Skocz do zawartości

Oświetlenie wewntrzne


Krrogul

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po dłuższej przerwie wink.gif

Sluchajcie gdy zabieram moją mulher.gif samochodem i otwieram jej drzwi bardzo denerwuje mnie to że nie zaświeca sie światło wewnątrz samochodu. Dlatego chce udoskonalić swoją pande i stąd pytanie do was.

Jak mogę podłączyć ten taki włącznik co włącza własnie swiatlo w podsufitce po otwarciu drzwi. Dodam ze od strony kierowcy oczywiście to jest:)

A z racji tego ze bede sie bawil z oswietleniem w Pandzi to mam taki pomysl:

kupic parenaście diod LED (na listwach) albo samemu zrobic listwy i zrobic tak: dac np po 7 diod przy nogach pasażera z przodu i kierowcy, dla tylnych pasażerów pod siedzeniem kierowcy i pasażera takie cuś podłączyć imoze z 6 diod w bagażniku. chce zrobić tak zeby jak otworze lewe albo prawe drzwi aby to wszystko sie zaświeciło. smile.gif tylko jeszcze mysle jak schować kabelki wszystkie smile.gif

jesli macie jakies inne pomysly chetnie wyslucham.

a co do finansów podejrzewam ze zmieszcze sie w 40-50 zlotych ;p

pozdrawiam smile.gif

ps. niestety nie znalazłem watków na taki temat z powou błedów wyszukiwarki - ciągle mi wyskakuje ze nie moge z niej skorzystac... nie wiem czymu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie po dłuższej przerwie

> Sluchajcie gdy zabieram moją samochodem i otwieram jej drzwi bardzo

> denerwuje mnie to że nie zaświeca sie światło wewnątrz

> samochodu. Dlatego chce udoskonalić swoją pande i stąd pytanie

> do was.

Jak sobie tam oświetlenie zrealizujesz, to Twoja sprawa - może być na LEDach, możesz podpiąć się pod oryginalną instalację. Potrzebujesz jedynie wodoszczelny przycisk(taki jak po stronie kierowcy). Przycisk ten podaje tylko masę na body. Możesz połączyć wyjścia z obu przycisków co będzie skutkowało zapaleniem lampki przy otwarciu którychkolwiek drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sobie tam oświetlenie zrealizujesz, to Twoja sprawa - może być na

> LEDach, możesz podpiąć się pod oryginalną instalację.

> Potrzebujesz jedynie wodoszczelny przycisk(taki jak po stronie

> kierowcy). Przycisk ten podaje tylko masę na body. Możesz

> połączyć wyjścia z obu przycisków co będzie skutkowało

> zapaleniem lampki przy otwarciu którychkolwiek drzwi.

a tak konkretnie pod który kabelek mogę ten przycisk od strony pasażera podłączyć? mogę np pod kabelek zapalniczki którą mam przy ręcznym? smile.gif ta zapalniczka była tez robiona dodatkowo - jest nieoryginalna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak konkretnie pod który kabelek mogę ten przycisk od strony

> pasażera podłączyć? mogę np pod kabelek zapalniczki którą mam

> przy ręcznym? ta zapalniczka była tez robiona dodatkowo - jest

> nieoryginalna

przycisk po stronie kierowcy ma dwie końcówki smile.gif Jedna podpięta do masy auta, a druga wchodzi na BODY. Po stronie pasażera robisz dokładnie to samo. Jedna końcówka na masę (albo "obudowa" przycisku przenosi masę), a drugą końcówkę możesz połączyć z drugą końcówką od strony kierowcy. Prowadzisz wtedy tylko jeden cieniutki przewód. Możesz wpleść go w wiązkę, która biegnie pod deską przez całą szerokość auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przycisk po stronie kierowcy ma dwie końcówki Jedna podpięta do masy

> auta, a druga wchodzi na BODY. Po stronie pasażera robisz

> dokładnie to samo. Jedna końcówka na masę (albo "obudowa"

> przycisku przenosi masę), a drugą końcówkę możesz połączyć z

> drugą końcówką od strony kierowcy. Prowadzisz wtedy tylko jeden

> cieniutki przewód. Możesz wpleść go w wiązkę, która biegnie pod

> deską przez całą szerokość auta.

dziękuje smile.gif

do innych użytkowników - jesli ktos ma jakies rozwiązanie w sprawie oswietlenia to ja chetnie wyslucham smile.gifzeby.GIFzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy u siebie w Pandzie podłączałem centralny zamek, podłączałem również krańcówki od zamków aby sterowały oświetleniem.

Kable od krańcówek przeciągałem i podłączałem do tego jednego dyngsa który był przy drzwiach kierowcy i wszystko hulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ostatnio zrobiłem tak-kupiłem przełącznik krańcowy taki jak po stronie kierowcy tylko że SC (bo do pandy nie mieli ale pasuje idealnie),odkręciłem ten mały wewnętrzny plastik i tam podpiąłem masę , następnie jeden kabelek poprowadziłem od górnej lampy do przełącznika oczywiście pod plastikami i działa. Masę znajdziesz bez problemu , a w lampce odgiąłem kawałek blaszki i idealnie spasowała tam zwykła wsuwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to ostatnio zrobiłem tak-kupiłem przełącznik krańcowy taki jak > po stronie kierowcy tylko że SC (bo do pandy nie mieli ale pasuje

> idealnie),odkręciłem ten mały wewnętrzny plastik

chodzi o ten plastik w tym włączniku?

>i tam podpiąłem

> masę , następnie jeden kabelek poprowadziłem od górnej lampy > doprzełącznika oczywiście pod plastikami i działa. Masę znajdziesz

> bez problemu , a w lampce odgiąłem kawałek blaszki i idealnie

> spasowała tam zwykła wsuwka.

zastanawiam sie ciągle jak pociągnąć kabelki z bagażnika? ogolny schemat bedzie taki ze dwie listwy w bagazniku dwie pod przednimi siedzeniami (oswietlają nogi tylnych pasażerów) i dwie listwy z przodu. myslalem zeby jakos przy progach puścic te kabelki.. a do lampki tej górnej to gdzie najlepiej puścić kabelki? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o ten plastik w tym włączniku?

> zastanawiam sie ciągle jak pociągnąć kabelki z bagażnika? ogolny

> schemat bedzie taki ze dwie listwy w bagazniku dwie pod

> przednimi siedzeniami (oswietlają nogi tylnych pasażerów) i dwie

> listwy z przodu. myslalem zeby jakos przy progach puścic te

> kabelki.. a do lampki tej górnej to gdzie najlepiej puścić

> kabelki?

Wszystkie te kabelki da sie ukryć w tej plastikowej obudowie progu a do lampki sufitowej kableki puść w słupku z przodu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie te kabelki da sie ukryć w tej plastikowej obudowie progu a

> do lampki sufitowej kableki puść w słupku z przodu

a słupek trzeba odkręcic? czy mozna od strony szyby czołowej wcisnąć w słupek?

dobra a pozneij od słupka to gdzie? tez miedzy szybą a podsufitką?

Wiadomo ze nie chce aby jakies kable wystawaly..

a jeszcz=e takie pytanie:

czyli rozumiem ze jesli bym chciał aby wszystkie listwy zaswiecaly sie gdy otwieram drzwi oraz gdy przy zamknietych drzwiach zaswiecam lampke w podsufitce to musze podłączyc i do tego wlacznika w drzwiach i do lampki w podsufitce? smile.gif

a w ogole ktos kupował takie listwy? diody led

jelsi tak to jakie polecacie? czy takie zadowolą mnie w pandzie? wiecie jednakl swiatla troche muszą dac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a słupek trzeba odkręcic? czy mozna od strony szyby czołowej wcisnąć

> w słupek?

> dobra a pozneij od słupka to gdzie? tez miedzy szybą a podsufitką?

> Wiadomo ze nie chce aby jakies kable wystawaly..

Słupki są na wcisk. Wystarczy pociągnąć i zejdą a potem odkręcasz osłonę przeciwsłoneczną i kableki pieknie w podsufitce puszczasz.

> a jeszcz=e takie pytanie:

> czyli rozumiem ze jesli bym chciał aby wszystkie listwy zaswiecaly

> sie gdy otwieram drzwi oraz gdy przy zamknietych drzwiach

> zaswiecam lampke w podsufitce to musze podłączyc i do tego

> wlacznika w drzwiach i do lampki w podsufitce?

Tak. Z tym ze lampka z tego co pamiętam jest sterowana plusem a z krańcówek w drzwiach bedziesz miał minus. Także bedziesz potrzebował przekażnik który bedzie zamieniał sygnał.

> a w ogole ktos kupował takie listwy? diody led

> jelsi tak to jakie polecacie? czy takie zadowolą mnie w pandzie?

> wiecie jednakl swiatla troche muszą dac

Ten pasek bedzie za mocny jak na moje oko. Kolega w Punto robił sobie oswietlenie w drzwiach by po ich otwarciu świeciło my na glebę i ma tam 6 led w listwie tej do obcinania i jest jasno wiec taki długi pasek z tyloma ledami bedzie strasznie mocno świecił .

U siebie planuje cos podobnego ale na Takim pasku U mnie ma to wyglądać tak ze po otwarciu drzwi świeci na glebe, plus jeden odcinek czerwony ( 3xled-5cm) na boku drzwi. Do tego na nogi biało i do schowka,a w bagażniku czerwono grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi kiedy planujesz swoją przeróbke? smile.gif

wiesz tak mysle czy nie zrobic tak zeby wziąc uzależnić wszystko od lampki w posufitce... znaczy zeby prąd stamtąd brać... ale i tak zrobic aby na lewe i na prawe drzwi sie otwierały.

powiedz mi z tym oswietleniem gleby to jak konkretnie? gdzie będą ledy i jak kable pociągniesz? smile.gif ja mysle czy na spod progu na zewnątrz nie dac takich ledów smile.gif tylko ni wiem kaj kable dac... slinka.gif bo fajny pomysl z tym podswietleniem gleby smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a powiedz mi kiedy planujesz swoją przeróbke?

Dokładnie nie wiem ale już niedługo grinser006.gif

> wiesz tak mysle czy nie zrobic tak zeby wziąc uzależnić wszystko od

> lampki w posufitce... znaczy zeby prąd stamtąd brać... ale i tak

> zrobic aby na lewe i na prawe drzwi sie otwierały.

Właśnie mam taki plan

> powiedz mi z tym oswietleniem gleby to jak konkretnie? gdzie będą

> ledy i jak kable pociągniesz? ja mysle czy na spod progu na

> zewnątrz nie dac takich ledów tylko ni wiem kaj kable dac...

> bo fajny pomysl z tym podswietleniem gleby

Też myślałem by ledy były w progach ale chłopaki z Italy-Cars uświadomili mi ze beda cały czas sie brudziły i bedzie trzeba je bardzo czesto myć. Wiec stwierdziłem ze lepiej bedzie zrobić tak jak jeden kolega w punto ma. Czyli led przykleja sie do tapicerki drzwi od spodu. Kabelki ciągniesz przez przelotke z samochodu do drzwi i wyciągasz je przez szczeline miedzy blachą a plastikiem od spodu. Wszystkio jest profi co tu dużo gadać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. to chyba będziemy mieli tak samo wszystko zeby.GIFzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

a powiedz mi w którą stronę trzeba ten plastik ze slupka przedniego wycisnąć zeby mozna bylo kabel wciepnąc? smile.gifsmile.gif

i jeszcze jedno: czemu zaślepka włącznika z prawych drzwi (miejsce na wlacznik swiatla wewnętrznego) jest tak mocno chyba przyklejona? albo Bog jeden raczy wiedzieć na co chwycona? probowałem to oderwać ale tylko paznokciem... bo nie chciałem lakieru uszkodzic smile.gif

ps. masz jakieś fotki z rozbiórki tych elementów które mnie.. znaczy nas interesują? smile.gif

najbardziej chodzi o progi przód i tył, słupek, podsufitka itp... wink.gif

jesli tak to bym poprosił np na maila: [email protected] smile.gif

chyba ze chce ci sie wrzucic tutaj do wątka smile.gif

a co do kolorów w mojej pandzie to myslalem nad żółtym - pod tapicerke, zimnym bialym albo cos z pomarańczy/czewieni - pod zegary (choc tam jest taki bursztynowy - ale takich diod nie maja...) ale wszystko w jednym kolorze.. smile.gif ewentualnie np. zólty na glebe, pomarańcz w środku tongue.gifzlosnik.gif270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hm.. to chyba będziemy mieli tak samo wszystko

> a powiedz mi w którą stronę trzeba ten plastik ze slupka przedniego

> wycisnąć zeby mozna bylo kabel wciepnąc?

w stronę drugiego słupka

> i jeszcze jedno: czemu zaślepka włącznika z prawych drzwi (miejsce na

> wlacznik swiatla wewnętrznego) jest tak mocno chyba przyklejona?

> albo Bog jeden raczy wiedzieć na co chwycona? probowałem to

> oderwać ale tylko paznokciem... bo nie chciałem lakieru

> uszkodzic

Ja mam krańcówki w zamkach a nie w słupkach także nie pomogę.

> ps. masz jakieś fotki z rozbiórki tych elementów które mnie.. znaczy

> nas interesują?

> najbardziej chodzi o progi przód i tył, słupek, podsufitka itp...

Jedyne zdjecie jakie mam to rozbebeszony prób i jest w Tej galerii ale praktycznie na nim nic nie widać frown.gif

> jesli tak to bym poprosił np na maila: [email protected]

> chyba ze chce ci sie wrzucic tutaj do wątka

> a co do kolorów w mojej pandzie to myslalem nad żółtym - pod

> tapicerke, zimnym bialym albo cos z pomarańczy/czewieni - pod

> zegary (choc tam jest taki bursztynowy - ale takich diod nie

> maja...) ale wszystko w jednym kolorze.. ewentualnie np. zólty

> na glebe, pomarańcz w środku

Dzisiaj kupiłem czerwone ledy po zbrodniczej cenie 6 zł za 5 cm. Kupiłem 20 centymetrów na boki drzwi. Teraz zostaje jeszcze kupić białe zimne ma spody drzwi/bagażnik/pod nogi, w sumie planuje 2mb przy cenie metra 52zł także tu już cene da sie przeżyć ale jest warunek trzeba zawsze kupić metr lub jego wielokrotność grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jeszcze jedno: czemu zaślepka włącznika z prawych drzwi (miejsce na

> wlacznik swiatla wewnętrznego) jest tak mocno chyba przyklejona?

> albo Bog jeden raczy wiedzieć na co chwycona? probowałem to

> oderwać ale tylko paznokciem... bo nie chciałem lakieru

> uszkodzic

Zaślepka jest wciśnięta musisz delikatnie ją podważyć śrubokrętem i energicznie pociągnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaślepka jest wciśnięta musisz delikatnie ją podważyć śrubokrętem i energicznie pociągnąć .

Dziękuje bardzo wink.gif

A ktoś wie może czy żarówka rurkowa C5W w podsufitce ma 31, 36 czy 42 mm?przyznam się ze troche z lenistwa a troche z braku czasu łatwiej mi napisać tutaj niż się fatygować do auta;p heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuje bardzo

> A ktoś wie może czy żarówka rurkowa C5W w podsufitce ma 31, 36 czy 42 mm?przyznam się ze troche z

> lenistwa a troche z braku czasu łatwiej mi napisać tutaj niż się fatygować do auta;p heh

Vito i jak oceniasz pierwsze próby z diodami? najbardziej chodzi mi o te biale diody smile.gif co masz na samym spodzie drzwi smile.gif prosilbym też fotki jak przeciągłeś kable - ale tylko przy drzwiach smile.gif a i czym to tam przykleiles? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vito i jak oceniasz pierwsze próby z diodami? najbardziej chodzi mi o te biale diody co masz na

> samym spodzie drzwi prosilbym też fotki jak przeciągłeś kable - ale tylko przy drzwiach a i

> czym to tam przykleiles?

te ledy których użyłem mają pasek samoprzylepny grinser006.gif co do fotek z przejściem kabli miedzy kabiną a drzwiami to w najbliższym czasie będę robił podświetlenie na nogi wiec moge ci pstryknąć kilka grinser006.gif

Generalnie jak narazie jestem zadowolony z efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te ledy których użyłem mają pasek samoprzylepny co do fotek z przejściem kabli miedzy kabiną a

> drzwiami to w najbliższym czasie będę robił podświetlenie na nogi wiec moge ci pstryknąć kilka

> Generalnie jak narazie jestem zadowolony z efektu

no to dobrze zes zadowolony:) z gory dzieki za fotki:) a ile diod masz w jednych drzwiach? tych bialych diod:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to dobrze zes zadowolony:) z gory dzieki za fotki:) a ile diod masz w jednych drzwiach? tych

> bialych diod:)

Pasek 30cm czyli 6x5cm w każdych 5cm są 3 diody wiec w sumie jest ich 18 w jednych drzwiach grinser006.gif

Tak sie zastanawiam ile do wnętrza dać by było ok to raz i jak je przymocować po stronie kierowcy hmm.gif Po stronie pasażera nie będzie problemu bo do schowka można je przykleić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasek 30cm czyli 6x5cm w każdych 5cm są 3 diody wiec w sumie jest ich 18 w jednych drzwiach

> Tak sie zastanawiam ile do wnętrza dać by było ok to raz i jak je przymocować po stronie kierowcy

> Po stronie pasażera nie będzie problemu bo do schowka można je przykleić

o kutka ;p a ja chcialem dac po 6 diod na drzwi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dopiero jest tuning ledowy

> No i ta kula na lusterku

Vito wink.gif wszystko fajnie. ale opisz mi dokladnie co robiles jak przeciągałes kabelki z diod od drzwi do auta. Dziekuje pięknie za fotki smile.gif musiales ściagać poszycie?

ja tak myślałem aby dać jeszcze na tył ledy aby glebe oświetlaly ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vito wszystko fajnie. ale opisz mi dokladnie co robiles jak przeciągałes kabelki z diod od drzwi

> do auta. Dziekuje pięknie za fotki musiales ściagać poszycie?

> ja tak myślałem aby dać jeszcze na tył ledy aby glebe oświetlaly ;p

Trzeba troche rozebrać w tym tapicerkę drzwi grinser006.gif

led1o.jpg

led2.jpg

led3d.jpg

led4.jpg

led5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba troche rozebrać w tym tapicerkę drzwi

Ulala zeby.GIF to chyba 2 dni roboty mnie czeka;p hehe jak ja chce zalozyc 6 listew po 24 led i w sumie 1 metr tasmy led to troche czasu zajmie;p eheh

Pytanko:

1. coś ty za diody włożył w lampkę sufitową? ;p

2. czy poszycie drzwi ma jakieś zatrzaski które można uszkodzic? Na pewno są śrubki - ale je mozna odkręcić.

3. Czy przy zdejmowaniu poszycia - do wewnętrzenj strony nei jest coś przyklejone albo cos? chodzi o tylne drzwi i przednie.

4. Zakładając z powrotem poszycie słupka nie ma jakiś problemów czy trzeba się męczyć?

OFF TOPIC:

5. Jest jakiś temat - bo na szukajce nie widziałem - poświecony głośnikom samochodowym? (wiecie jak juz zdejmować poszycie to już może kompleksowo zrobic;p) Bardziej mi chodzi o konkrety: w stylu jakie konkretnie głośniki? jaki materiał wygłuszający? itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ulala to chyba 2 dni roboty mnie czeka;p hehe jak ja chce zalozyc 6 listew po 24 led i w sumie 1

> metr tasmy led to troche czasu zajmie;p eheh

> Pytanko:

> 1. coś ty za diody włożył w lampkę sufitową? ;p

"panel 24 led, kupiony w feuvert cena 32zł" grinser006.gif

> 2. czy poszycie drzwi ma jakieś zatrzaski które można uszkodzic? Na pewno są śrubki - ale je mozna

> odkręcić.

Zatrzaski są ale raczej nic nie uszkodzisz grinser006.gif

> 3. Czy przy zdejmowaniu poszycia - do wewnętrzenj strony nei jest coś przyklejone albo cos? chodzi

> o tylne drzwi i przednie.

Po sciągnieci tapicerki trzeba linkę od klamki odpiać

> 4. Zakładając z powrotem poszycie słupka nie ma jakiś problemów czy trzeba się męczyć?

Nie grinser006.gif

> OFF TOPIC:

> 5. Jest jakiś temat - bo na szukajce nie widziałem - poświecony głośnikom samochodowym? (wiecie jak

> juz zdejmować poszycie to już może kompleksowo zrobic;p) Bardziej mi chodzi o konkrety: w

> stylu jakie konkretnie głośniki? jaki materiał wygłuszający? itp.

odseparowane hertz lub jbl nic innego grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie diodek, ale nie wewnatrz to dzisiaj wzielo nas z kolega na dyskusje o nich ale jako swiatel dziennych. Popatrzyl na miska i doszedl do wniosku ze fajne bylyby w gornej czesci lampy bo jest tam taki pasek niewykorzystany.

Tylko kurde roboty pewnie byloby w cholere z tym frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak w temacie diodek, ale nie wewnatrz to dzisiaj wzielo nas z kolega na dyskusje o nich ale jako

> swiatel dziennych. Popatrzyl na miska i doszedl do wniosku ze fajne bylyby w gornej czesci

> lampy bo jest tam taki pasek niewykorzystany.

> Tylko kurde roboty pewnie byloby w cholere z tym

Luknij na moją strone w dział archiwum smile.gif

Lampy rozebrałem- masakra jest jak nic cool.gif Trzeba mieć 4 lampy by z nich można było zrobić dwie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysl wink.gif

czasem wiecie jak trudno jest znaleźc klamke w ciemnościach - szczególnie przez osoby które rzadko jeżdzą w danym samochodzie?

Pomysłałem ze wrzuce przy klamkach po jednej dziodzie na klamke. Tylko gdzie podłączyć kabelki aby caly czas sie swiecily po przekręceniu kluczyka w stacyjce? Bodajże chyba podświetlenie włącznika awaryjnych świeci sie zawsze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

a teraz druga rzecz jaka byla robiona w pandziolce:

1. żółte diody LED do podświetlania gruntu smile.gif zrobione przy okazji głośników.

d0ebb665049fb1d8m.jpg

2. pomarańczowe diody LED do podświetlania nóg smile.gif fajny efekt wieczorem zlosnik.gif

4b597d9ab5bffc7cm.jpg

3. Dodatkowe krańcówka smile.gif (podlączona do lampki w podsufitce) dzieki której działaja ledy przy otwartych drzwiach pasażera. widac juz glosnik Helixa smile.gif

311d1a5815a81264m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a teraz druga rzecz jaka byla robiona w pandziolce:

> 1. żółte diody LED do podświetlania gruntu zrobione przy okazji głośników.

> 2. pomarańczowe diody LED do podświetlania nóg fajny efekt wieczorem

> 3. Dodatkowe krańcówka (podlączona do lampki w podsufitce) dzieki której działaja ledy przy

> otwartych drzwiach pasażera. widac juz glosnik Helixa

Jak podłączyłes diody pod boczkami drzwi? skad podciagnales napiecie i jak połaczyłes krańcówke? miales instalke czy sam gdzies ciagnales?? zlosnik.gif

Bo takie diody sa fajowe i sam bym z checia zamontował sobie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak podłączyłes diody pod boczkami drzwi? skad podciagnales napiecie i jak połaczyłes krańcówke?

> miales instalke czy sam gdzies ciagnales??

> Bo takie diody sa fajowe i sam bym z checia zamontował sobie

Wiesz calą krańcówke podłączyłem pod kabelki z lampki z podsufitki. W sumie pomagał mi przy tym Andrzej - mąż mojej siostry - drucikomaniak (spec od elektryki - niekoniecznie samochowej zlosnik.gif ) foto zrobie przy nadażającej sie okazji więc wszystko będzie zrozumiale. instalki nie bylo. wszystko sam ciąglem. do podlaczenia potrzebujesz jedynie krancowki i 3 drucików smile.gif na foto pokaze ci pozniej jak to podlaczyc.

Psychik przepraszam ale co znaczy WT? co znaczy WTF to wiem ale WT juz nie zlosnik.gif

ps. dodam ze kazdy pasażer będzie mial takie podświetlenie smile.gif

plus bagaznik i silnik (przy zbirniczku plynu do szyb- tak praktycznie zeby bylo) tylko sie zastanaiwma czy bagaznik z silnickiem polączyc do krańcowki czy pod osobny włącznik :myśli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Psychik przepraszam ale co znaczy WT?

pierwsza lekcja darmowa. za kolejne placisz sam: [LiNK]

> ps. dodam ze kazdy pasażer będzie mial takie podświetlenie

> plus bagaznik i silnik (przy zbirniczku plynu do szyb- tak praktycznie zeby bylo) tylko sie

> zastanaiwma czy bagaznik z silnickiem polączyc do krańcowki czy pod osobny włącznik :myśli:

a wlew paliwa? pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsza lekcja darmowa. za kolejne placisz sam: [LiNK]

> a wlew paliwa?

wiesz co ja nie robie tego aby szpanowac w calym miescie... ja to robie ze względów praktycznych. w ciemnosciach latwiej cos wtedy bedzie dojrzec jak bedzie podswietlone. jesli ci sie nie podoba - dziekuje za opinie. ale prosilbym bardziej konstruktywnie zlosnik.gif pzdr smile.gif

ps. Dareek masz zablokowane wiadomości prywatne wink.gif (przynajmniej taka informacja mi wyszla) nie moge wyslac do ciebie nic frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz co ja nie robie tego aby szpanowac w calym miescie... ja to robie ze względów praktycznych. w

> ciemnosciach latwiej cos wtedy bedzie dojrzec jak bedzie podswietlone. jesli ci sie nie podoba

> - dziekuje za opinie. ale prosilbym bardziej konstruktywnie pzdr

> ps. Dareek masz zablokowane wiadomości prywatne (przynajmniej taka informacja mi wyszla) nie moge

> wyslac do ciebie nic

Noo ladnieee smile.gif Chyba sam sie za takie coś wezmę 893goodvibes.gif

Widzieliście na samym początku jak pande kupiłem foto wątek jak robiłem podświetlenie z tyłu (w tych trzymadełkach pasażerów na podsufitce). I tyle z mojego tuningu ledowego. Myślałem żeby dać niebieskie nad tymi małymi szybkami z tyłu ale to bardziej ze względów estetycznych. Do tego już od dłuższego czasu myślałem o podświetleniu podłogi. Ale to co ja widzę tutaj w drzwiach to naprawdę robi wrażenie. Wolfi - jak się stykniemy po te fele to możemy razem coś porobić jeśli chcesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod oryginalną instalację. Potrzebujesz jedynie wodoszczelny przycisk(taki jak po stronie

> kierowcy). Przycisk ten podaje tylko masę na body. Możesz połączyć wyjścia z obu przycisków co

> będzie skutkowało zapaleniem lampki przy otwarciu którychkolwiek drzwi.

Taa... coś w tym jest. A teraz zagadka z którą ja się od 4 miechów uporać nie mogę: Skąd do motyla nogi mam wziąść miejsca montażowe na krańcówki z tyłu? Fajnie by było gdyby się światełko zapalało po ich otwarciu. Wyobraźmy sobie sytuację:

Wraca Rafik do domu, pod blokiem ciemno jak oink.gif. Otwiera drzwi, zabiera panel od radia, telefon, papierosy i nagle upss.. zapalniczka spadła gdzieś do tyłu (nie ważne jak się to stało). Wysiadam, zamykam drzwi (bo np. pada deszcz) otwieram te tylnie i co z tego ze już tam mam oświetlenie jak ono nie świeci się? Nadal jestem w oink.gif.wygramoliwywam się z tyłu, otwieram drzwi przednie, światełko się zapala, znajduję zapalniczkę, patrze na siedzenie przednie - a niech to motyla noga, cale mokre.

Napisalem to na wypadek gdyby ktos chcial mi wybic z glowy krancowke tam biglaugh.gif

Aaa i jeszcze jedno: gdzieś w manualu pandy przeczytalem że po otwarciu drzwi kierowcy (zrozumialem ze nie wazne w jakiej wersji licznika) powinien sie lcd podswietlic na chwile..

u mnie tak nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac tez sie zastanawiam jak to zrobic z tylnymi drzwiami... frown.gif narazie byl pomsyl zeby kabelek przez te gumowe zaslepki w slupku .. ale boje sie ze woda będzie sie dostawac... do wnętrza sllupka a wtedy bedzie ruda... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfi tylko jest taki szkopuł zeby lampki zaswiecaly sie gdy otworze tylko tylne drzwi przy reszcie drzwi zamkniętych smile.gif:) a tam nie ma miejsca na krańcówke.

ps. inny efekt jak sie z góry oswieca a inny jak z dolu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.