Skocz do zawartości

straszny klekot na zimnym silniku


zielu41

Rekomendowane odpowiedzi

> dodaje ze odgłos pochodzi z prawej strony silnika

Wymiana termotatu to konieczność wymontowania zaworu EGR oraz chlodnicy spalin. Tutaj szukałbym ew. usterki. Zresztą czy nie masz możliwości oddania auta do serwisu gdzie była dokonywana wymiana termostatu?

Fajnie by było abyś nagrał telefonem komórkowym ew. kamerą odgłos pracy silnika. Możesz przesłać mi to na maila, a ja postaram się udostępnić wszystkim aby ułatwić identyfkację usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież klekot przy niskich temperaturach, tuż po uruchomieniu, klekocze głośniej niż po rozgrzaniu i to żaden ewenement. Każde auto tak ma. Mój też chodzi głośniej teraz po uruchomieniu, a w zimie przy -20 to jego praca po odpaleniu może szokować. Ale to diesel przecież, w dodatku JTD, który do kulturalnych przecie nie należy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, jednak kolega zielu41 zwrócił uwagę na fakt zwiększonego klekotu po fakcie wymiany

> termostatu. Stąd ta analiza

Może autor tematu nie zwrócił uwagi na fakt, że mamy już zaawansowaną jesień i niskie temperatury niewiem.gif Faktycznie, jeśli to była by jakaś mechaniczna usterka, to po 2-3 km, jak pisze, objaw nadal by występował, a podobno silnik pracuje normalnie. Ja w swojego już staram się tak dokładnie nie wsłuchiwać, bo szkoda nerwów i pieniędzy sciana.gif Jak na razie pali niedużo, jeździ dobrze i klekocze, jak na JTD przystało wink.gif Dla świętego spokoju oddałbym auto do mechanika, aby sprawdził go na zimnym silniku czy nie ma żadnych błędów i wsłuchał się w pracę silnika.

Pzdr 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest następujące, czy kolega zielu miał wczesniej do czynienia z klekotami czy zawsze się kulturalną benzynką rozbijał? Jeśli to jego pierwszy klekocik to wg mnie sprawa jasna - trzeba się przyzwyczaić wink.gif jeśli natomiast miał do czynienia z dieselkami i odgłosy wydają mu się niepokojące to wyprawa do mechanika rozwieje wątpliwości. Pozdrawiam i ide do wyrka biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> termostat i świece żarowe czy mechanik mógł cos niedokręcic?

zawsze można czegoś nie dokręcić, ale to by pukało/stukało cały czas. A tak poza tematem kiedy sprawdzany był luz na zaworach ewentualnie jego korekta (na płytkach jest nie ma hydrauliki więc co 60tyś należy kontrolować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie by było abyś nagrał telefonem komórkowym ew. kamerą odgłos pracy silnika. Możesz przesłać

> mi to na maila, a ja postaram się udostępnić wszystkim aby ułatwić identyfkację usterki.

oto nagranie klekotu, pierwsze 30 sekund jest nagrane w okolicy prawego koła,drugie nad pokrywą silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

> Koledzy co jaki czas takie koło pasowe pada? (co ile KM/Lat?) Jest to jakiś czuły punkt w JTD?

> Jakie są obajwy zużytego koła pasowego wału.

> Uwaga : Nie chodzi mi o koło dwumasowe.

pada jak się zuzyje, nie trafisz z km i latami, koledze się rozleciało po 8 latach i ok 210 tys km, wczoraj odebrałem służbówe stilo 3d 9 lat i 150 tys km, ja mam 10 lat stilo i 190 tys km i jest dobre.

Padnie to padnie. Czy newralgiczne - zużywa się jak każdy element, a że jest specyficzny (ma tłumik drgań - coś jak zamachowe koło dwumasowe) to się zużywa w zalezności od tego jak się jeździ.

Nowe w ASO 435 zł brutto, zamienniki są za ok połowę tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy co jaki czas takie koło pasowe pada? (co ile KM/Lat?) Jest to jakiś czuły punkt w JTD?

> Jakie są obajwy zużytego koła pasowego wału.

> Uwaga : Nie chodzi mi o koło dwumasowe.

Można sprawdzić jego zużycie. W kole są takie "okienka" przez które widać stan gumy. Nie da się określić lekkiego zużycia ale przy dużym na pewno guma będzie popękana.

Jak wymieniać to według mnie tylko na oryginał, tym bardziej że w konstrukcji koła była zmiana, nie jestem pewien czy zamienniki ją uwzględniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.