Skocz do zawartości

Opony do uniacza


skrzatekMK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem po sąsiedzku. Mój kuzyn ma uniacza i się zastanawia jakie opony założyć na fele 13. Wiem, że chciałby w miarę najszersze. I tu prośba do Was. Możecie napisać jaki rozmiar opony jest w najrozsądniejszy poza katalogowym. Oczywiście zawias seryjny.

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wszystkim.

> Już zainteresowanemu przekazałem aby szukał sobie 150/70

A ja polecam 155/80/13

Jeśli nie zależy mu na "sporcie" wink.gif a na wygodniejszej jeździe (na dziurawych polskich drogach), są one dużo lepsze.

Warunek: musi mieć sprawne zawieszenie.

Przekłamanie licznika jest żadne: jak pokazuje 100km/h to jadę 106km/h (+ korzyści ze zmniejszonego przebiegu, niższe obroty itd.itd.)

Ja mam NAVIGATORy - jeżdżę emerycko - są cichutkie i wygodne (świetnie tłumią nierówności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli standardowa felga stalowa, to tylko 155/70

> Można oczywiście założyć 165/65, ale robi się balon przeokrutny

155/70 profil 108,5 mm

165/65 profil 107,25 mm

więc czemu te drugie to balony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie chodzi im o to, ze bok opony wystaje poza rant obreczy. Osobiscie nie widze w tym nic zlego.

a niech sobie wystaje, poza obrys samochodu nie wystaje ok.gif

za to komfort jazdy i przyczepność nie do porównania. No i trzeba mieć trochę silnika, aby taki kapeć nie przeszkadzał w jeździe. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.