektywne, ale wierz mi, że wiem co

> mówię...

Z Twojego opisu wynika, że nie wiesz... zlosnik.gif

Nie zrzucaj winy na amorki (ani te stare, ani te nowe) jeśli nie jesteś pewien, że to one są przyczyną "nie trzymania auta". Być może te stare również były dobre i bez potrzeby je wymieniałeś...

Jeśli na starych i na nowych jest tak samo to warto już nad tym zastanowić się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie w całości się zgadzam.... ok.gif

Prywatne brendy są bardzo tanie i często odbiegają jakością od wyrobów znanych producentów...

Do całej wypowiedzi powinieneś tylko dołączyć jeszcze zdanie, iż brend brendowi nie równy i nie wolno ich wrzucać do jednego worka! Są prywatne marki o bardzo niskiej jakości i prywatne marki o jakości dobrej, lub zbliżonej do wyrobu znanego producenta.

Sformułowanie, że prywatne marki są zawsze chińszczyzną, lub włoszczyzną nie jest zgodnie z prawdą...

A poza kilka marek, które uważasz za dobre są również produkowane w chinach... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylisz się.

ty sie mylisz skoro masz cordobe służbowa pewno jestes przedstawicielem Harta NIE BROŃ GO :-) ja z hartem współpracuje od 5 lat, z misiaczkiem się zgadzasz a on napisał to samo ze w 90% made in china jedyny plus Harta to ze 100% uznanych reklamcji nigdy nie miałem nieuznanej

Co do Kagera to te produkty sa zdecydowanie lepszej jakosci moża porównac np. filtry różnice widac odrazu kilka razy w kagerze spotkałem oryginalne czesci np. tuleje przednich wahaczy do kappy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestrzegam was wszem i wobec przed amortyzatorami firmy Hart.

> Po tym jak mi padł amortyzator połasiłem się na tańsze tej właśnie

> firmy (a można było kupić np kayaby), piszę tak ponieważ jeszcze

> 2 moich znajomych ma takie same spostrzeżenia.

> Po prostu trzymają nie wiele lepiej od tych które miałem na granicy

> użytkowania.

> Po zimie prawdopodobnie zabiorę się za cały układ hamulcowy i

> zawieszenie, ale tego błędu już nie popełnię.

a kolega wymienial tyl czy przod?? ja mam harty na tyle i juz 1.5 roku na nich smigam i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty sie mylisz skoro masz cordobe służbowa pewno jestes

> przedstawicielem Harta NIE BROŃ GO :-)

Albo Polsatu zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Powiem więcej... I tu i tu są srebrne... zlosnik.gif

Tak, pracuje w Harcie, ale jaka to różnica...??? No może poza tym, że lepiej wiem co pisze...??? zlosnik.gif

To nie jest mój pierwszy pracodawca motoryzacyjny i Ci co mnie znają to wiedzą, że na forum jestem poza pracą moje wypowiedzi są obiektywne....

Sam dokładnie przetestowałem brend Harta, a królikiem doświadczalnym była moja Cordoba. U poprzedniego pracodawcy testowałem wszystkie popularne brendy i coś potrafie na ich temat powiedzieć...!!!

Acz kolwiek nie będę opisywał złych brendów... Odnoszę się tylko do jakościowo dobrych...

ja z hartem współpracuje

> od 5 lat, z misiaczkiem się zgadzasz a on napisał to samo ze w

> 90% made in china jedyny plus Harta to ze 100% uznanych

> reklamcji nigdy nie miałem nieuznanej

I z Tobą i z Misiaczkiem nie zgadzam się co do jednego... Że jest to towar najniższej jakości...!!!

> Co do Kagera to te produkty sa zdecydowanie lepszej jakosci moża

> porównac np. filtry różnice widac odrazu kilka razy w kagerze

> spotkałem oryginalne czesci np. tuleje przednich wahaczy do

> kappy

Ale co to znaczy orginalne??? Rozpakowałeś Kagera i tam był inny brend??? Brend Fiata??? No bo co to znaczy orginalne???

Coś kolaga chyba fantazjuje...

Ps.: Osobiście uważam Kagera za dobry brend!!! To co napisałem Misiaczkowi... Nie należy wrzucać wszystkich brendów do jednego worka!!!!

Są to jednak osobne marki, lepsze i gorsze....

Często na forum padają obiegowe stwierdzenia:

1. "To jest wyprodukowane w chinach, a nie tak jak marka xxxxx." (autor nie ma pojęcia gdzie dany producent ma fabryke, ale pisze twardo zlosnik.gif)

2. "To jest brend, więc to dziadostwo", a kilka wątków wcześniej chwali olej Mobil zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

To są błędy uogólnień, których nie można używać w tej branży!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co to znaczy orginalne??? Rozpakowałeś Kagera i tam był inny

> brend??? Brend Fiata??? No bo co to znaczy orginalne???

> Coś kolaga chyba fantazjuje...

Jak ty pracujesz tyle lat w motoryzacji i nie wiesz jakie to cześci oryginalne to ........

zobacz sobie przednie tuleje wahacza (tylne) do Kappy w kagerze masz oryginał ze znaczkiem Fiat/lancia (takie same jak w ASO) i to nie jedyny przypadek

PS: mam nawet takie na miejscu w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna jezdzic z jednym amorkiem innym a drugim innym? Chodzi o tyl. Po wymianie tylu na kayaba olej nie moglem dojsc z nimi do ladu - stuki luzy, rozwalone poduszki. Lewą kayabe wyjalem, wsadzilem stary sprawny oryginal gaz (delphi?) (stare oba sprawne jeszcze mlot.gif). Po prawej kayaba zostala. Dorobilem gumowe podkladki, zeby zmniejszyc luzy. Nareszcie spokoj i cisza. Moge tak jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - stuki luzy, rozwalone poduszki. Lewą kayabe wyjalem, wsadzilem

> stary sprawny oryginal gaz (delphi?) (stare oba sprawne jeszcze

> ). Po prawej kayaba zostala. Dorobilem gumowe podkladki, zeby

> zmniejszyc luzy. Nareszcie spokoj i cisza. Moge tak jezdzic?

Raczej nie powinienes jezdzic z roznymi (i dodatkowo w roznym stopniu) zuzytymi amorkami na jednej osi. Moze to sdoprowadzic do niekontrolowanego zachowania samochodu np. w sytuacji awaryjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ty pracujesz tyle lat w motoryzacji i nie wiesz jakie to cześci

> oryginalne to ........

A gdzie ja napisałem że "pracuje tyle lat w motoryzacji"???? cfaniaczek.gifzlosnik.gif

Tak, troszkę już pracuje w branży... Na tyle długo, aby nie używać już przeterminowanego określenia "część orginalna", a zastapić ją określeniem bardziej zwięzłym "część pierwszomontażowa".

Określenia "część orginalna" FACHOWCY Z BRANŻY nie używają ponieważ nabrałą ona wielu znaczeń:

1. Część zamienna, która została fabrycznie zamontowana w pojeździe i markowana jest przez tego producenta.

2. Część zamienna, która została fabrycznie zamontowana w pojeździe i markowana jest nazwą producenta tej części.

3. Część sprzedawana pod brendem producenta samochodu i tak również spakowana.

4. Część producenta, który dostarcza na pierwszy montaż, lecz jest nazwana jego nazwą.

5. Część na której jest wyłącznie nazwa producenta pojazdu, do którego część została przeznaczona.

Dla Ciebie część orginalna to pkt. 5. Jest to tak samo nieprecyzyjne jak wszystkie inne punkty. Do określenia "część pierwszomontażowa" pasuje chociaż punkt 1; 2 i przeważnie 4.

I dlatego ludzie, którzy "pracują tyle lat w motoryzacji" nie używają Twojego określenia i podchodzą z dystansem to tego typu określeń.

> zobacz sobie przednie tuleje wahacza (tylne) do Kappy w kagerze masz

> oryginał ze znaczkiem Fiat/lancia (takie same jak w ASO) i to

> nie jedyny przypadek

> PS: mam nawet takie na miejscu w sklepie

Tzn. w Kagerze jest orginał w/g pkt. 5.

Ale to nie ważne... Jeszcze raz powtarzam, że takie prywatne marki jak Kager, Hart, czy Craft z pewnością należą do czołówki brendów, jeśli chodzi o ich jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.