Skocz do zawartości

zaciski i tarcze wentylowane 240mm od 1.4 Turbo a felgi 13"


kudlaty_bytom

Rekomendowane odpowiedzi

zeszłego roku we wrześniu założyłem zaciski od 1.4T i tarcze wentylowane 240mm

założone miałem wtedy 14" alufelgi i do zimy się polatało, potem założyłem oryginalne 13" z zimówkami

przed ostatnim OZU wymieniałem wahacze i chciałem zrobić geometrię na oryginalnych felgach

przy okazji wymieniłem klocki na nowe i po założeniu oryginalnego koła zonk...

przy nowych klockach zacisk był tak wysunięty 'na zewnątrz', że haczył o środkową część felgi yikes.gif i koło się w cale nie kręciło!

morał jest taki, że najpóźniej przed zimą z początkiem września mogę założyć nowe klocki pod oryginalne stalowe felgi 13" hehe.gif wtedy klocki się zjadą i zacisk 'schowa'

może się komuś przyda taka informacja old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to ciekawe co piszesz, Spiller ma oryginalne 1.4T oczywiście z hamulcami wentylowanymi 240 mm i

> jakoś jeździ zimą na 13" z Uno bez problemów (i to nie są stalówki 13" od T tylko od

> "zwykłej" wersji)

Ja też mam hample z UT 1.3, w zimę jeździłem na stalówkach ze zwykłego Uno i zero problemów, dodam że w zimę były zakładane nówki tarcze i klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1.4T

tak mi się coś przypomniało, że stalówki 13" miały kilka wzorów i różniły się środkową częścią, te moje mają ją skośną od centralnej cześci ze śrubami do obręczy, a niektóre były zaokrąglone, co dawało więcej miejsca wewnątrz felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też mam hample z UT 1.3, w zimę jeździłem na stalówkach ze zwykłego Uno i zero problemów, dodam

> że w zimę były zakładane nówki tarcze i klocki

W turboparchu przez jakiś czas miałem stalówki od serii 1.0, 155/70 R13, i było dobrze niewiem.gif dodam, że kolo od którego kupiłem T, tez jeździł na stalowych 13" hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji:

1. Klocki to jakieś zamienniki i mają więcej materiału do starcia, aby "na dłużej starczyły".

2. Masz nieoryginalne felgi, które nie trzymają fabrycznych parametrów.

Ja na zaciskach z Palio pod tarcze 240mm wentylowane, na oryginalnych felgach 4,5Jx13" nie miałem żadnego problemu, bo ktoś tam napisał, że może masz zaciski od Sieny/Palio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.