Skocz do zawartości

Olej "ciężarowy" do cywilnego.


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie zastosowanie takiego czegoś w osobowym dieslu jak np. Mobil Delvac dedykowany do ciężarowych samochodów.

Chodzi mi o aspekt parametrów. Taki Delvac 10w40 spełnia bardziej wyśrubowane normy niż 10w40 mobil super s, ale....no właśnie:

- czemu w takim razie jest tańszy?

- czy można wlać bezstresowo do osobówki?

- czy z uwagi na to że ciężarówki są wolnoobrotowe w wyśrubowanym osobowym na ciężarówkowym oleju nie dojdzie do zerwania filmu?

Stosował któryś z Was może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stosował któryś z Was może?

Nie. A tak zapytam z ciekawości. Ile na tym zaoszczędzisz, 20zł? Ceny olejów nie są jakoś astronomicznie wysokie, szczególnie 10W40. Najlepsza półka to wydatek maks 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu stosowalem olej z TIRA w Uno i Astrze F, dlatego ze mialem za friko od znajomego.

Nic zlego sie z silnikiem nie dzialo zlosnik.gif

Ale tym silnikom to raczej ciezko zaszkodzic.

Do nowoczesnego , zwlaszcza z turbina bym nie ryzykowal.

Pzdr,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesuje mnie zastosowanie takiego czegoś w osobowym dieslu jak np. Mobil Delvac dedykowany do

> ciężarowych samochodów.

> Chodzi mi o aspekt parametrów. Taki Delvac 10w40 spełnia bardziej wyśrubowane normy niż 10w40 mobil

> super s, ale....no właśnie:

> - czemu w takim razie jest tańszy?

> - czy można wlać bezstresowo do osobówki?

> - czy z uwagi na to że ciężarówki są wolnoobrotowe w wyśrubowanym osobowym na ciężarówkowym oleju

> nie dojdzie do zerwania filmu?

> Stosował któryś z Was może?

że tak zacytuję Adenauera - "Keine Experimente !"

stosuj taki jaki zaleca producent

chociaż, jak sądze, pytanie zadałeś czycto hipotetycznie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. A tak zapytam z ciekawości. Ile na tym zaoszczędzisz, 20zł? Ceny olejów nie są jakoś

> astronomicznie wysokie, szczególnie 10W40. Najlepsza półka to wydatek maks 120zł.

Nie chodzi mi tutaj o oszczędność tylko o parametry techniczne. Delvac 10w40 to syntetyk a super S to półsyntetyk, więc teoretycznie ten pierwszy powinien być lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zalalem delvaca, bo akurat tylko taki mieli o potrzebnych mi parametrach... silnik pracowal glosniej, ale poza tym roznicy nie zauwazylem - od tego czasu 3 wymiany innego oleju - nie wiem czy cos zepsul, auto jezdzi jak jezdzilo wciaz smile.gif

Aha - na stronie Mobila jest napisane, ze olej jest do samochodow ciezarowych i osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu można prównać parametry jednego i drugiego:

> http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLCVLMOMobil_Delvac_XHP_Extra_10W-40.asp

> http://habi.pl/a8-mobil-super-s-10w-40

True, moj byl 5W40, tam zastosowanie jest:

Zastosowanie

Mobil Delvac 1 5W-40 jest zalecany do stosowania we wszystkich aplikacjach silników Diesla o skrajnie wysokich

charakterystykach włącznie z najnowocześniejszymi silnikami o niskiej emisji z recyrkulacją gazów spalinowych

(EGR). Aplikacje te obejmują następujące:

• W silnikach pojazdów drogowych działających zarówno przy dużych szybkościach/ dużym ładunku oraz

częstego startu/ zatrzymania

• W silnikach pojazdów specjalnych działających w trudnych warunkach małej szybkości/ dużego ładunku

• We właściwie wszystkich pojazdach z silnikiem Diesla pochodzących od producentów amerykańskich,

europejskich oraz japońskich

• W silnikach benzynowych wysokich osiągów oraz w taborze mieszanym

• Jednostkach chłodzących

Wiec w osobowkach rowniez nie ma przeszkod (wg producenta przynajmniej zeby.GIF)

Ale pamietam, ze sam olej od odpowiadajacego mu Mobil 1 (tylko go akurat nie bylo...) tanszy wcale nie byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stosował któryś z Was może?

Stosowalem kiedys olej do ciezarowych diesli w polonezie.

Na wszystkim innym kontrolka smarowania sie swiecila, a na tym oleju pojezdzil jeszcze ladne lata i kkm skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swego czasu stosowalem olej z TIRA w Uno i Astrze F, dlatego ze mialem za friko od znajomego.

> Nic zlego sie z silnikiem nie dzialo

> Ale tym silnikom to raczej ciezko zaszkodzic.

> Do nowoczesnego , zwlaszcza z turbina bym nie ryzykowal.

> Pzdr,

> Maciej

a to w TIR-ach turbiny są inne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.