Skocz do zawartości

Spalanie 2,5 V6


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy później...

> Spoko, gadaj se co chcesz, mi to zwisa, jesli chcesz to wpadnij,

> wezne cie na przejazdzke

stary, opowiadasz bajki i na dodatek idziesz w zaparte. 2,5 V6 to popularny silnik, i dużo osób, włącznie ze mną go miało. Bajki, że przy ŚREDNIEJ prędkości ok 200 km/h taka v6 pali dychę to możesz opowiadać pięcioletnim dzieciom. Sześcioletnim już nie, bo też cię wyśmieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trasa odcinek 400km srednia predkosc 180-200 (porywy 240) spalila

> 10l, miasto miedzy 12-14.

Jeden, jedyny raz jechałem praktycznie non-stop z prędkością przelotową 160-190 km/h i...

2.0 TS w 147 na odcinku A4 między Wrocławiem a Gliwicami spaliła wg komputera 16 litrów/100 km.

Jak to możliwe że Tobie o 1/3 mniej?

Zazdraszczam palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden, jedyny raz jechałem praktycznie non-stop z prędkością

> przelotową 160-190 km/h i...

> 2.0 TS w 147 na odcinku A4 między Wrocławiem a Gliwicami spaliła wg

> komputera 16 litrów/100 km.

> Jak to możliwe że Tobie o 1/3 mniej?

> Zazdraszczam

czary zlosnik.gif

Fakt, faktem, ze 2.0 przy tej prędkości juz sie trochę męczy z ciągnięciem auta a 2.5 ma lekka rezerwę ale w takie cuda jak Kolega pisze to raczej nie wierz.

166 3.2 v6 na austryjackiej autostradzie przy licznikowych 150-160 paliła relanie z całego zbiornika 12,5 litra(fakt że z trumną na dachu - bez trumny ok 1 litr mniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden, jedyny raz jechałem praktycznie non-stop z prędkością

> przelotową 160-190 km/h i...

> 2.0 TS w 147 na odcinku A4 między Wrocławiem a Gliwicami spaliła wg

> komputera 16 litrów/100 km.

> Jak to możliwe że Tobie o 1/3 mniej?

> Zazdraszczam

Zachodnie paliwa, jazda z górki czynią cuda grinser006.gif

albo komp pokładowy wskazywał w milach na galon grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt, faktem, ze 2.0 przy tej prędkości juz sie trochę męczy z

> ciągnięciem auta a 2.5 ma lekka rezerwę ale w takie cuda jak

Nie da się ukryć. Jeśli do tego dodać panujący na A4 ruch transportu ciężkiego, to był to nie lada wyczyn dla TS'a - gaz był w tym czasie wiecej w podłodze niż przez całe wcześniejsze jego życie.

> Kolega pisze to raczej nie wierz.

palacz.gif

Kolega mnie tak zachęcił tym spalaniem, że zastanawiam się czy nie zamienić z nim mojej 159 Q4 w dizlu smile.gif

Ona w podbnych warunkach pali min 13 litrów zlosnik.gif

> 166 3.2 v6 na austryjackiej autostradzie przy licznikowych 150-160

> paliła relanie z całego zbiornika 12,5 litra(fakt że z trumną na

> dachu - bez trumny ok 1 litr mniej)

Ja dosyć ostrożnie podchodzę do wszelkich wyników spalania, bo bardzo duży wpływ na jego wyniki mają czynniki zewnętrze - np. na odcinu A4 z Gliwic do Katowic spalanie mam większe w kierunku do Katowic (o ok. 10%) bo jest częściej "pod górkę". Do tego kierunek wiatru, natężenie ruchu, stan ogólny silnika, stan ogumienia, właściwe ciśnienie w oponach, klimatyzacja, box na dachu o którym piszesz... Zatrzęsienie tego. Stąd moje ogólne sceptyczne podejście do takich wyników.

Ale to 30% to mnie rozbawiło cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, ze powinno się tu pisać o wrażeniach z samej jazdy a nie o średnim spalaniu w jej trakcie...No cóz kryzys światowy nie omija i Was.

W niedzielny, słoneczny poranek uchyl okno, słuchaj i ciesz się, że masz serce pod blachą a nie małe doładowane turbo z próbówki...

Choć nie mam alfy, byłem z nimi blisko, a i to jak się okazuje wystarczyło by poczuć to czego inni nie zaznają po kilku latach eksploatacji.

Szanujmy, choćby za historię dwuipółlitrowe v6.Nie piszcie wiecej o jego spalaniu.Po prostu nie przystoi.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nikomu nic nie wciskam. Gdybym chcial oszczednosci kupilbym diesla. Hmm moze ja nie umie liczyc, ale chyba przelot na baku liczacycm 65l 580km (wskazowka byla praktycznie na zerze) daje spalanie rzedu 10-11. A zreszta niewazne, sam bym w takie brednie nie uwierzyl gdybym sie nie przekonal na wlasnej skorze ok.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze myślałem, ze powinno się tu pisać o wrażeniach z samej jazdy

> a nie o średnim spalaniu w jej trakcie...

Kryzys nie ma tu nic do rzeczy. To wątek z cyklu "obalamy mity związane z AR".

Społeczność AK to w końcu, w przeważającej większości, ludzie myślący i trudno przejść do porządku dziennego z tego typu informacjami.

Howgh!

PS. faktem jest, że jakoś mało postów o czerpaniu radości z jazdy AR... Ja czekam na dokończenie modernizacji węzła murckowskiego w Katowicach - wtedy sobie przypomnę co znaczy wsiąść do samochodu o godz. 0.30 i do 2.30, wypalić bak paliwa, litr oleju i zużyć komplet opon smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Katowicach - wtedy sobie przypomnę co znaczy wsiąść do

> samochodu o godz. 0.30 i do 2.30, wypalić bak paliwa, litr oleju

> i zużyć komplet opon

niezapomnij tutaj napisać kiedy to bedzie, zaprosi sie policial.gif coby zwiększyć liczbę kibiców 033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nikomu nic nie wciskam. Gdybym chcial oszczednosci kupilbym

> diesla. Hmm moze ja nie umie liczyc, ale chyba przelot na baku

> liczacycm 65l 580km (wskazowka byla praktycznie na zerze) daje

> spalanie rzedu 10-11. A zreszta niewazne, sam bym w takie

> brednie nie uwierzyl gdybym sie nie przekonal na wlasnej skorze

> pozdrawiam

ja się zgadzam, że v6 w trasie potrafi spalić ok 9 litrów. Moja 166 tyle w trasie zwykle paliła. Tyle, że nie przy ŚREDNIEJ prędkości rzędu 180-200 km/h zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w Katowicach - wtedy sobie przypomnę co znaczy wsiąść do

> niezapomnij tutaj napisać kiedy to bedzie, zaprosi sie coby

> zwiększyć liczbę kibiców

Łamanie przepisów nie jest głównym elementem tej zabawy palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja się zgadzam, że v6 w trasie potrafi spalić ok 9 litrów. Moja 166

> tyle w trasie zwykle paliła. Tyle, że nie przy ŚREDNIEJ

> prędkości rzędu 180-200 km/h

Peace ok.gif moze zle troche ujalem to co chcialem przekazac. Kazdy wie ze nie da sie utrzymac sredniej predkosci tego rzedu, chocby na jakis zjazd z autostrady itp, ale to nie zmienia faktu ze w niedziele przy malym ruchu przejechalem 400km w 2h 15min.

Jak juz zreszta ktos tu wyzej napisal, zachwycajmy sie pieknym dzwiekiem v-ki oraz przyjemnosciami zwiazanymi z prowadzeniem Alfy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie ... , bo v6 to pali swoje , a nie jak Bravo jedenosiem

Bravo tez tyle nie spali zlosnik.gif

Mam 1.8 Fiata w Punto. Na A2 zatankowalem i dalem w palnik przez jakies 50km.

Wlasciwie nigdy nie zszedlem ponizej 200km/h na tym odcinku swiety.gif, no chyba ze cos akurat droge zajechalo grinser006.gif

Komp pokazal ponizej 5km/l hehe.gifok.gif To wychodzi ponad 20l/100km zlosnik.gif

W Punto zlosnik.gifok.gif

Po tym odcinku stosowalem jazde "emeryt style" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.