Skocz do zawartości

Pęknięta szyba :(


Palczewskiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety pojawiły się pęknięcie, zamaskowałem je trochę dając naklejkę i już z daleka tak nie widać .

Jak myślicie, czy każdy napotkany policjant od razu zauważy?

I jakie są konsekwencje jeżdżenia z taką szybą i co za to grozi w praktyce?

dsc00168zv.th.jpg

dsc00169mg.th.jpg

dsc00170q.th.jpg

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ze w celu pozniejszego wyludzenia odszkodowania?

Celem otrzymania odszkodowania, jeśli będzie do wymiany.

Znajomemu sam ubezpieczyciel zaproponował takie rozwiązanie.

Ubezpieczył szybę lekko pękniętą.

Jeździł zresztą później tym autem jeszcze kilka lat i sprzedał je z taką samą szybą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ze w celu późniejszego wyłudzenia odszkodowania?

Jeśli już to oszczędności.

W tej chwili mam "rozszerzone" AC ale nie wiem czy wymiana szyby w to wchodzi. Pewnie tak. Za 5 tygodni kończy mi się ubezpieczenie, jeśli zgłoszę szkodę teraz to chyba zabiorą mi zniżki a mam juz komplet zniżek OC i AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej chwili mam "rozszerzone" AC

Koledzy pisali o ubezpieczeniu AutoSzyba np. w PZU, kosztuje 2.5% kwoty ubezpiecznia(50zł składki = 2000zł), korzystałem w tym roku 2 razy z tego ubezpieczenia, nie traci się żadnych zniżek, ale przy drugiej szkodzie jest udział własny 30%.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakąś nie widzę Twojej jakiejkolwiek.

> Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie to może zupełnie sobie daruj spamowanie?

> Szkoda miejsca w BD...

A jaka może być rada? Sprawa jest oczywista albo olać przepisy jak robi większość i jeździć do skutku albo wymienić szybę. Nad czym tu debatować...?

Twój post też dużo wniósł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie wink.gif

Właśnie wróciłem z ubezpieczalni. Bardzo miła pani od razu stwierdziła żebym nie zgłaszał szkody teraz (10% straty zniżki beksa.gif) tylko jak wykupie dopiero nowe ubezpieczenie to Ona oczywiście da mi jakaś promocje i zgłosi szkodę tak aby mnie to jak najmniej kosztowało a na razie żebym po prostu uważał smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie spokojnie

> Właśnie wróciłem z ubezpieczalni. Bardzo miła pani od razu stwierdziła żebym nie zgłaszał szkody

> teraz (10% straty zniżki ) tylko jak wykupie dopiero nowe ubezpieczenie to Ona oczywiście da

> mi jakaś promocje i zgłosi szkodę tak aby mnie to jak najmniej kosztowało a na razie żebym po

> prostu uważał .

do nubiry szyba pilkington z założeniem 350 zeta jak coś, do vectry pewnie podobnie, do octavi 400zł, zależy ile Cie to ubezpieczenie wyniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem slepy, albo niewiem.

Ja tam nie widze zadnego pekniecia.

Chyba ze chodzi o ta male okragle cos na prawym skrzydle orla.

A czy aby napewno w Polsce jezdzenie z lekko peknieta szyba jest niezgodne z przepisami?

Czy aby auto przeszlo przeglad to szyba nie moze miec nawet najmniejszego pekniecia?

Ja w styczniu wymienialem wycieraczki. Niechcacy gdy wycieraczka byla zdjeta, strzelilo mi ta metalowa wajcha w szybe. Efekt - najpierw bylo malutkie pekniecie ktore po kilku dniach jazdy poszlo na okolo 40cm w gore.

To wszystko po stronie pasazera.

Przejechalem tak 2500 km przez europe i dopiero w zeszym tygodniu wymienilem szybe na nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest slad po kamyku i z lokalizacji widze, ze jest w dolnym lewym rogu kierowcy. Jeśli to nie jest pęknięcie i jesli nei jest w polu widzenia to musiałby sie trafic wyjątkowo upierdliwy diagnosta, zebyś nie przeszedł przeglądu. raczej bym sie tym nie przejmował, choć w bliższej czy dalszej perspektywie bedzie czekała Cie wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.