Skocz do zawartości

Renault scenic II


gozy

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Szanowni użytkownicy tych samochodzików mam zamiar kupić ten model w dislu.Proszę o wasze opinie

> dot.spalania i użytkowania.

> Wszystim z góry dziękuję.

Nie kupuj ok.gif Chyba ,ze jestes emerytem wojskowym i maniakiem hobbysta dłubania przy aucie.

Anegdota z dzisiaj :

Spotkalem znajomka ,ktory w maju zakupil wlasnie Scenica II 1.9Dci - pierwsze co mnie zapytal " Woju nie znasz kogos kto by mi ukradl tego parcha" a potem zaczal wymieniac usterki - zal mi sie chlopaka zrobili bo zadluzyl sie na ten zloma a ma 1,5 rocznego dzieciaka i zone na utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> umówmy się, tobie i twoim znajomym pada wszystko co ma romba na masce

To nie Tobie ostatnio przez pare dni nie odpalala laguna czy koledze z podobnym avatarem (chyba kolega biniu)? cfaniaczek.gif

Umowmy sie ,ze takie sa fakty a to ,ze na forum maja " wszystko rozpracowane" nie oznacza ,ze te auta sie nie sypia no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie Tobie ostatnio przez pare dni nie odpalala laguna czy koledze z podobnym avatarem (chyba

> kolega biniu)?

1. Laguna zepsuła się w garażu a mogła o 2 w nocy w deszczu i w lesie.

2. Awaria była upierdliwa tylko dlatego, że było to uszkodzenie przewodu sterowania przekaźnika głównego, a nie miałem schematu. Ze schematem 30 minut szukałem usterki i trochę dłużej miejsca uszkodzenia. Ale to się zdarza w wielu autach, które mają 10 lat .

3. Koszt naprawy 2 zł na złączki.

4. Po 3 latach i 45 kkm uważam, że jest to bardzo pewne i bezawaryjne auto. I postanowiłem, że na razie nie sprzedaję, a później kupię L II ph II lub L III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Laguna zepsuła się w garażu a mogła o 2 w nocy w deszczu i w lesie.

To sie ciesz...

> 2. Awaria była upierdliwa tylko dlatego, że było to uszkodzenie przewodu sterowania przekaźnika

> głównego, a nie miałem schematu. Ze schematem 30 minut szukałem usterki i trochę dłużej

> miejsca uszkodzenia. Ale to się zdarza w wielu autach, które mają 10 lat .

Schemat - stary co to jest ? Dla laika to czarna magia no.gif

> 3. Koszt naprawy 2 zł na złączki.

Jak wyzej...

> 4. Po 3 latach i 45 kkm uważam, że jest to bardzo pewne i bezawaryjne auto. I postanowiłem, że na

> razie nie sprzedaję, a później kupię L II ph II lub L III.

3 lata i 45kkm to zart nie przebieg no.gif

p.s. twoja lagonda przy scenicu II jest archaiczna oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupuj Chyba ,ze jestes emerytem wojskowym i maniakiem hobbysta dłubania przy aucie.

> Anegdota z dzisiaj :

> Spotkalem znajomka ,ktory w maju zakupil wlasnie Scenica II 1.9Dci - pierwsze co mnie zapytal "

> Woju nie znasz kogos kto by mi ukradl tego parcha" a potem zaczal wymieniac usterki - zal mi

> sie chlopaka zrobili bo zadluzyl sie na ten zloma a ma 1,5 rocznego dzieciaka i zone na

> utrzymaniu.

facepalm.gif

Mam znajomego, który ma znajomego i on mi mówił...

Bawią mnie takie teksty osób, które chcą zaistnieć na forach jako wielcy specjaliści.

A moj znajomy, który ma ,jeździ kilka lat i jest ok.A swojego czasu gdybym miał ciut więcej kasy, zamiast Meganki II też kupiłbym Scenika.

Ktoś tu ładnie napisał:kupił gówno, to ma.

Lepiej byłoby gdyby wypowiedziała się osoba posiadająca Scenika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Szanowni użytkownicy tych samochodzików mam zamiar kupić ten model w dislu.ProZaszę o wasze opinie

> dot.spalania i użytkowania.

> Wszystim z góry dziękuję.

Zobacz tu:

http://www.klubrenault.pl/forum/index.php?sid=132a567c8fd6ecef3b77313a0307313f

lub tu:

http://megane.com.pl/index.htm?sid=1ca1857c91916dbe0bb882c57245e8a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej byłoby gdyby wypowiedziała się osoba posiadająca Scenika.

Zajrzalbys chociaz do mojego profilu panie znafco...

Mialem Scenica II jak jeszce nie wiedziales co to autokacik baa sprzedalem go 2 miesiace po tym jak zalozyles tu konto dlatego na temat mojej wiedzy na temat scenica raczej sie nie wypowiadaj bo mozesz na tym cienko wyjsc...

p.s. a znajomy dlatego do mnie zagadal bo mu odradzalem zakup scenica ale byl madrzejszy i sie zaladowal...

p.s. 2 moj byl kupiony jako nowy na gwarancji , wiec tekst "kupil gowno to ma " raczej sie do mnie nie odnosi ale przeciez Ty wiesz lepiej co mialem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 lat,w tym czasie zrobiłem nim 100 tyś km i jeździ bez zarzutu. Ja jestem ze swojego zadowolony i złego słowa o nim nie powiem,ale wiem,że są egzemplarze na które właściciele klną bez przerwy. Gdybym miał go kupić jeszcze raz,to kupiłbym od razu,tylko,że z automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zajrzalbys chociaz do mojego profilu panie znafco...

> Mialem Scenica II jak jeszce nie wiedziales co to autokacik baa sprzedalem go 2 miesiace po tym jak

> zalozyles tu konto dlatego na temat mojej wiedzy na temat scenica raczej sie nie wypowiadaj bo

> mozesz na tym cienko wyjsc...

> p.s. a znajomy dlatego do mnie zagadal bo mu odradzalem zakup scenica ale byl madrzejszy i sie

> zaladowal...

> p.s. 2 moj byl kupiony jako nowy na gwarancji , wiec tekst "kupil gowno to ma " raczej sie do mnie

> nie odnosi ale przeciez Ty wiesz lepiej co mialem

Ooooo! Jak ważny facet.Z Twojego profilu nie wynika jaki to Scenik.A jak chcesz się już tak wymądrzać, to naucz się poprawnie pisać tekst. Kiedy ja to robiłem,wówczas Ty na stojąco wchodziłeś pod szafę.A niby dlaczego mam na tym cienko wyjść? Czy już mam się bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooooo! Jak ważny facet.Z Twojego profilu nie wynika jaki to Scenik.A jak chcesz się już tak

> wymądrzać, to naucz się poprawnie pisać tekst. Kiedy ja to robiłem,wówczas Ty na stojąco

> wchodziłeś pod szafę.A niby dlaczego mam na tym cienko wyjść? Czy już mam się bać?

Zaraz się zacznie -

zacznie wyzywać od renófkowych onanistów

Mnie już tak po piórach pojechał

a fakty sa takie że przejechałem L II ph I1,9 dCi 50000 bez awarii - teraz ma 250000 km i tego nie ukrywam

żona ma Scenica II ph 1 1,6 16 V i też jakoś żyje i się nie psuje.

Ale to piszę ja wg kolegi "renófkowy onanista"

nie ma to jak fiaty czy czym On tam jeżdżi

EDIT sorry przepraszam zajrzałem do profilu Lacetti ist tche beszt wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a fakty sa takie że przejechałem L II ph I1,9 dCi 50000 bez awarii - teraz ma 250000 km i tego nie

> ukrywam

> żona ma Scenica II ph 1 1,6 16 V i też jakoś żyje i się nie psuje.

> Ale to piszę ja wg kolegi "renófkowy onanista"

To faktycznie ogromne doswiadczenie z tym autami 50kkm to ogromny przebieg szczegolnie ,ze sugerujac sie przebiegiem kupiles je przy 200kkm czyli poprzedni wlasciciel zrobil wszystko , a no i zapomniales dodac ile to zona przejechala scenicem i czy wszystko w nim dziala cfaniaczek.gif

> nie ma to jak fiaty czy czym On tam jeżdżi

> EDIT sorry przepraszam zajrzałem do profilu Lacetti ist tche beszt

Zacytuj mnie bo piszac takie glupoty przypinasz sobie latke durnia brawo.gif

p.s. Czekalem kiedy wyskoczysz ze swoja laguna hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooooo! Jak ważny facet.Z Twojego profilu nie wynika jaki to Scenik.A jak chcesz się już tak

> wymądrzać, to naucz się poprawnie pisać tekst. Kiedy ja to robiłem,wówczas Ty na stojąco

> wchodziłeś pod szafę

A po co mam sie starac piszac z komorki ? Dla Ciebie grinser006.gif

>A niby dlaczego mam na tym cienko wyjść? Czy już mam się bać?

Nie pokazuj sie w lesie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To faktycznie ogromne doswiadczenie z tym autami 50kkm to ogromny przebieg szczegolnie ,ze

> sugerujac sie przebiegiem kupiles je przy 200kkm czyli poprzedni wlasciciel zrobil wszystko ,

> a no i zapomniales dodac ile to zona przejechala scenicem

> Zacytuj mnie bo piszac takie glupoty przypinasz sobie latke durnia

Szydząc z innych sam sobie przypinasz łatkę durnia.Myślę ,że jesteś małym zakompleksionym infantylnym dupkiem ,nadrabiającym głupimi tekstami.

Widać to ze sposobu Twojej reakcji na krytyczne uwagi.

Jeśli chcesz być partnerem do rozmowy, to zmień ton i naucz się wyrażać myśli pisząc poprawnie.

Myślę, że Twoje mniemanie o sobie, bardzo się różni od tego jak postrzegają Cię inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szydząc z innych sam sobie przypinasz łatkę durnia.Myślę ,że jesteś małym zakompleksionym

> infantylnym dupkiem ,nadrabiającym głupimi tekstami.

> Widać to ze sposobu Twojej reakcji na krytyczne uwagi.

> Jeśli chcesz być partnerem do rozmowy, to zmień ton i naucz się wyrażać myśli pisząc poprawnie.

> Myślę, że Twoje mniemanie o sobie, bardzo się różni od tego jak postrzegają Cię inni.

facepalm.gif

Forumowy psycholog sie znalazl... Nie mierz wszystkich swoja miarka ok.gif

A jak mam reagowac jak mnie obrazasz ? Mam Cie przeprosic i isc do norki bo przeciez Ty sie lepiej znasz na tym samochodzie bo czytales na forum i masz megane II facepalm.gif

Przez ten szmelc przybylo mi pare siwych wlosow - np. jak zaczal sie palic w trasie , albo przygasal co skrzyzowanie lub odpalal za 3-4 razem wtedy kiedy akurat najbardziej mi sie spieszylo... Panowie z serwisu rozkladali rece a ja musialem kombinowac jak Adam Slodowy albo Pani Oltarzewska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od 3 lat,w tym czasie zrobiłem nim 100 tyś km i jeździ bez zarzutu. Ja jestem ze swojego

> zadowolony i złego słowa o nim nie powiem,ale wiem,że są egzemplarze na które właściciele klną

> bez przerwy. Gdybym miał go kupić jeszcze raz,to kupiłbym od razu,tylko,że z automatem.

claps.gif

TO nie ma tak ze scenic II i sie jeb....

czy to vw.mercedes i inne marki jak zle trafisz tak kapa no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nowe renowki to zlomy strzal w 10tke

> Od czasu jak sie pozbylem Scenica to na forach czytam o nowych dywanikach albo jakie tu sobie

> dolozyc nowe gadgety a nie jak polutowac licznik , naprawic el.reczny itp , itd

Widocznie trafiłeś na jakieś awaryjne ok.gif Jakoś tylko Ty marudzisz tu na SII ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie trafiłeś na jakieś awaryjne Jakoś tylko Ty marudzisz tu na SII

Uwierz mi ,ze poznalem kilkunastu wlascicieli tego cudu techniki rownie niezadowolonych z tego wyrobu , oni podobnie jak ja pozbyli sie tego zlomu a udzielac na forach im sie nie chce ok.gif

A obecni wlasciciele to w wiekszosci majsterkowicze hobbysci co dobrze widac na forum megane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwierz mi ,ze poznalem kilkunastu wlascicieli tego cudu techniki rownie niezadowolonych z tego

> wyrobu tylko oni podobnie jak ja pozbyli sie tego zlomu i wbijaja w fora

Siedzę już jakiś czas na forum megane i SCENIC.Znam duzo ludzi co maja SII i nic nie marudzą ok.gif No,ale widzę ze TY siedzisz na forum anty<>renault zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedzę już jakiś czas na forum megane i SCENIC.Znam duzo ludzi co maja SII i nic nie marudzą

> No,ale widzę ze TY siedzisz na forum antyrenault

Jak juz wspomnialem Ty masz kontakt z obecnymi wlascicielami a ja mam z bylymi ok.gif obecni nie narzekaja tylko majsterkuja i kombinuja jak tu co naprawic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak juz wspomnialem Ty masz kontakt z obecnymi wlascicielami a ja mam z bylymi obecni nie

> narzekaja tylko majsterkuja i kombinuja jak tu co naprawic...

Fajnie ze wiesz lepiej ode mnie co robią moi znajomi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To faktycznie ogromne doswiadczenie z tym autami 50kkm to ogromny przebieg szczegolnie ,ze

> sugerujac sie przebiegiem kupiles je przy 200kkm czyli poprzedni wlasciciel zrobil wszystko ,

> a no i zapomniales dodac ile to zona przejechala scenicem i czy wszystko w nim dziala

> Zacytuj mnie bo piszac takie glupoty przypinasz sobie latke durnia

> p.s. Czekalem kiedy wyskoczysz ze swoja laguna

Dzięki za pamięć.

Pisałem Ci już ->

1.nie lubisz renówek nie wchodź na kącik francowatych i nie psuj ludziom krwi.

2. młodzieńcze (sądzę z wpisu w profilu - student) prawdopodobnie renówkami więcej km na wstecznym zrobiłem niż Ty jadąc do przodu (mojego PESELu Ci nie zdradzę) zlosnik.gif

3. nie wchodź w polemikę nieznając osoby po drugiej stronie,

4. nie sądź drugich wg siebie

5. uwierz istnieją Renie które się nie psują wink.gif

6. są ludzie którzy lubią samochody Renault, są tacy co lubią Lacetti, są tacy co lubią teściowe ( taki rodzaj człowieka ) oraz są tacy co lubią gaz ( jak by to nie brzmiało) ba są tacy co lubią i fiaty i VW jednocześnie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zal mi

> sie chlopaka zrobili bo zadluzyl sie na ten zloma a ma 1,5 rocznego dzieciaka i zone na

> utrzymaniu.

Tez mi go zalhehe.gif

Ale raczej kupil cos na co go nie stac, jak wiekszosc Polakowsmirk.gif

Twoja mania anty-renault zaczyna juz byc nudna...

Sam posiadam Primere 1,9 dci i ma obecnie 250 tys w 6 lat i nie ma z nia zadnych problemow...

Poza tym czy ten Scenic to byl Twoj czy rodzicow?hehe.gif

Bo zaczynasz przypominac Cinosa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za pamięć.

> Pisałem Ci już - 1.nie lubisz renówek nie wchodź na kącik francowatych i nie psuj ludziom krwi.

Czyli nie psuj kacika wzajemnej adoracji i zaklamania ? Sypie sie ale jakos to kleimy i jest wszystko OK ? Taki mini PRL ?

> 2. młodzieńcze (sądzę z wpisu w profilu - student) prawdopodobnie renówkami więcej km na wstecznym

> zrobiłem niż Ty jadąc do przodu (mojego PESELu Ci nie zdradzę)

A to studiowac mozna tylko do jakiegos wieku , moze nie wiesz ale istnieje jeszcze takie cos jak studia podyplomowe ok.gif

> 3. nie wchodź w polemikę nieznając osoby po drugiej stronie,

Patrz kto zaczal ok.gif

> 4. nie sądź drugich wg siebie

I vice versa ok.gif

> 5. uwierz istnieją Renie które się nie psują

Wiem mielismy megane kombi ,ktore przy sprzedazy mialo 300kkm , jednakze watek nie obraca sie wokol renowek ogolnie tylko konkretnego modelu ,ktory sie sypie i tyle ok.gif

> 6. są ludzie którzy lubią samochody Renault, są tacy co lubią Lacetti, są tacy co lubią teściowe (

> taki rodzaj człowieka ) oraz są tacy co lubią gaz ( jak by to nie brzmiało) ba są tacy co

> lubią i fiaty i VW jednocześnie

No i ? Kolega pyta o Scenica II to przekazuje mu swojego doswiadczenia zwiazane z tym autem , zeby nie bylo tak jak znajomym z angedoty ,ktory mi nie wierzyl , ze to auto sie sypie bo na forum pisali ,ze jest fajne i teraz ma za swoje no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - zal mi

> Tez mi go zal

> Ale raczej kupil cos na co go nie stac, jak wiekszosc Polakow

Stac go stac bo laduje i laduje ale pomysl o tym ,ze moze wkurza go zmarnowany czas i nerwy zwiazane z mysla "Ciekawe co jutro sie zepsuje? "

> Twoja mania anty-renault zaczyna juz byc nudna...

Ale jaka mania i jaka anty-renault - czy uczciwe poinformowanie kogos ,ze jeden z modeli renault moze sie sypac jak glupi jest mania antyrenault ? Zastanow sie...

> Sam posiadam Primere 1,9 dci i ma obecnie 250 tys w 6 lat i nie ma z nia zadnych problemow...

Nissan to nie renault ok.gif

> Poza tym czy ten Scenic to byl Twoj czy rodzicow?

> Bo zaczynasz przypominac Cinosa..

Tak po prawdzie to do 2006 był EFLu oink.gif

p.s. widze ,ze kolka wzajemnej adoracji sie zbieglo , moze zawolam patrego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po prostu jak jest jakikolwiek temat dotyczacy Renault to Twoja aktywnosc jest powiedzmy ponadnormatywna zlosnik.gif

Moj Nissan ma akurat silnik Renault, na ktorym wszyscy wieszaja psy...

Tylko, ze ja go znam od pierwszego kilometra i wiem, ze to 250 tys to nie 500 od dziadka z Niemiecok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, po prostu jak jest jakikolwiek temat dotyczacy Renault to Twoja aktywnosc jest powiedzmy

> ponadnormatywna

Zarzuc przykladem bo raczej beda to watki o L II lub S II.

Zreszta medal ma zawsze dwie strony i lepiej ,zeby przyszly wlasciciel poznal ,tez ta druga mniej kolorowa ok.gif

> Moj Nissan ma akurat silnik Renault, na ktorym wszyscy wieszaja psy...

Ten silnik nie jest nawet taki sam miedzy nissanami wink.gif

Aha no i silnik to akurat najmniejszy problem scenikow...

> Tylko, ze ja go znam od pierwszego kilometra i wiem, ze to 250 tys to nie 500 od dziadka z Niemiec

Patrz moje posty...

p.s. a ponadnormatywna aktywnosc prebka ,ktory nie moze sie powstrzymac i zawsze mi wmawia ,ze renault wcale sie nie sypia... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie psuj kacika wzajemnej adoracji i zaklamania ? Sypie sie ale jakos to kleimy i jest

> wszystko OK ? Taki mini PRL ?

Twoje podejście Twoja wola

> A to studiowac mozna tylko do jakiegos wieku , moze nie wiesz ale istnieje jeszcze takie cos jak

> studia podyplomowe

no tak

> Patrz kto zaczal

odpowiedziałeś na mego posta pisanego do kogoś innego

> I vice versa

> Wiem mielismy megane kombi ,ktore przy sprzedazy mialo 300kkm , jednakze watek nie obraca sie wokol

> renowek ogolnie tylko konkretnego modelu ,ktory sie sypie i tyle

zawsze jak pamięcią sięgam to narzekałeś na renie a tym meganiku to jakoś sie nie wypowiadasz - może nie zauważyłem bo ja już się nawet na podyplomowe nie łapię 270751858-jezyk.gif

> No i ? Kolega pyta o Scenica II to przekazuje mu swojego

swojego? czy rodziców ew. mamusi

doswiadczenia zwiazane z tym autem , zeby

> nie bylo tak jak znajomym z angedoty ,ktory mi nie wierzyl , ze to auto sie sypie bo na forum

> pisali ,ze jest fajne i teraz ma za swoje

młodzieńcze ( tej wersji się będę trzymać) odkąd to jakieś forum jest takie opiniotwórcze i jak napiszą coś na forum to jest to prawdą ?

Apropo kacików wzajemnej adoracji to całe AK jest takim kacikiem, wzajemnej większej lub mniejszej adoracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze jak pamięcią sięgam to narzekałeś na renie a tym meganiku to jakoś sie nie wypowiadasz -

Bo dobrze jezdzil i tyle - o czym tu gadac ? Woz byl nudny do bolu ok.gif

> swojego? czy rodziców ew. mamusi

> doswiadczenia zwiazane z tym autem , zeby

> młodzieńcze ( tej wersji się będę trzymać)

Koncza sie argumenty zaczynaja sie wycieczki osobiste i teksty o mamusi - jakie to cienkie i przewidywalne - po roku przejalem leasing wiec i moje a za serwisowanie aut tak moich jak i rodzicow odpowiadam ja ,wiec tak sa to moje doswiadczena ale ty wiesz lepiej...

odkąd to jakieś forum jest takie opiniotwórcze i jak

> napiszą coś na forum to jest to prawdą ?

Gosc pyta o opinie , niech pozna wszystkie ok.gif

> Apropo kacików wzajemnej adoracji to całe AK jest takim kacikiem, wzajemnej większej lub mniejszej

> adoracji

hehe.gif

Pamietam jak kolega K_Maro zachwalal pod niebiosa swojego Espaca ,ktorym zrobil 10kkm i wszystko jest cacy. Niedlugo potem cichaczem przesiadl sie na tourana oink.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo dobrze jezdzil i tyle - o czym tu gadac ? Woz byl nudny do bolu

jednak sie nie psuł więc tego faktu nie pomijaj

pisz że S II był jaki był ale Meganka była OK wprawdzie nudna ale OK grinser006.gif

> Koncza sie argumenty zaczynaja sie wycieczki osobiste i teksty o mamusi - jakie to cienkie i

> przewidywalne - po roku przejalem leasing wiec i moje a za serwisowanie aut tak moich jak i

> rodzicow odpowiadam ja ,wiec tak sa to moje doswiadczena ale ty wiesz lepiej...

nie wiem, tego nie doczytałem i w tym wypadku zwracam honor.

> odkąd to jakieś forum jest takie opiniotwórcze i jak

> Gosc pyta o opinie , niech pozna wszystkie

jeszcze zadam pytanie bo też nie doczytałem dlaczego się też negatywnie wyrażasz o LII?

> Pamietam jak kolega K_Maro zachwalal pod niebiosa swojego Espaca ,ktorym zrobil 10kkm i wszystko

> jest cacy. Niedlugo potem cichaczem przesiadl sie na tourana

no cóż i tak bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednak sie nie psuł więc tego faktu nie pomijaj

> pisz że S II był jaki był ale Meganka była OK wprawdzie nudna ale OK

Wiesz moja kolezanka z grupy ma megane PH I automat - lubi to auto ale ile juz wpakowala w naprawy tego automatu spineyes.gif

> nie wiem, tego nie doczytałem i w tym wypadku zwracam honor.

> jeszcze zadam pytanie bo też nie doczytałem dlaczego się też negatywnie wyrażasz o LII?

Bo mialem przyjemnosc/nieprzyjemnosc wielokrotnego podrozowania takimi , jakies 10 lat temu byla to bardzo popularna sluzbowka i pamietam ,ze najlepsza byla jedna taka 1.8 ,ktora odpalala wtedy kiedy miala ochote a nie wtedy kiedy sie chcialo...

> no cóż i tak bywa

No widzisz ok.gif

p.s. Chyba zrobie sobie podpis "Baska miala fajny biust , a meganka byla OK" hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz moja kolezanka z grupy ma megane PH I automat - lubi to auto ale ile juz wpakowala w naprawy

> tego automatu

wiesz mam wielu znajomych co się im auta psują i nie informuję o tym ogółu.

> Bo mialem przyjemnosc/nieprzyjemnosc wielokrotnego podrozowania takimi , jakies 10 lat temu byla to

> bardzo popularna sluzbowka i pamietam ,ze najlepsza byla jedna taka 1.8 ,ktora odpalala wtedy

> kiedy miala ochote a nie wtedy kiedy sie chcialo...

Wiesz mam znajomego który miał L II - firmową klął dokładnie tak jak Ty. (auto firmowe wszystkie koszty księgowane) zamienił na lepsze (celowo nie podaję marki)

co go widziałem to "lepsze" w serwisie

więc przy okazji 20.GIF zadałem mu zadanie by policzył koszty i czas niesprawności sławnej królowej lawet - L II którą to nienawidził do granic możliwości i "lepszego" o którym mówił to jest porządne autko.

Wyszło że to lepsze go kosztowało za porównywalny okres ( 3 i 4 rok użytkowania) o 29% więcej oraz że dłużej stało w warsztacie aniżeli sławna "królowa lawet"

Wtedy posiadałem Chryslera Grand Voyagera - to tak na marginesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Szanowni użytkownicy tych samochodzików mam zamiar kupić ten model w dislu.Proszę o wasze opinie

> dot.spalania i użytkowania.

> Wszystim z góry dziękuję.

Mam Scenika II z 2007 roku. 1.9DCi 130KM i 150kkm na liczniku.

Kupiony w kwietniu tego roku. Nic się nie dzieje (jak narazie) i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja może coś dodam od siebie:

owszem na tym forum kolega woju też mi odradzał (za co wielkie dzięki, bo prosiłem o opinie piwo.gif ) z uwagi na usterki. jednak scenik na forum nie występuje tylko na AK, więc znalazłem inne prężne forum (nie takie, do kórych linki są powyżej), z którego dowiedziałem się co się uszkadza (częściowo potwierdziły się słowa woju), ALE okazało się, jak szybko, tanio i skutecznie się to naprawia.

z popularnych padających panewek (brak zamków na panewkach), to póki co znalazłyby się 4 silniki 1,9 których właściciele się do tego przyznali, a nie że ktoś tam słyszał, że gdzieś komuś się uszkodziło. wiadomo że nie ma aut bez wad!!

mam 1,5 w dizlu, 101 KM i od czerwca 2009 zrobiłem 22 kkm. w zeszłym roku mało (trochę go testowałem), w tym roku więcej jeżdżę. spalanie jest bardzo niskie.

z popularnych awarii przechodziłem już:

- uszkodzenie wyświetlacza - mamy na forum zniżkę za naprawę smile.gif,

- wymiana 3 żarówek od świateł mijania. niby koszt żaden, ale moje palce nie są szpilkami. mam teraz homologowane światła do jazdy w dzień i jest spokój, bo czujnik zmierzchu przełącza światła,

- teraz walczę z uruchomieniem spryskiwacza, bo nie działa (silnik, bezpieczniki, wyłącznik są OK).

ponadto standardowo: olej + filtr co 10 kkm, robiłem hamulce z tyłu, bo już cienkie tarcze były no i... tyle.

wsiadam, odpalam, jadę i cieszę się komfortem, przestrzenią, spalaniem. specjalnie nie przejmuję się usterkami, bo jak piszę - wszystko jest już znalezione i opracowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie nie przejmuję

> się usterkami, bo jak piszę - wszystko jest już znalezione i opracowane

Czyli tak jak juz wyzej wspomnialem jestes majsterkowicz hobbysta ok.gif Zobacz ,ze przez niecale poltorej roku i ledwie 22km juz robiles upierdliwe rzeczy a do tego caly czas cos nie dziala jak nalezy - dla mnie to najwiekszy problem scenica , zawsze cos nie dziala jak nalezy i trzeba glowic jak to naprawic no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poltorej roku i ledwie 22km juz robiles upierdliwe rzeczy a do tego caly czas cos nie dziala

nieeee... tak NIE JEST!!

zrobiłem zegary, bo pokazała się znana usterka. notabene i tak zrobiłem błąd, bo chciałem zrobić taniej, znalazłem elektronika, który za 50 PLN miał naprawić, ale mu się nie udało. więc musiałem wysłać w znane miejsce i na całości jestem te 50 PLN "w plecy".

ale tak NIE JEST, że cały czas coś nie działa!! no bez przesady. pisałem wyżej - wsiadam, jadę i jest OK i wiele osób to potwierdzi!! cool.gif

> Jest roznica miedzy psuja auta a sypia sie jak scenic...

a to już kłamstwo do potęgi nono.gifgrinser006.gif

powtórzę - albo miałeś felerny egzemplarz po jakiejś RENT A CAR albo jesteś psujem zlosnik.gif20.GIF

P.S. zapomniałem dodać - zmieniłem presostat, bo padł po 5 latach eksploatacji. wymiana samemu w 9 minut, koszt 100 PLN za presostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tak NIE JEST, że cały czas coś nie działa!! no bez przesady. pisałem wyżej - wsiadam, jadę i

> jest OK i wiele osób to potwierdzi!!

Wsiadam jade to nie znaczy ,ze dobrze dziala np. wspomniany przez Ciebie spryskiwacz hmm.gif

> a to już kłamstwo do potęgi

> powtórzę - albo miałeś felerny egzemplarz po jakiejś RENT A CAR albo jesteś psujem

Nowka z salonu , moze Tobie nie przeszkadza ,ze musisz kombinowac jak co i gdzie naprawic i czy to jest na forum - mnie to wkurzalo...

> P.S. zapomniałem dodać - zmieniłem presostat, bo padł po 5 latach eksploatacji. wymiana samemu w 9

> minut, koszt 100 PLN za presostat

A nie majsterkowicz zaplaci za to 300 i jeszcze go naciagna na diagnoze...

p.s. Niepotrzebnie sie unosisz ale taka jest prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsiadam jade to nie znaczy ,ze dobrze dziala np. wspomniany przez Ciebie spryskiwacz

sprysk nie działa dopiero tydzień, ale prawda jest taka, że nie mam czasu się za niego poważnie zabrać. w 10 minut sprawdziłem na szybko w/w elementy

> Nowka z salonu , moze Tobie nie przeszkadza ,ze musisz kombinowac jak co i gdzie naprawic i czy to

> jest na forum - mnie to wkurzalo...

który rocznik?? te po 2005 były mniej upierdliwe, bo wiele wad wyeliminowano

> A nie majsterkowicz zaplaci za to 300 i jeszcze go naciagna na diagnoze...

a to właśnie pech, bo nie wszystkim chce się poszukać, jak to naprawić

> p.s. Niepotrzebnie sie unosisz ale taka jest prawda...

nie unoszę się - po prostu prawda jest taka, że nie można na Twoim przykładzie budować opinii o SCII, bo jest rażąco krzywdząca i nieobiektywna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprysk nie działa dopiero tydzień, ale prawda jest taka, że nie mam czasu się za niego poważnie

> zabrać. w 10 minut sprawdziłem na szybko w/w elementy

> który rocznik?? te po 2005 były mniej upierdliwe, bo wiele wad wyeliminowano

2004

> a to właśnie pech, bo nie wszystkim chce się poszukać, jak to naprawić

Bo nie każdy ma czas czy chęci ,zeby sie z tym dlubac . Hobbysta majsterkowicz jak najbardziej ok.gif

> nie unoszę się - po prostu prawda jest taka, że nie można na Twoim przykładzie budować opinii o

> SCII, bo jest rażąco krzywdząca i nieobiektywna

A czy ja zaprzeczam ,ze to fajne i wygodne auto - NIE

Tylko stwierdzam ,ze poprostu ma mase upierdliwych usterek ,ktore trzeba z reguly usuwac samemu bo innaczej zostawi sie majatek u mechanikow no.gif

p.s. zobacz czy Ci dobrze odbijaja kierunki ? ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.