Skocz do zawartości

przybywa oleju Mazda CX-7 2,4 T


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent to Mazda z silnikiem 2,4 T 260 KM

Okazało się, że jej oleju przybywa. Znaczy było do połowy bagneta, teraz jest pod max.

Czy to norma w tych silnikach, czy coś pierdykło?

Przebieg mały jakies 30 tys km.

Własciciel twuerdzi, że wcześniej przegonił go po autostradzie 200 km/h przez 10 min. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Pacjent to Mazda z silnikiem 2,4 T 260 KM

> Okazało się, że jej oleju przybywa. Znaczy było do połowy bagneta, teraz jest pod max.

> Czy to norma w tych silnikach, czy coś pierdykło?

> Przebieg mały jakies 30 tys km.

> Własciciel twuerdzi, że wcześniej przegonił go po autostradzie 200 km/h przez 10 min.

Po takim przegonieniu raczej powinno ubyć oleju.

Jeśli przybyło, to nie jest pozytywny objaw.

Płynu chłodzącego nie ubyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po takim przegonieniu raczej powinno ubyć oleju.

> Jeśli przybyło, to nie jest pozytywny objaw.

no w tym rzecz smile.gif

> Płynu chłodzącego nie ubyło?

tego nie wiem, ale chyba wtedy olej powinien zmienic kolor na mleko? hmm.gif czy tylko przy duzych ilosciach płynu zmieni kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no w tym rzecz

> tego nie wiem, ale chyba wtedy olej powinien zmienic kolor na mleko? czy tylko przy duzych

> ilosciach płynu zmieni kolor?

Jesli mowisz, ze przybylo z polowy bagnetu do full (czyli naprawde sporo) to powinien byc juz szlam. Chociaz to jest akurat bardziej zauwazalne w zbiorniczku wyrownawczym niz w misce olejowej.

Na pewno sprawdzal w takich samych warunkach??? Znaczy czas postoju, ewentualne nachylenie terenu itp???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli mowisz, ze przybylo z polowy bagnetu do full (czyli naprawde sporo) to powinien byc juz

> szlam. Chociaz to jest akurat bardziej zauwazalne w zbiorniczku wyrownawczym niz w misce

> olejowej.

> Na pewno sprawdzal w takich samych warunkach??? Znaczy czas postoju, ewentualne nachylenie terenu

> itp???

Tak, sprawdzali na zimnym silniku, teraz ma zlane do połowy bagneta i będzie obserwował. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Pacjent to Mazda z silnikiem 2,4 T 260 KM

> Okazało się, że jej oleju przybywa. Znaczy było do połowy bagneta, teraz jest pod max.

> Czy to norma w tych silnikach, czy coś pierdykło?

> Przebieg mały jakies 30 tys km.

> Własciciel twuerdzi, że wcześniej przegonił go po autostradzie 200 km/h przez 10 min.

zacznijmy od tego ze nie ma takiego silnika 2,4...

a skoro przybywa to mieszanka jest za bogata i paliwo scieka do miski olejowej zmywając film olejowy ze scianek cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zacznijmy od tego ze nie ma takiego silnika 2,4...

może i 2,6 nie pamietam, wyboru tam raczej nie ma zlosnik.gif

> a skoro przybywa to mieszanka jest za bogata i paliwo scieka do miski olejowej zmywając film

> olejowy ze scianek cylindra.

więc co może byc powodem, że jest za bogata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może i 2,6 nie pamietam, wyboru tam raczej nie ma

2.3 kara.gif

do 3 razy sztuka z_lol1.gif

> więc co może byc powodem, że jest za bogata?

te silniki sa bardzo bogato strojone w serii, jednym z poruszanych na forach w USA problemów jest właśnie rozcieńczanie oleju jeżeli auto porusza się głównie na krótkich trasach po miescie i jest często nieodgrzane

ale po przegonieniu po autostradzie to zdecydowanie powinno odparować i ubyć a nie przybyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.3

> do 3 razy sztuka

ehh.. wydawało mi się, że tam większy pierdziołek siedzi shocked.gif

> te silniki sa bardzo bogato strojone w serii, jednym z poruszanych na forach w USA problemów jest

> właśnie rozcieńczanie oleju jeżeli auto porusza się głównie na krótkich trasach po miescie i

> jest często nieodgrzane

> ale po przegonieniu po autostradzie to zdecydowanie powinno odparować i ubyć a nie przybyc

może on dopiero sprawdził po jeździe autostradą i wysnuł takie wnioski. Jeździ po mieście, ale większość to jazda z domu kilka km do autostrady do pracy i z powrotem. W jedną stronę 30 kilka km.

Czyli rozumiem, nie ma co bić piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ehh.. wydawało mi się, że tam większy pierdziołek siedzi

w CXie pewnie mógłby być większy, mając go w 3ce nie narzekam grinser006.gif

> może on dopiero sprawdził po jeździe autostradą i wysnuł takie wnioski. Jeździ po mieście, ale

> większość to jazda z domu kilka km do autostrady do pracy i z powrotem. W jedną stronę 30

> kilka km.

> Czyli rozumiem, nie ma co bić piany?

napewno nie wolno tego lekcewazyć, kontrolować koniecznie w takich samych warunkach, czyli zawsze na płaskim i jak po nocy to zawsze po nocy a nie raz po nocy a raz np. pół godziny po dojechaniu do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w skodzie miałem tak, że w zalezności którą stroną włożyłem bagnet to oleju przybywało albo ubywało hehe.gif

nieznacznie ale wyraźnie...

może niech na to zwróci uwagę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w CXie pewnie mógłby być większy, mając go w 3ce nie narzekam

Odpycha sie przyzwoicie jak na takie krówsko, choć ze sprzegłem sie nie popisali, wiec mocy własciwie za duzo hehe.gif

> napewno nie wolno tego lekcewazyć, kontrolować koniecznie w takich samych warunkach, czyli zawsze

> na płaskim i jak po nocy to zawsze po nocy a nie raz po nocy a raz np. pół godziny po

> dojechaniu do domu

Dzięki, przekażę koledze, bo już natręctw się dorobił z tym samochodem rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w skodzie miałem tak, że w zalezności którą stroną włożyłem bagnet to oleju przybywało albo

> ubywało

> nieznacznie ale wyraźnie...

> może niech na to zwróci uwagę

Kto tam ich wie, moze technologię od Skody wykradli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Smiejesz sie...a np. w Hondzie S2000 bagnet ma miarke z obu stron (naciecia co milimetr) i w

> instrukcji kaza patrzec na obie strony. Sugerowac sie nalezy nizszym pomiarem.

Muszę zapodać temat, niech sobie poczyta instrukcje od tej Mazdy, może wtedy bedzie miał mniej zmartwien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę zapodać temat, niech sobie poczyta instrukcje od tej Mazdy, może wtedy bedzie miał mniej

> zmartwien.

śmiej się smiej, ale bagnet faktycznie z obu stron pokazuje co innego rotfl.gif

żeby nie było że to wina japsów - bagnet jest sygnowany FoMoCo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.