Skocz do zawartości

Spalanie 1.6 MultiJet 105 km


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku zapraszam wszytkich do wpisywania spalania swoich bolidów z silnikiem 1.6 105km. Proszę o podanie wyników w formie:

Spalanie: XXX l/100km

Wersja wyposażenia:

Metoda pomiaru: [komputer pokładowy/metoda pełnego zbiornika]

Krótki komentarz: np: 40% miasto, 60% trasa, opony letnie etc...

Serdecznie zapraszam.

PS: w celu ułatwienia życia wystarczy skopiować poniższy tekst i wkleić w swojego posta aby pojawiła się ładna lista (usuwając spację po każdym znaku [):

[ LIST]

[ *]Spalanie:

[ *]Wersja wyposażenia:

[ *]Metoda pomiaru: [komputer pokładowy/metoda pełnego

zbiornika]

[ *]Krótki komentarz: np: 40% miasto, 60% trasa, opony letnie etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Spalanie: 5.8 L/100km

  • Wersja wyposażenia: DYNAMIC

  • Metoda pomiaru: metoda pełnego zbiornika

  • Krótki komentarz: 50% miasto, 50% trasa, opony letnie , 1sze tankowanie auta po odbiorze z salonu. Jeździłem spokojnie najczęściej 1500 RPM w trasie. Pomiar na dystansie 450 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Spalanie: 5,5 l/100km

> Wersja wyposażenia: dynamic

> Metoda pomiaru: [komputer pokładowy]

> Krótki komentarz: np: 50% miasto, 50% trasa, stan licznika 1700km

Arlew jak ty to robisz ze tak niskie spalanie w jeździe mieszanej masz zeby.GIF Jakie korki jakie miasto i najważniejsze na jakich obrotach jeździsz? (po zmianie na wyższy, i normalnie jak się toczysz) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie: 5,5 l/100km

> Wersja wyposażenia: dynamic

> Metoda pomiaru: [komputer pokładowy]

> Krótki komentarz: np: 50% miasto, 50% trasa, stan licznika 1700km

Ty spokojnie zrób tym autem z 5-7kkm i wtedy będziesz miał właściwe spalanie narazie to się jeszcze wszystko dociera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty spokojnie zrób tym autem z 5-7kkm i wtedy będziesz miał właściwe

> spalanie narazie to się jeszcze wszystko dociera

No cóż - mieszkam kilkadziesiąt km od 3miasta - raczej staram się omijac korki - nie chodzi o zużycie ale o cierpliwość. Obroty - od 1.7 do 2.2k - zmiana biegu przy ok 2k, jeżdzę raczej łagodnie (bez zbednego przyspieszania - po co wciskac gaz jak za chwilę stoje w ognku na światłach), od czasu do czasu przelot autostradą (ok 140km/h). Nie wiem jak ma się to do realnego zużycie (mierzonego na stacji) - nie sprawdzałem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty spokojnie zrób tym autem z 5-7kkm i wtedy będziesz miał właściwe

> spalanie narazie to się jeszcze wszystko dociera

Też mi się tak wydaje,ale i tak nei próbuję już (po 1szej euforii zeby.GIF) wyciskać minimalnego spalania kosztem jak najniższych obrotów. Teraz już lepiej czuję silnik i raczej jeżdżę na 2000RPM plus minus zależy od sytuacji na drodze oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mi się tak wydaje,ale i tak nei próbuję już (po 1szej euforii )

> wyciskać minimalnego spalania kosztem jak najniższych obrotów.

> Teraz już lepiej czuję silnik i raczej jeżdżę na 2000RPM plus

> minus zależy od sytuacji na drodze oczywiście.

U mnie co prawda nie w bravo ale w podobnym dieslu po odbiorze auta z salonu było 8,6 l teraz po ok 12kkm spokojnie wychodzi 6,6 wink.gif a jak kapelusz nie jeżdze hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie: 6.5

> Wersja wyposażenia: DYNAMIC

> Metoda pomiaru: metoda pełnego zbiornika

> Krótki komentarz: Stan licznika 1420km, 55% jazda po mieście .

> Komputer pokazał 6.1 L/100km - przekłamanie 0.4L/100 km

Jeżeli nie tankowałeś V-POWERA to zatankuj bo mi też komputer przekłamuje o 0.3 ale po zatankowaniu V-POWERA obliczone prze zemnie spalanie wyszło takie samo co na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli nie tankowałeś V-POWERA to zatankuj bo mi też komputer

> przekłamuje o 0.3 ale po zatankowaniu V-POWERA obliczone prze

> zemnie spalanie wyszło takie samo co na komputerze.

Tankuję na Neste i nie widzę na dłuższą metę powodów do przepłacania za VXcośtam , może kiedyś jedynie z ciekawości zatankuję...

Ba powiem więcej robiłemsobie symulację kosztów i powiem wam jedno diesel tankowany VpowerXcośtam w życiu się nei zwróci w porównaniu do benzyniaka tankowanego na np AUchan gdzie palliwo miałem sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! CHociaz niezupelnie w temacie bo moj Bravolot to 1,6 120 ale tez odnosnie spalania. Dzisiaj zatankowalem V-Pover i tu mam pare pytan. Otoz na kompie kiedy podjezdzalem pod dystrybutor pokazywal mi zasieg 51 km, poziom paliwa na wskazniku jakis 1 mm nad zerem a chociaz zatankowalem pod sam korek (i troche nad ha ha ha) to weszlo 47,15 litra. Biorac pod uwage ze zbiornik ma deklarowana przez producenta pojemnosc 58 litrow to cos tu nie gra! Obecnie po zatankowaniu jest jakis 1 mm powyzej ostatniej kreski na paliwomierzu. Zuzycie wg kompa 4,9 l/100, liczone tankowanie przez kilometry wyszlo 5,24 - jazda glownie trasy do 15 km, jakies 40 - 50% miasto i kilka przejazdow autostrada (lacznie jakies 90 km). Przy poprzednim tankowaniu roznica wynosila 0,7 litra, ale to pewnie dlatego ze 1 tankowanie po wyjezdzie z salonu nie bylo pod korek. Ale co z tym zbiornikiem??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Metoda pomiaru: metoda pełnego zbiornika

Metoda tankowania do pełna też nie daje w pełni dokładnych wyników, bo dystrybutory różnie odbijają a samo odbijanie też jest uzależnione od kąta ustawienia pistoletu, od głębokości na jaką go włożymy do wlewu.

Ja zawsze staram się tankować do pełna i na 40 tys. km chyba tylko raz czy dwa zrobiłem mniejsze tankowania.

Zauważyłem, że różnice pomiędzy spalaniem podawanym przez komputer a spalanie wyliczonym własnoręcznie wynikają głównie z różnych momentów zakończenia tankowania. Różnice te wynoszą u mnie do 0,86 litra więcej i 0,41 litra mniej w stosunku do komputera (najczęściej około 0,20 litra więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszając z pracy w rejonie Galerii Mokotów zresetowałem komputer. Na ulicy Banacha przy szpitalu maiłem średnie 7,1. A na Rondzie Zesłańców na komputerze mojego diesla kolejny rekord ..12,5l/100..... w rezultacie do domu na Bemowie dotarłem ze średnim spalaniem diesla 10,0 ... frown.gif

A więc kolejny rekord jazdy w warszawskich korkach....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ruszając z pracy w rejonie Galerii Mokotów zresetowałem komputer. Na

> ulicy Banacha przy szpitalu maiłem średnie 7,1. A na Rondzie

> Zesłańców na komputerze mojego diesla kolejny rekord

> ..12,5l/100..... w rezultacie do domu na Bemowie dotarłem ze

> średnim spalaniem diesla 10,0 ...

> A więc kolejny rekord jazdy w warszawskich korkach....

> Pozdrawiam

Zgadza się jak stoję w korku okopowa -> rondo babka -> rondo starzyńskiego to 9l/100 to standard. Później nadrabiam bo mam luxniej i wychodzi mi 7,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Metoda tankowania do pełna też nie daje w pełni dokładnych wyników,

> bo dystrybutory różnie odbijają a samo odbijanie też jest

> uzależnione od kąta ustawienia pistoletu, od głębokości na jaką

> go włożymy do wlewu.

Do pełna to aż się wylewa, pod korek. Odbijanie pistoletu o kant tyłka mozna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o tym napisałem...

Chłopaki nie przesadzajcie, jak tankujecie pół zbiornika lub więcej to jakiż ma to wpływ na średnie spalanie? 0.2L? Musze policzyć to wam dam znać smile.gif

Oki sprawdziłem:

Dystans: 490 km, zatankowane Litry: 33,77L.

Jak zmienie na 35L ON to wyjdzie mi spalanie wyższe o 0,2 L/100km.

Srednie spalanie na dystansie 1910kmów mojego bravolota to: 6,6L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak i uważam że są to możliwe do osiągnięcia wartości jak się stoi w

> mega korku.

Tu niestety takie właśnie są.... stąd trzęsie mną jak ktoś pisze, ze w mieście Multijet pali 6,4 w mieście (o 0,5 mniej niż podaje fabryka - a widziałem takie opinie).

Dzisiaj gdy nie było korków i na tej samej trasie spalił mi ok. 7,2/100... ale tak naprawdę na dłuższym odcinku eksploatacji w Warszawie średnie spalanie kształtuje na poziomie ok. 8,5-8,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu niestety takie właśnie są.... stąd trzęsie mną jak ktoś pisze, ze

> w mieście Multijet pali 6,4 w mieście (o 0,5 mniej niż podaje

> fabryka - a widziałem takie opinie).

> Dzisiaj gdy nie było korków i na tej samej trasie spalił mi ok.

> 7,2/100... ale tak naprawdę na dłuższym odcinku eksploatacji w

> Warszawie średnie spalanie kształtuje na poziomie ok. 8,5-8,9

Lutek po prostu mieszkasz w centrum smile.gif miałbym spokojnie spalanie powyżej 8 gdybym nie "nadrabiał" na modlińskiej (przy powrotach) gdzie już zaczyna sie trocę lepiej jeździć. Co z tego ze mam mniejsze spalanie od ciebie jak do chałupy dłuzszy dystans pewnie zeby.GIF Kosztowo podobnie wyjdzie...

Co do tego spalania 6,4 w mieście. Też nie wierzę ze w warszawskich korkach da rade. Dzisiaj jechalem z ranca do pracy smignalem migusiem po niezatloczontych ulicach, komp pokazal 6,2L.. TYylko ze jak bede wracal to "nadrobie' do 7,5-7,8 zeby.GIF

Miasto miastu nierowne, ba nawet w tym samym miescie zalezy gdzei i keidy sie jezdzi to roznie moze wyjsci o 2L/100km. Ja sie nei łudzę ze brawo w korku po horyzont typu 1nka-hamulec-czekanie i tak w kółko spali 6,5L/100km/. To se ne da.

Mi te 6,9 wyszło jak nadrobiłem jeżdząc po castoramach w weekend po pustej w-wie. Też po mieście jeździłem zeby.GIF

Zauważyłem (nie bijecie mój 1szy diesel więc ameryki nei odkryłem) że jak tylko dieslem się zaczyna jechać a nie stać to średnie spalanie szybko spada. W benzynowym tak pięknei nei ma. Pocieszam się faktem że w tych samych warunkach 120km TJet spaliłby 2L więcej..A może się mylę niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chłopaki nie przesadzajcie, jak tankujecie pół zbiornika lub więcej

> to jakiż ma to wpływ na średnie spalanie? 0.2L?

To nie chodzi o wpływ na średnie spalanie przy różnym zatankowaniu, to chodzi o sposób obliczenia średniego spalania i dokładność tych wyliczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem przez Śródmieście (które wbrew oczekiwaniom jest luźne) z Żoliborza na Służewiec i wyszło bez korków 7,2 a z korkami (w inne dni) to osiągnięcie 10 nawet na dieslu jest bardzo prawdopodobne... wolę nie mysleć ile wyszłoby mi na "silnej" benzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj gdy nie było korków...

No właśnie, jest jazda miejska, jazda w korkach i stanie w korkach...

Wczoraj zresetowałem licznik przy Grójeckiej i koło Pomnika Lotnika miałem spalanie 25L/100km... a średnia prędkość wyszła około 1,5km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29 kwietnia, trasa Poznań-Międzychód

godziny przedpołudniowe, b. duży ruch, wleczenie się za tirami, tylko chwilami do 120

paliwo - ON verva

spalanie wg. kompa 4,3

Wczoraj t.j. 3 maja rano Międzychód-Poznań

pusta szosa 120-140,

spalanie wg. kompa 4,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 205/55/16 Bridgestone a ciśnienie to standardowe z instrukcji 2.3

> Ciśnienie sprawdzam minimum raz w tygodniu.

raz w tygodniu? yikes.gif

Wybacz, ale chyba trochę przesadzasz. Ja w całym poprzednim sezonie w letnich sprawdzałem ze 2 razy i nawet nie trzeba było pompować, bo trzymały dobrze ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raz w tygodniu?

> Wybacz, ale chyba trochę przesadzasz. Ja w całym poprzednim sezonie w

> letnich sprawdzałem ze 2 razy i nawet nie trzeba było pompować,

> bo trzymały dobrze ciśnienie.

Nie o to chodzi... opony pompowane ciśnieniem atmosferycznym dość znacznie zmieniają ciśnienie w zależności od temperatury. Ciśnienie jest inne gdy jest za oknem 8 stopni a zupełnie inne gdy są 23 stopnie. Rozwiązaniem na to może być pompowanie azotem. Kosztuje to w serwisach oponiarskich ok 5PLN/koło ale nie miałem jeszcze czasu się tym zając....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie o to chodzi... opony pompowane ciśnieniem atmosferycznym dość

> znacznie zmieniają ciśnienie w zależności od temperatury.

> Ciśnienie jest inne gdy jest za oknem 8 stopni a zupełnie inne

> gdy są 23 stopnie. Rozwiązaniem na to może być pompowanie

> azotem. Kosztuje to w serwisach oponiarskich ok 5PLN/koło ale

> nie miałem jeszcze czasu się tym zając....

> Pozdrawiam

to moze powinienes sprawdzac 2-3x dziennie, skoro z rana temperatura oscyluje w granicach 5 stopni, a popoludniu jest juz 23 hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie o to chodzi... opony pompowane ciśnieniem atmosferycznym dość

> znacznie zmieniają ciśnienie w zależności od temperatury.

> Ciśnienie jest inne gdy jest za oknem 8 stopni a zupełnie inne

> gdy są 23 stopnie. Rozwiązaniem na to może być pompowanie

> azotem. Kosztuje to w serwisach oponiarskich ok 5PLN/koło ale

> nie miałem jeszcze czasu się tym zając....

> Pozdrawiam

masz rację, ale imho mniejsze znaczenie ma temp. zewnętrzna a większe temperatura wynikająca z nagrzania opon w czasie jazdy. Pewnie po dłuższej szybkiej jeździe będzie inne ciśnienie niż po rano po tym jak auto stało przez noc.

Idąc Twoim tokiem myślenia trzeba by jak w F1 dopasować ciśnienie do aktualnych warunków przed każdą jazdą. Ale to i tak mało co da, bo przecież nie zmieniamy opon ze slicków na deszczowe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ładnie kolega to ujął, ale myślę że się trochę czepiasz wiadomo

> przecież o co chodzi...

no nie wiem bo widzę, że dysputa porusza nowe metody napełniania

opon np. azotem więc sadziłem, że to kolejna... w końcu to techniczny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uzupełnianie powietrzem atm. opon napełnionych azotem...

Nie.. nie zrozumiałeś mnie... z azotem jest tak, że jeśli wentyl jest dobry i nie ma dziury to azotu nie ubywa tak jak to bywa z powietrzem (jest bardziej stabilne ciśnienie) więc jesli w serwisie oponiarskim napompują raz to w zwykle wystarcza na cały sezon - znam to z autopsji. Oczywiście, jak wybiera się człowiek w długa trasę na autostrady to można dopompować u oponiarzy... ale samego gazu tak nie ubywa jak to jest z powietrzem. Podejrzewam, że jeśli nawet uzupełnisz ciśnienie powietrzem o 0,1 czy 0,2 to nie "skasuje" to pozytywów jakie daje azot i jego właściwości bo powietrze atmosferyczne będzie tylko jakimś tam % objętości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie chce mi się czytać całego wątku ale jaki jest sens pompowania samym azotem ??

Skoro skład tego czym oddychamy jest taki:

78,09% azot

20,91% tlen

1% argon, neon, hel, metan, krypton, wodór i inne

Rozszerzalność cieplna tlenu w proporcji 1/5 jest dosyć mała smile.gif po za tym nie mogę namierzyć rozszerzalności azotu ale na pewno też jest smile.gif.

Głównie chodzi mi o to że powietrze to w większości azot i chyba nie ma sensu kombinować. smile.gif

Chyba że jesteś w stanie mi pokazać że jest inaczej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybacz nie chce mi się czytać całego wątku ale jaki jest sens

> pompowania samym azotem ??

> Skoro skład tego czym oddychamy jest taki:

> 78,09% azot

> 20,91% tlen

> 1% argon, neon, hel, metan, krypton, wodór i inne

> Rozszerzalność cieplna tlenu w proporcji 1/5 jest dosyć mała po za

> tym nie mogę namierzyć rozszerzalności azotu ale na pewno też

> jest .

> Głównie chodzi mi o to że powietrze to w większości azot i chyba nie

> ma sensu kombinować.

> Chyba że jesteś w stanie mi pokazać że jest inaczej

Ojej... filozofujesz.. pojedź do dobrego serwisu oponiarskiego to Ci to wyjaśnią i wyłuszczą korzyści bo w każdym porządnym nowoczesnym serwisie oponiarskim to mają....

Ja póki co muszę wrócić teraz do pracy bo jak robię i jedno i drugie to wychodzi tak, że jak napisałem wcześniej..., że "pompuje opony ciśnieniem atmosferycznym" ... musze dalej przygotowywac ta prezentacje na czwartek... faint.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.