Skocz do zawartości

Kia Cerato, Rio po lifcie, Lacetti, Megane, Stilo - który??


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kącikowiczów smile.gif Szukam nowszego auta (2005/2006) i jak wpiszę swoje warunki w wyszukiwarkę to wyskakują mi takie auta jak w tytule smile.gif Auto ma być benzynowe, w miarę komfortowe i bezpieczne. No i takie które mnie nie wykończy finansowo i psychicznie wink.gif Jak ktoś zna te autka to poproszę mnie zachęcić/wystraszyć wink.gif Szczególnie chodzi mi o auta ze znaczkiem KIA bo mało o nich informacji w necie... Z góry dzięki i pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacetti to po prostu Nubira III. Silniki 1,4 1,6 i 1,8 - wszystkie dobrze się gazują.

Diesel 2.0 później wszedł. Jest też benzyna 2.0, ale w autach z USA firmowanych przez Suzuki.

Obszerne wnętrze. Dużo miejsca na tylnej kanapie. Ciut mały bagażnik.

Niezależne zawiesznie z przodu i na tyle dobrze radzi sobie na naszych drogach.

Coraz więcej na rynku jest tanich części ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta tytułowe ułożyłbym w takiej kolejności:

1. Megane - II mi się podoba, auto jest bardzo komfortowe i lepsze niż powszechna opinia o nim. O bezpieczeństwie nie trzeba chyba wspominać.

2. Stilo/Lacetti - Stilo może, choć nie musi być awaryjne i drogie w eksploatacji. Niestety, fiat trochę się wstydzi tego modelu (stąd następca nazywa się Bravo). Lacetti to taki solidny średniak, jednak poziom wykończenia niekoniecznie musi przypaść do gustu.

3. Oba modele KIA - to jednak dość egzotyczne modele, popularność KIA zaczęła się od ceed'a. Sam mam egzotyczne auto i wiem, że to często sprawia problemy - trudniejsza diagnostyka (nikt się na tym nie zna, nie ma "typowych" przypadków), czasem problemy z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIA i Lacetti w tym towarzystwie to powiedzialbym "lekkie odmience", w sensie mniej popularne od pozostalych wiec z czesciami do nich jest jak jest. Czesci zamiennych od reki w pierwszym lepszym sklepie nie dostaniesz.

Co do oceny jezdzilem Cerato (niewiele bo ok 1 msc), Lacetti mam na stale.

Z perspektywy czasu wydaje mi sie, ze pod wzgledem wygody sa to podobne auta. Sporo miejsca z przodu i z tylu dla pasazerow.

Cerato byla 1,5 w dieslu i calkiem niezle ciagnela (pisze z perspektywy czlowieka poruszajacego sie nie najwolniej, ale autami o mocach ok 100KM), strasznie ciezko chodzilo w niej sprzeglo (ale to zastepczak byl, wiec wybaczyc sporo trzeba).

Kia miala duzy bagaznik, Lacek jezeli HB to z bagazami praktycznie powtorka Lanosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale duzo latwiej o meganke niz o stilo.

Zwłaszcza, że w poszukiwanym roczniku 2006 już można mieć auto poliftowe, gdzie większość niedomagań została usunięta. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie zachęcić/wystraszyć Szczególnie chodzi mi o auta ze znaczkiem KIA bo mało o nich

> informacji w necie... Z góry dzięki i pozdrawiam

Mam Cerato 1.6 CRDI od nowosci, rocznik 2006, przebieg 124 kkm. Jedyny problem mechaniczny jaki mi sie dwukrotnie przytrafil, to awaria pompy sprzegla. Poza tym wsystko OK. Zawieszenie takze jeszcze nie naprawiane, wiec jak widac auto nie psuje sie. Jednak oryginalne czesci sa dosc drogie, choc wbrew pozorom zamiennikow jest dosc duzo. Przeglady okresowe sa zalecane co 15 kkm, wiec dosc czesto. Duzo miejsca, silnik dynamiczny i oszczedny - jestem zadowolony i nie planuje na razie sprzedazy. Zycze udanego wyboru. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze macie trochę racji z tą "rzadkością" kijanek sick.gif A szkoda bo podobają mi się buu.gif Z meganką jest taki problem że nie podoba się mojej mulher.gifsick.gif Wygląda na to że na placu boju zostaje stilo i lacetti...

Z ciekawostek powiem wam że ubezpieczenie KIAnek jest tańsze o 20 - 30% od pozostałych autek yikes.gif Ciekawe dlaczego?

Pozdr ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze macie trochę racji z tą "rzadkością" kijanek A szkoda bo podobają mi się Z meganką jest

> taki problem że nie podoba się mojej

a o magentis myslales? Klasa wyzej ale cena przyjemna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice maja Rio chyba rocznik 2006. Nabili chyba z 20k km. Jezdza, leja i tyle.

Silnik 97KM nawet niezle sie odpycha, wrecz rakieta w stosunku do konkurenta cenowego z momentu zakupu, czyli grande z 65KM. Troche niefajny dzwiek silnika przy wiekszych obrotach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z meganką jest

> taki problem że nie podoba się mojej Wygląda na to że na placu boju zostaje stilo i

> lacetti...

Oglądnijcie i przejedźcie się każdym z tych aut. Co do podobania się - niech porówna wnętrza, bo swoje auto z zewnątrz będzie oglądać jakieś 30 sek. dziennie, więc chyba istotniejsze jest to żeby podobało jej się wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to że na placu boju zostaje stilo i

> lacetti...

Stilo miałem przez ponad trzy lata, lacetti mam od ponad roku, przez rok użytkowałem obydwa jednocześnie. Który lepszy? Trudny wybór, stilo miałem 3D, czyli najładniejsza wersja, lacetti mam kombi, więc auta o innym przeznaczeniu. Z zewnątrz każdemu podoba się co innego, więc tu decydujesz Ty. Wnętrze, kokpit ładniejszy był w stilo, fotele również wygodniejsze w stilo, materiały na fotelach lepsze w lacetti, tzn. welur w lacku nie zużywa się tak szybko jak w stilo. Wykończenie wnętrza ogólnie lepsze w stilo, wygodniejszy podłokietnik. Po stronie lacetti wadą jest brak komputera pokładowego, choć do tego się przyzwyczaiłem, klimatyzacja jest w lacetti o niebo lepsza niż w stilo. Utrzymanie czystości w aucie, tutaj wygrywa lacetti, stilo zresztą jak każdy fiat ma beznadziejną wykładzinę podłogową, którą ciężko się czyści. W lacetti są twardsze plastiki, które są bardziej podatne na zarysowania, natomiast mniej podatne na skrzypienie. Lacetti ma tę zaletę, że jest to auto typu plug&play, czyli wchodzisz i od razu wiesz co gdzie jest do obsługi auta. Wszystko jest bardzo intuicyjne i po 10 sekundach masz wrażenie, że znasz auto na wylot. Lacetti to też jeden z ostatnich samochodów w sprzedaży, który z Tobą nie gada przez komputer, że żarówka spalona, etc. Po czasie zaczyna się to doceniać. A wracając do żarówki, tutaj lacetti wygrywa jeżeli chodzi o wymianę żarówek w przednich reflektorach. W stilo projektant powinien za karę do końca życia wymieniać żarówki gratis. Podsumowując powiem tak, jak miałbym kupić auto do miasta typu hb to wygrywa stilo ale w wersji 3D (5D jest brzydkie). Jak miałbym wybierać w kombi to wygrywa Lacetti. Aha, obydwa auta z silnikiem diesla i tutaj od strony spalania stilo paliło mniej, natomiast kultura pracy lepsza w lacetti. Diesel w lacku chodzi bardzo cicho, lepiej się zbiera od samego dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilo miałem przez ponad trzy lata, lacetti mam od ponad roku, przez rok użytkowałem obydwa

> jednocześnie. Który lepszy? Trudny wybór, stilo miałem 3D, czyli najładniejsza wersja, lacetti

> mam kombi, więc auta o innym przeznaczeniu. Z zewnątrz każdemu podoba się co innego, więc tu

> decydujesz Ty. Wnętrze, kokpit ładniejszy był w stilo, fotele również wygodniejsze w stilo,

> materiały na fotelach lepsze w lacetti, tzn. welur w lacku nie zużywa się tak szybko jak w

> stilo. Wykończenie wnętrza ogólnie lepsze w stilo, wygodniejszy podłokietnik. Po stronie

> lacetti wadą jest brak komputera pokładowego, choć do tego się przyzwyczaiłem, klimatyzacja

> jest w lacetti o niebo lepsza niż w stilo. Utrzymanie czystości w aucie, tutaj wygrywa

> lacetti, stilo zresztą jak każdy fiat ma beznadziejną wykładzinę podłogową, którą ciężko się

> czyści. W lacetti są twardsze plastiki, które są bardziej podatne na zarysowania, natomiast

> mniej podatne na skrzypienie. Lacetti ma tę zaletę, że jest to auto typu plug&play, czyli

> wchodzisz i od razu wiesz co gdzie jest do obsługi auta. Wszystko jest bardzo intuicyjne i po

> 10 sekundach masz wrażenie, że znasz auto na wylot. Lacetti to też jeden z ostatnich

> samochodów w sprzedaży, który z Tobą nie gada przez komputer, że żarówka spalona, etc. Po

> czasie zaczyna się to doceniać. A wracając do żarówki, tutaj lacetti wygrywa jeżeli chodzi o

> wymianę żarówek w przednich reflektorach. W stilo projektant powinien za karę do końca życia

> wymieniać żarówki gratis. Podsumowując powiem tak, jak miałbym kupić auto do miasta typu hb to

> wygrywa stilo ale w wersji 3D (5D jest brzydkie). Jak miałbym wybierać w kombi to wygrywa

> Lacetti. Aha, obydwa auta z silnikiem diesla i tutaj od strony spalania stilo paliło mniej,

> natomiast kultura pracy lepsza w lacetti. Diesel w lacku chodzi bardzo cicho, lepiej się

> zbiera od samego dołu.

Podobne wnioski wyciągnąłem jak po przeczytaniu setek opinii na temat tych aut w necie ok.gif Aczkolwiek szukam hatchbacka do miasta więc dorzuciłeś mi punkcik dla stilo swoim komentarzem wink.gif Plusem lacetti za to jest jedna rzecz o której nikt nie wspomniał - łatwo znaleźć niezajeżdżoną i niebitą sztukę od pierwszego właściciela ok.gif meganką i stilo jest w tym temacie gorzej natomiast niewątpliwie są to chyba nowocześniejsze i wygodniejsze autka. Będe sie po prostu musiał nimi przejechać - zobaczymy który mi bardzie przypadnie do gustu wink.gif Aczkolwiek do końca nie będzie wiadomo co kupie, bo w związku z naszym patologicznym/przestępczym rynkiem używek pewnie po prostu kupię pierwsze auto które wzbudzi moje zaufanie odnośnie swojej przeszłości i stanu technicznego... Bo w tym posranym kraju nie szuka się auta w wymarzonej wersji i kolorze i roczniku tylko takiego które nie było kradzionym przystankiem od niemieckiego dziadka który jeździł wyłącznie na wstecznym.... Ech... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę trochę o Cerato 2.0 CRDI, gdyż posiadamy takową od listopada 2009 roku.

Kupiliśmy ją ściągniętą ze Austrii/Szwajcarii (nie pamiętam dokładnie) z przebiegiem 25kkm. Do dzisiaj nie mamy z nią problemów, a jeździ nią trzech kierowców w rodzinie. Silnik jest taki sam, jak w innych modelach Kii, porusza się żwawo (dużo lepiej, niż w Sportage), i pali około 1,5-2 litry mniej, niż w Sportage. 6-6,5 litra w trasie, około 8 w mieście.

W grudniu miałem małą przygodę ze zwierzem, gdzie uszkodzeniu uległy zderzak i chłodnica wody. O ile znalezienie zderzaka nie stanowiło problemu (dość sporo części z anglików) o tyle o nową chłodnicę było ciężej, ale to ze względu na nieoferowany w Polsce silnik.

Ogólnie to dość wdzięczne auto, dynamiczne, dobrze się prowadzące, i jak najbardziej polecam je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze macie trochę racji z tą "rzadkością" kijanek A szkoda bo podobają mi się

E tam, poszukaj części do Kia na Allegro - jest tego pełno. Poza tym warsztat może sprowadzić wszystko z hurtowni smile.gif W Łodzi są np. 3 autoryzowane stacje Kia, więc nie jest to chyba jakiś egzotyczny samochód.

Z meganką jest

> taki problem że nie podoba się mojej Wygląda na to że na placu boju zostaje stilo i

> lacetti...

> Z ciekawostek powiem wam że ubezpieczenie KIAnek jest tańsze o 20 - 30% od pozostałych autek

> Ciekawe dlaczego?

Pytałem agenta PZU. Cena polisy zależy m.in. od "chodliwości" auta w pewnych kręgach zlosnik.gif Dlatego np. za VW Passata zapłaciłbyś dużo więcej grinser006.gif

Ja tam z Rio jestem bardzo zadowolony, a jak czytałem opinie innych userów w necie to oni też smile.gif

> Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytałem agenta PZU. Cena polisy zależy m.in. od "chodliwości" auta w pewnych kręgach Dlatego np.

> za VW Passata zapłaciłbyś dużo więcej

A za seja najwięcej. Serio, jest w pierwszej lub drugiej grupie składkowej AC w PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.