Skocz do zawartości

Renault Master '04 3.0 dCi


omega01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Chciał bym poznać wasze opinie na temat tego silnika bo szykuje się do zakupu takiego auta z tym silnikiem .

Jak z awaryjnością, spalaniem itd. itp.

Jeżeli ktoś ma lub miał styczność z takim autkiem proszę o wyrażenie swojej opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje firma Renault montowała 2 rodzaje silników 3.0. 1- silnika Nissana 4 cyl. na układzie wtryskowym BOSCH. 2- silnik ISUZU 6-cyl ( V6 ) na układzie wtryskowym DENSO. V6 z pewnością wyższa kultura pracy ale koszt serwisu screwy.gif N.p. wtryskiwacze są nienaprawialne a 1 szt., kosztuje ok. 2400,- Układ Boscha w serwisie jest wielokrotnie tanszy,.. i wtryski są "naprawialne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak ogólnie sprawują się mastery pod względem zawieszeń, blach

> itc.??

w robocie mam trzy, najwięcej ale i tak tylko 80kkm ma najechane przedłużany i podwyższany furgon, zawieszenie chodzi jak nowe, zero luzów czy stukania

tylko ta belka tylna skacze jak na pusto się jeździ

największy plus silników dCi to ich cicha praca np vw T5 którym teraz śmigam jest dużo głośniejszy w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata ma takiego (2004) z silnikiem 2.5 dCi 100KM.

Bardzo ciche i wytrzymałę auto. Z zawieszeniem 0 problemów, podobnie z karoserią.

P.S. Proszę nie porównujcie silnika 3.0dCi z Mastera do tego z VelSatisa czy Espace ... czasem jak się nie ma nic madrego do napisania - lepiej nie pisać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mamy nie porównywać ?

3.0dCi to 3.0dCi i tyle, pytający nie podał dokładnego oznaczenia silnika.

Taka sama sytuacja jest w Lagunie, Megane i Sceniku z silnikami 1,9dCi silniki te same a różnią się tylko osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam!!

> Chciał bym poznać wasze opinie na temat tego silnika bo szykuje się

> do zakupu takiego auta z tym silnikiem .

> Jak z awaryjnością, spalaniem itd. itp.

> Jeżeli ktoś ma lub miał styczność z takim autkiem proszę o wyrażenie

> swojej opini.

Ja mam Mastera z 2004 ale z silnikiem 2,5 120km. Jak masz jakies pytania konkretne to wal smialo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!!

> Chciał bym poznać wasze opinie na temat tego silnika bo szykuje się

> do zakupu takiego auta z tym silnikiem .

> Jak z awaryjnością, spalaniem itd. itp.

> Jeżeli ktoś ma lub miał styczność z takim autkiem proszę o wyrażenie

> swojej opini.

Nie wiem jak 3.0 ale wlasnie sie karnalem masterem '08 2,5 120 do szwajcari i z powrotem - wczoraj wrocilem.

Wrazenia z eksploatacji auta mniej wiecej takie :

Idzie max 140 na autobanie (no moze troche wiecej ale bylo slisko i sniegowo wiec troche strach) 6biegowa skrzynka - przy 120-130km/h - 2500 rpm wiec w miare cicho. Z Freienburga do Gdanska wracalem 15h, pali 10 na sto.

Wzniesienia wieksze niz 10% trzeba pokonywac na 5 lub 4 biegu.

Kierownica niestety nieregulowana (moze sa modele z regulacja?) , troche bola mnie lapska od niej.

Fotel w miare wygodny - daje sie pojechac taka trase na raz bez bolu plecow. Lusterka duze, podgrzewane i dzielone z podgladem na tylne kola i narozniki. Klima manualna.

Jak dla mnie auto troche za miekkie jak na dostawczaka - dosc wrazliwe na nasze polskie drogi czyli koleiny ;-)

Manewruje sie nie gorzej niz niejedna wieksza osobowka.

Doskwieral brak podstawek na kubki... Ale w sumie sa niepotrzebne bo kto tym robi takie trasy - ja niestety w nim przesiedzialem 4 dni ;-)

Porownania do innych dostawczakow niestety nie mam i silnik 3.0 jest mi obcy.

Pozdro

Kosmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.