Skocz do zawartości

Gaśnice samochodowe


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=0ZCzVwsWp5E&feature=related&hl=de&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=0ZCzVwsWp5E&feature=related&hl=de&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Ten filmik warto obejrzeć od 3 minuty...

Jaki jest sens wożenia gaśnic proszkowych w samochodach?

Jaki jest sens wożenia gaśnic poniżej 2kg w samochodach?

Ostatnio jadąc trzypasmową ulicą zobaczyłem twingo na poboczu z dymem wydobywającym się spod maski, właściciel stał bezradnie- nie miał gaśnicy. Wyciągnąłem swoją 2kg proszkową, świeżo po przeglądzie, nie pomogła w najmniejszym stopniu.

Swoją drogą ciekawe, że na trzypasmowej ulicy, zakorkowanej- gdzie auta jadą ok 10kmh byłem jedyną osobą która się zatrzymała.

Strażacy przyjechali szybko, ale komora silnika zdążyła się wypalić, deska rozdzielcza też się pokrzywiła od ciepła i pękła szyba przednia.

Zacząłem się rozglądać za jakąś pianową 12kg gaśnicą do bagażnika, tym bardziej że to tylko stówka pln'ów a można komuś pomóc...

EDIT- no właśnie czy kupić pianową czy śniegową? jaka jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio jadąc trzypasmową ulicą zobaczyłem twingo na poboczu z dymem wydobywającym się spod maski,

> właściciel stał bezradnie- nie miał gaśnicy. Wyciągnąłem swoją 2kg proszkową, świeżo po

> przeglądzie, nie pomogła w najmniejszym stopniu.

w jaki sposób to zrobiłeś?

bo jeżeli uniosłeś maskę do góry i próbowałeś gasić to nic nie da - trzeba tylko lekko unieść maskę tak aby było jak najmniej dopływu powietrza i wtedy ładować pod maskę proszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jaki sposób to zrobiłeś?

> bo jeżeli uniosłeś maskę do góry i próbowałeś gasić to nic nie da - trzeba tylko lekko unieść maskę

> tak aby było jak najmniej dopływu powietrza i wtedy ładować pod maskę proszek

właśnie bez podnoszenia maski, ale gaśnicy starczylo na jakies 5 sekund :/

Co ciekawe po strażakach nie spodziewałem się takiego zaangażowania w gaszenie auta za 4 tysiące złotych, a uwijali się niesamowicie - pełna profeska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest sens wożenia gaśnic proszkowych w samochodach?

nie jestem ekspertem, ale chyba ze względu na : proszkowa to przeważnie gasi pożary ABC, czyli ciała stałe, ciecze i gazy , pianowa to AB - niby dość, jak na auto...

proszkowa ma zakres stosowania (więc i PRZEWOŻENIA, przechowywania) -20 ~ +60*C, dla pianowej producent podaje +5 ~ + 60*C

> Jaki jest sens wożenia gaśnic poniżej 2kg w samochodach?

już kiedyś była dyskusja na ten temat: jedna gaśniczka zgasi papierosa lub paczkę zapałek, ale - jak piszesz - na zakorkowanej ulicy 10, 20 lub więcej takich małych gaśnic powinno już coś zdziałać, gdyby tylko choć co drugi kierowca chciał pomóc...

> Zacząłem się rozglądać za jakąś pianową 12kg gaśnicą do bagażnika, tym bardziej że to tylko stówka

> pln'ów a można komuś pomóc...

czyżby potaniało coś ostatnio?

PROSZKOWA 12 kg ABC

PIANOWA 9 kg AB

a dlaczego tylko 12 kg chcesz wozić w bagażniku? DUŻY MOŻE WIĘCEJ... biglaugh.gifhehe.gif

> EDIT- no właśnie czy kupić pianową czy śniegową? jaka jest różnica?

TUTAJ MASZ PROSZKOWE

TUTAJ PRZYKŁADOWY SKLEP Z CAŁOŚCIĄ ASORTYMENTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co się miało więcej ludzi zatrzymywać ? Najczęściej i tak nieudaje się ugasić płonącego auta a kto ma płacić za te gaśniece ? Kiedyśniedaleko mojej pracy paliło się auto, ktoś przyleciał po gasniece to mu dałem liczac na to że coś to pomoze bo to taka wieksza byla chyba 4kg a małych samochodowych to conajmniej kilka tam już poszło. Ale jak zobaczylem ze mądrale niedosyć ze otworzyli na maxa maskę to jeszcze klapę bagaznika to mi ręce opadły. Ogień aż szalał we wnętrzu auta. Za gaśniecę oczywiście nikt mi nie oddał a że nie jest to majątek to nie sądziłem się.

A czy z gaśnicami samochodowymi nie jest tak ze trzeba przed gaszeniem wcisnac na chwilkę przycisk zeby się tam coś zmieszało, jakiś naboj czy coś takiego ? Czy już tego niema ? Bo w tych większych z ciśnieniomierzem tego niema ale w małych samochodowych to neiwiem a nie chce mi się czytać na niej instrukcji zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly pomysl z gasnicami w samochodach to jest wsumie bezsens.

Tak jak juz napisaliscie nic to wsumie nie daje, a balast dodatkowy i koszt.

100x taniej by wyszlo placic ubezpieczycielom dodatkowe ubezpieczenie za szkody spowodowane ogniem, niz koszt wozenia gasnicy w kazdym samochodzie.

Polska chyba zreszta jest jednym z jedynych krajow w EU gdzie gasnice sa obowiazkowe. A np apteczki nie.

Bardziej dba sie o to, zeby uchronic przed szkoda samochod niz czlowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jaki sposób to zrobiłeś?

> bo jeżeli uniosłeś maskę do góry i próbowałeś gasić to nic nie da - trzeba tylko lekko unieść maskę

> tak aby było jak najmniej dopływu powietrza i wtedy ładować pod maskę proszek

A potem nawet nie próbować uruchamiać auta, tylko na lawetę i do warsztatu na wymianę wszystkich płynów i filtrów i generalne czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo taką małą gaśnicą to trzeba umieć się obsługiwać

najpierw uderzyć nią z 3 4 razy o ziemię. a następnie nacisnąć spust ale tylko na chwilkę (taki szybki psik) potem odczekać parę sekund 4 - 6 i gasić wink.gif naprawdę gaśnica 1 kilowa działa cuda jak się jej tak użyje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej dba sie o to, zeby uchronic przed szkoda samochod niz czlowieka.

Ależ przecież chodziło o człowieka, o tych co zbili kasę na wprowadzeniu tego obowiązku, przecież jak wiadomo z praktyki samochodowi niewiele pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacząłem się rozglądać za jakąś pianową 12kg gaśnicą do bagażnika, tym bardziej że to tylko stówka

> pln'ów a można komuś pomóc...

> EDIT- no właśnie czy kupić pianową czy śniegową? jaka jest różnica?

Ja planuje zakup 4-6kg ale proszkowej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polska chyba zreszta jest jednym z jedynych krajow w EU gdzie gasnice sa obowiazkowe.

ale...

Quote:

policjant nie wystawi mandatu w sytuacji, gdy skończyła się data ważności gaśnicy i nie została przeprowadzona ponowna legalizacja. Policjant może jedynie pouczyć o potrzebie konserwacji i sprawdzenia gaśnicy, aby w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba jej użycia, zadziałała ona sprawnie i skutecznie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja planuje zakup 4-6kg ale proszkowej

dobra planujecie zakup do auta - czy w domu posiadacie jakąkolwiek gaśnicę?

pytam bo w domu wypadki również się zdarzają a 90% osób ponoć nie ma w domu gaśnic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.