Skocz do zawartości

żółte światła przeciwmgielne a przepisy


mlodysc

Rekomendowane odpowiedzi

> byłem dziś na przeglądzie i pan diagnosta kazał mi zdemontować żółte halogeny w uno i założyć

> białe bo sie przepisy zmieniły prawda to czy w jajo mnie koleś robi

zmienił się przepis ale to się chyba nie tyczy aut gdzie jest już zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmienił się przepis ale to się chyba nie tyczy aut gdzie jest już zamontowane

Podobno w naszym pieknym kraju prawo nie dziala wstecz ale wszystko jest mozliwe przeciez nie masz swiatel nigdzie wbitych wiec skad moga wiedziec ze nie zalozyles ich teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać rozporządzenia dotyczącego obowiązkowego wyposażenia itp. ale z tego co pamiętam to żółte selektywne są od 1 stycznia zabronione w przypadku świateł mijania i drogowych. Nie ma żadnej wzmianki na temat świateł przeciwmgielnych, czyli można mieć je żółte grinser006.gif Ja mam przeciwmgielne właśnie żółte selektywne i nikt się nigdy nie czepiał (na badaniach też) waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłem dziś na przeglądzie i pan diagnosta kazał mi zdemontować żółte halogeny w uno i założyć

> białe bo sie przepisy zmieniły prawda to czy w jajo mnie koleś robi

§ 2. Dopuszcza się wyposażenie pojazdu w światła drogowe, mijania lub pozycyjne przednie o barwie żółtej selektywnej do dnia 31 grudnia 2009 r.

Ustawodawca zezwala wciąż na używanie żółtych selektywnych w halogenach przeciwmgłowych, zabrania tylko w w/w światłach.

Żródło: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 4 maja 2009 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłem dziś na przeglądzie i pan diagnosta kazał mi zdemontować żółte halogeny w uno i założyć

> białe bo sie przepisy zmieniły prawda to czy w jajo mnie koleś robi

LordFalcon jasno odpowiedział co i jak.

ps - na której stacji są tacy znawcy?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłem dziś na przeglądzie i pan diagnosta kazał mi zdemontować żółte halogeny w uno i założyć

> białe bo sie przepisy zmieniły prawda to czy w jajo mnie koleś robi

Z tego co mi się wydaje to przepis dotyczy nowo wyprodukowanych samochodów od 1 stycznia 2010roku.

W samochodach wyprodukowanych wcześniej DOPUSZCZA się świecenie na żółto.

Napisz pismo do starosty by w jakiś sposób skontrolowali tego diagnostę, bo chyba powinien być z przepisami na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz pismo do starosty by w jakiś sposób skontrolowali tego diagnostę, bo chyba powinien być z

> przepisami na bieżąco.

święte słowa claps.gif bo irytuje mnie koleś na SKP, który czepia się licznika sciana.gif w prost nie do uwierzenia faint.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co mi się wydaje to przepis dotyczy nowo wyprodukowanych samochodów od 1 stycznia 2010roku.

> W samochodach wyprodukowanych wcześniej DOPUSZCZA się świecenie na żółto.

> Napisz pismo do starosty by w jakiś sposób skontrolowali tego diagnostę, bo chyba powinien być z

> przepisami na bieżąco.

Przepis nic nie dopuszcza, na dostosowanie źródła światła do obecnych wymogów kierowcy mieli czas do końca 2009 roku...

Żarnik (halogenowa żarówka) jest częścią tak wymienną, że nie ma zlituj...

Jeśli kogoś kręci inny kolor światła niż białe to jeszcze jest coś takiego jak żarniki "All weathers" i one są dopuszczone obecnie również do użytku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> święte słowa bo irytuje mnie koleś na SKP, który czepia się licznika w prost nie do uwierzenia

bo niby ze kombinuje z przebiegiem licznika itd i nie działał mi obrotomierz bo kabelka nie podłączyłem i już miał mi wtedy nie podbić ale spojrzał że jestem jego stałym klientem od paru lat i podbił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo niby ze kombinuje z przebiegiem licznika itd i nie działał mi obrotomierz bo kabelka nie

> podłączyłem i już miał mi wtedy nie podbić ale spojrzał że jestem jego stałym klientem od paru

> lat i podbił

Normalnie jak czytam takie posty to scyzoryk się w ręku otwiera. A co go obchodzi co robisz z przebiegiem. Mało to jest aut co powinny mieć zamiast 2 na pierwszym miejscu 6??? Ehh Ci nasi diagności. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie jak czytam takie posty to scyzoryk się w ręku otwiera. A co go obchodzi co robisz z

> przebiegiem. Mało to jest aut co powinny mieć zamiast 2 na pierwszym miejscu 6??? Ehh Ci nasi

> diagności.

to sie nazywa diagnosta służbista grinser006.gif jak auto jest sprawne to musi sie doczepić do jakiejś pierdoły cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A są takowe ?

> Barwa światła to barwa światła

Oczywiście, że są waytogo.gif Było wiele różnych aut z przeciwmgielnymi właśnie z żółtymi kloszami (np. w Polonezie można było takie mieć grinser006.gif). Natomiast przeciwmgielne do Uno Mk1 nie mają żółtych kloszy, tylko białe, żółty jest odbłyśnik. Wkładasz do tego zwykłą białą żarówkę halogenową i świeci na żółto ideia.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że są Było wiele różnych aut z przeciwmgielnymi właśnie z żółtymi kloszami (np. w

> Polonezie można było takie mieć ). Natomiast przeciwmgielne do Uno Mk1 nie mają żółtych

> kloszy, tylko białe, żółty jest odbłyśnik. Wkładasz do tego zwykłą białą żarówkę halogenową i

> świeci na żółto

No dobra, ale przepisy nie zabraniają posiadania żółtych pmg przecież, więc nie rozumie o co ten spór hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.