Skocz do zawartości

Licznik Abarth


alien

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Odgrzewam kotleta wink.gif

Odnośnie zmiany przebiegu w liczniku-

Czy jest taka możliwość, że przestawię przebieg na 999999km. Po zmianie zrobię krótką 1-2 kilometrową przejażdżkę, która zmienia przebieg licznika na 1 km a później przestawiam przebieg na dowolny, wyższy niż 1 kilometr?

Czy będzie może tak, że licznik już nie pójdzie dalej i przebieg będzie stał na 999999km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzewam kotleta

> Odnośnie zmiany przebiegu w liczniku-

> Czy jest taka możliwość, że przestawię przebieg na 999999km. Po zmianie zrobię krótką 1-2

> kilometrową przejażdżkę, która zmienia przebieg licznika na 1 km a później przestawiam

> przebieg na dowolny, wyższy niż 1 kilometr?

> Czy będzie może tak, że licznik już nie pójdzie dalej i przebieg będzie stał na 999999km?

nie wiem jak w Stilo, ale w punto 2 stan licznika się kończył przy 499999 km i ponoc potem juz kreski wyskakują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Czy to przypadkiem nie świadczy że jest możliwość aby na babartowych zegarach wyświetlało czas

> grzania świeczek?

Wydaje mi się, że jest to do zrobienia, skoro instrukcja serwisowa przewiduje.

Ma ktoś może zdjęcia tylnych złącz/kostek licznika standardowego od JTD. Tam jest jedna kostka czy dwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to przypadkiem nie świadczy że jest możliwość aby na babartowych zegarach wyświetlało czas

> grzania świeczek?

Z tego też można wywnioskować, że diesle wychodziły z selespeedem, bo pisze, jaki bieg jest wrzucony. Jakieś to przekombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego też można wywnioskować, że diesle wychodziły z selespeedem, bo pisze, jaki bieg jest

> wrzucony. Jakieś to przekombinowane.

Fakt, ale jest jeszcze jedna informacja, pod koniec produkcji, bodajże od 2005 pakowali te zegary tylko do wersji z tempomatem adaptacyjnym, a to z czego się orientuje nie wykluczało możliwości upakowania diesla pod maskę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt, ale jest jeszcze jedna informacja, pod koniec produkcji, bodajże od 2005 pakowali te zegary

> tylko do wersji z tempomatem adaptacyjnym, a to z czego się orientuje nie wykluczało

> możliwości upakowania diesla pod maskę

No dobra tempomat tempomatem, sam taki posiadam (samą manetkę), ale co to się ma do diesla w automacie, o takiej wersji chyba nikt nie słyszał w stilo. Idzie po tym wywnioskować, że błędne są te obrazki, ale mogę się mylić i chętnie bym zobaczył na moim liczniku kontrolkę świec żarowych. W tym elernie jest opisane jak powinien być podłączony taki licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra tempomat tempomatem, sam taki posiadam (samą manetkę), ale co to się ma do diesla w

> automacie, o takiej wersji chyba nikt nie słyszał w stilo. Idzie po tym wywnioskować, że

> błędne są te obrazki, ale mogę się mylić i chętnie bym zobaczył na moim liczniku kontrolkę

> świec żarowych. W tym elernie jest opisane jak powinien być podłączony taki licznik?

To że diesla w automacie nie było to wiem zlosnik.gif Chodzi o sam fakt że budziki z wyświetlaczem kolorowym mogły występować seryjnie w dieslach, a tam musiała być kontrolka świec bo inaczej by tego na rynek nie puścili wink.gif

Pinout jest opisany, LINK

post-143430-14352523593615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia pinologii a wlasciwej obslugi przez licznik rozkazow linii can bo to wlasnie po canie leca informacje z ecu odnosnie swiec.

Btw pokazcie mi ten tempomat adaptacyjny bi nigdy nie widzialem stilo w tej wersji a czytalem ze to byl feature ktory nigdy nie ujrzal swiatla dziennego, moze tak jest tez z tym licznikiem do jtd, tylko po co pisali w elearn. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest kwestia pinologii a wlasciwej obslugi przez licznik rozkazow linii can bo to wlasnie po

> canie leca informacje z ecu odnosnie swiec.

No właśnie najprawdopodobniej winny wszystkiemu jest soft w zegarach.. crazy.gif

> Btw pokazcie mi ten tempomat adaptacyjny bi nigdy nie widzialem stilo w tej wersji a czytalem ze to

> byl feature ktory nigdy nie ujrzal swiatla dziennego, moze tak jest tez z tym licznikiem do

> jtd, tylko po co pisali w elearn.

To po kiego pisali o tym tempomacie w instrukcji confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam sama manetke, niesetety reszty osprzetu nie udalo mi sie nigdzie znalesc.

na upartego jakbyś dokupił sam sensor boschowski to myślę że udałoby się to spiąć zlosnik.gif w sensorze masz cały sterownik ACC, podłączasz manetkę, CAN i osiowanie zlosnik.gif Tyle teorii, niestety zabawa dość droga.. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.