Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Dołożenie wspomagania...

Featured Replies

Napisano

> jakie są koszty? co muszę wymienić?

Po primo sprawdz body w ASO czy obsługuje wspomaganie. U nie byłem tak napalony ,że już prawie kupiłem wszystko i zonk , body nie obsługuje. Możesz to ominąć ale nie będzie działać funkcja city . Następnie musisz kupić kompletne wspomaganie z kolumną kierownicy ( tzn ten element jest zintegrowany) , całą maglownicę bo inne jest przełożenie . Bez body coś okole 1500pln tak mnie oferowano.

Napisano

> Po primo sprawdz body w ASO czy obsługuje wspomaganie.

hmm.gif też coraz bardziej myślę nad dołożeniem tego wynalazku. Instalacje sobie załatwiłem, oryginalną. Wspomaganie i maglownica to myślę do 1000zł można się zmieścić.

Pytanie tylko czy koniecznie trzeba w aso sprawdzać czy body obsługuje? Nie ma prostszego sposobu? Jak dołożyłem pstryczka na konsoli z city i naciskam go to na liczniku zapala się city (ze schematu wiadomo, że za zapalenie kontrolki city odpowiada body przez can). Może to jest wskazówka, że zadziała?

Napisano
  • Autor

> też coraz bardziej myślę nad dołożeniem tego wynalazku. Instalacje

> sobie załatwiłem, oryginalną. Wspomaganie i maglownica to myślę

> do 1000zł można się zmieścić.

> Pytanie tylko czy koniecznie trzeba w aso sprawdzać czy body

> obsługuje? Nie ma prostszego sposobu? Jak dołożyłem pstryczka na

> konsoli z city i naciskam go to na liczniku zapala się city (ze

> schematu wiadomo, że za zapalenie kontrolki city odpowiada body

> przez can). Może to jest wskazówka, że zadziała?

a może m ktoś wypisać co potrzebuje dokładnie?

- kompletne wspomaganie widziałem za 600zł (europa) i za 450zł (GB - jest jakaś różnica od europy?)

- maglownica 150zł (allegro)

- czujniki skrętu 300zł (allegro)

co jeszcze?

Napisano

> a może m ktoś wypisać co potrzebuje dokładnie?

> - kompletne wspomaganie widziałem za 600zł (europa) i za 450zł (GB -

> jest jakaś różnica od europy?)

> - maglownica 150zł (allegro)

> - czujniki skrętu 300zł (allegro)

> co jeszcze?

czujnik skretu to juz powinno byc razem ze wspomaganiem skoro jest kompletne (mozna dokupic jak sie spierpsuje). Do tego przycisk na konsole, zeby city wlaczac/wylaczac

Napisano
  • Autor

> czujnik skretu to juz powinno byc razem ze wspomaganiem skoro jest

> kompletne (mozna dokupic jak sie spierpsuje). Do tego przycisk

> na konsole, zeby city wlaczac/wylaczac

coś takiego?

a jakieś kabelki? instalacja itp?

Napisano

> coś takiego?

no, powinno być kompletne

> a jakieś kabelki? instalacja itp?

A to rzecz jasna, że trzeba mieć. Wireless to nie jest 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

Napisano
  • Autor

> no, powinno być kompletne

> A to rzecz jasna, że trzeba mieć. Wireless to nie jest

czyli ok 1000zł trzeba liczyć na wspomaganie;/ może zapiszę się na siłke hehe.gif

Napisano

> coś takiego?

> a jakieś kabelki? instalacja itp?

Oblookaj pod kierą , tam wtyczek jest do cholery i ciut ciut. Przynajmniej u mnie.

Napisano

A ja słyszałem na forum fiat.auto, że maglownica może zostać.

I kto ma rację? zlosnik.gif

Napisano

Było już na AK, trza użyć wyszukiwarki ! Sam zakładałem w pandzie matki, jest kolo w Warszawie za 1100zł z montażem robi wspomaganko.

Tylko skutki uboczne są takie że wyświetlasz godziny i przebiegu ciągle miga (podobno jest szansa że w aso to mogą skalibrować, ale nie było czasu podjechać). Podobno body komp trzeba wymienić na właściwy do wspomagania ale to już duży wydatek.

Napisano

> Po primo sprawdz body w ASO czy obsługuje wspomaganie. U nie byłem

> tak napalony ,że już prawie kupiłem wszystko i zonk , body nie

> obsługuje. Możesz to ominąć ale nie będzie działać funkcja city

>

Jeśli wymiana body miala by spowodowac tylko włączenie funkcji CITY to można to sobie odpuścić.

Uważam, że wspomaganie w Pandzie jest tak dobre, że ta funkcja jest właściwie niepotrzebna. Osobiscie na początku sprawdziłem z ciekawości jak to działa i już nigdy tego nie włączałem, gdyż nie jest to do niczego potrzebne.

Napisano
  • Autor

Podobno body komp trzeba wymienić

> na właściwy do wspomagania ale to już duży wydatek.

A u Twojej Mamy wymieniali body? i jak to było dokładnie?

Napisano

> Jeśli wymiana body miala by spowodowac tylko włączenie funkcji CITY

> to można to sobie odpuścić.

> Uważam, że wspomaganie w Pandzie jest tak dobre, że ta funkcja jest

> właściwie niepotrzebna. Osobiscie na początku sprawdziłem z

> ciekawości jak to działa i już nigdy tego nie włączałem, gdyż

> nie jest to do niczego potrzebne.

Potwierdzam. Też tylko z ciekawości sprawdziłem jak działa funkcja CITY i więcej tego nie włączałem, bo nie ma takiej potrzeby.

Napisano

> Potwierdzam. Też tylko z ciekawości sprawdziłem jak działa funkcja

> CITY i więcej tego nie włączałem, bo nie ma takiej potrzeby.

Ja wręcz odwrotnie. Cały czas jeżdżę na city. Gdy jest naprawde ślisko wyłączam je, czyli max 3 razy w roku grinser006.gif

Napisano

Kręcenie fajerą tak mało stawiającą opór jest wręcz nienaturalne.

Dobre jest to że siła wspomagania zmienia się wraz ze wzrostem prędkości ale mimo wszystko wolę jazdę bez CITY.

Napisano
  • Autor

> Kręcenie fajerą tak mało stawiającą opór jest wręcz nienaturalne.

> Dobre jest to że siła wspomagania zmienia się wraz ze wzrostem

> prędkości ale mimo wszystko wolę jazdę bez CITY.

ja tam początkowo jeździłem pandą w MJ ze wspomaganiem, i najbardziej właśnie mi brakuje wspomagania i funkcji CITY

Napisano

> Kręcenie fajerą tak mało stawiającą opór jest wręcz nienaturalne.

> Dobre jest to że siła wspomagania zmienia się wraz ze wzrostem

> prędkości ale mimo wszystko wolę jazdę bez CITY.

kwestia przyzwyczajenia smile.gif

Napisano

> Ja wręcz odwrotnie. Cały czas jeżdżę na city. Gdy jest naprawde

> ślisko wyłączam je, czyli max 3 razy w roku

Trudno mówić o "jeżdżeniu" z włączonym "city" skoro toto wyłącza się samoczynnie przy jekiejś małej prędkosci, bodajże 30km/h. City dziala w zasadzie tylko podczas manewrów parkingowych, w miarę wzrostu prędkości jego moc słabnie aż do całkowitego wyłączenia.

Uważam, że jest to tylko gadget, bo po co komu możliwość kręcenia kierownicą jednym palcem? Chyba tylko po to aby pochwalić się kumplom "jakie to zajeb.... mam wspomaganie." smile.gif

Ale cóż, jesli kogoś stać na to aby zafundować sobie nowego B.kompa tylko po to aby tą funkcję uzyskać to spoko. smile.gif

Napisano

> Trudno mówić o "jeżdżeniu" z włączonym "city" skoro toto wyłącza się

> samoczynnie przy jekiejś małej prędkosci, bodajże 30km/h.

To w Grande Punto mamy chyba zepsute CIty bo nigdy sie samo nie wyłącza zlosnik.gif Musze kliknąć aby sie włączyło i drugi raz kliknąć aby sie wyłączyło smile.gif W STilo 1.2 80KM owszem wyłącza sie ale przy 70km/h - z tego co mi siostra gadala:)

Napisano

> To w Grande Punto mamy chyba zepsute CIty bo nigdy sie samo nie

> wyłącza Musze kliknąć aby sie włączyło i drugi raz kliknąć aby

> sie wyłączyło W STilo 1.2 80KM owszem wyłącza sie ale przy

> 70km/h - z tego co mi siostra gadala:)

Nie wiem co jest w Grande Punto, i jakie są odczucia Twojej siostry, ale w Pandzie świecenie się kontroli "City" oznacza tylko to że ta funkcja jest włączona a jej działanie opisałem powyżej.

Aby uściślić to po włączeniu city kontrolka będzie się świeciła cały czas ale to wcale nie oznacza, że city dziala podczas jazdy z prędkością wyższą niz 30km/h. Kontrolka po prostu sygnalizuje gotowość tej funkcji do działania w razie potrzeby.

Napisano

> Nie wiem co jest w Grande Punto, i jakie są odczucia Twojej siostry,

> ale w Pandzie świecenie się kontroli "City" oznacza tylko to że

> ta funkcja jest włączona a jej działanie opisałem powyżej.

widac co egzemplarz to inaczej tongue.gif oczywiscie zebysmy sie do kona zrozumieli - city w obu autach dziala, lecz w GP samo si enie wylacza a w Stilo wylacza sie przy 70km/h:)

Napisano

> widac co egzemplarz to inaczej oczywiscie zebysmy sie do kona

> zrozumieli - city w obu autach dziala, lecz w GP samo si enie

> wylacza a w Stilo wylacza sie przy 70km/h:)

w pandzie też sie samo nie wyłącza, po prostu wraz ze wzrostem prędkości jest coraz mniejsze, ale jesli znowu się zwolni, to działa dalej

Napisano

> Nie wiem co jest w Grande Punto, i jakie są odczucia Twojej siostry,

> ale w Pandzie świecenie się kontroli "City" oznacza tylko to że

> ta funkcja jest włączona a jej działanie opisałem powyżej.

> Aby uściślić to po włączeniu city kontrolka będzie się świeciła cały

> czas ale to wcale nie oznacza, że city dziala podczas jazdy z

> prędkością wyższą niz 30km/h. Kontrolka po prostu sygnalizuje

> gotowość tej funkcji do działania w razie potrzeby.

bo dzialanie tej funkcji przy wiekszych redkosciach bylo by zwyczajnie niebezpieczne

Napisano

> bo dzialanie tej funkcji przy wiekszych redkosciach bylo by

> zwyczajnie niebezpieczne

Właśnie o to chodzi, ale niektórzy widząc świecącą się kontrolkę uważają, że city ciągle dziala.

Napisano

> Właśnie o to chodzi, ale niektórzy widząc świecącą się kontrolkę

> uważają, że city ciągle dziala.

to juz kwestia "interpretacji" funkcja dziala.. ale w trybie gotowosci do wlaczenia przy predkosci mniejszej niz dana waytogo.gif

Napisano

> to juz kwestia "interpretacji" funkcja dziala.. ale w trybie

> gotowosci do wlaczenia przy predkosci mniejszej niz dana

Święte słowa! bow.gif

Napisano

> to juz kwestia "interpretacji" funkcja dziala.. ale w trybie

> gotowosci do wlaczenia przy predkosci mniejszej niz dana

Dokładnie waytogo.gif Wspoma jak założona fabrycznie działa progresywnie tzn siła maleje wraz ze wzrostem prędkości. U mnie body nie jest plug and play na wspome to odpuściłem temat. Przy dużych prędkościach duża siła wspomy jest niebezpieczna.

Napisano

> Dokładnie Wspoma jak założona fabrycznie działa progresywnie tzn

> siła maleje wraz ze wzrostem prędkości. U mnie body nie jest

> plug and play na wspome to odpuściłem temat. Przy dużych

> prędkościach duża siła wspomy jest niebezpieczna.

Czyli to body steruje siłą wspomagania i fabrycznie wygląda to tak jak opisaliście wyżej. Jeśli moje body nie jest przystosowane do wspomagania, to mogę zapomnieć o zmniejszeniu jego siły działania przy wyższych prędkościach?

Za co w takim razie odpowiada sterownik przy wspomaganiu?

Napisano

> Czyli to body steruje siłą wspomagania i fabrycznie wygląda to tak

> jak opisaliście wyżej. Jeśli moje body nie jest przystosowane do

> wspomagania, to mogę zapomnieć o zmniejszeniu jego siły

> działania przy wyższych prędkościach?

> Za co w takim razie odpowiada sterownik przy wspomaganiu?

Który? Na pewno jest tam czujnik skrętu wału kiery ale nie wiem co masz na myśli.

Napisano

> Trudno mówić o "jeżdżeniu" z włączonym "city" skoro toto wyłącza się

> samoczynnie przy jekiejś małej prędkosci, bodajże 30km/h. City

> dziala w zasadzie tylko podczas manewrów parkingowych, w miarę

> wzrostu prędkości jego moc słabnie aż do całkowitego wyłączenia.

> Uważam, że jest to tylko gadget, bo po co komu możliwość kręcenia

> kierownicą jednym palcem? Chyba tylko po to aby pochwalić się

> kumplom "jakie to zajeb.... mam wspomaganie."

> Ale cóż, jesli kogoś stać na to aby zafundować sobie nowego B.kompa

> tylko po to aby tą funkcję uzyskać to spoko.

To inaczej: jeżdżę z aktywna funkcją city. Po to, to jest by korzystać i wież mi ze nie chodzi o szpan tylko o wygodę. Lubie kręcić jednym palcem, zdecydowanie przyśpiesza to manewrowanie na ciasnym parkingu grinser006.gif

Napisano

> Który? Na pewno jest tam czujnik skrętu wału kiery ale nie wiem co

> masz na myśli.

Ja kupiłem wspomaganie do Pandy za grosze bez sterownika klik

A tak natomiast wygląda sterownik (chyba, że to się inaczej nazywa) którego mi brakuje: tutaj na zdjęciu z silnikiem

Jeśli to body steruje wspomaganiem a nie ten moduł, to pozostaje mi tylko sprawdzić czy moje body to pociągnie.

Napisano

> Podobno body komp trzeba wymienić

> A u Twojej Mamy wymieniali body? i jak to było dokładnie?

Nie body nie było wymieniane bo to za duże koszta, więc wspomaganie jest i działa guzik city też jest ale minusy są takie że brak kontrolki city na zegarach i wyświetlacz km i godz miga ciągle, ale się mama przyzwyczaiła he he

Napisano

> Nie body nie było wymieniane bo to za duże koszta, więc wspomaganie

> jest i działa guzik city też jest ale minusy są takie że brak

> kontrolki city na zegarach i wyświetlacz km i godz miga ciągle,

> ale się mama przyzwyczaiła he he

a nie wystarczy podpiac i osiowanie zrobic??

u mnie bylo odwrotnie - licznik migal gdyz byl od innaczej wypasionej wersji niz moja - osiowanie i po sprawie

Napisano

> a nie wystarczy podpiac i osiowanie zrobic??

> u mnie bylo odwrotnie - licznik migal gdyz byl od innaczej wypasionej

> wersji niz moja - osiowanie i po sprawie

ile takie osiowanie kosztuje i gdzie ? w ASO pewnie tak ?

Napisano

> ile takie osiowanie kosztuje i gdzie ? w ASO pewnie tak ?

w aso - bo aso ma sprzet.. mnie na sprzecie asowym w aso ale platne poza aso kosztowalo 50 zl

cena aso chyba 100 zl albo cos te okolice

Napisano

> w aso - bo aso ma sprzet.. mnie na sprzecie asowym w aso ale platne

> poza aso kosztowalo 50 zl

> cena aso chyba 100 zl albo cos te okolice

nic osiowanie nie da bo body nie łyka- musi zamocować opóźniacz na przewodach łączących centralkę wspomagania z body- tak by po ok 10 sekundach od włączenia zapłony startowało wspomaganie- tyle trwa mniej więcej diagnostyka- po tym czasie body łyka wszystko co mu się podepnie grinser006.gif

Napisano

> nic osiowanie nie da bo body nie łyka- musi zamocować opóźniacz na

> przewodach łączących centralkę wspomagania z body- tak by po ok

> 10 sekundach od włączenia zapłony startowało wspomaganie- tyle

> trwa mniej więcej diagnostyka- po tym czasie body łyka wszystko

> co mu się podepnie

to w takim razie jak u mnie "zgaszono" wspomaganie? - walilo bledami ze m.inn. wspomaganie nie bangla i taki blad w kompie byl.. podczas osiowanie zadal jakie wyposazenie pogasil wszystko co sie nie zgadzalo i po sprawie (plul sie o wspomaganie druga poduche i cos jeszcze)

Napisano

> to w takim razie jak u mnie "zgaszono" wspomaganie? - walilo bledami

> ze m.inn. wspomaganie nie bangla i taki blad w kompie byl..

> podczas osiowanie zadal jakie wyposazenie pogasil wszystko co

> sie nie zgadzalo i po sprawie (plul sie o wspomaganie druga

> poduche i cos jeszcze)

Radku - tu jest co innego - tu dostosowujesz licznik do body tj. to body wysyła sygnał co ma się "świecić" a co nie i co jest w danym samochodzie

natomiast w odwrotną stronę - tj. domontowanie wspomagania - nie da rady jak dane body nie ma zaprogramowanego danego modułu waytogo.gif

po prostu body odbiera to jako "ciało obce"

trzeba zrobić tak by sygnał od wspomagania do body dotarł z ok 10 sek opóźnieniem - nic nie będzie migać

poczytaj na kąciku Stilo - chłopaki tak rozwiązali wiele kłopotów np wielofunkcyjną kierownicę waytogo.gif

wówczas body przyjmuje wsio

Napisano

> Radku - tu jest co innego - tu dostosowujesz licznik do body tj. to

> body wysyła sygnał co ma się "świecić" a co nie i co jest w

> danym samochodzie

> natomiast w odwrotną stronę - tj. domontowanie wspomagania - nie da

> rady jak dane body nie ma zaprogramowanego danego modułu

> po prostu body odbiera to jako "ciało obce"

> trzeba zrobić tak by sygnał od wspomagania do body dotarł z ok 10 sek

> opóźnieniem - nic nie będzie migać

> poczytaj na kąciku Stilo - chłopaki tak rozwiązali wiele kłopotów np

> wielofunkcyjną kierownicę

> wówczas body przyjmuje wsio

to gdzie i skąd taki opóźnicz wykąbinować ? Albo kto mądry może takie coś wymodzić ?

Napisano

> to gdzie i skąd taki opóźnicz wykąbinować ? Albo kto mądry może takie

> coś wymodzić ?

pytaj kolegi Liska ze stilokącika waytogo.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.