Skocz do zawartości

szkoda z polisy Autocasco


piotr1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytania do osób które mają doświadczenie w likwidacji szkód z polisy AC

1. czy warsztat któremu zleciło się naprawę samochodu robi jakąś łaskę użyczając samochód zastępczy na czas naprawy?

2. czy czas naprawy to wtedy kiedy wstawiam auto do warsztatu i mówię "róbcie" czy wtedy kiedy będą wszystkie zgody (zatwierdzenie kosztorysu).

3. czy po naprawie dostaje się jakąś fakturę (zlecenie bezgotówkowe naprawy) albo jakiś kosztorys naprawy.

4. czy praktykuje się coś takiego jak ocenę wykonanej naprawy przez np niezależnego rzeczoznawcę w celu sprawdzenia czy dany serwis rzeczywiście ruszał te rzeczy do których się deklarował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pytania do osób które mają doświadczenie w likwidacji szkód z polisy AC

> 1. czy warsztat któremu zleciło się naprawę samochodu robi jakąś łaskę użyczając samochód zastępczy

> na czas naprawy?

> 2. czy czas naprawy to wtedy kiedy wstawiam auto do warsztatu i mówię "róbcie" czy wtedy kiedy będą

> wszystkie zgody (zatwierdzenie kosztorysu).

> 3. czy po naprawie dostaje się jakąś fakturę (zlecenie bezgotówkowe naprawy) albo jakiś kosztorys

> naprawy.

> 4. czy praktykuje się coś takiego jak ocenę wykonanej naprawy przez np niezależnego rzeczoznawcę w

> celu sprawdzenia czy dany serwis rzeczywiście ruszał te rzeczy do których się deklarował.

1. samochód można wypożyczyć gdziekolwiek, najpierw trzeba zań zapłacić z własnej kieszeni, później dochodzić zwrotu od ubezpieczalni i udowodnić, że auto było niezbędne

2. podejrzewam, że to pytanie jest konsekwencja pytania 1

3. jeśli auto firmowe to jest faktura od której trzeba zapłacić VAT jeśli jest się VAT-owcem, jeśli nie to na pewno do wglądu jest co i za ile

4. tyle praktyk ilu użytkowników, nikt nie może zabronić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. samochód można wypożyczyć gdziekolwiek, najpierw trzeba zań zapłacić z własnej kieszeni, później

> dochodzić zwrotu od ubezpieczalni i udowodnić, że auto było niezbędne

> 3. jeśli auto firmowe to jest faktura od której trzeba zapłacić VAT jeśli jest się VAT-owcem, jeśli

> nie to na pewno do wglądu jest co i za ile

> 4. tyle praktyk ilu użytkowników, nikt nie może zabronić

chyba trochę kolega pomylił OC z AC confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pytania do osób które mają doświadczenie w likwidacji szkód z polisy AC

> 1. czy warsztat któremu zleciło się naprawę samochodu robi jakąś łaskę użyczając samochód zastępczy

> na czas naprawy?

warsztat nie ma obowiązku. Raczej nikt mu za to extra nie zapłaci.

> 2. czy czas naprawy to wtedy kiedy wstawiam auto do warsztatu i mówię "róbcie" czy wtedy kiedy będą

> wszystkie zgody (zatwierdzenie kosztorysu).

Czas technologicznej naprawy - czas wynikający z kosztorysu z zastrzeżeniem, że dzień ma 8 rbg. Na miejscu warsztatu (i Twoim) czekałbym na zatwierdzenie kosztorysu aby potem nie być niemilie rozczarowanym.

> 3. czy po naprawie dostaje się jakąś fakturę (zlecenie bezgotówkowe naprawy) albo jakiś kosztorys

> naprawy.

Jeżeli sobie zażyczysz, to powinienneś dostać kopię. Oryginały lądują u ubezpieczyciela.

> 4. czy praktykuje się coś takiego jak ocenę wykonanej naprawy przez np niezależnego rzeczoznawcę w

> celu sprawdzenia czy dany serwis rzeczywiście ruszał te rzeczy do których się deklarował.

Na własny koszt możesz. Jeżeli okaże się, że warsztat wykonał inne prace niż w zleceniu (kosztorysie) to możesz wystąpić na drogę cywilną wobec warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warsztat nie ma obowiązku. Raczej nikt mu za to extra nie zapłaci.

Czyli oddając samochód do naprawy nie ma się gwarancji że otrzyma się zastępczy hmm.gif

Jak się dostanie należy się cieszyć... jak nie to następnym razem omijać warsztat szerokim łukiem hmm.gif

Dziękuje bardzo za odpowiedzi bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pytania do osób które mają doświadczenie w likwidacji szkód z polisy AC

> 1. czy warsztat któremu zleciło się naprawę samochodu robi jakąś łaskę użyczając samochód zastępczy

> na czas naprawy?

Żadnej.

Płacisz-wymagasz.

> 2. czy czas naprawy to wtedy kiedy wstawiam auto do warsztatu i mówię "róbcie" czy wtedy kiedy będą

> wszystkie zgody (zatwierdzenie kosztorysu).

A o co chodzi ?

Warsztat nie kiwnie palcem, dopóki nie domówisz sprawy z ubezpieczycielem.

Wyjątek - płacisz gotówką i sam bujasz się z ubezpieczycielem.

> 3. czy po naprawie dostaje się jakąś fakturę (zlecenie bezgotówkowe naprawy) albo jakiś kosztorys

> naprawy.

Fakturę - jak najbardziej + kopia dla ubezpieczyciela.

> 4. czy praktykuje się coś takiego jak ocenę wykonanej naprawy przez np niezależnego rzeczoznawcę w

> celu sprawdzenia czy dany serwis rzeczywiście ruszał te rzeczy do których się deklarował.

Klient płaci - klient wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak mi padnie skrzynia i okaze się wadliwa (...)

Hmm ... nie wiem, czy się rozumiemy hmm.gif ... inaczej, przyczyna szkody musi pochodzić z zewnątrz, przykładowo: zatarcie silnika => AC nie obejmuje, wydmuchanie uszczelki pod głowicą => AC nie obejmuje, natomiast wjazd w dziurę w jezdni (OC zarządcy pomijam) skutkujące uderzeniem w łapę, a następnie pęknięcie bloku silnika => AC obejmuje (przyczyna zewnętrzna = dziura w jezdni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm ... nie wiem, czy się rozumiemy ... inaczej, przyczyna szkody musi pochodzić z zewnątrz,

> przykładowo: zatarcie silnika => AC nie obejmuje, wydmuchanie uszczelki pod głowicą => AC nie

> obejmuje, natomiast wjazd w dziurę w jezdni (OC zarządcy pomijam) skutkujące uderzeniem w

> łapę, a następnie pęknięcie bloku silnika => AC obejmuje (przyczyna zewnętrzna = dziura w

> jezdni).

OKI paniał ok.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem kiedyś o wycenę naprawy mojego nowego SC. Podali cenę. Zgodziłem się pod warunkiem auta zastępczego - mieszkam z drugiej strony miasta. Akurat nie mieli na stanie więc powiedziałem że poczekam i się zastanowię. Rano tel. że zastępczak czeka. Naprawę więc u nich sfinalizowałem, z mojego AC, wypłata do ręki - z serwisem sam się rozliczałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadnej.

> Płacisz-wymagasz.

Płacisz za naprawe. Jak w cenie masz naprawe z wypożyczeniem, to plus dla warsztatu. Ale nie oczekuje, ze Ci warsztat w kosztorysie napisze pozycje "wynajem sam. zastępczego" a ubezpieczyciel ze standardowego AC zaakceptuje.

> Fakturę - jak najbardziej + kopia dla ubezpieczyciela.

> Klient płaci - klient wymaga.

Kopia dla Ciebie, oryginał dla ubezpieczyciela - chyba, ze jesteś firma i rozliczasz kwestie VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pytania do osób które mają doświadczenie w likwidacji szkód z polisy AC

> 1. czy warsztat któremu zleciło się naprawę samochodu robi jakąś łaskę użyczając samochód zastępczy

> na czas naprawy?

wybrałem sam waytogo.gif

auto zastępcze opłacone było z ac

> 2. czy czas naprawy to wtedy kiedy wstawiam auto do warsztatu i mówię "róbcie" czy wtedy kiedy będą

> wszystkie zgody (zatwierdzenie kosztorysu).

u mnie zajęło to tydzień

> 3. czy po naprawie dostaje się jakąś fakturę (zlecenie bezgotówkowe naprawy) albo jakiś kosztorys

> naprawy.

tak

> 4. czy praktykuje się coś takiego jak ocenę wykonanej naprawy przez np niezależnego rzeczoznawcę w

> celu sprawdzenia czy dany serwis rzeczywiście ruszał te rzeczy do których się deklarował.

sam oglądałem auto i to co mi się nie podobało poprawili waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płacisz za naprawe. Jak w cenie masz naprawe z wypożyczeniem, to plus dla warsztatu. Ale nie

> oczekuje, ze Ci warsztat w kosztorysie napisze pozycje "wynajem sam. zastępczego" a

> ubezpieczyciel ze standardowego AC zaakceptuje.

Jeżeli jesteś prostym klientem z ulicy, to zapomnij o zastępczaku w cenie naprawy.

Warsztat aby podejść do ubezpieczyciela też MUSI mieć odpowiednio niskie stawki - inaczej żaden ubezpieczyciel nie zleci mu roboty.

Przeto liczenie na zastępczaka w cenie naprawy gdy jest to naprawa z AC to liczenie na nadmiar szczęścia.

Stąd napisałem - płacisz-wymagasz -> ergo -> płacisz warsztatowi za usługę p.t. wynajem samochodu zastępczego to i wymagasz.

ALEEEE - jest to usługa płatna oddzielnie.

Chyba, że w OWU AC masz gwarantowany zwrot takiego kosztu - wtedy ubezpieczyciel faktycznie zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.