Skocz do zawartości

ubytek płynu


maaroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

mam problem z moja bravką a mianowicie średnio co 2 tyg musze dolewac płyn do chłodnicy bo spada jego poziom w zbiorniku poniżej min.

Czy może wiecie co może byc przyczyną?

wielkie dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka różnych przyczyn.

Choćby cieknąca nagrzewnica lub chłodnica, walnięta uszczelka pod głowicą...

Ja też bujam się z tym od jakiegoś czasu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może to być nagrzewnica ponieważ bardzo długo nagrzewa mi się auto w środku i bardzo mocno paruja szyby więc może byc nagrzewnica zgnita - może ktoś wie jak wymontowac nagrzewnice - sprawdze na smietniku ale jeżeli ktoś ma instrukcje to bardzo proszę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ja się bujałem, był lekki wyciek z chłodnicy. Mechanior wlał

> jakiegoś uszczelniacza i po kłopocie

Dzieki już znalazłem instrukcje - jutro zabieram się za demontaż

;-)

Dam Wam znać czy to była nagrzewnica

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ja się bujałem, był lekki wyciek z chłodnicy. Mechanior wlał

> jakiegoś uszczelniacza i po kłopocie

To uważaj żeby kłopoty się nie zaczęły właśnie teraz! Zależy jakiego uszczelniacza użyłeś bo jak jakiegoś gówna które tworzy "galaretę" i zatyka nią wszelkie ubytki, dziury czy perforacje to można się spodziewać że w najbliższym czasie szlag trafi nagrzewnicę - po prostu zawali ją na amen frown.gif Najlepiej używać uszczelniacza który zmienia napięcie powierzchniowe płynu a nie robi syfu którego później nie da się niczym wyczyścić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki już znalazłem instrukcje - jutro zabieram się za demontaż

> ;-)

> Dam Wam znać czy to była nagrzewnica

> pozdrawiam

Daj znać czy to aby nagrzewnica, ja co jakieś 2 miesiace też muszę dolewać, poziom dość szybko spada do minimum a potem sie trzyma już dość dobrze ale i tak po pewnym czasie trzeba dolać. Wycieków nie stwierdziłem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mokro pod dywanikiem, parowały szyby, pachniało płynem więc zamówiłem nagrzewnicę i w międzyczasie wsypałem aluminiowy proszek- uszczelniacz. Płynu już nie czuć, z szybami poprawiło się, chyba nagrzewnica poczeka na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj znać czy to aby nagrzewnica, ja co jakieś 2 miesiace też muszę

> dolewać, poziom dość szybko spada do minimum a potem sie trzyma

> już dość dobrze ale i tak po pewnym czasie trzeba dolać.

> Wycieków nie stwierdziłem

Sprawdz dokładnie chłodnicę! Mnie ubywało a wycieków nie było widać! Chłodnica lała od spodu po prawej stronie tylko jak była goraca i podczas jazdy smile.gif Na postoju nawet kropla nie spadała i miałem dosć długo główkowanie gdzie ucieka! zeby.GIF

Zresztą mój układ chłodzenia to materiał na dobrą książkę szpiegowską hahahaha zeby.GIF Oficerów wywiadu powinni na nim szkolić 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem mokro pod dywanikiem, parowały szyby, pachniało płynem więc

> zamówiłem nagrzewnicę i w międzyczasie wsypałem aluminiowy

> proszek- uszczelniacz. Płynu już nie czuć, z szybami poprawiło

> się, chyba nagrzewnica poczeka na wymianę.

Poczeka albo nie poczeka! Oby jak najdłużej ale nie daje jej zbyt wiele frown.gif Myślę ze niebawem się zatka właśnie tym uszczelnieniem! Obym się mylił i było tak jak pisze Nunu7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była cieknąca nagrzewnica, szukałem przyczyn ale dramatycznie pogorszyła się kwestia odparowywania szyb i momentalnie "tłustej" warstwy i diagnoza była w 100% słuszna,

teraz lepiej się grzeje i problem parowania szyb zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

jestem juz po wymianie nagrzewnicy - troche to trwało ale juz po robocie.

To był strzał w 10 - stara nagrzewnica cała zbutwiała w rogu - od wycieków aż mi w środku plastyki wymiękły :-)

Zalałem płynu do pełna i zobaczymy jak teraz będzie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem parowania szyb zniknął

> Długo walczyłeś z tym?

ta, porządny płyn do mycia szyb ze wszystkimi trującymi wyziewami bo po wymianie jeszcze miałem wrażenie że syf w instalacji został, woziłem jeszcze taką cud ściereckę do okien co tylko woda ( i wywnioskowałem że para też w sumie) i jak parowało w czasie jazdy to tą ściereczką

zmieniłem położenie gratów w bagażniku żeby prawe nadkole było przewiewne i ... problem zniknął, teraz nadmuch i para znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie było widać bez rozbierania? absolutnie żadnych wycieków?

> nawet namacać reką tego nie szło?

U mnie nawet kropelka nie spadła! Zero śladów! jedynie przy odpalaniu było słychać że bulgota bo brała chyba powietrze gdzieś i zapowietrzała układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem.

Od jakiegoś czasu ubywa mi sporo płynu chłodniczego ( raz na dwa tygodnei z pół litry dolewam). Niestety nie mogę zlokalizować żadnego wycieku. W środku nie zauwazyłem nadmiernego parowanai ani zapachu płynu.

Dodatkowo mam problemy z temperaturą - nie trzyma. Przy ostrej jezdzie nagrzewa się ale jak mu odpuszę trochę to spada spowrotem.

Zaobserwowałem jeszcze ciekawy objaw. Wskaźnik temperatury faluje dośc szybko zmienia położenie(szczególnie na wolnych obrotach) przejście dwóch kresek niżej albo wyzej zajmuje mu 2 sekundy.

Termostat wymieniany jakieś 60 tys. temu. Czy to może byćwina czujnika temperatury albo pompy płynu ? Jak to sprawdzić.

Macie pomysł gdzie jeszcze szukać? Czy można te dwie rzeczy jakoś powiązaćze sobą ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.