Skocz do zawartości

LPG na Słowacji - ceny i tankowanie ?


darrkus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ? Jak wygląda sprawa z tankowaniem ? Potrzebna jest jakaś przejściówka ? hmm.gif Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ? wink.gif Żeby poruszać się tam autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ? wyjeżdzam na weekend i pytam biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ? Jak wygląda sprawa z tankowaniem ? Potrzebna jest jakaś

> przejściówka ? Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ? Żeby poruszać się tam

> autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ? wyjeżdzam na weekend i pytam

Tankuje pracownik stacji, przejściówka nie jest potrzebna. W ub roku LPG kosztowało 45 do 50 eurocentów. Na autostrady potrzebna jest winietka, do nabycia na pierwszej stacji za granicą, bo w PL zdzierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ? Jak wygląda sprawa z tankowaniem ? Potrzebna jest jakaś

> przejściówka ? Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ? Żeby poruszać się tam

> autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ? wyjeżdzam na weekend i pytam

jest pewnie tak samo jak w czechach więc tankujesz samodzielnie (przynajmniej dwa razy tankowałem i nikt nie podszedł żeby pomóc) przejściówka nie jest potrzebna. Jeśli chodzi o opłaty to musisz mieć ninetkę jeśli chcesz poruszać się autostradami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest pewnie tak samo jak w czechach więc tankujesz samodzielnie (przynajmniej dwa razy tankowałem i

> nikt nie podszedł żeby pomóc) przejściówka nie jest potrzebna. Jeśli chodzi o opłaty to musisz

> mieć ninetkę jeśli chcesz poruszać się autostradami.

Na kilka tankowań na Słowacji, raz sam tankowałem bo nikt nie podchodził. Chyba jednak tankuje pracownik stacji. Przejściówka niepotrzebna.

Czechy - dwa tankowania - dwa razy tankował pracownik stacji. Przejściówka chyba potrzebna.

Niemcy - dwa razy sam tankowałem - przejściówka potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ?

Podobne jak w PL

> Potrzebna jest jakaś przejściówka ?

Nie. Przejściówki NA PEWNO nie potrzebujesz w:

CZ, SK, H, A, SLO, I, HR, SRB.

Niektóre stacje w Niemczech mają dystrybutory z 2 końcówkami - do jednej z nich nie potrzebujesz przejściówki

Tabelka standardów złączy

> Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ?

W wymienionych przeze mnie krajach (CZ, SK, H, A, SLO, I, HR, SRB) LPG nalewa pracownik stacji.

> Żeby poruszać się tam autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ?

Tak, do nabycia na każdej stacji benzynowej. Tygodniowa 4,9 eur, miesięczna 9,9 eur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ?

Do wprowadzenia Euro było nieznacznie taniej, teraz jest trochę drożej i wynika to głównie z osłabienia złotówki. Drożej, ale akceptowalnie.

> Jak wygląda sprawa z tankowaniem ? Potrzebna jest jakaś

> przejściówka ? Tankuje się samemu czy robi to pracownik stacji ?

Stacje tankujące gaz oznaczone są jako Autoplyn albo LPG. Przejściówki nie potrzeba. Tankuje zawsze pracownik stacji, nigdy nie kazano mi tego samemu robić. Cena LPG to około 0,5 Euro/litr.

> Żeby poruszać się tam autostradą trzeba mieć tam jakąś winietę ? wyjeżdzam na weekend i pytam

Opłatami objęte są nie tylko autostrady, ale również drogi szybkiego ruchu i drogi I kategorii... LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W wymienionych przeze mnie krajach (CZ, SK, H, A, SLO, I, HR, SRB) LPG nalewa pracownik stacji.

Na Słowacji w nocy praktycznie nikomu nie chce się wychodzić z budy i każą sobie samemu zatankować. Często też dyżur nocny ma tylko jeden pracownik i stoi przy kasie więc się do dytrybutora nie ruszy. Przetestowane na wielu stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kształtują się ceny LPG na Słowacji ?

Jako, że odpowiedzi na to pytanie nie są zbyt precyzyjne, polecę stronę z cenami zawsze aktualnymi:

natankuj.sme.sk

Można wybrać sobie miejsce gdzie chcemy tankować, zobaczyć dojazd itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Słowacji w nocy praktycznie nikomu nie chce się wychodzić z budy i każą sobie samemu zatankować.

> Często też dyżur nocny ma tylko jeden pracownik i stoi przy kasie więc się do dytrybutora nie

> ruszy. Przetestowane na wielu stacjach.

Dzęki za info, w nocy nie będę tankował grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.