Skocz do zawartości

Renault scenic II


gozy

Rekomendowane odpowiedzi

> 2004

no to jeszcze trzeba było powalczyć z niektórymi elementami, np. plastiki do podnoszenia szyb

> Bo nie każdy ma czas czy chęci ,zeby sie z tym dlubac . Hobbysta majsterkowicz jak najbardziej

prawda - auto ma jeździć, a nie stać w warsztacie ok.gif

ale wszystkie auta się psują - szmelcwageny też grinser006.gif

> Tylko stwierdzam ,ze poprostu ma mase upierdliwych usterek ,ktore trzeba z reguly usuwac samemu bo

> innaczej zostawi sie majatek u mechanikow

o każdym aucie tak można napisać palacz.gif to nie jest argument

> p.s. zobacz czy Ci dobrze odbijaja kierunki ?

dobrze, ale i na to jest szybki patent albo reklamacja w aso smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jeszcze trzeba było powalczyć z niektórymi elementami, np. plastiki do podnoszenia szyb

Skutecznie kleja je plastikarze ok.gif

> prawda - auto ma jeździć, a nie stać w warsztacie

> ale wszystkie auta się psują - szmelcwageny też

> o każdym aucie tak można napisać to nie jest argument

Ale tu naprawde jest masa malych upierdliwych usterek!

> dobrze

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skutecznie kleja je plastikarze

nie opłaca się - w ASO (!!) za 20 kilka PLN można kupić NOWE elementy ze wzmocnieniem (tulejka metalowa). już nie do uszkodzenia

> Ale tu naprawde jest masa malych upierdliwych usterek!

np. jaka masa?? wymień chociaż z 5 występujących jednocześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie opłaca się - w ASO (!!) za 20 kilka PLN można kupić NOWE elementy ze wzmocnieniem (tulejka

> metalowa). już nie do uszkodzenia

5 lat temu zaproponowali mi caly podnosnik za 1300pln ok.gif

> np. jaka masa?? wymień chociaż z 5 występujących jednocześnie

wariujajacy czujnik deszczu , spalone radio , padniete kolo zmiennych faz , uszkodzony pajak od kierunkow , wariujajace czujniki w drzwiach ok.gif wszystko to dzialo sie naraz...

Najlepsze bylo ,ze wyrobily sie tulejki w tym smiesznym ramieniu wycieraczki , jak kupowalem nowe to ogladalem tez identyczne ramie tylko z c-maxa . W fordzie bylo tak skonstruowane ,ze nie mialo prawa sie wyrobic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 lat temu zaproponowali mi caly podnosnik za 1300pln

ZTCW te plastiki są obecne od conajmniej 5 lat (wzmocnione). mówię o tych. może wtedy były już, a trzeba było poszukać poprostu confused.gif

> wariujajacy czujnik deszczu,

mało żelu - jak nie było nic robione, to reklamacja w ASO. jak coś było robione (szyba zmieniana), to najczęściej na żelu oszczędzają, więc... też reklamacja cool.gif

> spalone radio,

pierwszy raz słyszę confused.gifconfused.gifconfused.gif

> padniete kolo zmiennych faz

pierwszy raz słyszę confused.gifconfused.gifconfused.gif

> uszkodzony pajak od kierunkow

reklamacja w ASO wink.gif

> wariujajace czujniki w drzwiach

o toto też przechodziłem ok.gif - całe 19 PLN koszt 5 szt. nowych mikrowyłączników. wystarczy nowe osadzić na silikonie (zabezpieczyć) i po problemach. dostęp do mikrowyłącznika w klamce opracował jakiś kolega chyba 2 czy 3 lata temu palacz.gif

> wszystko to dzialo sie naraz...

no to współczuję, bo to istny pech pub2.gif

> Najlepsze bylo ,ze wyrobily sie tulejki w tym smiesznym

> ramieniu wycieraczki , jak kupowalem nowe

coś takiego z rzadka pojawia się (nie miałem). wymienia się podobno łożyska na mocniejsze.

wydaje mi się, że podejrzany egzemplarz nabyłeś. szczegółnie jeśli idzie o radio i koło faz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZTCW te plastiki są obecne od conajmniej 5 lat (wzmocnione). mówię o tych. może wtedy były już, a

> trzeba było poszukać poprostu

Szukalem... W aso , w sklepach renualt ...

> mało żelu - jak nie było nic robione, to reklamacja w ASO. jak coś było robione (szyba zmieniana),

> to najczęściej na żelu oszczędzają, więc... też reklamacja

Zaraz po gwarancji...

> pierwszy raz słyszę

Slaby z Ciebie majsterkowicz smile.gif

> pierwszy raz słyszę

Bo jezdzisz na gnojowce smile.gif

> reklamacja w ASO

Miesiac po gwarancji ? hmm.gif

> o toto też przechodziłem - całe 19 PLN koszt 5 szt. nowych mikrowyłączników. wystarczy nowe

> osadzić na silikonie (zabezpieczyć) i po problemach. dostęp do mikrowyłącznika w klamce

> opracował jakiś kolega chyba 2 czy 3 lata temu

Ale ja nie mowie o problemach z guzikami tylko "fotokomorkami" od systemu HF ok.gif

> no to współczuję, bo to istny pech

To tylko renault wink.gif

> coś takiego z rzadka pojawia się (nie miałem). wymienia się podobno łożyska na mocniejsze.

No wlasnie... Kolejne wymienia sie no.gif

> wydaje mi się, że podejrzany egzemplarz nabyłeś. szczegółnie jeśli idzie o radio i koło faz

Koło faz to akurat żaden podejrzany egzemplarz tylko bardzo popularna usterka 1.6 16v i to nie tylko w scenicu - aso nawet dawalo upusty na te kola...

Podsumowujac popatrz na swoje posty i zastanow sie kto normalny poza majsterkowiczem hobbysta ma czas i checi ,zeby wyszukiwac jak a potem naprawiac te wszystkie bzdety ?

Przeciez to normalnie doktorat z budowy auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podsumowujac popatrz na swoje posty i zastanow sie kto normalny poza majsterkowiczem hobbysta ma

> czas i checi ,zeby wyszukiwac jak a potem naprawiac te wszystkie bzdety ?

no to też podsumuję:

1) zakup scenika II DZIŚ, to już żaden strach, bo co miało się popsuć to się popsuło, reszta jest prosta i w miarę tania w wymianie

2) majsterkowanie to domena facetów i sporo (nawet starszych) lubi po prostu podłubać przy aucie. nawet ci z dwoma lewymi rękami szukają, naprawiają i jest OK. musiałbym tutaj przywołać link do innego forum np. scenika, by zainteresowani zobaczyli. oczywiście nie mogę tego zrobić smile.gif taka naprawa/dłubanie to po prostu przyjemność i występuje w każdym aucie!!

3) być może pod względem elektroniki (ale tej dodatkowej w porównaniu z innymi samochodami, np. HF, czujniki zmierzchu) jest nieco kiepsko, ale jak wiadomo - elektronika nie lubi wilgoci i każda naprawa musi wiązać się z dobrym uszczelnieniem. wtedy problem nie powraca. rekompensatą są za to ponadstandardowe wyposażenia tych pojazdów w stosunku do konkurencji.

no to idę walczyć ze spryskiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) zakup scenika II DZIŚ, to już żaden strach, bo co miało się popsuć to się popsuło, reszta jest

> prosta i w miarę tania w wymianie

Jak masz czas , checi i zaplecze ,zeby to robic...

> 2) majsterkowanie to domena facetów i sporo (nawet starszych) lubi po prostu podłubać przy aucie.

> nawet ci z dwoma lewymi rękami szukają, naprawiają i jest OK. musiałbym tutaj przywołać link

> do innego forum np. scenika, by zainteresowani zobaczyli. oczywiście nie mogę tego zrobić

> taka naprawa/dłubanie to po prostu przyjemność i występuje w każdym aucie!!

Ciekawe ,ze w obecnych autach maske otwieram tylko wtedy kiedys musze dolac plynu do spryskiwaczy palacz.gif

Wiesz tylko w Scenicu do majsterkowania potrzebny jest konkretny garaz , zestaw dobrych , narzedzi itd poza tym majsterkowanie to cos co robi sie dla przyjemnosci a nie z musu ok.gif

> 3) być może pod względem elektroniki (ale tej dodatkowej w porównaniu z innymi samochodami, np. HF,

> czujniki zmierzchu) jest nieco kiepsko, ale jak wiadomo - elektronika nie lubi wilgoci i każda

> naprawa musi wiązać się z dobrym uszczelnieniem. wtedy problem nie powraca. rekompensatą są za

> to ponadstandardowe wyposażenia tych pojazdów w stosunku do konkurencji.

Raczej za ponadstandardowe skomplikowanie wielu rzeczy zeby.GIF a co elektroniki i jej uszczelnienia to trzeba by panom w fabryce zwrocic uwage.

Podsumowujac :

1. Chcesz Scenica musisz byc hobbysta majsterkowiczem z dobrym zapleczem sprzetowym.

2. Musisz miec duzo czasu i cierpliwosci...

> no to idę walczyć ze spryskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast scenika ,kupił bym C-maxa .mało zrobiłem 23kkm w rok ale nic nie robione faktycznie

> Renówki sa delikatne faktycznie i pierdoły wyskakuja jak we fiacie.

Szczerze moze to glupie ale mnie do c-maxa przekonal ten detal przy wycieraczkach - w renault bylo to tak zrobione ,zeby sie zaraz zepsul we fiordzie czesc byla raczej niesmiertelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze poprostu posypala sie kilka razy z rzedu

Dobrze zrobiona i właściwie eksploatowana przeżyje ten samochód. Tylko musi to robić ktoś, kto ma o tym pojęcie. Chyba że kobieta robi dziwne manewry typu wrzucanie z D na R podczas jazdy. Ale w ten sposób zniszczy każdy automat. Niezależnie od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze zrobiona i właściwie eksploatowana przeżyje ten samochód. Tylko musi to robić ktoś, kto ma o

> tym pojęcie. Chyba że kobieta robi dziwne manewry typu wrzucanie z D na R podczas jazdy. Ale w

> ten sposób zniszczy każdy automat. Niezależnie od producenta.

Zrozum ,ze tam sie psuly rozne rzeczy w tym automacie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woju bez obrazy - jestes jakims strasznym pechowcem i usiłujesz wmówic wszystkim , że to jest norma. Normalnie bałbym sie z Toba wybrac na browar, bo mogło by sie okazac ze podano nam zamast niego jakies szczyny.Chłopie swiat jest piekny - wyjżyj przez okno tylko hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Woju bez obrazy - jestes jakims strasznym pechowcem i usiłujesz wmówic wszystkim , że to jest

> norma. Normalnie bałbym sie z Toba wybrac na browar, bo mogło by sie okazac ze podano nam

> zamast niego jakies szczyny.Chłopie swiat jest piekny - wyjżyj przez okno tylko

Czyli posty mrarka nie daly nikomu do myslenia ? niewiem.gif

Nie zauwazasz ,ze gosc sie wypowiada jakby mial doktorat z budowy tego auta ? cfaniaczek.gif

Majsterkowanie kojarzy mi sie z usprawnianiem auta (dokladanie gadgetow itp) a nie ciaglym dlubaniem ,zeby bylo sprawne panic.gif

Na kazda awarie ma odpowiedz , czyzby z autopsji ? cfaniaczek.gif

Skoro wszystko jest rozpracowanego to chyba nie dlatego ,ze sie nie psuje i zrobili to w razie W a raczej dlatego ,ze sie sypie i musieli cos wymyslic bo innaczej poszliby z torbami ? cfaniaczek.gif

p.s. Dziwne ,ze w Suzuki , Chevrolecie , Fiacie , Oplu czy Kii nie mialem takiego pecha hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli posty mrarka nie daly nikomu do myslenia ?

> Nie zauwazasz ,ze gosc sie wypowiada jakby mial doktorat z budowy tego auta ?

> Majsterkowanie kojarzy mi sie z usprawnianiem auta (dokladanie gadgetow itp) a nie ciaglym

> dlubaniem ,zeby bylo sprawne

> Na kazda awarie ma odpowiedz , czyzby z autopsji ?

> Skoro wszystko jest rozpracowanego to chyba nie dlatego ,ze sie nie psuje i zrobili to w razie W a

> raczej dlatego ,ze sie sypie i musieli cos wymyslic bo innaczej poszliby z torbami ?

> p.s. Dziwne ,ze w Suzuki , Chevrolecie , Fiacie , Oplu czy Kii nie mialem takiego pecha

w megance też "ale to było nudne auto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- moj osobisty szwagier w późnych latach 80 kupił funkiel nówka telewizor, nie byle jaki jak na owe czasy- Sony trinitron chyba tak sie to pisze- kupa kasy, tylko Pewex, pewnie większośc wie o co chodzi. Ow tv był zachwalany przez wszystkich, ponoc nie do zajechania, po 2 miesiącach padł, naprawa, pozniej znów i znów, w serwisie nie wierzyli własnym oczom, ze taki sprzet tak nawala, nigdy nie mieli z tym modelem żadnych problemów tzw nie psujący sie, w koncu wymienili mu na nowy bo nie dało sie juz czegos tam naprawic, cały czas miał przedłuzana gwarancje. Mój wywód sprowadza sie do tego ,że czasem markowe firmy maja kilka bubli z danej serii. Sam jeżdze Scenicem II i jestem bardzo bardzo zadowolony, fakt wymieniłem KZFR(tu zgadzam sie ze to bubel) przy okazji rozrządu ale nie wydzieram sie w niebogłosy ze Renault to bee firma i powinni mnie przeprosic na ogólnopolskiej antenie tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdze Scenicem II i jestem bardzo bardzo zadowolony, fakt wymieniłem KZFR(tu

> zgadzam sie ze to bubel) przy okazji rozrządu ale nie wydzieram sie w niebogłosy ze Renault

> to bee firma i powinni mnie przeprosic na ogólnopolskiej antenie tv

Zacytuj mnie prosze ok.gif bo burza zaczela sie od tego ,iz zasugerowałem ,że :

Quote:

Nie kupuj Chyba ,ze jestes emerytem wojskowym i maniakiem hobbysta dłubania przy aucie.


Zostałem najechany ,ze sie nie znam po czym koelga mrarek sam udowodnil ,ze jednak trzeba byc domoroslym majsterkowiczem smile.gif

Pojmujesz hmm.gif

p.s.

Quote:

Mój wywód sprowadza sie do tego ,że czasem markowe firmy maja kilka bubli z danej serii.


To po co komus to polecac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To po co komus to polecac ?

chociazby po to ,ze to zarąbista bryka, radosc z jazdy i komfort jest bezcenne, nie przesadzaj z tym wiecznym dłubaniem i samodzielna naprawa, zrobiłem od ubiegłego roku ok 40 000 i poza rozdzadem i olejem nic nie wymieniałem,wiec nie jest tak zle, jezdzilem wieloma autami, a zapewniam ze nie mam 20-30lat, ale komfort i ergonomia sa rewelacyjne, docenia sie je dopiero w długich trasach. Jednynie co mnie drażni to , to ze lusterka nie sa zamocowane na drzwiach i po ich złozeniu nalezy powoli otwierac drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chociazby po to ,ze to zarąbista bryka, radosc z jazdy i komfort jest bezcenne, nie przesadzaj z

> tym wiecznym dłubaniem i samodzielna naprawa, zrobiłem od ubiegłego roku ok 40 000 i poza

> rozdzadem i olejem nic nie wymieniałem,wiec nie jest tak zle, jezdzilem wieloma autami, a

> zapewniam ze nie mam 20-30lat, ale komfort i ergonomia sa rewelacyjne, docenia sie je dopiero

> w długich trasach.

Tylko ,ze po pewnym czasie ten komfort nie jest w stanie skompensowac tych wszystkich maly i upierdliwych usterek no.gif co do erognomii w Scenicu III juz nie jest tak fajnie no.gif

> Jednynie co mnie drażni to , to ze lusterka nie sa

> zamocowane na drzwiach i

> po ich złozeniu nalezy powoli otwierac drzwi

Nie wiem jak szybko otwierasz drzwi ale w moim otwieraly sie na tyle szybko ,ze nigdy nie zahaczylem o nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak szybko otwierasz drzwi ale w moim otwieraly sie na tyle szybko ,ze nigdy nie

> zahaczylem o nie drzwiami.

Mnie to zawsze ciekawiło, że te lusterka nigdy nie dostają drzwiami. Kilka razy z całej pary próbowałem otworzyć drzwi i nigdy nie trafiłem w lusterko. Skoro jednak czytam, że ktoś narzeka, że musi powoli otwierać drzwi to jasno wskazuje na... usterkę mechanizmu zlosnik.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrozum ,ze tam sie psuly rozne rzeczy w tym automacie

Wiesz jak się porządnie naprawia skrzynię biegów? Naprawia się nie tylko usterkę ale to co się może popsuć. Samo wyjęcie i rozebranie skrzyni jest na tyle kosztowne że nie opłaca się robić inaczej. Tylko musi to robić ktoś kto to ogarnia. Żeby mógł ocenić zużycie danego elementu. Tylko to kosztuje. Ale wątpię czy więcej od kilkukrotnego wyciągnięcia i naprawy. Nie mówiąc już o straconym czasie i nerwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej to odrazu wsądzić nowa skrzynie nie wszystko w życiu da się przewidzieć

Nową trzeba liczyć cena remontu x 5. Używka taniej ale nigdy nie wiadomo co kupisz. Koledze w Golfie IV (samochód wybrany całkiem przypadkowo - dotyczy każdej marki) radziłem zrobić taki remont. On wymieniał. Jak padła 3 to sprzedał samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie Tobie ostatnio przez pare dni nie odpalala laguna czy koledze z podobnym avatarem (chyba

> kolega biniu)?

> Umowmy sie ,ze takie sa fakty a to ,ze na forum maja " wszystko rozpracowane" nie oznacza ,ze te

> auta sie nie sypia

Mi rano nie odpala 307mka i to nie ostatnio a od bardzo dawna na jesieni mam z tym problemy. Lagunę IIph2 2.2dci ujeżdża mój ojciec. Nie wiem jak teraz bo jakiś straciliśmy kontakt z sobą hehe.gif ale wcześniej jedyny problem jaki miał przez 70kkm z tym samochodem (od nowości) to jak mu złe czujniki w kołach założyli w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nową trzeba liczyć cena remontu x 5. Używka taniej ale nigdy nie wiadomo co kupisz. Koledze w

> Golfie IV (samochód wybrany całkiem przypadkowo - dotyczy każdej marki) radziłem zrobić taki

> remont. On wymieniał. Jak padła 3 to sprzedał samochód.

Tyloma autami juz , jezdzilem a tylko w jednym robilem sprzeglo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.