Skocz do zawartości

aku, a niskie temperatury


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

> A ja tam na centre nie mam co narzekać, w sejku mialem 2 szt plusa i

> obie wytrzymały po 5 lat bez zadnego klopotu. Teraz mam również

> Centre tyle że Future i również nie ma żadnego problemu nawet

> przy ostatnich mrozach.

> Więc kupileś stary akumulator, możliwe że w markecie albo trafila Ci

> się produkcja spoza Polski.

zgadzam sie. mam centre future i po miesiacu stania odpala w te mrozy jak juz pisalem, z tym ze 50ah przy 1.2 16, nie wiem czy to robi jakas roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja mam pytanie. Kiedy kupowales ten akumulator Exide w czerwonym ??

> Bo mam go teraz w bialy bo centra tam padla dorazu i ten kreci w

> te mrozy bez problemu i mnie ciekawi jak stary on jest

uoooj stary, ten exidea jeszcze jezdził w koncowej fazie mojego 1 auta czyli malucha.

krecił nawet przy -27 tak ze silnik chciał wyrwac hehe.gif

nigdy nie zawiodł i nie był ładowany, a widzisz człowiek za czasow Punto 2 chciał kupic nowy akum, kupił centre i po pol roku w jesienny przymrozek juz odmowił posłuszenstwa, w zimie max ile wytrzymywal to 2 tyg normalnej jazdy (nie mylic ze staniem) i kaplica, serwis niestety twierdzil ze akum jest dobry. u ojca centra tak samo robi dziwne akcje w aucie, ogolnie wszedzie odradzam kazdemu centre bo ostatnimi czas zrobil sie totalny szajs.

niby ci powiedza ze exide i centra pochodza z tej samej fabryki ale jednak masz sam przykład jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekasz na ta Centre a polecasz Exida a to ząb w ząb dokładnie to samo tylko z innymi nalepkami i w wiekszosci przypadkow nawet tańsze. Nie wiem skąd ty brałeś tą Centre, i jakiej była produkcji choć mogły się trafić trefne partie produkcji polskiej. Ale zasadą jest że Centra/Exide produkcji Polskiej odznacza się najwyższa jakościa, z pozostalymi fabrykami to bywa różnie ale chyba najgorzej wychodzi produkcja Hiszpańska.

Dobrymi produktami są też akumulatory Bosch'a choć i im trafialy się daremne partie które nie miały nawet połowy parametrów.

Ja osobiście polecałbym albo Centre/Exida, albo Boscha, z tańszych to albo Gigawatt albo World Batt.

Dodam też że na pierwszy montaż Centra/Exide ma ok 60% rynku a jakoś zawsze są zachwalane fabryczne akumulatory.

Napewno nie polecałbym wytworów Zap/Schnaider bo tam odsetek reklamacji jest sporo wyższy niż wyzej wymienionych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i weź tu bądż mądry

Swoją drogą przy tych temp każdy aku dostaje po tyłku, już przy 0stC ma tylko 75% sprawnnosci, poniżej -15 sprawnośc spada nawet do 40%.

Duże znaczenie ma też sposób użytkowania samochodu, jak ktoś jeździ po 5-10 km i wszystko w samochodzie pozałączane to po takiej pracy jaką wykonuje aku przy rozruchu w tak niskich temp. nie ma prawa się doładować.

Później są skutki że aku powiedzmy po roku pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zap, schnaider, exide'a ale z gory mowie sa nieco drozsze od centry

> ale bedziesz zadowolony

Ja juz mam mętlik.

W zeszłą zimę reklamowałem rocznego Bosch'a reklamacja uznana, zwrot gotówki.

Na ta zimę kupiłem ZAP 43Ah taki jak jest katalogowo. W sobote beksa.gif trzy razy zkrecił i kaplica, odpaliłem z kabli. Po nocy w ciepłym domku, niestraszne mu były mrozy i gęsty olej kręcił jak zły.

W moim odczuciu to np. do punto II 1.2 taki ZAP 43Ah bedzie dobrym rozwiazaniem ale do temp. -10 poniżej to chyba jednak potrzebny będzie większy aku. Bo przy temp -20 pojemność aku sie zmniejsza i prąd rozruchowych dajmy na to z 340A spada o połowe(w przybliżeniu) do 170A + gesty olej = problem z rozruchem. Wiem ze w P2 1,2 mają nawet Future 53Ah i 540 prądu rozruchowego wiec połowa z tego to 270A powinno starczyć pod jednym warunkiem AKU MUSI BYĆ NAŁADOWANY. To takie moje rozmyślanie po dwóch zimach. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oooo a to przeciez takie dobre akumy tutaj chwalone

> teraz powaznie, Panowie, jezeli macie centre radze jak najszybciej

> sie pozbyc tego szitu.

Czemu ?

Moja ma 2 lata i kręci, wczoraj niechcący na LPG odpaliła mi auto.

Podobnie rok temu w jeden jedyny zmrożony dzień, przy jakiś -22 albo i więcej, centra odpaliła centka, choć problem oczywiście był. Głównie w tym że n LPG ciężko odparować.

Na noPB pali od pyknięcia, parę obrotów i silnik chodzi.Temperaturę odczuwalną podaja u mnie jako -33, dziś o 7:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak narzekasz na ta Centre a polecasz Exida a to ząb w ząb dokładnie

> to samo tylko z innymi nalepkami i w wiekszosci przypadkow nawet

> tańsze. Nie wiem skąd ty brałeś tą Centre, i jakiej była

> produkcji choć mogły się trafić trefne partie produkcji

> polskiej. Ale zasadą jest że Centra/Exide produkcji Polskiej

> odznacza się najwyższa jakościa, z pozostalymi fabrykami to bywa

> różnie ale chyba najgorzej wychodzi produkcja Hiszpańska.

to jezeli ta "jakosc" centry oraz ich system kontroli jakosci polega na tym ze akum po 5-6 miesiacach trzeba przy mrozie -5 do -10 raz na 2 tygodnie brac do domu i ładowac to ja dziekuje. dodam nie jestem odosobnionym przypadkiem, preczytaj np. motodyskusje, na jakie akumy ludzie najbardziej marudza, odpowiem jest to centra.

to ze exide jest niby z tej samej fabryki wiem, pisałem o tym wyzej, tylko ze na exide nikt nie marudzi na centre tak.

przykład tez wyzej, user kupił ode mnie auto z exidem który jezdził jeszcze ze mna w maluchu (45ah) o ile sie nie myle, akum bedzie miał spokojnie z 7-8 lat(strzelam pi razy oko) a pali w mrozy, centra odpadła.

to jest ta jakosc?? na jakosc i podejscie serwisu do klienta juz nawet szkoda czasu bo to inny temat, Wiesz co serwisant centry powiedział przy odbiorze akuma z serwisu??

stwierdził ..." moze trzeba akum w mrozy odpinac z auta to sie nie bedzie rozładowywał"... icon_eek.gif

> Dobrymi produktami są też akumulatory Bosch'a choć i im trafialy się

> daremne partie które nie miały nawet połowy parametrów.

> Ja osobiście polecałbym albo Centre/Exida, albo Boscha, z tańszych to

> albo Gigawatt albo World Batt.

> Dodam też że na pierwszy montaż Centra/Exide ma ok 60% rynku a jakoś

> zawsze są zachwalane fabryczne akumulatory.

> Napewno nie polecałbym wytworów Zap/Schnaider bo tam odsetek

> reklamacji jest sporo wyższy niż wyzej wymienionych producentów.

no widzisz ja znowu z relacji znajomych wiem ze zapy raczej sa niezawodne, bynajmniej nie znam nikogo kto marudziłby na zapa, na centre moge bardzo wielu, a najlepsze jest to ze ni huhu nie jestes w stanie udowodnic serwisowi ze o wina akuma. a zarowno ja jak i inni sprawdzali auto u elektryka aby zupełnie wykluczyc wine auta.

co do pytania skad biore centre??: od autoryzowanego dilera centry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu ?

> Moja ma 2 lata i kręci, wczoraj niechcący na LPG odpaliła mi auto.

> Podobnie rok temu w jeden jedyny zmrożony dzień, przy jakiś -22 albo

> i więcej, centra odpaliła centka, choć problem oczywiście był.

> Głównie w tym że n LPG ciężko odparować.

> Na noPB pali od pyknięcia, parę obrotów i silnik chodzi.Temperaturę

> odczuwalną podaja u mnie jako -33, dziś o 7:02

Wiesz nie mowie ze Tobie akurat centra padnie, ja do tej marki niestety juz jestem uprzedzony, mi akum na gwarancji padal do 2 tyg. od ładowania, u ojca to samo. (oczywiscie serwis umywa rece wg. niego z akumem wsio jest ok).

jak pisałem wyzej, znam inne przypadki tez identycznych sytuacji, zreszta masz je wyzej opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja juz mam mętlik.

> W zeszłą zimę reklamowałem rocznego Bosch'a reklamacja uznana, zwrot

> gotówki.

> Na ta zimę kupiłem ZAP 43Ah taki jak jest katalogowo. W sobote trzy

> razy zkrecił i kaplica, odpaliłem z kabli. Po nocy w ciepłym

> domku, niestraszne mu były mrozy i gęsty olej kręcił jak zły.

> W moim odczuciu to np. do punto II 1.2 taki ZAP 43Ah bedzie dobrym

> rozwiazaniem ale do temp. -10 poniżej to chyba jednak potrzebny

> będzie większy aku. Bo przy temp -20 pojemność aku sie zmniejsza

> i prąd rozruchowych dajmy na to z 340A spada o połowe(w

> przybliżeniu) do 170A + gesty olej = problem z rozruchem. Wiem

> ze w P2 1,2 mają nawet Future 53Ah i 540 prądu rozruchowego wiec

> połowa z tego to 270A powinno starczyć pod jednym warunkiem AKU

> MUSI BYĆ NAŁADOWANY. To takie moje rozmyślanie po dwóch zimach.

powiem Ci tak, wczesniej w punto miałem inny niemarkowy o tej samej pojemnosci co centra, juz starawy ale krecił zawsze tylko juz wolno, zachciało m sie nowego akuma aby miec "pewnosc" ze auto odpali rano bez przygod, i niestety zaczeły sie przygody i zabawa z serwisem.

ostatecznie auto sprzedałem ale z problemem akuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz nie mowie ze Tobie akurat centra padnie, ja do tej marki

> niestety juz jestem uprzedzony, mi akum na gwarancji padal do 2

> tyg. od ładowania, u ojca to samo. (oczywiscie serwis umywa rece

> wg. niego z akumem wsio jest ok).

oczywiście, problemy ze zużytymi/uszkodzonymi rozrusznikami lub innymi elementami układanki rozruchu wyeliminowałeś

> jak pisałem wyzej, znam inne przypadki tez identycznych sytuacji,

> zreszta masz je wyzej opisane.

na 10000 niech padnie 100. Problem w tym że tych 100 z padniętymi, napisze i powie tyle, co 10000 z tymi sprawnymi i działającymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście, problemy ze zużytymi/uszkodzonymi rozrusznikami lub

> innymi elementami układanki rozruchu wyeliminowałeś

w skrocie.

auto 3 razy sprawdzane u elektryka, wszystko ok.

druga sprawa na starym akumie wszystko ok. na nowym do 2 tyg. i zgon. mysle ze wiecej nie trzeba szukac przyczyny.

dodatkowo nie jestem odosobnionym przypadkiem działąnia "centry".

> na 10000 niech padnie 100. Problem w tym że tych 100 z padniętymi,

> napisze i powie tyle, co 10000 z tymi sprawnymi i działającymi.

no nie do konca, pokusiłem sie po tych perypetiach o zgłebienie dalej tematu, i gdziekolwiek czytałem (głownie wszelkiej masci fora- wiem wiem nie sa wyrocznia ale w pewnym stopniu daja poglad i rozeznanie w temacie) w duzej mierze problemy wystepowały z centra standard i centra plus, na centre futura raczej mało kto marudził.

nie wiem czy jakies buble puscili czy jakas wadliwa seria poszła ale głownie na te akumy ludzie marudza i to dosc mocno.

najgorsze jest to ze podejscie serwisu do klienta zgłaszajacego reklamacje jest na zasadzie "zostaw akum na tydzien i spadaj" (bez zamiennika bez niczego-ja znalazłem zaminnik na ten tydzien) po tygodniu Ci mowia akum jest ok. i odpalantuj sie Pan.

podkresle jeszcze raz, serwisant stwierdził "ze moze akum trzeba na noc do domu brac".

no sory ale to jest kpina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie wiem co to masz za przedstawiciela Centry ale pogoń go. Najwyraźniej wciska ci jakieś stare zależale aku. Co do reklamacji to powiedzmy na na 100 sprzedanych z reklamacja wraca 6-10, na Zapa 20-30. Mówie tu o 20-paro letnim doświadczeniu mojego dobrego przyjaciela w branży. Z Zapa zrezygnował wogóle bo nie miał czasu i sił bawić się w reklamacje. Jeśli chodzi o reklamacje w Centrze nigdy nie było żadnego problemu (czytaj zmień punkt serwisowy).

I po raz enty powtarzam że Exide to samo co Centra i nie chodzi o fabryke. Różnią sie tylko i wyłącznie naklejkami. Na zachodzie malo się uświadczy Centry za to jest Exide, w Hiszpanii to Tudor tylko nie wiedzieć czemu Exide/Centra wprowadza na rynek Polski pod dwoma liniami z czego Exide jest tańsza. Podejrzewam żeby rozpromować właśnie Exide. A wszystko to zaczeło się od przejęcia Centry przez Exide.

Co do wcześniej wymienionych naklejek to często hurtownicy zamawiają tańsze nieoklejone partie i według potrzeby oklejają je albo Centrą albo Exidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a ja znowu nie potwierdze, mialem centre padła po roku,

> zap jest od 1.5 roku, rozladowałem go chyba dokładnie ze 4-5 razy

> podczas problemów prądowych, teraz działa normalnie, przy mrozie

> teraz odpala normalnie,

i generalnie takich jak Ty jest duzo wiecej, czytajac fora głownie centra sie przewija jako ten awaryjny akum a nie inne, no ale ja juz mam ja z głowy i spie spokojnie poki co wink.gif

jedno jest pewne, u mnie centra juz nei zagosci w aucie, zabardzo sie naciołem na niej, ja i moj fader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o

> reklamacje w Centrze nigdy nie było żadnego problemu (czytaj

> zmień punkt serwisowy).

ja tam sie nie znam ale jak mi padła 3 centra to nawet za darmo 4 sztuki nie wezme,a wiesz co mi centra odpisała jak sie dochodziłem ze ich autoryzowny serwis odrzucił mi reklamacje[akumulator rozładowany ,sprawny,serwis Chorzecin ] ze wymianie podlega akumulator który ma zwarcie lub przerwe,w innym wypadku nie wymieniaja bo to nie jest wada fabryczna...jakies badziewie rodem z tesco wytrzymalo 3 lata a centra 2 nie mogła..

a druga sprawa ze akumulatory które jada do fabryki samochodów ,to nie sa te same które trafiaja na rynek czesci,tam sa o wiele ostrzejsze kryteria jakosciowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sztuki nie wezme,a wiesz co mi centra odpisała jak sie

> dochodziłem ze ich autoryzowny serwis odrzucił mi

> reklamacje[akumulator rozładowany ,sprawny,serwis Chorzecin ] ze

> wymianie podlega akumulator który ma zwarcie lub przerwe,w innym

> wypadku nie wymieniaja bo to nie jest wada fabryczna...jakies

miałem dokłądnie taka sama opinie serwisu ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a ja znowu nie potwierdze, mialem centre padła po roku,

> zap jest od 1.5 roku, rozladowałem go chyba dokładnie ze 4-5 razy

> podczas problemów prądowych, teraz działa normalnie, przy mrozie

> teraz odpala normalnie,

Mam to samo, że Centra w Galancie taty właśnie kończy swój żywot (są z nią ciągle problemy), a ZAP u mnie w CCS działa cały czas, pomimo tego, że ja używam samochodu tylko w mieście na krótkich dystansach, a tata jeździ 2 razy w tygodniu w trasę po 200 km. Następcą Centry w Galancie będzie więc właśnie ZAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra 9lat służyła w ccs od nowości, potem był jakiś o dziwnej nazwie który umarł bardzo szybko i teraz mam drugą centre, biorąc pod uwagę to że auto stało kilka tygodni bez odpalania, potem jeździło z bardzo słabo ładującym altkiem spisuję się bdb w te mrozy (odpukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje do kazdego samochodu centre tak jak moj ojciec i w kazdym aucie sluzy bardzo dlugo.

Ojciec zawsze mi polecal bo wklada je od xx lat do kazdego auta w jakim musi wymienic. Sam juz w 4 aucie zmienilem na centre po wyjsraniu sie starego aku.

Z kolei kiedys kupile exide bo byla promocja i chcialem przyoszczedzic wytrzymal jeden sezon. W zime wymienilem a nastepnej musialem kupic nowy aku.

Niewiem czy mam farta do centry ale jeszcze nie trafilem na felerny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.