Skocz do zawartości

Sziedzisko fotela do wymiany


John82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Panowie, dopadal mnie taka przypadłość nietypowa. Otóż na fotelu kierowcy przetarła/przecięła mi się gąbka na siedzisku tzn... z boku na tym wybrzuszeniu które ma niby trzymać by kierowca i jego 4 litery się nie przesuwały na boki . Wystąpiło to na fotelu kierowcy od strony drzwi . Wiadomo wysiada się i wsiada . A w tym wybrzuszeniu pod gąbką jest taki pręt i on właśnie mi przeciął gąbkę . Jak będę dalej tak jeździł to pręt przetrze mi tapicerkę .

Więc moja prośba-pytanie jest takie, może ktoś posiada na zbyciu całą gąbkę siedziska z fotela ? Chyba nie ma znaczenia czy z pasażera czy kierowcy . Ale musi być to sama gąbka z prętem w środku .

Ja ostatnio kupiłem fotel (dla maty ) ale to jeden z nowszych modeli i pręt był umocowany nie w gąbce (w środku) tylko do stalowej konstrukcji fotela na który zakłada się tą gąbkę . I niestety nie pasuje .

Może ma ktoś na zbyciu takową gąbkę i jest mu zbędna to z chęcię przygarnę i będe wdzięczny . Bo nie chce znowu kupować całego fotela

Jakoś kiepsko są wykonane te fotele frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam .

> Panowie, dopadal mnie taka przypadłość nietypowa. Otóż na fotelu

> kierowcy przetarła/przecięła mi się gąbka na siedzisku tzn...

<................................................>Tnij cytaty !!!!!!!!!!!! nono.gif

Mam to samo w moim stilaku i się zastanawiam co zrobić, ewentualnie podłoży się kawałek gąbki i może jakoś bedzie dodatkowo rozerwała się mi tapicerka tuż z przodu fotela nad mechanizmem przesówania fotela. Mam pytanko jak się ściąga tapicerkę z fotela może ma jakiś kolega manuala to byłbym wdzięczny bo nie chciałbym coś tam poknocić.

stilak 1.6 16V LPG 5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zrobiłem to na co miałem ochotę od dłuższego czasu zeby.GIF tzn. zdjąłem tapicerkę z fotela kierowcy ...

Po pierwsze: trzeba odkręcić śruby i wyjąć fotel na zewnątrz . Pod fotelem trzeba rozpiąć kostkę co u mnie zaskutkowało failurem airbaga smile.gif

Następnie odkręcamy boczne plastiki, stawiamy forel do góry nogami i zdejmujemy (odczepamy ) tapicerkę z haczyków i odczepiamy od rzepów . Przy okazji zrobiłem kilka zdjęć ilustrujących poszczególne etapy

zdejmowanie tapicerki fotel kier. stilo 5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam to samo w moim stilaku i się zastanawiam co zrobić, ewentualnie podłoży się kawałek gąbki i może jakoś bedzie dodatkowo rozerwała się mi tapicerka tuż z przodu fotela nad mechanizmem przesówania fotela. Mam pytanko jak się ściąga tapicerkę z fotela może ma jakiś kolega manuala to byłbym wdzięczny bo nie chciałbym coś tam poknocić."

Hej .

Jaki masz kolor tapicerki ? Jak mam fotel z czarną tapicerką .Ale pewnie masz inna . Jak coś to mogę oddac cały fotel .

A jak nie to może poszukasz na szrotach fotela z taką jak masz tapicerką. Ja juz jeden kupiłem dla maty i nie chce teraz kupowac całego fotela tylko dla siedziska, gąbki . Może koś posiada takowy fotel ktory kupił dla maty a nie potrzebyję siedziska,reszty i tapicerki dla kolegi ?

Ja mogę swój fotel oddać , bo już mi nie potrzebny (wyjąłem tylko matę ) A siedzisko z niego nie pasuje do mojego(za nowy ) frown.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Mam to samo w moim stilaku i się zastanawiam co zrobić, ewentualnie

> podłoży się kawałek gąbki i może jakoś bedzie dodatkowo

> rozerwała się mi tapicerka tuż z przodu fotela nad mechanizmem

> przesówania fotela.

I u mnie ten sam problem, gąbka przecięta, tapicerka granatowa też rozpruta, szukałem na szrotach ale lipa, na allegro cały fotel od ok. 200zł. nie wiadomo w jakim stanie. Na tapicerkę najwyżej założę pokrowce, ale ta gąbka jest do wymiany frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tapicerkę najwyżej

> założę pokrowce, ale ta gąbka jest do wymiany

Tylko, że koszt gąbki w ASO wynosi od 180zł do 250 w zależności od miasta. Czyli taniej wymienić fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że koszt gąbki w ASO wynosi od 180zł do 250 w zależności od

> miasta. Czyli taniej wymienić fotel.

Zgadza się więc szukam konkretnej (w dobrym stanie) używki - wystarczy samo siedzisko fotela lub ewentualnie cały fotel, a kolor tapicerki to sprawa drugorzędna- stąd te pokrowce wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Tylko, że koszt gąbki w ASO wynosi od 180zł do 250 w zależności od

> miasta

w którym ASO widziałeś gąbkę za 180? icon_eek.gif W Krk zaśpiewali mi 500zł za gąbkę + 500zł za tapicerkę siedziska. 3 razy pytałem kobietę, czy się aby nie pomyliła zona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> w którym ASO widziałeś gąbkę za 180? W Krk zaśpiewali mi 500zł za

> gąbkę + 500zł za tapicerkę siedziska. 3 razy pytałem kobietę,

> czy się aby nie pomyliła

Za 250zł gąbka jest w ASO Victoria Lubin, natomiast za 180zł mógł kupić po swoich zniżkach Daniel_I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te fotele olbrzmi bubel. Tez przetarlo sie moje siedisko,identyczie jak kol.Greq.Bedzie trudno o uzywane jesli to norma.Typow siedisk jest kilka(5D,3D,3D Dynamik pseldo sportowe).Przerzylem wszystkie choroby wieku niemowlecego:maglownica,wspomaganie kierownicy,mata obecnosci pasazera,linki zamka drzwi zamarzniete zima ,uchwyt zamykania drzwi wewnatrz urwany od tapicerki,lacznik swiatel stop,sprezyny zawieszenia przod,itd.Morze przezyje to.Kupie siedzisko!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Witam .

> Panowie, dopadal mnie taka przypadłość nietypowa. Otóż na fotelu

> kierowcy przetarła/przecięła mi się gąbka na siedzisku tzn... z

> boku na tym wybrzuszeniu które ma niby trzymać by kierowca

Też tak mam... A jakoś specjalnie sie nie wiercę w czasie jazdy etc. Widocznie gąbki były kiepskie i się "pokruszyły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zdjąć pokrowce z fotela pasażera, posklejać/zszyć tą od kierowcy i zamienić gąbki miejscami - pasażer ma wtedy tą uszkodzoną strone "koło skrzyni" i po problemie.

Jaki kolor tapicerki ma kolega w swoim STILO - szukam kawałka szarej tapicerki (nr 111), pod podłokietnik.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem 3.5 roku temu auto od Niemca, to było dokładnie tak samo - początki przetarcia się tkaniny i peknięta gąbka, której pełno było pod fotelem. Rozebrałem wtedy fotel, gąbkę po obu stronach skleiłem porządnymi kawałkami "vera pelle", z tym że od spodu zastosowałem nieco grubszą. Póki co przez ten cały czas wszystko spełnia swoje zadanie jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki kolor tapicerki ma kolega w swoim STILO - szukam kawałka szarej

> tapicerki (nr 111), pod podłokietnik.

Hej . Ja też mam ten problem . Szukam kawałka tapicerki do podłokietnika . Jak znalazł być i został by ci "kawałek" i chciałbyś się podzielić to napisz do mnie . Ja jak znajdę to zrobię tak samo.

A co do siedzisk fotela to były na pewno 2 rodzaje. Jedne miały pręty boczne przytwierdzone to stelaża fotela .Natomiast te drugie(nowsze modele) miały pręt w gąbce .Radzę na to zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie i wymianie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podłokietnika . Jak znalazł być i został by ci "kawałek" i

> chciałbyś się podzielić to napisz do mnie . Ja jak znajdę to

> zrobię tak samo.

oczywiście, naracie mam podłokietnik szary (aksamit antracytowy), ale wolałbym mieć szary 111 - takich podłokietników niegdy nie było :-)

> A co do siedzisk fotela to były na pewno 2 rodzaje. Jedne miały pręty

> boczne przytwierdzone to stelaża fotela .Natomiast te

> drugie(nowsze modele) miały pręt w gąbce .Radzę na to zwrócić

u mnie nie było problemu z sypiacą się gąbką, ale drut przeciął ją od góry - zamieniłem gabki - nie pamiętam gdzie te prety były. (Stilo mam z 07.2003 - tuż przed liftem i mam już niektóre wady wykluczone - nie mam np. maty oink.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.