Skocz do zawartości

Skuter do 4 tys.zł


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Witka!

Chcę kupić synowi skuter za dostanie się do technikum informatycznego.

Czy możecie polecić mi jakiś skuter/motorower w cenie do 4 tys.zł? Młodemu nie podobają się pękate skutery, za to widziałby się na takim "usportowionym". Jaki silnik: dwusuw, czy czterosuw? Jakich marek unikać, a na jakie zwrócić uwagę? Obeznanych w temacie proszę o porady ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka!

> Chcę kupić synowi skuter za dostanie się do technikum informatycznego.

> Czy możecie polecić mi jakiś skuter/motorower w cenie do 4 tys.zł? Młodemu nie podobają się pękate

> skutery, za to widziałby się na takim "usportowionym". Jaki silnik: dwusuw, czy czterosuw?

> Jakich marek unikać, a na jakie zwrócić uwagę? Obeznanych w temacie proszę o porady .

agility RS, cena sie nie przejmuj, mozna wyrwac taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka!

> Chcę kupić synowi skuter za dostanie się do technikum informatycznego.

> Czy możecie polecić mi jakiś skuter/motorower w cenie do 4 tys.zł? Młodemu nie podobają się pękate

> skutery, za to widziałby się na takim "usportowionym". Jaki silnik: dwusuw, czy czterosuw?

> Jakich marek unikać, a na jakie zwrócić uwagę? Obeznanych w temacie proszę o porady .

Zobacz czy nie ma jeszcze gdzies wyprzedazy Kymco Super 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co powiecie na Rometa? alledrogo dwusuw A może ten: kolejny ? Taki jeszcze: peugeot

Scigacza 4suwa odpusc, muł jak cholera jeżdzi taki u nas. Zamiast 2 suwa rometa lepiej jak pisaliśmy Kymco. Peugeot wszystko zalezy od jego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więcej możliwości dłubania tzn lepsze rezultaty

a potem kolejny wątek na AK z cyklu-"co to za debilni rodzice pozwalają gówniarzom jeżdzić na skuterach 80km/h"... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a potem kolejny wątek na AK z cyklu-"co to za debilni rodzice pozwalają gówniarzom jeżdzić na

> skuterach 80km/h"...

Zeby jezdzic 80 km/h nie trzeba dlubac.

Wystarczy kupic odpowiedni model i odblokowac.

O ile dzieciaki moga sobie i innym zrobic kuku

tak nie wydaje mi sie, zeby dojrzala osoba posiadajaca kat. B

byla bardziej bezpieczna przy 45 km/h niz przy 80 km/h.

Szczegolnie na ruchliwej dwu-trzypasmowce z ograniczeniem "80".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i wiecej mozliwosci skopania, ja tam wole 4T

Kostrukcja 2suwa jest taka prosta , że nie ma co skopać. A nawet to kazdy to naprawi. Co do jeżdzenia 80km/h. To jak zapatrujecie sie na to , że simsony koło tego latały i lataja.I kiedyśjakoś nikt nie słyszal o ich blokowaniu. A pewnie nie jeden tu za młodych lat jeżdził simakiem. Zreszta nie trzeba młodemu odblokowywać. Ale przyspieszenie też sie liczy a tu znowu 2 takt rządzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeby jezdzic 80 km/h nie trzeba dlubac.

> Wystarczy kupic odpowiedni model i odblokowac.

> O ile dzieciaki moga sobie i innym zrobic kuku

> tak nie wydaje mi sie, zeby dojrzala osoba posiadajaca kat. B

> byla bardziej bezpieczna przy 45 km/h niz przy 80 km/h.

> Szczegolnie na ruchliwej dwu-trzypasmowce z ograniczeniem "80".

aha,czyli dla ciebie absolwent gimnazjum to osoba dojrzała hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może GB Street ?? Romet Zetka 50?? i silniki 4 suwowe nowej konstrukcji wcale tak bardzo nie odstają od 2 suwów, a nawet idą lepiej, i mogę to każdemu chętnemu udowodnić smile.gif btw 4 suw jest ekonomiczniejszy, i przede wszystkim niech młody bierze coś manualnego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj chinola, z używanych skuterów to najlepiej szukać czegoś z silnikami Minarelli i najlepiej chłodzonych cieczą

Moi kumple jeżdżą Apriliami SR, Aeroxami i nie narzekają na nie, ja miałem Malaguti F15 i byłem zadowolony, dosyć duży skuterek i nawet nieźle się odpychał grinser006.gif a no i Malaguti są w miarę tanie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupuj chinola, z używanych skuterów to najlepiej szukać czegoś z silnikami Minarelli i

> najlepiej chłodzonych cieczą

> Moi kumple jeżdżą Apriliami SR, Aeroxami i nie narzekają na nie, ja miałem Malaguti F15 i byłem

> zadowolony, dosyć duży skuterek i nawet nieźle się odpychał a no i Malaguti są w miarę tanie

Ale na takie skutery można się nieźle nadziać... U mnie na warsztacie był niedawno aerox. Ktoś się nim bawił i go nieźle zepsuł. Nie dość że z anglii (duzo zardzewiałych części niewidocznych bo pod owiewkami są) i pozmieniane rolki i sprężyny. Te najsłynniejsze sportowe skutery są najgorsze bo często młodzi się nimi bawią i tylko je psują. Ja osobiście uważam że skutery są dobre dla starszych ludzi dojeżdżających do pracy lub na zakupy. Młodzi powinni mieć coś z biegami żeby się naczyli jeździć. Później taki ze skutera siada na motocykl i nie wie jak się sprzęgło obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolegę w pełni, a co do chińczyka to pokaż mi w czym chiński skuter dobrej klasy jest gorszy od europejczyka dobrej klasy... no proszę, i to na podstawie własnych doświadczeń

i piszę to ujeżdżając nie jednego chińczyka i niejednego europejczyka czy nawet japońca.

a i druga sprawa że chińczyk chińczykowi nie równy, jak się kupi coś zupełnie tandetnego to się będzie sypać, sam mam Shineraya który kosztował bagatela 2500 zł nowy, zero automatyki, prostota w budowie, zero plastiku... po prostu pojazd z założenia do przemieszczania się z punku A do punku B i sprawdza się znakomicie, fabrycznie nie zablokowany, spalanie 1,8 litra na setkę, v max blisko 90 km/h, zupełna seria... niech mi ktoś pokaże coś lepszego w tej cenie z europejczyków... a i silnik trzyma się wspaniale pomimo iż normą są dla mnie trasy bez zatrzymania rzędu 200-400 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli ma kat. B i moze jezdzic autem ponad dwie paczki

> to czemu rzysz jak mowie o 80 km/h na skuterze.

ale gdybyś wreszcie przeczytał zarówno pierwszy jak i mój post to zrozumiałbyś,że ja rżę[cokolwiek to oznacza] z tego,że 16-letniego chłopaka uważasz za osobę dojrzałą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na setkę, v max blisko 90 km/h, zupełna seria... niech mi ktoś pokaże coś lepszego w tej cenie

Proszę cie nie ran mnie zmierz Gpsem i zejdz na ziemie. Przecia najmnocnieszy skuter 50cm Aerox idzie max 85km/h REALNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może GB Street ?? Romet Zetka 50?? i silniki 4 suwowe nowej konstrukcji wcale tak bardzo nie

> odstają od 2 suwów, a nawet idą lepiej, i mogę to każdemu chętnemu udowodnić btw 4 suw jest

> ekonomiczniejszy, i przede wszystkim niech młody bierze coś manualnego

Synowi spodobał się Romet Zetka 50- jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym rometa nie bral, troche kiepsko maja z jakoscia wykonania

Facet z sąsiedztwa ma rometa, ale z większym silnikiem. Jeździ nim cały rok- nawet w zimie. Chłopakowi ma służyć 2 góra 3 lata, a potem idzie na prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Facet z sąsiedztwa ma rometa, ale z większym silnikiem. Jeździ nim cały rok- nawet w zimie.

> Chłopakowi ma służyć 2 góra 3 lata, a potem idzie na prawko.

dostales odpowiedz, polecany jest raczej Kymco wiec nie wiem czego oczekujesz, ze ktos potwierdzi, ze kupno rometa jest ok? Jesli mlody chce rometa i Tobie to nie przeszkadza to go kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mierzone GPS-em, więc wiem o czym mówię... możliwe do osiągnięcia na manualnej (długiej) skrzyni, w bardzo lekkim sprzęcie z dobrym silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na razie zostały nam dwa warianty:

1- młody zdaje na kartę motorowerową i kupujemy motorower z biegami włączanymi nogą i mającym wygląd motocykla, np. GB Motors STREET, Romet ZETKA 50 itp.

2- młody robi prawo jazdy kat. A1 i myślimy dalej o moto do 125cm3.

Jest tu jakiś użytkownik motoroweru GB? Dzisiaj zatrzymałem jednego chłopaka na takim i na razie ma o nim pozytywne zdanie. Jednak przy ruszaniu ze swoją dziewczyną/ siostrą szału przyspieszenia nie widziałem, ale ja jestem już przyzwyczajony do dużych przyspieszeń.

W jednym sklepie sprzedawca sam mi powiedział, że co prawda Romety się często psują, ale za to jest do nich dużo tanich części.

Sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie zostały nam dwa warianty

Na Twoim miejscu nakierowałbym go na A1 125ccm. Jest masa fajnych sprzętów w tej pojemności, owiele mniejsza awaryjność w stosunku do 50ccm, a i w dwie osoby można juz gdzieś blisko pojechać.

Miałem kiedys epizod z Yamahą SR125. Świetny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia co kryje się pod pojęciem: AWARYJNOŚĆ

mnie dzisiaj spadła linka od gazu z manetki, śrubokręt mam w zestawie pod siedzeniem, 30 sekund i linka na swoim miejscu, dla mnie to nie awaria... tylko niefart, gdyż rączkę czasami można pchnąć w tył i to mogłem nawet sam wybić z prowadnicy... ale znam takich co przy czymś takim już do serwisu itp...

druga sprawa, że każdego nowego jednoślada trzeba dotrzeć, a młodziki nie zwracają na to uwagi, a potem płacz że po 1000km się silnik zatarł...

znam wielu co na nowych rometach bez dotykania czegokolwiek zrobili 20 kkm i więcej i nic się z nimi nie działo, ale użytkowali je wg zaleceń producenta itp

ps. miałem do czynienia z GB street przejazdem u qumpli, fajnie wygląda ale osiągi marne, gdyż sporo waży... ze wszystkich 50ccm 4t jakie znam, mój jest najszybszy... bo najlżejszy, i pisze tutaj o manualach

niemniej jak macie możliwość idzie dalej, pod 125, gdyż znając młodych szybko braknie mu mocy pod manetką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dzisiaj o koszt kursu na A1- 800zł + opłata za lekarza, dojazd na egzamin i wydanie PJ. Odpada ta opcja, bo zostaną grosze na moto a w dodatku aby jeździć "normalnym" motocyklem, czyli z silnikiem o większej pojemności niż 125 cm3, trzeba robić prawko od nowa ( info od instruktora nauki jazdy ). Obiecałem młodemu motorower najpóźniej we wrześniu tego roku za dostanie się do technikum i słowa dotrzymam.

Zatem zostajemy przy kupnie motoroweru o poj. do 50 cm3 z biegami "nożnymi" i wyglądającym jak motocykl. Polecicie jakiś na okres ok. 2. lat, czyli do momentu zrobienia PJ kat. A? Trochę się naczytałem, że ten GB STREET jest dość słabowity, ale sam widziałem, jak gościu pomykał takim w dwie osoby, więc może dla jednej wystarczyłoby na te 2 lata? Kupił bym używkę, ale weź tu kup człowieku w tej cenie zadbany motorower w miarę młody rocznikowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytałem dzisiaj o koszt kursu na A1- 800zł + opłata za lekarza, dojazd na egzamin i wydanie PJ.

> Odpada ta opcja, bo zostaną grosze na moto a w dodatku aby jeździć "normalnym" motocyklem,

> czyli z silnikiem o większej pojemności niż 125 cm3, trzeba robić prawko od nowa ( info od

> instruktora nauki jazdy ). Obiecałem młodemu motorower najpóźniej we wrześniu tego roku za

> dostanie się do technikum i słowa dotrzymam.

> Zatem zostajemy przy kupnie motoroweru o poj. do 50 cm3 z biegami "nożnymi" i wyglądającym jak

> motocykl. Polecicie jakiś na okres ok. 2. lat, czyli do momentu zrobienia PJ kat. A? Trochę

> się naczytałem, że ten GB STREET jest dość słabowity, ale sam widziałem, jak gościu pomykał

> takim w dwie osoby, więc może dla jednej wystarczyłoby na te 2 lata? Kupił bym używkę, ale weź

> tu kup człowieku w tej cenie zadbany motorower w miarę młody rocznikowo...

Hm klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na codzien do czynienia z GB street i powiem kolejno co się zepsuło poszło do wymiany:

-świeca od razu kaput -motor w ogóle nie odpalał na niej dopiero po zmianie na jakaś NGK odpalił.

-kompletny brak schowków - samym problemem jest zdejmowanie tych osłon(trzeba ogarnąć jak się zdejmuje tę chińską technologię...)

-zrobiłem koledze stop bo fabrycznie nie działał i cały czas się świecił natomiast pozycyjnego brak

-łatwy kąsek dla złodzieja bo bardzo łatwo jest ominąć stacyjkę i odjechać(już sprawdzaliśmy)

-odczepił/przepalił się kabelek idący do klosza lampy przedniej

-w tłumiku cały czas coś dzwoni i kopci na czarno(nie wiem czy to się tłumik tak dłuugo wypala czy też ma za bogatą mieszankę

-sygnalizacja stopu jest tylko z przedniego hamulca

-licznik ma tendencję do nagłego zawyżenia prędkości - rozpędzasz się i np do 50 licznikowych jest ok i nagle robi się 70(heh chińska technologia),

-obrotomierz też w sumie szaleje

-ciężko jest ustawić niskie w miarę stabilne obroty

-ssanie nie działa(sami nie wiemy czemu)

-silnik skręcony na śrubach bezpośrednio do ramy bez żadnych jakich kolwiek gumowych tulei czemu towarzyszą dość duże wibracje i pasażer daleko nie zajedzie bo już jechałem i te weibracje są nie do zniesienia.

-bak przykręcony na jedną śrubę można go spokojnie poruszyć ręką(pomysleć ze da się tam wlac ponad 15l...i to wszystko trzyma jedna śruba...)

-śwatła do kitu ani krótkie ani długie nie świecą jak należy(W Agility to jest parę odcieni i jaśniej i mocniej).

Osiągi: ponoć fabryczna 80ccm w co zaczynami powoli wątpić. Street jedzie na równo z moim Agility i rozwija max prędkość około 75km/h

Silnik jest kompletnie nie elastyczny i przy nagłym dodaniu gazu z niskich obrotów porpostu się zdławi i zgaśnie. Obroty uzytkowe to jest między 5-7tys/min poniżej zamula,powyżej puchnie i wibruje.

Ale puki co jeździ i ma około 1100km najechane podczas gdy moje Kymco Agility ma już 11500km i nie miałem okazji zaglądać do niego z powodu najmniejszej awarii(bo takiej nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać trafna sztuka się trafiła Twemu koledze, bo znam GB-Street którego nie dręczyły w/w przez Ciebie problemy i śmiga bez problemu już 8kkm...

i fakt, mocno mułowaty jest gb... moim smartem też go zostawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobitka w sklepie mówiła, że teraźniejszy GB STREET ma wzmocniony silnik- na kartce przy moto też to było napisane. Jechał już ktoś GB z tego roku, który ma niby ten wzmocniony silnik w porównaniu z tym z 2009r? Coś lepiej ciągnie?

Kurcze- Romet się psuje ( ciekawe, jak przyspiesza? ), GB jest ponoć strasznie mułowaty. Jest jeszcze jakiś motorower o poj. 50cm3 w tej cenie, który lepiej przyspiesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quest Smart po zmianie zębatki na mniejszą o jeden ząbek z przodu wyciąga nosem wszystkie 4T manulane i kilka 4t oraz 2t automaty. Ale to raczej dla kogoś kto potrzebuje się przemieszczać tanio z punktu A do punktu B, a nie dla młodego na lans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiło małe przetasowanie naszych "wymagań" zlosnik.gif.

Po wzrokowym przebadaniu GB Streeta i Rometa, a także po rozmowie z ich użytkownikami... motorowery takie odpadają frown.gif. Ilość dręczących je usterek ( m.in. wypadające biegi! ), a przede wszystkim żenujące przyspieszenie i moc ( jadąc Rometem pod "średnią" górę trzeba było zredukować do... jedynki! ), spowodowały całkowite przestawienie się mojego syna na skutery. Wystarczyła mu przejażdżka skuterem Kingway euroboy. Niby 119 kg, niby silnik 4T, a ... zapierdzielał, jak głupi. Fakt, że skutery są głośniejsze od motorowerów nic tu nie zmieni. Wolimy głośniejszy, ale za to "mocniejszy" pojazd.

Rozmawiałem ze sprzedawcą w Media Expert- na dzień dzisiejszy Kimco Agility może ściągnąć za 3,5 tys.zł.

Jakieś inne propozycje skuterów z cenie do 4 tys.zł? Ten Kimco ma silnik 4T, a zbiera bardzo dobre opinie. Raczej byśmy woleli 4T, bo i tak nikt nie będzie grzebał przy silniku- ja się narozkręcałem silniki motorowerów i motocykli za młodu i teraz wolę zapłacić mechanikowi zlosnik.gif.

Skuter będzie kupiony na początku września, więc może jeszcze jakieś promocje się pokażą?

W dodatku od sprzedawcy w ME dostałem info, że mam przyjść z nazwą modelu, a on powie mi, czy da radę go ściągnąć i ... jaka jest na niego promocja cool.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawiałem ze sprzedawcą w Media Expert- na dzień dzisiejszy Kimco Agility może ściągnąć za 3,5

> tys.zł.

> Jakieś inne propozycje skuterów z cenie do 4 tys.zł? Ten Kimco ma silnik 4T, a zbiera bardzo dobre

> opinie. Raczej byśmy woleli 4T, bo i tak nikt nie będzie grzebał przy silniku- ja się

> narozkręcałem silniki motorowerów i motocykli za młodu i teraz wolę zapłacić mechanikowi .

> Skuter będzie kupiony na początku września, więc może jeszcze jakieś promocje się pokażą?

Jesli 4T to niech bedzie Agility.

Ale wolalbym Agila RS z 2009.

Bedzie Cie kosztowal ~piecset wiecej

ale jest bardziej "dzisiejszy" w detalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Ale wolalbym Agila RS z 2009.

> Bedzie Cie kosztowal ~piecset wiecej

> ale jest bardziej "dzisiejszy" w detalach.

Jestem otwarty na wszystkie propozycje ok.gif. Nawet te droższe, bo może we wrześniu uda się złapać dobrą promocję cool.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.