Skocz do zawartości

Wyważanie kół


kudlaty1990

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zajmuje się ktoś tutaj wyważaniem kół? Niedawno miałem o czynienia z prostą wyważarką. Dowiedziałem się, że że można ustawić dokładność wyważania (do 2g,5g i 10g) oraz, że przed wyważaniem powinno się zaprogramować wyważarkę pod dane koło (wpisać rozmiary). Jeśli nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi. Czy zwracacie uwagę na to na jakiej dokładności macie wyważane koła i czy ktoś wcześniej ustawia wyważarkę? Dokładność można bardzo szybko zmienić i wątpie żeby ktoś wyważał na najdokładniejszym pomiarze bo by więcej czasu zajmowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zajmuje się ktoś tutaj wyważaniem kół?

Powiedzmy, ze jestem w temacie zlosnik.gif

> Niedawno miałem o czynienia z prostą wyważarką.

> Dowiedziałem się, że że można ustawić dokładność wyważania (do 2g,5g i 10g) oraz, że przed

> wyważaniem powinno się zaprogramować wyważarkę pod dane koło (wpisać rozmiary). Jeśli nie mam

> racji to niech mnie ktoś poprawi.

Masz w 100% racje. W zaleznosci od modelu wywazarki wprowadza sie rozne parametry: srednica felgi, szerokosc felgi, roznego rodzaju odleglosci do felgi czy do ciezarkow- roznosci- zalezy od konkretnej wywazarki.

Z dokladnoscia tez sie zgadza. Wsyzstko jest ustawiane.

W nowszych czesto juz nie trzeba wprowadzac zadnych parametrow- wywazarka za posrednictwem roznych czujnikow sama sobie robi pomiary.

> Czy zwracacie uwagę na to na jakiej dokładności macie

> wyważane koła i czy ktoś wcześniej ustawia wyważarkę?

Z reguly, ze sie ciut na tym znam to zwracam uwage.

>Dokładność można bardzo szybko zmienić i

> wątpie żeby ktoś wyważał na najdokładniejszym pomiarze bo by więcej czasu zajmowało.

Sprawa jest taka, ze w regularnej sprzedazy najmnijeszym ciezarkiem jest taki o wartosci 5 gram. Mowie, podkreslam o regularnej sprzedazy i o ciezarkach samochodowych (czy to klejonych czy nabijanych). W zwiazku z tym kola sie wywaza z dokladnoscia do 5 gram- przynajmniej powinno tak byc.

Z dokladnoscia do 2 gram robi sie glownie auta sportowe i szybkie motocykle- ale to tez nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowiedziałem się, że że można ustawić dokładność wyważania (do 2g,5g i 10g)

Można, tylko po co? Nawet bardzo dokładnie wyważone koło zdjęte i ponownie założone na wyważarkę wykazuje różnice sięgające 20g, a po przejechaniu na nim kilku kilometrów przeważnie kwalifikuje się do ponownego wyważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jako syn oponiarza czuję się wezwany do odpowiedzi ;-)

...

> Dowiedziałem się, że że można ustawić dokładność wyważania (do 2g,5g i 10g)

Tak, to się ustawia. Zwykle na 5g. To standard.

> oraz, że przed

> wyważaniem powinno się zaprogramować wyważarkę pod dane koło (wpisać rozmiary).

Zgadza się. Ustawia się średnicę, wysokość opony i szerokość felgi.

> Jeśli nie mam

> racji to niech mnie ktoś poprawi. Czy zwracacie uwagę na to na jakiej dokładności macie

> wyważane koła i czy ktoś wcześniej ustawia wyważarkę? Dokładność można bardzo szybko zmienić i

> wątpie żeby ktoś wyważał na najdokładniejszym pomiarze bo by więcej czasu zajmowało.

Zajmuje to chwilę. Jeśli chodzi o ciężarki i ich małe wartości, to się je po prostu odcina szczypcami od najmniejszych standardowych.

Jednak jak już napisano, takie superdokładne wyważanie nie jest potrzebne, bo i tak po przejechaniu kilku km. będą inne wyniki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można, tylko po co? Nawet bardzo dokładnie wyważone koło zdjęte i ponownie założone na wyważarkę

> wykazuje różnice sięgające 20g, a po przejechaniu na nim kilku kilometrów przeważnie

> kwalifikuje się do ponownego wyważenia.

rotfl.gif To tylko swiadczy o "klasie" wywazarki i jej obslugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A żebyś wiedział, że im lepsza i dokładniejsza tym bardziej to wychodzi . Sprawdź to kiedys przy

> okazji wyważania kół

Hunter GSP9700, kolo wywazone, zoptymalizowane, zrobione okolo 1000km, po zalozeniu ponownie na wywazarke mialo niewywazenie 5g i to tylko z jednej strony (druga strona 0). Jakies pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwyrazniej Ty sie nie znasz lub Twoja wiedza ogranicza sie do prymitywnego Unitrola.

> Poprosze o taka instrukcje z zaznaczonym fragmentem do Huntera GSP9700.

wyskoczyłeś z "Road Test" którego nie ma 90-95% warsztatów w polsce i kozaczysz ?? rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojej, przepraszam, ze jezdze do tych 5-10%, ktore ten sprzet ma Zadziwia mnie za to brak

> znajomosci takiego sprzetu przez takiego "specjaliste" jak Ty.

W przeciwieństwie do Ciebie ja pracuje na takim sprzęcie, a nie tylko raz do roku odwiedzam zakład.

A moje stwierdzenie wynikało z faktu, że zdecydowana większość sprzętu ma taką klauzulę, o jakiej pisałem.

Zapomniałem tylko, że znajdą się tacy, co się potrafią doczepić do wszystkiego.

A tobie gratuluję, że znalazłeś fajny warsztat i czujesz tę niesamowitą różnicę po doważaniu, pewnie jeszcze większą czujesz jak masz napompowane koła azotem. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przeciwieństwie do Ciebie ja pracuje na takim sprzęcie, a nie tylko raz do roku odwiedzam zakład.

To, ze pracujesz naprawde o niczym nie swiadczy.

> A moje stwierdzenie wynikało z faktu, że zdecydowana większość sprzętu ma taką klauzulę, o jakiej

> pisałem.

Ale sa sprzety, ktore nie maja, o ktorych najwyrazniej nie miales pojecia.

> Zapomniałem tylko, że znajdą się tacy, co się potrafią doczepić do wszystkiego.

Nie, znajda sie tacy, co siegaja wiedza troche dalej niz Ty - samozwanczy spec od wywazania.

> A tobie gratuluję, że znalazłeś fajny warsztat i czujesz tę niesamowitą różnicę po doważaniu,

Nie dowazam kol. Chyba troche mylisz pojecia i zaczynam sie utwierdzac w przekonaniu, ze nie wiesz o czym piszesz.

> pewnie jeszcze większą czujesz jak masz napompowane koła azotem.

Nigdy nie pompowalem kol czystym azotem, ograniczam sie do 78%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, ze pracujesz naprawde o niczym nie swiadczy.

od 10lat mam swój serwis i jak to o niczym nie świadczy to nie mam więcej pytań.

> Ale sa sprzety, ktore nie maja, o ktorych najwyrazniej nie miales pojecia.

no coment...... rotfl.gif

> Nie, znajda sie tacy, co siegaja wiedza troche dalej niz Ty - samozwanczy spec od wywazania.

tak jestem samozwańczy bo mam swoją firme zakrecony.gif

> Nie dowazam kol. Chyba troche mylisz pojecia i zaczynam sie utwierdzac w przekonaniu, ze nie wiesz

> o czym piszesz.

ty za to wiesz najlepiej bo raz na rok możesz popatrzeć.... rotfl.gif

> Nigdy nie pompowalem kol czystym azotem, ograniczam sie do 78%.

wow, aż trudno uwierzyć hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można, tylko po co? Nawet bardzo dokładnie wyważone koło zdjęte i ponownie założone na wyważarkę

> wykazuje różnice sięgające 20g

Na mocno zajechanej wyważarce. Najzwyklejsza, sprawna wyważarka nie pokaże więcej niż 10g. Wiele razy testowałem na swojej i największe różnice sięgały 8-10g. Z reguły mieści się w 5g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.