Skocz do zawartości

Przygotowanie 31 letniego auta do zimy


TOM_NIK

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że powoli pogoda przestaje być przyjemna przygotowuję się do wstawienia na całą zimę do garażu moje 126p '79.

Moje pytanie brzmi czy w jakiś czszególny sposób przygotować auto do przechowywania na co zwrócić uwagę. (garaż metalowy częściowo ocieplony z betonową wylewką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym zaczal od dokladnego wymycia auta - nie tylko z zewnatrz

> poza tym konserwacja lakieru

> kołeczki coby opony były w górze

> wyjąc akumulator

> przykryc auto kocem

A jak podejść do tematu zabezpieczenia elementów chromowanych zderzaki wycieraczki itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że powoli pogoda przestaje być przyjemna przygotowuję się do wstawienia na całą zimę do

> garażu moje 126p '79.

> Moje pytanie brzmi czy w jakiś czszególny sposób przygotować auto do przechowywania na co zwrócić

> uwagę. (garaż metalowy częściowo ocieplony z betonową wylewką)

Może o tak grinser006.gif

004lot.jpg

(klik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja (i tutaj niestety nie żartuję ) bym zdjął i zabrał do domu

Powiem Ci Rafał że zastanawiałem się czy jest jakaś pasta lub wosk do chromów ale niestety nikt o niczym takim nie słyszał - fakt są w sklepach ale tylko do bierzącej konserwacji nie do przechowywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Ci Rafał że zastanawiałem się czy jest jakaś pasta lub wosk do chromów ale niestety nikt o

> niczym takim nie słyszał - fakt są w sklepach ale tylko do bierzącej konserwacji nie do

> przechowywania

Nawet jeśli do bieżącej to i tak pomoże ok.gif

Ale ja bym serio zabrał do domu zlosnik.gif

Wrzucasz na regał albo za regał i nie zagraca pokoju a masz pewność, że nie obleci rdzą zlosnik.gif

W przypadku, kiedy przez całą zimę nie będziesz ruszał malca - ma to sens ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku, kiedy przez całą zimę nie będziesz ruszał malca - ma to sens

Zakładałem że będę tylko raz na dwa tychodnie chodził go przepalić jazdy nie przewiduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak podejść do tematu zabezpieczenia elementów chromowanych zderzaki wycieraczki itp?

wazelina techniczna ?? obsmarować może ?? albo coś podobnego. Ogólnie lakier też musi "oddychać" przez ten czas. Dobrze jest dokładnie wymyć nadkola i podwozie i ew. poprawić konserwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak podejść do tematu zabezpieczenia elementów chromowanych zderzaki wycieraczki itp?

Białym smarem opryskaj na grubo duże elementy, małe możesz zdemontować i zabrać, lub schować do środka auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Białym smarem opryskaj na grubo duże elementy, małe możesz zdemontować i zabrać, lub schować do

> środka auta

Znasz kogoś kto tak robił jak potem wyglada rozkonserwowanie auta na wiosnę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znasz kogoś kto tak robił jak potem wyglada rozkonserwowanie auta na wiosnę???

Z dawnych lat, tak zlosnik.gif.

Znalomy w kancie stosował silspaw do zabezpieczania lakieru, i wazelinę techniczną na niklowane powierzchnie. Kant zimował a na wiosne jak nowy..

Rozkonserwowanie?, szmatka i jedziesz. Oczywiście nie lakier, bo ten trzeba zwyczajnie wymyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chodziło mi dosłownie o koc

> chodzi mi o pochwę na auto do kupienia w sklepach czy na allegro

Ogolnie odradzam kladzeia czegokolwiek bezposrednio na karoserie. robne ruchy materialu, ktorych nei unikniesz beda rysowaly lakier neizaleznie od tego jaki to bedziematerial. Jesli chcesz zabezpieczyc samochod to juz lepiej zrobic jakis maly stelaz nieco wiekszy od malucha, chocby z rurek od namiotu, kupic nieco wiekszy pokrowiec i przykryc szkielet a pod nim samochod. Unikniesz rysowania, a jednoczesnei zabezpieczysz go zgodnie z oczekiwaniami. No i zawsze farelke do srodka mozesz wstawic coby troche osuszyc samochod grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.